Zjedz pytanie

Czy wzór piany wpływa na smak kawy?

Serce, rozeta, tulipan, miś i jakikolwiek inny rysunek autora na piankowym cappuccino, latte, raffie i tak dalej może wywoływać pozytywne emocje. Ale czy kiedykolwiek myślałeś, że ten sam wzór może wpływać na smak kawy? Czasami pierwsze łyki kawy, wychwytujące dużą ilość piany, są bardziej gorzkie niż sama kawa, która znajduje się poniżej. Czasami odwrotnie jest pierwszy łyk i wydaje się, że masz po prostu ciepłe mleko w rękach, ale zapomniałeś o kawie baristy. Ważną umiejętnością zawodową jest także zachowanie równowagi między smakiem pierwszych łyków i całego kubka. W mistrzostwach kawy, na przykład wśród nominacji „espresso” lub „kawa i alkohol” istnieje osobna - „sztuka latte”. Rozmawialiśmy dokładnie z mistrzem świata w sztuce latte, aby poznać wszystkie szczegóły dotyczące zależności smaku kawy i wzoru od jej piany.

Victoria Kashirtseva

Latte Art World Champion 2012, Double Bar Chef

Oczywiście wzór wpływa na postrzeganie napoju. Na pierwszych łykach podczas picia kawy, chwytania piany. Podczas robienia cappuccino i latte mleko miesza się z kawą, a śmietana kawy rośnie. Podczas nalewania rysunku ważne jest, aby granica cappuccino lub latte pozostała jak najbardziej kawowa, a rysunek był pośrodku. Tak więc, kiedy pijesz cappuccino, początkowo poczujesz smak kawy, a następnie smak mleka.

Im prostszy rysunek, tym szybciej jest wykonywany. Cappuccino z takim wzorem będzie dłuższe, bardziej jednorodne, więcej kawy, ponieważ pianka nie ma czasu na złuszczanie, a po przełknięciu poczujesz smak kawy zmiękczonej mlekiem.

Im bardziej złożony rysunek, tym dłużej trwa i tym szybciej pianka mleczna złuszcza się, gdy napój jest w twoich rękach. Przy pierwszym łyku takie cappuccino będzie również bardzo kawowe, ale wtedy złuszczona pianka zacznie się odsuwać, gdy przechylasz filiżankę, a następnie po prostu pijesz kawę z mlekiem.

Im większy rysunek w stosunku do średnicy filiżanki, tym mniej kawy będzie pierwszym łykiem, ponieważ brzeg kawy będzie mniejszy, a kiedy wypijesz łyk, będziesz wychwytywał zarówno piankę z kawy, jak i mleko. Z małym rysunkiem jest odwrotnie.

Na pierwsze postrzeganie smaku wpływa również kształt obrazu. Na przykład cappuccino z sercem ze względu na kształt wzoru przy pierwszym łyku będzie więcej kawy - przy łyku uchwycony zostanie tylko ogon serca. I na przykład tulipan lub rozeta będą bardziej mleczne, ponieważ podstawa tych rysunków jest szersza.

Popularne Wiadomości

Kategoria Zjedz pytanie, Następny Artykuł

Ostateczna wyprzedaż w Leform i Mango oraz 90% zniżki na rosyjskich projektantów
Cotygodniowe rabaty

Ostateczna wyprzedaż w Leform i Mango oraz 90% zniżki na rosyjskich projektantów

Zniżki Kursovoy Adres: Kursovoy per., 8 / 2b W sklepie z wieloma markami w Kursovy pereulok, gdzie sprzedaje się ponad 50 rosyjskich projektantów, od artykułów demokratycznych po luksusowe, rozpoczęła się całkowita sprzedaż. Z rabatami do 90%, możesz tutaj kupić rzeczy On Course, MUUS Lena Maksimova, Zazdrość, Urban Glass, Tonkilled i inne marki reprezentowane w multibrandzie.
Czytaj Więcej
Zniżki w Zara, Asos i I Am Studio
Cotygodniowe rabaty

Zniżki w Zara, Asos i I Am Studio

Każdego tygodnia Life around dowiaduje się, co nowego w sklepach w Moskwie i Sankt Petersburgu (a także online), i doradza, jakie specjalne oferty i promocje należy teraz wykorzystać. W nowym numerze - minus 30% na wszystko na odzież wakacyjną, podstawową i zimową za jedną trzecią ceny i zimową wyprzedaż na rynku masowym.
Czytaj Więcej