Rozwściecza

Liczby: Dlaczego w Rosji jest tak wiele kradzieży?

W temacie „Wściekłość” Życie wokół omawia problemy, które podniecają i denerwują większość ludzi, a także oferuje rozwiązania. We wspólnym artykule z Axiomem, który pomaga sklepom radzić sobie bez kradzieży, zastanawiamy się, dlaczego tak łatwo ukraść w Rosji i jak chronić swoją firmę przed kradzieżą pracowników i klientów.

573,5 miliarda

Rubli rocznie średnie straty w handlu detalicznym w Rosji

Gromadzenie danych statystycznych dotyczących kradzieży w sklepach jest trudne - sklepy nie kontaktują się z policją w przypadku każdej drobnej kradzieży, która stanowi podstawę strat. Aby się chronić, firmy kładą margines na straty w cenie każdego produktu. Według nieoficjalnych danych jest to co najmniej 3%. Kupujący muszą więc dodatkowo płacić za luki w bezpieczeństwie sklepu.

Nic dziwnego, że pracownicy znają wady bezpieczeństwa firmy: w których miejscach nie ma kamer, z którymi można zgodzić się „na przyjaźń”, a to „źle leży”. Wszyscy kradną: według statystyk 20% kradzieży wewnętrznych dotyczy księgowości, 22% w dziale zaopatrzenia, a 24% w personelu sklepu. Eksperci doradzają sprawdzenie wszystkich pracowników podczas zatrudniania, śledzenie maili roboczych, a także wprowadzenie systemu motywacji do wewnętrznej kontroli pracowników.

80 %

Z nich rozliczane przez personel firmy

(jest to najwyższy wskaźnik na świecie)

Co 11

Osoba przynajmniej raz w życiu ukradłemze sklepów

Według psychologów ludzie kradną po prostu dlatego, że mają taką możliwość. Przyczynia się do tego rosyjska mentalność: nie jest w zwyczaju patrzeć w oczy, witać się z nieznajomymi ani się uśmiechać. Z tego powodu w dużych sklepach ludzie czują się niewidzialni. Eksperci podkreślają, że cały personel sklepu musi pokazać klientom, że delikatnie, ale uważnie ich obserwuje. Konieczne jest także regularne prowadzenie z pracownikami seminariów na temat technik psychologicznych kradzieży sklepowych z pracownikami - są to ludzie, którzy kradną „ze względu na fanów”.

Jeśli mówimy o złodziejach sklepowych, częściej są to ludzie poszukujący dreszczyku emocji - nastolatki, gospodynie domowe, seniorzy. Ale pracownicy kradną z myślą, że jest to rekompensata za niewdzięczną pracę lub premia do ich małej pensji. Eksperci zalecają wzmocnienie w kulturze korporacyjnej tezy, że kradzież wewnętrzna jest tym samym przestępstwem. Przynajmniej jasne i zrozumiałe informacje na temat grzywien i warunków pozbawienia wolności powinny być wyraźnie widoczne w umowach z pracownikami i podawane do wiadomości podczas zatrudniania.

Tylko 3%

Przestępcy ukraśćdo odsprzedaży

(reszta - dla podniecenia lub z ubóstwa)

500 000 rubli

To maksymalna karaza kradzieżidealnejedna osoba

(Miliony rubli - dla zorganizowanych przez grupę osób)

W rosyjskim ustawodawstwie ustalono wiele kar za kradzież, w zależności od skradzionej kwoty, liczby wspólników i złożoności systemu. Minimum to odpowiedzialność administracyjna za jednorazową kradzież do tysiąca rubli: grzywna od 1 tysiąca rubli do pięciokrotności wartości skradzionego, w najgorszym przypadku, areszt do 15 dni. Ci, którzy ukradli pieniądze lub towary tylko z tysiąca rubli, ponoszą już odpowiedzialność karną w postaci grzywny w wysokości do 80 tysięcy rubli, ograniczenia wolności na okres do dwóch lat lub pracy korekcyjnej. Znak w bazach danych w tym przypadku jest przechowywany przez całe życie sprawcy.

Najsurowszą karę w Rosji ponoszą ci, którzy ukradli pieniądze lub towary na dużą kwotę - za hakowanie lub wypłacanie środków z konta bankowego. Okoliczność obciążająca jest tutaj przestępstwem w zorganizowanej grupie.

