Komentarze

Grzywny i zalety: kto musi założyć kasy online i co o tym myślą przedsiębiorcy

Od 1 lipca 2019 r. Trzeci, ostatni etap reformy gotówki rozpocznie się w 2017 r. Prawie wszystkie firmy i indywidualni przedsiębiorcy są przenoszeni do kas online - urządzenia te przesyłają informacje o transakcjach do Federalnej Służby Podatkowej w czasie rzeczywistym. W tym roku przedstawiciele sektora usług i handlu bez pracowników najemnych będą musieli założyć kasjera internetowego, z rzadkimi wyjątkami.

W przeciwieństwie do poprzednich etapów, w tym roku przygotowania przedsiębiorców i organizacji do instalowania kas fiskalnych przebiegają spokojniej - większość firm przeszła już na nowe urządzenia. Jednak wiele firm i indywidualnych przedsiębiorców wciąż ma pytania: czy powinni przejść na kasy online, czy nie? Jak na nich zaoszczędzić? Jakie będą zalety tych urządzeń? We wspólnym projekcie z DeloBank rozumiemy niuanse - a przedsiębiorcy z Jekaterynburga mówią nam, czego oczekują od wprowadzenia kas online i nie spieszą się z zakupem.

1

Kto powinien iść do kasy online od 1 lipca 2019 r.?


CAŁE ZAKRES USŁUG I HANDLU BEZ ZATRUDNIONYCH PRACOWNIKÓW. Obejmują one własność intelektualną na UTII (pojedynczy podatek od przypisanego dochodu) i PSN (patentowy system opodatkowania) bez pracowników, a także przedsiębiorców i osób prawnych, które świadczą płatne usługi na rzecz ludzi.

Istnieją wyjątki. Na przykład kasy internetowe nie są potrzebne przy sprzedaży papierów wartościowych, sprzedaży lodów w kioskach, sprzedaży napojów bezalkoholowych przy butelkowaniu, sezonowym wprowadzaniu owoców i warzyw, wynajmowaniu prywatnych mieszkań na wynajem, a w niektórych innych przypadkach.

Kasa nie jest potrzebna urzędnikowi prowadzącemu działalność na własny rachunekktórzy stosują specjalny system podatkowy „Profesjonalny podatek dochodowy”. Wyłączone z instalacji kas online i przedsiębiorców pracujących w trudno dostępnych obszarach. Zobacz pełną listę tutaj.

Jeśli nie świadczysz usług osobom fizycznym, nie potrzebujesz kas online.

Roman Fadeev

Partner zarządzający, Legal Jazz

Leonid Starikov

Założyciel Nondirectional Eye, twórca franczyzy na sprzedaż gotowych zestawów do nadzoru wideo

Vladimir Pyatkov

jedyny właściciel, dyrektor tradycyjnej szkoły taekwondo

2

Ile kosztuje biuro biletów online?


O 19 TYSIĄCYCH ŚRUBACH ŚREDNIO. Preferowany model kas online zależy od zakresu oferowanych towarów i usług, liczby klientów i zakresu użytkowania - na przykład istnieje wiele kas online przeznaczonych do gastronomii. Na stronie podatkowej możesz sprawdzić, czy KKT znajduje się w oficjalnym rejestrze i czy można uaktualnić swoją starą kasę.

DOBRA WIADOMOŚĆ: kupując kasę online, możesz uzyskać ulgę podatkową - do 18 tysięcy rubli. Ale w tym roku możesz ubiegać się o odliczenie tylko wtedy, gdy nie masz pracowników.

Jeśli połączysz UTII i PSN, możesz uzyskać odliczenie podatku tylko w jednym trybie. Ponadto w pierwszym przypadku odliczenie nie jest przewidziane dla okresu poprzedzającego rejestrację kasjera online. W drugim przypadku kwota podatku jest zmniejszana w odniesieniu do okresów rozpoczynających się w 2018 r. I kończących się po rejestracji CCP. Aby ubiegać się o odliczenie, indywidualni przedsiębiorcy w UTII muszą złożyć zeznanie podatkowe i odzwierciedlić w nim koszty kas fiskalnych online, a przedsiębiorcy w PSN muszą zostać powiadomieni o zmniejszeniu kwoty płatności za patent.

DRUGIE DOBRE WIADOMOŚCI: Na rynku są gracze, którzy zapewniają kasy online za darmo - wystarczy zapłacić za usługę pozyskiwania z podłączonym terminalem. W DeloBank będzie to kosztować od 500 rubli miesięcznie.

Leonid Starikov

Roman Fadeev

3

Co się stanie, jeśli nie zainstalujesz kasy online?


Grzywna dla indywidualnych przedsiębiorców będzie wynosić od 25 do 50% przychodówotrzymane bez korzystania z kas online, ale nie mniej niż 10 tysięcy rubli. W przypadku powtarzającego się naruszenia po nałożeniu kary grozi zawieszenie pracy na okres do 90 dni. Jeśli kasa online została już zakupiona, ale niezbędne dane fiskalne nie są przekazywane do Federalnej Służby Podatkowej, przedsiębiorca może najpierw zostać ostrzeżony, a następnie ukarany grzywną w wysokości od 1,5 do 3 tysięcy rubli.

W PODMIOTACH PRAWNYCH POWYŻEJ WYSOKOŚĆ Grzywny - OD 75 DO 100% ZYSKUotrzymane bez korzystania z kas online, ale nie mniej niż 30 tysięcy rubli.

Czego oczekują przedsiębiorcy od nowego prawa?

Roman Fadeev

Leonid Starikov

Vladimir Pyatkov

4

Czy są jakieś plusy?


Po pierwsze dla przedsiębiorcówktórzy używają kas online planują anulować raportowanie podatkowe, mówi szef Federalnej Służby Podatkowej Michaił Mishustin.

