Rozwściecza

„Ile to kosztuje?” - „Odpowiedzi w PM”

Na wielu popularnych kontach sklepów na Instagramie, pod pięknym zdjęciem produktu, napisano wiele rzeczy: co zainspirowało projektanta, z jakich materiałów jest zrobiony, jak cudownie będzie pasować do obrazu. Ale najważniejsze jest - ceny. Odpowiedź na liczne komentarze z pytaniem o koszty: „Napisałem do reżysera!” Potencjalni kupujący muszą poczekać, aż sprzedawca odpowie wszystkim, i złapać wiadomość w PM. Stopniowo liczba takich liter rośnie, tworząc prawdziwy chaos. Ponadto jest wysoce prawdopodobne, że ogłoszona cena nie spowoduje chęci zakupu rzeczy później.

W czasach, gdy dodatkowe kliknięcie lub kilka minut opóźnienia może łatwo odstraszyć potencjalnego nabywcę, wydaje się to co najmniej dziwne. Być może, zanim podadzą cenę, sprzedawcy oceniają konto kupującego pod kątem wypłacalności? „Oto zdjęcie z wakacji na Malediwach i deser z Coffeemania, co oznacza, że ​​możesz poprosić o 10 tysięcy rubli. A tutaj selfie w metrze i przymierzalni nie zajmie więcej niż tysiąc”, może pomyśleć sprzedawca z przebiegłej insta.

Ten styl komunikacji zrodził już kilka memów. W najsłynniejszym dialogu „Jaka jest cena?” - „Na piśmie” występuje między sprzedawcą a kupującym na rynku. Tam również, jak wiadomo, witają ich ubrania, a cena jest ustalana na podstawie oczekiwanego dochodu. Wydawałoby się, że taki format był od dawna nieaktualny, a teraz możesz kupić dowolną rzecz online bez rozmowy z nikim. Ale nie na Instagramie, gdzie starają się wciągnąć cię w energochłonną korespondencję.

A cena w PM jest pisana nie tylko przez domowe szwaczki i cukierników, którzy nie zawsze płacą podatki. Strategia ta jest używana na Instagramie przez głównego moskiewskiego dostawcę wyrafinowanych czarnych kokardek Leform oraz minimalistyczną biżuterię marki Jekaterynburg Avgvst, która otworzyła punkty na Patriarchów i TsUM.

Zapytaliśmy przedstawicieli sklepów i specjalistów SMM, dlaczego nie zgłosili ceny natychmiast, ale sprawili, że kupujący zapytał o cenę, tak jak na rynkach wiele lat temu.

Ciepły kontakt


Siergiej Stukałow

CEO SMM-agencja „Reaktiv Media”

Po pierwsze, istnieje hipoteza, która czasem działa: złożony produkt jest lepiej sprzedawany w drodze konsultacji. Potencjalny klient nie zawsze jest w stanie podejmować własne decyzje. A jeśli konsultacje odbywają się bezpośrednio, masz więcej możliwości argumentacji. Na przykład daj zniżkę, wiedząc, że użytkownik może stać się świetnym klientem na dłuższą metę. Ale nie możesz dać każdemu zniżki.

Drugi punkt: nawet jeśli produkt jest prosty, ze wskazaniem ceny, natychmiast odcinasz tych, którzy przeglądają informacje, ale nie decydujesz o działaniu. Ci użytkownicy będą w martwym punkcie.

Trzeci punkt: potencjalni klienci (komunikacja z klientami, którzy już wykazali zainteresowanie oferowanymi produktami. - Wyd.) Są fajniejsze niż tylko widoki. Zobaczysz twarz klienta, lepiej ją zrozumiesz, na przykład po przestudiowaniu profilu. Będziesz miał bazę zapytań, a jest to okazja do zaoferowania czegoś w przyszłości, zwłaszcza, że ​​już rozmawiałeś, nawiązano ciepły kontakt. Im więcej komunikujesz się z klientami, tym większe prawdopodobieństwo, że coś sprzedasz.

