Rozwściecza

Konsultant online: „Jak mogę ci pomóc?”

Odwiedzających witryny firm oferujących towary i usługi często spotyka konsultant online w rogu strony. Przy raczej nieprzyjemnym i głośnym dźwięku otwiera się okno z pytaniem: „W czym mogę pomóc?” Ponadto odwiedzający widzi zdjęcie uśmiechniętego konsultanta, ale nie wiemy, kim jest ta osoba, osoba z banku zdjęć lub kierownik firmy. Czasami z rogu strony odwiedzający są witani przez dyrektora firmy lub naczelnego lekarza kliniki. Chcę wierzyć, że to on czeka na ciebie na stronie o drugiej w nocy.

Okno można zamknąć jednym kliknięciem, ale gdy przejdziesz do innych sekcji witryny, konsultant online pojawi się ponownie, z tym samym dźwiękowym i denerwującym pytaniem. Bardzo przypomina sprzedawcę ze zwykłego sklepu, który musi kilkakrotnie powtórzyć, że można sobie poradzić samemu, ale on ciągle pojawia się z ofertą pomocy. Ale jeśli takie zachowanie w sklepie offline można zrozumieć (sprzedawca upewnia się również, że towary nie zostały skradzione, i ma nadzieję porozmawiać o zakupie), to dlaczego asystent online jest na piętach odwiedzającego witrynę, nie jest jasne. Najgorsze jest to, że ci konsultanci są często całkowicie bezużyteczni. Z reguły w odpowiedzi na wiadomość proszą o połączenie lub przekierowanie pytania do specjalistów. Po zakończeniu dnia roboczego okno po prostu wisi w rogu ekranu, nie odpowiada na zadane pytania. Zgodnie z doświadczeniem redakcji, prawdziwą pomoc z takich usług można uzyskać w jednym z dziesięciu przypadków.

Życie wokół nauczyło się od firm oferujących internetowe systemy doradcze, dlaczego uważają swoje usługi za skuteczne i czy uwzględniają skargi użytkowników. Pytania kierowaliśmy za pośrednictwem konsultantów online na stronach serwisowych.

JivoSite

W ciągu trzech minut operator zmienił się na sprzedawcę usług. Marketer Ksenia wysłał komentarz w ciągu 20 minut.

Czaty online są obecnie wygodne, ponieważ klienci są przyzwyczajeni do komunikowania się w komunikatorach internetowych: dynamicznie, szybko i za pomocą emotikonów. Możemy skontaktować się z każdą potrzebną osobą natychmiast i bez żadnych kosztów i oczekiwać tego samego od firm i firm. Dzięki sieciom społecznościowym, komunikatorom internetowym i usługom, takim jak JivoSite, czat w prawym dolnym rogu jest postrzegany jako standardowy element interfejsu witryny.

Jednym z najważniejszych działań, które firma może zrobić dla potencjalnego klienta, jest udowodnienie swojej otwartości i chęci pomocy tu i teraz, bez botów i opóźnionych odpowiedzi. Zawsze powinieneś pamiętać, że klient ma stronę konkurenta otwartą w sąsiedniej zakładce i wystarczy, że wykona jedno kliknięcie, aby cię opuścić. A jeśli twój pracownik szybko i skutecznie odpowie na pytania lub pomoże rozwiązać problem, wówczas pojawi się efekt wow i premia w karmie. Lojalność klientów po rozwiązaniu jego problemu będzie wyższa niż przed jego wystąpieniem. W języku angielskim efekt ten nazywany jest paradoksem odzyskiwania usługi. Zawsze staraliśmy się, aby nasz produkt był jak najbardziej niezawodny, prosty i przejrzysty. Wszystkie żądania klientów przez całą dobę rejestrują, oceniają i przenoszą wsparcie techniczne do menedżerów produktu i analityków biznesowych.

Onicon

Operator Anna odpowiedział w ciągu dwóch minut i natychmiast wysłał komentarz, który najwyraźniej został wcześniej przygotowany.

