Rozwściecza

Do widzenia rury!

Prześlij zdjęcie na Instagram, w którym jednorazowa filiżanka kawy wpadła w ramkę, również z pokrywką, dziś jest prawie przyjęcie kamikadze lub dobry sposób na zebranie dziesiątek gniewnych komentarzy pod postem. Ale gorzej - rurki koktajlowe.

Za każdym razem, gdy zamawiam koktajl w barze, moje oko zaczyna drżeć na liczbę plastikowych rurek rozrzuconych wokół kontuaru. Leżą na stołach, leżą na podłodze, nieśmiało wyglądają z papierowych serwetek, skąd zostały usunięte jako niepotrzebne. Tysiące bezsensownych plastikowych patyczków, których nikt nie potrzebuje, ale mają one swoją własną mściwą moc: nie są przetwarzane i rozkładają się przez około 500 lat - dość drogie opłaty za pięć minut w szklance. Jedna rura - minus żółw - to przybliżony algorytm.

Kto kiedykolwiek pije koktajle z tub? Nie pamiętam ani razu, kiedy naprawdę jej potrzebowałbym. Co więcej, w zasadzie nie znam ani jednej osoby, która by ich kochała. Nie są potrzebne, nawet jeśli masz wymalowane usta - ślady szminki na okularach wyglądają kinowo, ale tak naprawdę ze względu na ten efekt próbowaliśmy.

Rurki jako całość są tak niechlujne, że nie można ich nawet wykonać normalnie: wówczas ich krawędzie są nierówne i porysują usta; wtedy pojawia się w nich maleńka dziura, która zakłóca ich normalne użycie zgodnie z ich przeznaczeniem; wtedy są za krótkie, a potem za długie. Są też koniecznie zatkane jagodami z lemoniady i musisz dmuchać, tworząc śmieszne szklanki.

Ale za każdym razem - w obskurnej tawernie w Lyubertsy lub w niezwykle modnym i bardzo drogim barze nawet na Placu Czerwonym - na pewno dostaniesz słomkę w koktajlu. Szczególnym luksusem jest to, że rurka jest dwa razy większa niż sama szklanka, takie rurki są wyrzucane, wydaje się, na sekundę przed samym napojem w dłoni. Ale musisz też za nie zapłacić, kupić od dostawców, upewnić się, że się nie kończą!

Bądźmy szczerzy: około dziewięciu na dziesięć koktajli naprawdę nie potrzebuje słomy, cóż, poważnie. Rurki papierowe również nie są alternatywą. Wykonane są z celulozy, do produkcji której wycina się drzewa. Plus woda, barwniki. A wszystko po co? Czyli czujemy paskudny smak papieru w naszym koktajlu?

Ogólnie rzecz biorąc, na początek dobrze jest przyzwyczaić się pytać z góry bez słomki, bez pokrywki, bez szklanki jednorazowej - lepiej pić z dłoni. Ale chcę, żeby lampy w ogóle nie istniały, ponieważ klasyka tego gatunku: barman odłożył tubę, a potem przypomniał sobie, co było potrzebne bez, i po prostu wrzucił ją do wiadra. I przeżyje nas - nie jest jasne, dlaczego.

Jeśli jesteś wielkim fanem ssania, możesz wziąć własny zestaw bambusowych lub metalowych rurek i nosić go ze sobą w torbie (w zestawie z małą szczoteczką do prania). Chociaż w rzeczywistości problemem powinny być bary i restauracje.

Drodzy restauratorzy! Wyrzuć całkowicie rurki. Jak wytłumaczyć klientom, którzy są zdecydowanie spragnieni rury, że nie ma już rur? Tutaj wszystko jest proste. Jeśli jesteś w ciężkim apartamencie, bądź tak miły, aby zdobyć tubki wielokrotnego użytku i nauczyć się je myć. Ale ogólnie rzecz biorąc, ludzie, którzy myją co lato z umywalki, podgrzewając wodę na kuchence, wcale nie muszą niczego wyjaśniać. Nie ma już lamp - a za dwa tygodnie wszystko się przyzwyczai.

Obejrzyj wideo: Taco Hemingway - Gdybyś Nie Istniała SzUsty Blend (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Rozwściecza, Następny Artykuł

Tatarska elektronika, koncert IC3PEAK i wystawa El Lissitzky
Weekend

Tatarska elektronika, koncert IC3PEAK i wystawa El Lissitzky

Koncerty Na zdjęciu: „Chleb” Posh Isolation / Ascetic House / Janushoved gablota Potrójna prezentacja kultowych duńskich marek - Posh Isolation, Ascetic House i Janushoved - odbędzie się jako duża impreza. Gwiazdy wieczoru Lust For Youth wystąpią w zaktualizowanym składzie: miejsce Loke Rabek, który zagra w chorwackim Amorze, zajął Soho Rezanejad.
Czytaj Więcej
Koncert Cold Cave, wyprzedaż w Tsvetnoy, najlepsze ujęcia Elle, turniej Beer Pong i 12 innych wydarzeń
Weekend

Koncert Cold Cave, wyprzedaż w Tsvetnoy, najlepsze ujęcia Elle, turniej Beer Pong i 12 innych wydarzeń

PIĄTEK 24 października Pochmurny dzień: −3 Noc: −7 SOBOTA 25 października Pochmurny dzień: −2 Noc: −5 NIEDZIELA 26 października Pochmurno z polanami Dzień: 0 Noc: −5 24 października, piątek 19:30 Pokaz filmu „Sergey Kuryokhin” B W ramach nowego projektu wystawienniczego „Performance in Russia: Cartography of History” w „Garażu” zaplanowano program edukacyjny na temat wpływu performance na sztukę rosyjską.
Czytaj Więcej
Rave „Nobel 2.2. Epilog”, „Historia niepisanego obrazu” w Ermitażu, wykład Vivian Del Rio
Weekend

Rave „Nobel 2.2. Epilog”, „Historia niepisanego obrazu” w Ermitażu, wykład Vivian Del Rio

Wystawa „Historia niepisanego malarstwa” Kiedy: 7 maja - 24 lipca Gdzie: Foyer of the Hermitage Theatre (32 Palace Embankment) Koszt: 400 rubli W 1946 r. Rosyjski awangardowy artysta Vladimir Sterligov rozpoczął prace nad obrazem o odbudowie Ermitażu po wojnie. Ale nie dokończył go: dwa lata później rozpoczęła się „sprawa Leningradzka”, sytuacja polityczna stała się napięta, a wyczyn mieszkańców Leningradu uznano za ideologicznie zły.
Czytaj Więcej