Przewodnik

O'Smysle and Ural Game: Jakie projekty warto obejrzeć w Jekaterynburgu

Na początku marca zorganizowaliśmy konkurs na Instagramie - pod # Chcę reklamować młode firmy z Jekaterynburga, które mówiły o tym, dlaczego należy na nie zwrócić uwagę. Było tak wielu uczestników, a opowieści były tak inspirujące, że bardzo trudno było nam wybrać jednego zwycięzcę. Wybraliśmy agencję eventową „Orgmaster”, specjalny projekt, który wkrótce zostanie wydany, ale obiecaliśmy opowiedzieć o wszystkich uczestnikach. Zaczynamy od osobistości, które założyły i prowadzą obiecujące projekty - blogerów, fotografów i zespoły kreatywne, a następnie przedstawimy marki usług i projektantów Ural.

Anna Shverdina i blog @Baby_from_Urals

instagram

Projekt wyrósł z hashtagu o tej samej nazwie na Instagramie - #Baby_from_Urals. Po urodzeniu dziecka Anna Shverdina aktywnie wykorzystała ją w sieciach społecznościowych, zaznaczając zdjęcia swoim synem. Po pewnym czasie jej siostra zaprosiła ją do założenia bloga o podróżach z dziećmi o tym samym nazwisku, a nawet zrobiła fajne dziecięce bluzy z logo.

Anna niszczy mit, że dzieci i relaksujące wakacje to rzeczy niezgodne. Częste podróże pomagają jej pisać hakery: jak zabrać dziecko do samolotu, gdzie pojechać na następne wspólne wakacje i jak pakować rzeczy na lotnisku.

Fotograf Maria Semakova

strona

instagram

Masza zaczęła zarabiać około 5 lat temu, ale interesuje się nią, odkąd jej rodzice dostali swoją pierwszą kamerę filmową, a potem cyfrową. Przypomina, że ​​ścieżka do fotografii jako pełnoprawnego dzieła była cierniowa - niewielu spośród świty dziewczyny wierzyło, że można na tym zarobić przyzwoite pieniądze. Studiowała dla marketera, ale nadal wróciła do pracy twórczej.

Fotograf robi sesje w stylu ulicznym, rodzinne i indywidualne - w tym dla Life wokół. Masza jest pewna, że ​​praca fotografa polega nie tylko na zastosowaniu twoich umiejętności zawodowych, ale także na obecności psychologa i stylisty, a nawet chirurga plastycznego. „Ale bycie fotografem wśród wszystkich możliwych trudności to najbardziej niesamowity zawód, jaki mogłem wybrać. Fotografia zawsze buduje moją kreatywność i sprawia, że ​​jestem szczęśliwy” - mówi.

Fotograf Elena Zakharchenko

instagram

Lena chciała też być fotografem od dzieciństwa - ukończyła nawet kursy fotograficzne dla nastolatków, po których, według niej, ćwiczyła i starała się podnosić swój poziom każdego dnia. Od pięciu lat profesjonalnie fotografuje, w tym na filmach, z którymi nie wszyscy fotografowie pracują.

Młody fotograf zajmuje się portretowaniem, chce pracować w temacie mody. Teraz Lena wkłada całą swoją energię w promocję - biorąc pod uwagę wielką konkurencję w tej dziedzinie, autopromocja staje się dużym trudem. Jednak nowi ludzie są inspirowani do rozwoju i do przodu, co jest zdecydowanie zaletą jako fotografa.

Maxim Vaskov i grupa promocyjna Dvizh

vk

Instagram

Oprócz Maxa zespół projektowy obejmował Lidę Rudkowską, Nikitę Zinberg, Jewgienija Sidorenko i Julię Bad. Pomysł stworzenia grupy promocyjnej ze znajomymi pojawił się spontanicznie i prawie bez inwestycji, gdy znajomi z tego samego baru w zeszłym roku zasugerowali, że zorganizują przyjęcie: wymyślcie pomysł i w pełni go zrealizujcie. Każdy członek grupy ma obowiązki, ale koncepcja i pomysły są omawiane razem. Po pierwszej imprezie w stylu lat 90. chłopaki zdali sobie sprawę, że ten format nie był wystarczający dla miasta i ludzi: „Efektem były tylko wymioty, nie spodziewaliśmy się tylu osób”.

