Komentarze

Z jakich usług VPN korzystają profesjonaliści?

Dzisiaj sąd postanowił zablokować posłańca telegramu w Rosji na wniosek Roskomnadzora. W związku z tym wielu użytkowników zaczęło szukać sposobów na ominięcie bloku za pomocą VPN i proxy. Założyciel posłańca, Pavel Durov, powiedział, że firma pracuje obecnie nad stworzeniem wbudowanego rozwiązania, ale na razie poprosił o nieusuwanie aplikacji i zrozumienie powolnej pracy przeciążonych sieci VPN i usług proxy.

Na rynku istnieje wiele podobnych rozwiązań. Życie wokół mówiło o najwygodniejszych z nich i tych, z których można korzystać za darmo. Teraz dowiedzieliśmy się od ludzi, którzy korzystają z tych usług pracy, co wybrali i dlaczego.


Opera VPN

Koszt: bezpłatnie w przeglądarce o tej samej nazwie, w przypadku iPhone'a pierwsze 7 dni są bezpłatne, a następnie 30 USD rocznie

opera


Pavel Gorodnitsky

założyciel kanału telegramowego „The Executioner Says”

„Korzystam z mobilnego Internetu od 2008 r., A następnie taryfy były dość surowe. Ale dla ludzi o zdrowych zmysłach, którzy umieli wprowadzać inne dane do ustawień i siedzieli za grosza ze swojego telefonu, była przeglądarka mobilna Opera Mini. Były obrzydliwe strony, ale uwielbiałem tę przeglądarkę , ponieważ pozwoliło mi to pozostać w kontakcie z absurdalnymi pieniędzmi, użyłem go nawet na swoim iPhonie, a następnie Opera VPN pojawiła się wiosną 2016 roku.

Od tego czasu stała na moim iPhonie w przypadkach, gdy znalazłem się za granicą i muszę iść gdzieś pod VPN lub czytać zasoby zablokowane w Rosji. Teraz, po zablokowaniu „Telegramu”, prawdopodobnie będę także korzystał z Opery VPN. Radzę wszystkim: jest prosty i szybki w porównaniu z innymi. Ale musisz zrozumieć, że może to sprowadzić twój ruch do Chińczyków. Nie zrobią nic złego - pokażą Ci swoje reklamy. Ale Opera jest nadal najwygodniejsza i niewiele usług VPN nie ma wpływu na ruch ”.


CISCO AnyConnect

Koszt: za darmo

Cisco


Andrey Romanenko

CEO firmy Evotor (wcześniej QIWI)

„Od dłuższego czasu korzystam z usług VPN w swoich firmach jako narzędzie do zwiększenia bezpieczeństwa transferu danych. Uważam to za konieczne i uzasadniające oczekiwania i koszty, zarówno czasowe, jak i finansowe. Na przykład dzisiaj w Evotor aktywnie korzystamy z klienta CISCO VPN do celów korporacyjnych AnyConnect, aby zwiększyć bezpieczeństwo zdalnego dostępu do naszej sieci dla pracowników ”.


Własny rozwój


Ilya Sachkov

CEO i prezes Group-IB: Zapobieganie i śledztwo w sprawie cyberprzestępczości

„Używamy własnej korporacyjnej sieci VPN, którą administrujemy, zapewniając jej bezpieczeństwo i stabilność. Potrzebujemy jej przede wszystkim ze względu na specyfikę naszej pracy, ale pozwala nam również nadal korzystać z zablokowanych zasobów. Nie ma nazwy. Nie chcę wyróżniać innych, bo boję się blokować ”.


Hola

Koszt: za darmo

hola


Michael

sprzedawca

„Zasadniczo korzystam z VPN na moim komputerze od drugiego roku - to Hola (okresowo opóźnia się i nie ma dostępu do Internetu) lub Betternet. Podczas podróży na Ukrainę skonfigurowałem też VPN na telefonie: Naprawdę chciałem mieć przytulną„ osobę kontaktową ”. Jest klasyczny Uważany jest za Opera VPN - osobiście raz ją przepracowałem i skonfigurowałem na długi czas, ale za darmo.

Przyczyny instalacji są całkiem zrozumiałe: odbywa się polowanie na czarownice, a kiedy odwiedzasz rosyjską sieć z Kanady lub Francji, czujesz się przynajmniej trochę chroniony. Tak, a brzydka konstrukcja kodu pośredniczącego na stronach romskomnatrizannyh po prostu denerwuje. To nie jest to, co chcesz zobaczyć, gdy szukasz tekstów Kolovrat i szalonego amatorskiego porno. ”

Obejrzyj wideo: CERTYFIKATY SSL CZY WARTO? - Marketing na czasie #3 (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Komentarze, Następny Artykuł

Maniak biznesu: Co się stało podczas wakacji - oferty, badania, opinie
Skrzynie

Maniak biznesu: Co się stało podczas wakacji - oferty, badania, opinie

Nicholas Carr: Papierowa książka kontratakuje Pogłoski o śmierci papierowych książek są bardzo przesadzone - tym razem dowodzą tego pomysłu liczbami w rękach. Nicholas Carr, autor książki The Shallows: What Internet robi na nasze mózgi, cytuje badanie wykazujące, że w 2012 r. Sześciu na dziesięciu Amerykanów wykazywało brak zainteresowania pozyskaniem czytelnika.
Czytaj Więcej
Business Geek: wizy dla startupów, 104-letni bloger, skandal z Durovem i inne hity tygodnia
Skrzynie

Business Geek: wizy dla startupów, 104-letni bloger, skandal z Durovem i inne hity tygodnia

Nikolay Durov: Relacje byłego rzecznika VKontakte Vladislava Tsyplukhina z bratem Kremla założyciela VKontakte Pavlem Durovem Nikolayem na jego stronie w mediach społecznościowych, komentując publikację w VKontakte na temat współpracy VKontakte z Vladislavem Surkovem, zasugerował, że poprzedni rzecznik spółki Vladislav Tsyplukhin mógł prywatnie współpracować z Kremlem.
Czytaj Więcej
„Yandex.Book”: 7 powodów udanego uruchomienia wyszukiwarki
Skrzynie

„Yandex.Book”: 7 powodów udanego uruchomienia wyszukiwarki

Dmitry SOKOLOV-MITRICH Zastępca redaktora naczelnego czasopisma „Russian Reporter” stał się centrum władzy Czy wiesz, jak rodzi się tajfun? Jest punkt wirowy, a następnie ziarnko piasku na ziarnko piasku, kropla na kroplę, zamienia się w huragan wielkiego podnoszenia. Oto typowa historia o tym, jak pierwsze strzały pojawiły się w przyszłym imperium poszukiwań, jak stwierdziła Ilya Segalovich: „Jeden chłopiec pracował w Akapit i miał bezdomnego przyjaciela, Wołodię Iwanow.
Czytaj Więcej