Jedyny minus: niektórzy użytkownicy czują się zmuszeni i będą niezadowoleni. Ale albo zwiększysz efektywność sprzedaży, albo wszyscy cię polubią, a nie fakt, że Twoja firma będzie funkcjonować.


Po prostu algorytm

Azamat Davletchurin

Specjalista ds. Promocji SMM

Od samego postu reklamowego i tego, jak jest dobrze wykonany, zależy od tego, czy nastąpi sprzedaż. Potrzebne są odpowiedzi bezpośrednie, aby zwiększyć zasięg i liczbę wyświetleń samego posta reklamowego. Im wyższa aktywność użytkowników pod danym postem, tym intensywniej Instagram udostępni ten post coraz większej liczbie osób.

W rzeczywistości nikt nie wie, jak Instagram wyświetla posty w kanałach użytkowników. Ale tam, gdzie jest aktywność - polubienia, zapisy, komentarze, wskaźniki powyżej. Nie trzeba patrzeć na konto klienta, w każdym razie kierownik odpowie na pytanie, nawet jeśli konto jest zamknięte lub w ogóle nie opublikowane.


Natalya Bryantseva

założyciel Avgvst Jewelry

Im więcej komentarzy znajduje się pod zdjęciem, tym więcej użytkowników Instagrama pokazuje post. Jest to łatwy sposób na przyspieszenie liczby wyświetleń zdjęcia. Staramy się nie nadużywać cierpliwości naszych klientów, ale czasami uciekamy się do tego. Odpowiadamy w Moskwie od 9:00 do 21:00 i nie patrzymy wcześniej na profil klienta.


Obejrzyj wideo: Zgadujemy Ile Kosztują Rzeczy z Dla Pieniędzy (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Rozwściecza, Następny Artykuł

Jak i ile Rosjan odpoczywało
Liczby pierwsze

Jak i ile Rosjan odpoczywało

Wczoraj serwis OneTwoTrip opublikował badanie na temat tego, ile czasu Rosjanie spędzają na zagranicznych podróżach - czas wakacji jest skrócony czwarty rok z rzędu. Życie w okolicy pokazało, jak i ilu Rosjan odpoczywa tego lata. 50% zagranicznych wyjazdów letnich trwało 7 dni, w 2014 r. Ich udział wyniósł 33%.
Czytaj Więcej
Najdroższe i najtańsze świeże gazety
Liczby pierwsze

Najdroższe i najtańsze świeże gazety

Gazety biznesowe Kommersant, Vedomosti i RBC z 10 czerwca ukazały się na pierwszej stronie pod hasłem „I / We Ivan Golunov”. W wielu kioskach kopie już się wyczerpały, na internetowych tablicach ogłoszeń pojawiły się pierwsze oferty dealerów. Życie wokół mówi, ile możesz kupić rzadkie liczby.
Czytaj Więcej
Najdroższy i najtańszy burger w Petersburgu
Liczby pierwsze

Najdroższy i najtańszy burger w Petersburgu

Tylko w ciągu ostatnich sześciu miesięcy w Sankt Petersburgu otwarto ponad 10 nowych domów z burgerami, a obecnie istnieje ponad 40 niesieciowych placówek specjalizujących się w super popularnych fast foodach. Ponadto burgery są gotowane w wielu innych kawiarniach i restauracjach, w tym drogich, ponieważ zakres ich cen może być bardzo duży.
Czytaj Więcej
O ile wzrosły ceny mieszkań dla fanów
Liczby pierwsze

O ile wzrosły ceny mieszkań dla fanów

Zostały około dwa tygodnie przed Mistrzostwami Świata, które odbędą się w 11 miastach Rosji. Eksperci Avito Real Estate oszacowali krótkoterminowe ceny wynajmu w tych miastach dzięki Mistrzostwom Świata w 2018 r. I dowiedzieli się, ile wzrosły w przeddzień świątecznego futbolu. 250 tysięcy rubli dziennie to najdroższe mieszkanie dla fanów.
Czytaj Więcej