Teraz faceci wciąż mają do czynienia z niechęcią instytucji do powierzenia weekendu swoim wydarzeniom, ponieważ są młodą i mało znaną grupą promocyjną. Jednak zespół Dvizh jest przekonany, że w tej dziedzinie nie ma konkurencji - „wszystkie grupy promocyjne mają własną koncepcję i wizję imprezy, własny gatunek, który nie koliduje ze sobą”. Następnego lata chłopaki planują współpracować z plażami Kuby i Fire.

Ksenia Minikhanova i Take Root Coaching

strona

Instagram

Założycielem i inspiratorem ideologicznym projektu, który rozpoczął się na początku 2018 r., Jest Ksenia Minikhanova, była dyrektor programowa Uralsko-Syberyjskiego Centrum UNESCO. Ekspert dokładnie podszedł do założenia własnej firmy: zainwestował 800 000 rubli, wybrał zespół sześciu osób. Wszystkie pomagają ludziom znaleźć swoje powołanie i otworzyć ich ulubioną firmę.

System TakeRoot składa się z testu opracowanego przez specjalistów MSU, systemu szkoleniowego i kursów mistrzowskich, a także pomocy online. W wyniku pracy z trenerami osoba jest świadoma czynników, które ograniczają i pomagają jej w rozwoju, a także tworzy indywidualną trajektorię jego rozwoju. Ksenia jest zakochana w swojej pracy, ale zauważa trudności w promocji, ponieważ wartość produktu intelektualnego nie zawsze jest oczywista dla konsumenta.

Nikita Grin i sala wykładowa O'Sense

instagram

vk

Nikita wymyślił projekt w maju 2018 roku, a teraz zespół ma pięć osób i kilka obszarów pracy. O'Smysle to nieformalne spotkania z interesującymi osobistościami naszego miasta, kursy mistrzowskie i wywiady na odpowiednie tematy. Według Nikity organizowane są spotkania mające na celu inspirowanie i motywowanie ludzi do nauki i rozwoju, biznesu i miasta. Cieszy się, że instytucje Jekaterynburga wspierają jego inicjatywę i zapraszają je do prowadzenia wydarzeń za darmo. Jesienią odbyło się spotkanie z Evgeny Roizman przy wsparciu księgarni Respublika *, a zespół kawiarni Duo pomógł w nastrojowym spotkaniu z kompozytorem Kirillem Nechajewem. Koszt uczestnictwa w spotkaniach wynosi od 150 do 400 rubli. „Jest to przystępne dla wszystkich, więc ludzie nie mają przeszkód w rozwoju, randkach lub po prostu miłym wieczorze” - powiedział organizator.

Ekaterina Berdnikova i Ural Game

instagram

Samozwańcza agencja urodziła się w towarzystwie czterech dziewcząt w 2018 roku. Ksyusha, Katya, Oksana i Zhenya pracowali przez długi czas w reklamie i wydarzeniach, ale poznali się i zaprzyjaźnili tylko w dziale marketingu Alatyr. Nazwa własnego projektu odzwierciedla zasady firmy - miłość do Uralu i wolność dzikiego ptactwa jako inspiracja dla projektów reklamowych. Dziewczyny chcą, aby agencje kreatywne Ural były słyszane na całym świecie.

Reklamodawcy bali się trudności ze znalezieniem klientów, ponieważ wszystkie duże firmy są przyzwyczajone do pracy z gigantami, którzy już zasłużyli na miano i reputację. Ale ze względu na urok i świeże pomysły dziewcząt po osobistych spotkaniach wiele osób przekazuje swoje projekty na zarządzanie grą Ural. Agencja zdążyła już pracować dla Moskwy, Petersburga, Chin i Ameryki. Teraz dziewczyny sprzedają nowe centrum handlowe Brosko Mall w Chabarowsku, a część zespołu przeprowadziła się nawet na Daleki Wschód, aby w pełni zanurzyć się w projekcie.

