Rozwściecza

Płeć w pracy

W rosyjskich biurach 23 lutego i 8 marca obchodzone są w skali porównywalnej tylko ze skalą imprez noworocznych. Ale podczas sylwestra pracownicy zwykle czekają na znaną choinkę i szampana, a następnie firmy często próbują wymyślić coś oryginalnego na święta związane z płcią.

W Dzień Obrońcy Ojczyzny biuro może nakarmić całą owsiankę gulaszem, zorganizować patriotyczne gry w przebraniu się w mundury wojskowe i odtworzyć sceny z życia komisji lekarskiej w komisariacie wojskowym. Gratulacje dla kobiet 8 marca często sprowadzają się do dawania kwiatów, komplementów wyglądu i pragną uhonorować tradycyjne wartości rodzinne. Jednocześnie przygotowywanie posiłków i eliminacja konsekwencji uczty biurowej są przypisywane pracownikom.

Nie wszyscy lubią obchodzić święta związane z płcią w pracy. Ktoś nie uważa swojego urlopu dla wojska, ktoś nie chce poczuć się jak „dekoracja biura”. Pracownicy kilku firm powiedzieli nam, jak zwyczajowo obchodzono w nich 8 marca i 23 lutego i dlaczego powodowało to jedynie niezręczność.


Julia

redaktor serwisu informacyjnego

8 marca mężczyźni przygotowali dla nas kebab i ustawili stół „pod drzewami”. W naszym biurze znajdował się duży pokój, w którym rosły bardzo duże rośliny doniczkowe - tuż pod nimi była uczta. Pomysł może być fajny, ale okazało się, że mężczyźni przez cały dzień grillowali kebaby, palili i pili piwo podczas gdy kobiety pracowały.

Wyjaśnię, że kiedy nakrywamy stół 23 lutego, nikt nie pozwala nam gotować zamiast pracy, i to musi być robione w domu w nocy, na drugiej zmianie, oczywiście. Ogólnie rzecz biorąc, dali nam do zrozumienia, że ​​Klara Zetkin i Rosa Luxemburg w ogóle nie walczyli o to, aby spędzać godziny w kuchni.

Mężczyźni palili kebab przez cały dzień, palili i pili piwo, podczas gdy kobiety pracowały

Alina

pracownik wydawnictwa

Ponieważ mamy wydawnictwo literatury edukacyjnej, wielu autorów jest profesorami uniwersyteckimi. I każdego roku 8 marca otrzymujemy gratulacje od autorów w stylu „Drogie kobiety! Nie marnujcie czasu w pracy, idźcie rodzić!”. Mamy głównie kobiecy zespół, więc za każdym razem, gdy chcę odpowiedzieć: „Jeśli pójdziemy na urlop macierzyński, kto wyda twoje pieprzone książki?”

Chociaż koledzy nie są daleko w tyle. Tradycyjnie nazywają również dekorację biura, chociaż dyrektorem generalnym i ogólnie połową zespołu zarządzającego są kobiety. Kiedyś podczas uroczystości odbył się konkurs - mężczyźni musieli pochwalić kobiety, które wygrały najwięcej i wygrały. Komplementy były takie, że mój mózg usunął je z pamięci jako traumatyczne przeżycie. Ale my również nie odstajemy na bok. Co powiesz na zbiorniki z czekoladą 23 lutego i zwroty typu „ludzie, jesteś naszą obroną i wsparciem”? Ogólnie wszystko jest tak, jak powinno być.

„Drogie kobiety! Nie marnujcie czasu w pracy, idźcie rodzić!”

Dmitry

tłumacz

W naszym biurze święta związane z płcią obchodzono bardzo aktywnie, ale zwykle sprowadzały się one do zwykłej uczty. Pracownicy sami kupili fajne ciasta, pokroili owoce, nakryli stoły i to wszystko. Ale najwyraźniej kobiety jakoś uznały, że jest nudno, a mężczyźni 23 lutego musieli zorganizować zabawę. Uświadomiłem sobie, że to nie w porządku, kiedy właśnie zbliżałem się do budynku, w którym mieściło się nasze biuro: na drzwiach dużymi literami napisano „Biuro werbunku wojskowego”.

Wszedłem do środka i zobaczyłem, że przy wejściu byli pracownicy ubrani w mundury wojskowe. Zaprowadzili nas do stołu i powiedzieli, że tam odbywa się komisja wojskowa. Zmierzyli nasz nacisk za pomocą prawdziwego aparatu, spojrzeli na nasze języki, spojrzeli nam w oczy i poinformowali, że doskonale nadają się do podkładów i żołnierzy torped. Co więcej, tym, którzy byli już w wojsku, doradzono, by tam poszli ponownie. Każdemu człowiekowi podano suche racje żywnościowe: małą paczkę ciasteczek Yubileynoe i paczkę taniej herbaty od Auchana.

