Rozwściecza

Promotorzy na Bolshaya Pokrovskaya

Współczesny biznes stara się być użyteczny dla społeczeństwa: prowadzi działalność charytatywną, wspiera sztukę, stara się minimalizować wpływ na środowisko i zapewniać przejrzystość produkcji. Dotyczy to dużych globalnych firm, ale czy można zastosować ten trend w rzeczywistości? Idealny świat świadomych przedsiębiorców kończy się, gdy tylko dotrzesz do Bolszaji Pokrowskiej, gdzie, jak się wydaje, zawsze byli wystrojeni promotorzy dystrybuujący kolorowe ulotki.

Tych bohaterów można znaleźć w dowolnym dniu tygodnia, przy każdej pogodzie, rano i wieczorem. Około pięć lat temu takimi osobami byli ludzie w zielonych płaszczach przeciwdeszczowych zapraszających tropikalne motyle na wystawę, a teraz ich miejsce zajęli promotorzy zapraszający ich do Muzeum Iluzji i Domu Giganta. Łatwo je rozróżnić - od kilku lat każdego dnia stoją na odcinku Bolszaja Pokrovskaya między budynkiem Uniwersytetu Łobaczewskiego a Bankiem Państwowym, ubrani w postaci z kreskówek, a następnie w Halloweenowych złoczyńców i rozdają fioletowo-żółte ulotki. Te postacie stały się częścią miejskiego folkloru. Na przykład żart, że w House of the Giant jest ogromna drukarka, która drukuje ulotki bez zatrzymywania się, a zdjęcie odpoczynku promotora w kostiumie Mario staje się lokalnym memem.

Życie wokół Niżnego Nowogrodu poprosiło przedstawiciela Muzeum Iluzji i Domu Olbrzyma, aby opowiedzieli o swojej dwuznacznej sławie, a także zaprosiło socjologa i urbanisty Niżnego Nowogrodu Andrieja Amirowa do skomentowania tego niejasnego przedmiotu niezadowolenia.


Alina Semenova

Stowarzyszenie Zarządzających Światowymi Muzeami i Atrakcjami Big Creative Company

Do promocji korzystamy nie tylko z promotorów, ale także z innych narzędzi. Promotor w naszym przypadku to osoba, która spotyka przybywających do nas gości, a jednocześnie przekazuje informacje o projekcie w formie ulotek wszystkim innym. Nie ma tu żadnej specjalnej strategii, to po prostu szacunek dla naszych gości, a szacunek i lojalność są zawsze uzasadnione.

Nasza publiczność ma od zera do stu lat. Niezależnie od osoby: pracownika, kierownika, dozorcy, dyrektora, studenta, studenta, turysty, osoby popularnej, wszyscy są zazwyczaj zachwyceni odwiedzaniem naszych muzeów lub atrakcji. Rzadko słyszę sprzeczną reakcję na naszą pracę. Ale jeśli ktoś wyrazi swoją opinię, nawet jeśli jest ona negatywna, ma do tego pełne prawo. Polegamy głównie na pozytywnych opiniach na temat obecności naszych promotorów w pobliżu wejść do muzeów i atrakcji.


Andrey Amirov

socjolog, artysta

Nie chcę rozwodzić się nad prawdami współczesnej urbanistyki o tętniącej życiem ulicy z przecinającymi się prywatnymi interesami, wszystkimi dobrze znanymi przykładami wąskich korytarzy w budynkach korporacyjnych Doliny Krzemowej, zaprojektowanych tak, aby umożliwić pracownikom przypadkowe zderzenie i rozpoczęcie współpracy. Zaraz powiem, dlaczego kosmonauci i zeliboidy są kwestią powszechnej nienawiści. Pierwszy to śmieci, wiele identycznych ulotek na chodniku. Ale te kawałki papieru nie są rzucane przez promotorów, ale przechodniów. Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie te jasne śmieci, banery, reklamy i kostiumy istnieją od wielu lat, ponieważ wydaje mi się, że istnieje popyt. To jak w porządku prostytutka na zakup dorosłego mężczyzny, który jest świadomy swoich działań. Tak, niestety, tak jest do tej pory. Ale ważne jest, aby zrozumieć, że nie ma abstrakcyjnych konsumentów usług seksualnych, krzywych luster i fast foodów. Jesteśmy tylko my, Niżny Nowogród, a nasza konsumpcja jest odzwierciedleniem naszych pragnień i słabości.

I więcej Dziś w Pokrovce obserwujemy zjawisko, które nazwałbym „chwilową pętlą wstydu” - w rzeczywistości wszystko jest proste. Za kilka lat, kiedy zakończy się rekonstrukcja drugiego etapu Pokrovki, zamiast wszystkich tych śmieci otworzą się salony fryzjerskie, a promotorzy w skórzanych fartuchach z motylami na monocyklach namówią nas do przycinania wąsów, zapomnimy krzywe lustra i labirynty jak zły sen i radujemy się z nowego (poprawnego) format zużycia. Ale teraz, w teraźniejszości, my z przyszłości wstydzimy się naszej przeszłości - jest to tymczasowa pętla wstydu w umysłach Niżnego Nowogrodu. I musisz puchnąć zelibobe.


Popularne Wiadomości

Kategoria Rozwściecza, Następny Artykuł

Tatarska elektronika, koncert IC3PEAK i wystawa El Lissitzky
Weekend

Tatarska elektronika, koncert IC3PEAK i wystawa El Lissitzky

Koncerty Na zdjęciu: „Chleb” Posh Isolation / Ascetic House / Janushoved gablota Potrójna prezentacja kultowych duńskich marek - Posh Isolation, Ascetic House i Janushoved - odbędzie się jako duża impreza. Gwiazdy wieczoru Lust For Youth wystąpią w zaktualizowanym składzie: miejsce Loke Rabek, który zagra w chorwackim Amorze, zajął Soho Rezanejad.
Czytaj Więcej
Koncert Cold Cave, wyprzedaż w Tsvetnoy, najlepsze ujęcia Elle, turniej Beer Pong i 12 innych wydarzeń
Weekend

Koncert Cold Cave, wyprzedaż w Tsvetnoy, najlepsze ujęcia Elle, turniej Beer Pong i 12 innych wydarzeń

PIĄTEK 24 października Pochmurny dzień: −3 Noc: −7 SOBOTA 25 października Pochmurny dzień: −2 Noc: −5 NIEDZIELA 26 października Pochmurno z polanami Dzień: 0 Noc: −5 24 października, piątek 19:30 Pokaz filmu „Sergey Kuryokhin” B W ramach nowego projektu wystawienniczego „Performance in Russia: Cartography of History” w „Garażu” zaplanowano program edukacyjny na temat wpływu performance na sztukę rosyjską.
Czytaj Więcej
Rave „Nobel 2.2. Epilog”, „Historia niepisanego obrazu” w Ermitażu, wykład Vivian Del Rio
Weekend

Rave „Nobel 2.2. Epilog”, „Historia niepisanego obrazu” w Ermitażu, wykład Vivian Del Rio

Wystawa „Historia niepisanego malarstwa” Kiedy: 7 maja - 24 lipca Gdzie: Foyer of the Hermitage Theatre (32 Palace Embankment) Koszt: 400 rubli W 1946 r. Rosyjski awangardowy artysta Vladimir Sterligov rozpoczął prace nad obrazem o odbudowie Ermitażu po wojnie. Ale nie dokończył go: dwa lata później rozpoczęła się „sprawa Leningradzka”, sytuacja polityczna stała się napięta, a wyczyn mieszkańców Leningradu uznano za ideologicznie zły.
Czytaj Więcej