Komentarze

Syndrom „Miasto mebli”: Jak Irkuck będzie sprawdzany pod kątem bezpieczeństwa przeciwpożarowego

Małe i średnie firmy czekają na wzrost liczby kontroli państwowej kontroli przeciwpożarowej: moratorium na ich ograniczenie wygasa z końcem 2018 r. I pomimo wiosennych inicjatyw nie zostanie przedłużone. Według ekspertów w przyszłym roku w regionie Irkucka przedsiębiorcy będą sprawdzani kilka razy częściej. Życie w okolicy odkryło, na co się przygotować i czy pomoże to zapobiec pożarom w centrach handlowych i innych obiektach komercyjnych.

Andrey Shutov

Szef Departamentu Wsparcia Informacji w Ministerstwie ds. Zagrożeń w Obwodzie Irkuckim

Zgodnie z 294-FZ my, jako przełożony, formułujemy wniosek w sprawie planu inspekcji i przesyłamy go do zatwierdzenia przez prokuraturę obwodu irkuckiego. Plan na 2019 r. Został już opracowany; zgodnie z prawem przygotowujemy go do 1 września. I muszę powiedzieć, że liczba kontroli w tym względzie jest prawie czterokrotnie większa w porównaniu z rokiem poprzednim.

Do 20 grudnia prokuratura zatwierdza plan dla wszystkich organów nadzoru i umieszcza go na swojej oficjalnej stronie internetowej. Oczywiście publikujemy go również na naszej stronie internetowej i powiadamiamy przedsiębiorców: zlecenie przeprowadzenia kontroli jest wysyłane nie później niż trzy dni robocze. Jednocześnie koniecznie wskazujemy, że chcemy zweryfikować, który inspektor przyjdzie, oraz listę dokumentów, które należy przygotować. To naprawdę wymaga czasu, ponieważ sprawdzając na przykład centra handlowe, interesujemy się również ich najemcami. Dlatego administracja musi je powiadomić i zebrać niezbędny pakiet dokumentów.

Przedsiębiorcy narzekają na dużą liczbę kontroli i często starają się ich uniknąć. Czasami zdarza się, że po otrzymaniu powiadomienia przedsiębiorca nie idzie do przygotowania obiektu do kontroli, ale do najbliższego biura podróży po płonący bilet. Zgodnie z prawem, w przypadku braku lidera weryfikacja nie może mieć miejsca. A to stwarza duże problemy, ponieważ przedmioty należące do małych i średnich przedsiębiorstw, indywidualnych przedsiębiorców, nieustannie płoną z nami.

Przykładem jest centrum handlowe Furniture City. Podczas zaplanowanej kontroli zidentyfikowaliśmy jedenaście naruszeń, które administracja nakazała wyeliminować. Zamiast tego przeprowadzili niezależne badanie z pomocą firmy handlowej i dostarczyli nam certyfikat potwierdzający, że nie doszło do naruszenia zasad bezpieczeństwa pożarowego. Dokument ten stał się dla nas podstawą do nieprzeprowadzenia nieplanowanej kontroli, która miała pokazać, czy wcześniej wykryte naruszenia zostały wyeliminowane. Odpowiedzialność organizacji komercyjnych, które wydają takie ekspertyzy, stanowi odrębną kwestię. Ale co się stało, Furniture City wypaliło się całkowicie.

W pogoni za zyskiem przedsiębiorcy oszczędzają na okablowaniu, alarmach, stróżach - minimalizują koszty w każdy możliwy sposób. Widzimy wynik.

Obejrzyj wideo: Fachowiec. Tapicer. (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Komentarze, Następny Artykuł

Mad Men: 10 udanych pomysłów biznesowych, które nie przychodzą Ci do głowy
Skrzynie

Mad Men: 10 udanych pomysłów biznesowych, które nie przychodzą Ci do głowy

Dog Cleaning Matthew Osbourne stworzył Pooper-scooper.com w 1987 roku, a Matt Boswell, który otworzył Pet Butler w Kolumbii, podjął swój pomysł. Matthew pisze na swojej stronie, że zawsze interesowały go nowe pomysły biznesowe. „To zabawne, że kiedy po raz pierwszy usłyszałem, że ktoś zaoferował psom gówno za określoną tygodniową kwotę, śmiałem się” - wspomina przedsiębiorca.
Czytaj Więcej
Susan Kane „Introwertycy”
Skrzynie

Susan Kane „Introwertycy”

H&F studiuje jedną książkę biznesową tygodniowo i wybiera z niej najbardziej odkrywcze fragmenty. Tym razem czytamy książkę Susan Kane, konsultanta biznesowego, którego prezentację można było zobaczyć na TED. Książka jest taka, że ​​wbrew powszechnemu przekonaniu skromni introwertycy mogą tworzyć wielkie firmy i wymyślać pomysły, które mogą zmienić świat.
Czytaj Więcej
Mihai Chiksentmihayli „Stream”
Skrzynie

Mihai Chiksentmihayli „Stream”

Każdego tygodnia H&F czyta jedną książkę biznesową i wybiera z niej interesujące fragmenty. Tym razem czytamy książkę słynnego psychologa Mihai Chiksentmihaii poświęconą idei przepływu - optymalnym warunkom pracy i sposobom jej osiągnięcia. Mihai CHIKSENTMIKHAYA Amerykański psycholog, autor 20 książek Co to jest przepływ Nasze postrzeganie życia jest wynikiem różnych sił, które kształtują nasze doświadczenia, wpływając na to, czy jesteśmy dobrzy, czy źli.
Czytaj Więcej