Następnie przez resztę dnia pracy próbowaliśmy zrobić coś pod sowieckimi marszami, piosenkę „Phantom” grupy „Chizh and Co” i inną muzykę w tym duchu. Gratulacje za obronę ojczyzny i życzenia bycia silnym i odważnym nieustannie zalewały pracę. W pewnym momencie nawet zaczęliśmy odpowiadać wszystkim tym samym żartem - „Dziękuję bardzo za mężczyzn!” Podczas tych wszystkich piekielnych uroczystości byłam szczególnie rozbawiona faktem, że w tym czasie ukończyłam szkołę wyższą i miałam duże szanse, by z niej uciec. Więc dla mnie żart z biura rekrutacji do wojska był dość przerażający. I ze wszystkich 30 mężczyzn z naszego biura w wojsku dosłownie kilka osób służyło.

Najgorsze jest oczywiście to, że stare dobre życzenia były tak delikatne jak te uschnięte tulipany

Karina

Kierownik ds. PR

Kiedyś pracowałem jako marketer w dużej firmie produkcyjnej i tam działacze z działu handlowego zawsze mieli ciekawe pomysły na gratulacje dla mężczyzn 23 lutego. W dniu przedświątecznym zasugerowali, aby przy wejściu do biura spotkać pracowników z wojskowymi piosenkami i owsianką, zmusić ich do robienia pompek lub zaśpiewania hymnu rosyjskiego. Sami pracownicy powinni mieć co najmniej czapki, a maksimum - mundur wojskowy. Ale na szczęście ostatecznie ograniczyli się do przekazania mocnych napojów i czekoladek Alenka fotografiami prezentów i napisami przyklejonymi do opakowania, odpowiednio, Dima, Oleżka, Romka.

Dyrektorowi generalnemu ostrożnie nie nadano tak miłego prezentu. Powiedziałbym, że 60% pracowników z tego wszystkiego miało poczucie niezręczności. Niektórzy odmówili uczestnictwa, ale kreatywne koło zamachowe zostało już uruchomione, a wielu upadło. 8 marca wszystko było standardowe - tulipany i słodycze. Najgorsze jest oczywiście to, że stare dobre życzenia były tak łagodne jak te uschnięte tulipany, aby zadowolić mężczyzn ich dźwięcznym śmiechem, uśmiechami itp.


Obejrzyj wideo: Płeć ptasznika, sprawdzanie z podwozia - praca na hodowli #2 - (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Rozwściecza, Następny Artykuł

Moc umysłu: 5 sposobów na rozwój inteligencji
Chmura wiedzy

Moc umysłu: 5 sposobów na rozwój inteligencji

Ilościowy umysł Na mózg, jak każda inna część naszego ciała, wpływają czynniki zewnętrzne. Jeśli na przykład spowalniasz oddychanie lub boisz się czegoś, możesz natychmiast zauważyć zmianę w postrzeganiu. Twórca Quantified Mind, Johnny Donner, zasugerował, że wielu chciałoby wiedzieć dokładnie, które czynniki pozytywnie lub negatywnie wpływają na ich zdolności poznawcze.
Czytaj Więcej
Republika Cypryjska: 3 sposoby optymalizacji podatków na byłym obszarze morskim
Chmura wiedzy

Republika Cypryjska: 3 sposoby optymalizacji podatków na byłym obszarze morskim

Listy stref przybrzeżnych zostały zaktualizowane: Ministerstwo Finansów Rosji wyrzuciło z nich Republikę Cypryjską. Oficjalną datą wykluczenia Cypru z offshore będzie 1 stycznia 2013 r., Ale teraz możemy powiedzieć, że zainteresowanie tym krajem w zakresie optymalizacji podatkowej ponownie gwałtownie wzrośnie. Cypr pozostanie atrakcyjny dla inwestorów zagranicznych, którzy nadal mogą włączać spółki na Cyprze, wykorzystując je do optymalizacji podatkowej swojej działalności.
Czytaj Więcej
5 rodzajów przedsiębiorców z Game of Thrones
Chmura wiedzy

5 rodzajów przedsiębiorców z Game of Thrones

Czwarty sezon sagi telewizyjnej Game of Thrones, opartej na powieści George'a Martina Song of Ice and Fire, dobiega końca. Producenci ogłosili, że zostaną wydane jeszcze trzy sezony epickiego dramatu o kandydatach na żelazny tron ​​Siedmiu Królestw. Wiadomo, że George Martin, choć nie ukończył prac nad najnowszymi książkami, już przemyślał losy głównych bohaterów i ujawnił je twórcom serialu.
Czytaj Więcej
Business Geek: Pinterest dla Firm, Wskazówki absolwentów LinkedIn i inne cotygodniowe hity
Chmura wiedzy

Business Geek: Pinterest dla Firm, Wskazówki absolwentów LinkedIn i inne cotygodniowe hity

Inc.: Jak korzystać z Pinteresta w biznesie Aaron O'Hanlon, dyrektor wykonawczy Footbridge Media Marketing Agency, mówi o tym, jak sieć społecznościowa zdjęć i zdjęć może pomóc w promocji Twojej firmy. Na początek radzi, aby nie postrzegać go jako bezpośredniego kanału zwiększającego ruch: na Pinterest możesz zwrócić uwagę tylko na swój produkt lub portfolio (oczywiście, jeśli wyglądają dość estetycznie).
Czytaj Więcej