Ilya Sulla

Dyrektor Regionalnego Funduszu Wspierania Przedsiębiorczości w Swierdłowsku

Cieszę się, że media wspierają teraz młody biznes. Początkujący przedsiębiorcy napotykają wiele trudności na swojej drodze - często nawet nie podejrzewają, jakiej wiedzy potrzebują i jakie niebezpieczeństwa na nich czekają. Zwracają się do naszego funduszu o konsultacje na temat wszelkich aspektów rozpoczęcia działalności gospodarczej: wyboru systemu podatkowego, rejestracji prywatnego przedsiębiorcy lub LLC, sporządzenia umowy o pracę, zasad korzystania z urządzeń kasowych i innych. Nie tylko doradzamy młodym projektom indywidualnie, ale także uruchamiamy je w programie dla początkujących przedsiębiorców, w ramach którego uczestnicy otrzymają niezbędną wiedzę do rozpoczęcia, sformułowania pomysłu i umieszczenia go w biznesplanie. Od tego roku uruchamiamy również inny program edukacyjny dla startupów, w którym oprócz szkoleń doświadczeni mentorzy biznesu będą współpracować z przedsiębiorcami.

Ponadto przedsiębiorcy mogą udzielać pożyczek w funduszu w wysokości do 5 milionów rubli na trzy lata. W szczególności można je wykorzystać do refinansowania pożyczek bankowych wydanych na cele biznesowe. W ten sposób właściciel firmy znacznie obniża stopę procentową pożyczki. Działamy również jako poręczyciel pożyczek dla banków partnerskich. Dzięki temu młode firmy mogą pobierać odpowiednią ilość zasobów, nawet przy niewielkim marginesie.

czytaj TAM, GDZIE WYGODNE:

Facebook

VK

Instagram

telegram

Twitter

Popularne Wiadomości

Kategoria Przewodnik, Następny Artykuł

Syfony, radiola i masło orzechowe: Jak działa sklep „pchli targ” w Irkucku
Biznesmenów

Syfony, radiola i masło orzechowe: Jak działa sklep „pchli targ” w Irkucku

„Twoja półka” to przestrzeń, która łączy ręcznie robioną galerię, sklep z antykami i pchli targ: to słowo nie jest nieśmiałe, przechodząc do szyldu i wspierając najlepsze tradycje europejskich pchli targ. Właściciel sieci Irkuck Nikita Chibiskov powiedział Life wokół, skąd pochodzą towary i klienci, dlaczego taka przestrzeń nie jest możliwa w Internecie i co kupuje większość mężczyzn i turystów.
Czytaj Więcej
Jak Busfor zmienia rynek autobusów
Biznesmenów

Jak Busfor zmienia rynek autobusów

„100 rubli za bilet autobusowy Busfor między Petersburgiem a Moskwą” - wygląda na to, że wszyscy napisali o tym wiadomości (i nie byliśmy wyjątkiem). Chociaż wszystko oczywiście nie jest do końca prawdą: tak, koszt to naprawdę 100 rubli, ale są tylko cztery bilety na każdy autobus. I sztuczki na tym się nie kończą: kampania rozpoczyna się w wyznaczonym czasie (albo o 10:00, a potem o 21:30), bilety są sprzedawane jeden po drugim i trzeba za nie zapłacić w 15 minut.
Czytaj Więcej
Pościg: jak Lamoda walczy o kupującego
Biznesmenów

Pościg: jak Lamoda walczy o kupującego

Pozostawienie bez zakupu w sklepie internetowym Lamoda nie jest takie proste. Rzecz na stronie, którą odwiedził potencjalny nabywca, wyprzedzi go w reklamach w przeglądarce i biuletynach ze zniżkami. Kilka wiadomości e-mail z różnymi promocjami, osobistymi ofertami i kodami promocyjnymi może pochodzić z Lamody dziennie, a oglądany produkt pojawia się na stronach e-mail, na Facebooku i Instagramie.
Czytaj Więcej