6 lat

Uwięzienie grozi najbardziej karalną kradzieżąsam

(10 lat - tak samo ze wspólnikami)

73 000

Skazany w Rosji odsiaduje czas za kradzież

Okazało się, że liczba skazanych za kradzież stale maleje. Na przykład na początku 2000 roku był prawie trzykrotnie wyższy (226 tysięcy osób w 2002 roku), dwa razy więcej niż skazanych za morderstwo (104 tysiące). Można to przypisać rozwojowi technologii, które pomagają zapobiegać kradzieży. Na przykład wcześniej doświadczeni złodzieje używali worków wyściełanych folią do oszukiwania czujników. Sprzęt bezpieczeństwa nowej generacji eliminuje tę możliwość.

W tym czasie technologia antykradzieżowa stała się bardziej inteligentna i niewidoczna. Bramki bezpieczeństwa pasują elegancko do wnętrza lub służą do umieszczania informacji, kamery dają lepszy przegląd i lepszą jakość, a czujniki są dyskretnie zintegrowane z opakowaniem produktu, podczas gdy złodziej odrywa znajomy kod kreskowy.

10 lat

Firma Jekaterynburg „Axiom” chroni sklepy przed kradzieżą

25 tysięcy rubli *

Jest warte minimalny zestaw sprzętu bezpieczeństwa

Kwota ta będzie obejmować parę bram przy wejściu, ich instalację, 200 czujników na ubrania i dezaktywator do usuwania ich przy zakupie. Taki zestaw nadaje się do małego salonu wystawowego. Gdy Twoja firma będzie się rozwijać, Axiom zaoferuje, co dodać, aby zapewnić maksymalną ochronę.

Biura i magazyny firmy znajdują się w Jekaterynburgu, Moskwie i Krasnodar w celu efektywnej współpracy z klientami w całej Rosji. Axiom nie tylko dostarcza sprzęt, ale także go instaluje, konfiguruje i testuje. Projekt systemu antykradzieżowego jest bezpłatny.

5 000

Sklepy Pracownicy Axiom chronili przed kradzieżą w 250 miastach na terenie całego kraju, od Kaliningradu po Władywostok

* Cena obowiązuje w momencie publikacji projektu

materiał przygotowany przy wsparciu

Obejrzyj wideo: TO JEST HEROBRINE - Minecraft Piosenka (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Rozwściecza, Następny Artykuł

Syfony, radiola i masło orzechowe: Jak działa sklep „pchli targ” w Irkucku
Biznesmenów

Syfony, radiola i masło orzechowe: Jak działa sklep „pchli targ” w Irkucku

„Twoja półka” to przestrzeń, która łączy ręcznie robioną galerię, sklep z antykami i pchli targ: to słowo nie jest nieśmiałe, przechodząc do szyldu i wspierając najlepsze tradycje europejskich pchli targ. Właściciel sieci Irkuck Nikita Chibiskov powiedział Life wokół, skąd pochodzą towary i klienci, dlaczego taka przestrzeń nie jest możliwa w Internecie i co kupuje większość mężczyzn i turystów.
Czytaj Więcej
Jak Busfor zmienia rynek autobusów
Biznesmenów

Jak Busfor zmienia rynek autobusów

„100 rubli za bilet autobusowy Busfor między Petersburgiem a Moskwą” - wygląda na to, że wszyscy napisali o tym wiadomości (i nie byliśmy wyjątkiem). Chociaż wszystko oczywiście nie jest do końca prawdą: tak, koszt to naprawdę 100 rubli, ale są tylko cztery bilety na każdy autobus. I sztuczki na tym się nie kończą: kampania rozpoczyna się w wyznaczonym czasie (albo o 10:00, a potem o 21:30), bilety są sprzedawane jeden po drugim i trzeba za nie zapłacić w 15 minut.
Czytaj Więcej
Pościg: jak Lamoda walczy o kupującego
Biznesmenów

Pościg: jak Lamoda walczy o kupującego

Pozostawienie bez zakupu w sklepie internetowym Lamoda nie jest takie proste. Rzecz na stronie, którą odwiedził potencjalny nabywca, wyprzedzi go w reklamach w przeglądarce i biuletynach ze zniżkami. Kilka wiadomości e-mail z różnymi promocjami, osobistymi ofertami i kodami promocyjnymi może pochodzić z Lamody dziennie, a oglądany produkt pojawia się na stronach e-mail, na Facebooku i Instagramie.
Czytaj Więcej