Po drugie, teraz banki wydają kredyty przedsiębiorcy na podstawie danych z kas fiskalnych online - tacy kredytobiorcy są dla nich bardziej zrozumiałe i przejrzyste.

DeloBank wydał nowy produkt - DeloKassu, który pozwoli przedsiębiorcom nie tylko spełnić wszystkie wymagania ustawy nr 54-FZ *, ale także uzyskać dodatkowe narzędzia do monitorowania i rozwoju firmy. Z 1 lipca 2019 r. Biuro sprzedaży biletów online powinno być dostępne dla każdego, kto sprzedaje produkt lub usługę osobom fizycznym.

Możesz zamówić inteligentną kasę i śledzić jej dostawę za pomocą kilku kliknięć na swoim koncie online. Przedstawiciele DeloBank przyniosą i skonfigurują DeloKassa bezpłatnie.Bank dba o wszystkie aspekty organizacyjne i techniczne: rejestruje kasę w urzędzie skarbowym i zawiera umowę z operatorem danych fiskalnych.

Funkcjonalność urządzenia obejmuje również dodatkowe usługi, które nie muszą być podłączane i płacone osobno: śledzenie sald w czasie rzeczywistym, zarządzanie rabatami, tworzenie i drukowanie metek cenowych i kodów kreskowych, automatyczne uzgadnianie sum przez zakup terminalu, kontrola przepływu gotówki, zarządzanie kartami towarów, produkcja . Wszystkie dane z DeloKassa są natychmiast wyświetlane na Twoim koncie i są dostępne dla przedsiębiorcy przez całą dobę.


O taryfach

Kupujący może również wybrać dwie opcje otrzymania usługi DeloKassa: tylko kasa i kasa pod klucz. W pierwszym przypadku usługa nabycia, w tym urządzenie, będzie kosztować 500 rubli miesięcznie, w drugim - 1700 rubli, podczas gdy klient otrzyma dysk fiskalny przez 15 lub 36 miesięcy, umowę z operatorem danych fiskalnych, wydanie elektronicznego podpisu cyfrowego i rejestrację kasy fiskalnej online w urzędzie skarbowym. Nie musisz płacić za sam sprzęt.

Denis Dyakonov

Szef bankowości internetowej i akwizycji w DeloBank

Kasy online są potrzebne nie tylko organom podatkowym. Przede wszystkim są potrzebne firmom i przedsiębiorcom. Szczególnie cenne dla biznesu są dodatkowe usługi kas online. Statystyki sprzedaży wpływają do usługi w chmurze - co, kiedy, przez kogo, komu jest sprzedawana. Przedsiębiorca lub firma otrzymuje cały system rachunkowości zarządczej ze szczegółową analizą i przyjaznym dla użytkownika interfejsem, którym można zająć w 15 minut.

Delobank - spółka stowarzyszona „Case” PJSC „SKB-Bank”, 620026, Jekaterynburg, ul. Kuibyshev, 58.
Szczegółowe warunki usługi, korzystanie z innych usług dodatkowych - zgodnie z katalogiem taryfowym Partnera PJSC SKB-Bank.
To nie jest oferta publiczna.
Warunki obowiązują w momencie publikacji ogłoszenia.
* Ustawa nr 54-FZ „W sprawie korzystania z kas fiskalnych przy rozliczeniach w Federacji Rosyjskiej”.

materiał przygotowany przy wsparciu

Obejrzyj wideo: Forum Na Rzecz Prostego Języka "Prosto i kropka" napisy + tłumacz PJM (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Komentarze, Następny Artykuł

Maniak biznesu: Co się stało podczas wakacji - oferty, badania, opinie
Skrzynie

Maniak biznesu: Co się stało podczas wakacji - oferty, badania, opinie

Nicholas Carr: Papierowa książka kontratakuje Pogłoski o śmierci papierowych książek są bardzo przesadzone - tym razem dowodzą tego pomysłu liczbami w rękach. Nicholas Carr, autor książki The Shallows: What Internet robi na nasze mózgi, cytuje badanie wykazujące, że w 2012 r. Sześciu na dziesięciu Amerykanów wykazywało brak zainteresowania pozyskaniem czytelnika.
Czytaj Więcej
Business Geek: wizy dla startupów, 104-letni bloger, skandal z Durovem i inne hity tygodnia
Skrzynie

Business Geek: wizy dla startupów, 104-letni bloger, skandal z Durovem i inne hity tygodnia

Nikolay Durov: Relacje byłego rzecznika VKontakte Vladislava Tsyplukhina z bratem Kremla założyciela VKontakte Pavlem Durovem Nikolayem na jego stronie w mediach społecznościowych, komentując publikację w VKontakte na temat współpracy VKontakte z Vladislavem Surkovem, zasugerował, że poprzedni rzecznik spółki Vladislav Tsyplukhin mógł prywatnie współpracować z Kremlem.
Czytaj Więcej
„Yandex.Book”: 7 powodów udanego uruchomienia wyszukiwarki
Skrzynie

„Yandex.Book”: 7 powodów udanego uruchomienia wyszukiwarki

Dmitry SOKOLOV-MITRICH Zastępca redaktora naczelnego czasopisma „Russian Reporter” stał się centrum władzy Czy wiesz, jak rodzi się tajfun? Jest punkt wirowy, a następnie ziarnko piasku na ziarnko piasku, kropla na kroplę, zamienia się w huragan wielkiego podnoszenia. Oto typowa historia o tym, jak pierwsze strzały pojawiły się w przyszłym imperium poszukiwań, jak stwierdziła Ilya Segalovich: „Jeden chłopiec pracował w Akapit i miał bezdomnego przyjaciela, Wołodię Iwanow.
Czytaj Więcej