Bierzemy pod uwagę życzenia użytkowników i przekazujemy je programistom. Usługa jest wygodna, ponieważ Onicon automatycznie angażuje klienta w dialog. Odwiedzający witrynę nie muszą czekać na list ani połączenie, ale można uzyskać informacje bez opuszczania witryny. W naszym serwisie czat jest wyświetlany tylko wtedy, gdy operatorzy są online i są gotowi odpowiedzieć na pytanie. Poza godzinami wyświetlany jest tylko formularz opinii. Odbywa się to specjalnie, aby goście zawsze mogli uzyskać odpowiedź.

Redhelper

Po pierwsze, oferta pisania na e-mail pojawiła się w oknie konsultanta online. W ciągu czterech minut operator odpowiedział, ale z jakiegoś powodu rozłączył się. Inny operator, Anastasia, odpowiedział następną minutę później i natychmiast wysłał odpowiedzi skopiowane z instrukcji dotyczących funkcjonalności dla biznesu. Na pytanie, w jaki sposób usługa różni się od innych i jest wygodna dla użytkownika, nie było gotowego kopiuj-wklej. Po tym Anastasia rozłączyła się i otrzymałem wiadomość, że wszyscy operatorzy przełączyli się w tryb offline, a moje pytania pozostały bez odpowiedzi.

Nasza usługa minimalnie wywiera presję na klientów i nie przeszkadza w poznawaniu witryn. Pomoże przynajmniej w konsultacjach operacyjnych dotyczących niezbędnej kwestii. Klient może wyłączyć dźwięk bezpośrednio w samym czacie.

Livetex

Moje połączenie było w kolejce, ale operatorzy byli zajęci. Zaproponowano mi skorzystanie z jednego z pozostałych kanałów komunikacji. Przycisk z wizerunkiem słuchawki okazał się nieaktywny. Nie było możliwe uzyskanie komentarza.

Popularne Wiadomości

Kategoria Rozwściecza, Następny Artykuł

Jak i ile Rosjan odpoczywało
Liczby pierwsze

Jak i ile Rosjan odpoczywało

Wczoraj serwis OneTwoTrip opublikował badanie na temat tego, ile czasu Rosjanie spędzają na zagranicznych podróżach - czas wakacji jest skrócony czwarty rok z rzędu. Życie w okolicy pokazało, jak i ilu Rosjan odpoczywa tego lata. 50% zagranicznych wyjazdów letnich trwało 7 dni, w 2014 r. Ich udział wyniósł 33%.
Czytaj Więcej
Najdroższe i najtańsze świeże gazety
Liczby pierwsze

Najdroższe i najtańsze świeże gazety

Gazety biznesowe Kommersant, Vedomosti i RBC z 10 czerwca ukazały się na pierwszej stronie pod hasłem „I / We Ivan Golunov”. W wielu kioskach kopie już się wyczerpały, na internetowych tablicach ogłoszeń pojawiły się pierwsze oferty dealerów. Życie wokół mówi, ile możesz kupić rzadkie liczby.
Czytaj Więcej
Najdroższy i najtańszy burger w Petersburgu
Liczby pierwsze

Najdroższy i najtańszy burger w Petersburgu

Tylko w ciągu ostatnich sześciu miesięcy w Sankt Petersburgu otwarto ponad 10 nowych domów z burgerami, a obecnie istnieje ponad 40 niesieciowych placówek specjalizujących się w super popularnych fast foodach. Ponadto burgery są gotowane w wielu innych kawiarniach i restauracjach, w tym drogich, ponieważ zakres ich cen może być bardzo duży.
Czytaj Więcej
O ile wzrosły ceny mieszkań dla fanów
Liczby pierwsze

O ile wzrosły ceny mieszkań dla fanów

Zostały około dwa tygodnie przed Mistrzostwami Świata, które odbędą się w 11 miastach Rosji. Eksperci Avito Real Estate oszacowali krótkoterminowe ceny wynajmu w tych miastach dzięki Mistrzostwom Świata w 2018 r. I dowiedzieli się, ile wzrosły w przeddzień świątecznego futbolu. 250 tysięcy rubli dziennie to najdroższe mieszkanie dla fanów.
Czytaj Więcej