Rozwściecza

Mieszkanie do wynajęcia ze strasznymi zdjęciami

Mieszkania do wynajęcia w Moskwie stopniowo stają się coraz lepsze: wśród ofert dywanów na całej ścianie, kredensu babci i pluszowej sofy, często można znaleźć nowoczesne, funkcjonalne wnętrza. Ale czasami bardzo trudno jest ocenić wygląd mieszkania: właściciele lub agenci zamieszczają dziwne zdjęcia. Pośrodku kompozycji znajduje się albo torba z dziwnymi rzeczami, potem pusty róg, a potem część sofy. W czasach, gdy obywatele nie rozstają się ze smartfonem i publikują wiele zdjęć w sieciach społecznościowych, wydaje się to dziwne. Być może właściciele są tak pewni, że wynajmą mieszkanie, że nie przejmują się zbytnio jego prezentacją na stronach wynajmu. Życie wokół nas dowiodło, czy tak jest, i nauczyłem się od fotografa, jak robić atrakcyjne zdjęcia mieszkaniowe.


Gdzie pojawiają się zdjęcia mieszkań niskiej jakości

Oksana Polyakova

Zastępca Dyrektora Departamentu wynajmu mieszkań „INCOM-Real Estate”

Wiele zależy od właściciela: wynajmując tanie obiekty, właściciele często nie chcą tracić czasu na fotografowanie. Z reguły takie mieszkania są wynajmowane dosłownie w ciągu kilku dni, a nawet godzin - właściciel albo odmawia zrobienia zdjęcia, albo zdjęć we własnym zakresie i wysyła je do agenta. Chociaż specjaliści zawsze doradzają swoim klientom, aby towarzyszyli reklamie wysokiej jakości fotografiami.

Siedem do dziesięciu lat temu najemcy byli gotowi osobiście przejść do wszystkich widoków, dziś wszyscy wolą nawigować zdjęciami i odwiedzać opcje wybrane już w Internecie. W ujęciu procentowym zdjęcie wygląda następująco: około 60% zdjęć wykonują agenci, 40% - wynajmujący.


Jak sfotografować mieszkanie do wynajęcia

Anna Mikheeva

fotograf wnętrz, bierze „Apartamenty tygodnia” dla Life wokół

W przypadku fotografowania wynajmowanych mieszkań ważne jest, aby pokazać nie tyle architekturę i piękno projektu, co układ, liczbę pokoi, a także wskazać zalety i wady. Najlepiej jest znaleźć aparat z szerokokątnym obiektywem (16-17-20 milimetrów) lub fotografa z aparatem i obiektywami, ale możesz sam poradzić sobie z tym, trzymając iPhone'a w rękach.

Przede wszystkim wykonaj co najmniej minimalne czyszczenie przestrzeni - mniej obiektów w kadrze, mniej chaosu. Im więcej drobnych detali, statuetek, kubków, tym bardziej zagracony i brudny będzie pokój; jeśli to możliwe, zostaw duże obiekty w ramce i nie próbuj niepotrzebnie dekorować przestrzeni.

Wybierz punkt strzelania, w którym możesz stworzyć perspektywę - na przykład stań plecami do jednego z rogów pokoju - tak, aby dwie ściany były widoczne na zdjęciu, a linie wychodzące z rogu tworzą ruch i dodają przestrzeni do pokoju. Kolejnym punktem strzelania jest stanie przed jedną ze ścian - w ten sposób trzy ściany wpadają w ramę, a rama tworzy wrażenie struktury i przejrzystości.

Jeśli to możliwe, rób zdjęcia rano lub po południu w naturalnym świetle - dzięki temu zdjęcie będzie bardziej żywe i przyjemne, a także powiesz, czy okna wychodzą na stronę słoneczną. Że nie było silnego oświetlenia, stać się powrotem do okna lub balkonu.

Upewnij się, że wszystkie linie pionowe i poziome są proste. Najprościej jest zwrócić na to uwagę podczas strzelania, ale nawet podczas przetwarzania można nieco poprawić te punkty (na przykład aplikacja VSCO ma zakładkę Dostosuj, a w niej zakładkę Pochylenie - możesz naprawić słabe blokady ścian).

Kolejną cechą aplikacji do obróbki zdjęć, z której powinieneś korzystać, jest minimalna korekcja kolorów. Na przykład w VSCO znajduje się karta Balans bieli, która pozwala od czasu do czasu usunąć niepotrzebne kolory (biała łazienka na ekranie iPhone'a z pewnością zmieni kolor na żółty - w linii Temperatura przesuń suwak na niebieski), dodaj jasność na karcie Ekspozycja i nasycenie w Kontrast, podświetlone ściany można usunąć na karcie Dźwięk / Najważniejsze.

I nie unikaj oczywistych wad mieszkania (okna kuchenne skierowane bezpośrednio do okien domu naprzeciwko, mieszane, zrujnowany balkon, połamane płytki lub zepsuty zlew). Cóż, kiedy potencjalny najemca przybywa do nieruchomości, wiedząc już o wszystkich pułapkach, oszczędza to czas dla niego i dla ciebie.Cover: DoraZett - stock.adobe.com

Obejrzyj wideo: 10 rzeczy, które możesz testować i dostawać za to pieniądze (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Rozwściecza, Następny Artykuł

Chris Stevens „App Store Millionaires”
Skrzynie

Chris Stevens „App Store Millionaires”

H&F studiuje jedną książkę biznesową tygodniowo i wybiera z niej najciekawsze momenty. Tym razem czytamy książkę słynnego dewelopera Chrisa Stevensa o tym, jak wygląd AppleStore wpłynął na życie zwykłych użytkowników i programistów, zamieniając niektórych z nich w milionerów, a innych w bankructwo.
Czytaj Więcej
Alexander Auzan „Ekonomia wszystkiego”
Skrzynie

Alexander Auzan „Ekonomia wszystkiego”

Alexander AUZAN Doktor nauk ekonomicznych, profesor, publicysta, dziekan Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Moskiewskiego MV Łomonosow Człowiek W wyniku cudzołóstwa wielkiego filozofa i ekonomisty Smitha z francuskim Oświeceniem okazał się Homo economus - wszechwiedzącym egoistycznym dranem, który ma nadprzyrodzone zdolności racjonalizacji i maksymalizacji swojej użyteczności.
Czytaj Więcej