Biznesmenów

10 inspirujących historii sukcesu

W ubiegłym roku Life wokół opublikowało wiele materiałów na temat sukcesu w biznesie i karierze. Naszymi bohaterami byli założyciele znanych firm, odnoszący sukcesy profesjonaliści i ludzie, którzy wpływają na życie w mieście. Przywołujemy najciekawsze materiały.

Projektant, który stworzył prawie wszystkie strony z modą

Charmer Studio można nazwać główną firmą na rynku projektowania mediów internetowych. Jej portfolio obejmuje 20 dużych projektów, w tym przeprojektowanie Lenta.ru, Medusa, Poster, Novaya Gazeta. Współzałożyciel Charmer Alexander Gladkikh powiedział nam, jaka była jego pierwsza praca, w jaki sposób otrzymuje duże zamówienia i dlaczego, pomimo popytu, myśli o opuszczeniu Rosji.

Ta sama dziewczyna z bankomatu Alfa Bank

Znaleźliśmy model, który wita klientów Alfa Bank na ekranie bankomatu. Była moskiewską Katią Kasatkiną, obecnie pracującą w Rosji i na Bali. Opowiedziała nam o swoich ulubionych sesjach zdjęciowych, życiu w Azji oraz o tym, jak to jest odbierać setki wiadomości, takich jak „Witaj, widziałem cię dzisiaj w bankomacie”.

„Made”: w jaki sposób architekci sprzedają naprawy przenośników moskiewskim

Usługa Made oferuje Moskalom nie marnowanie czasu na komunikację z architektami i ekipami budowlanymi, ale wybranie standardowej opcji naprawy z jasnymi ścianami w cenie pół miliona rubli, które obiecują zakończyć w ciągu 15 tygodni. Od uruchomienia projektu minął ponad rok, w którym właścicielom mieszkań w Moskwie sprzedano ponad sto napraw. Jeden z założycieli i główny architekt projektu, Marco Mihic-Eftich, powiedział nam o problemach na budowie, chaosie na rynku napraw i naprawie przenośnika w przyszłości.

Jak vapery Babylon Vape Shop stworzyły nowy rynek

Wiedza wielu mieszkańców miasta o społeczności vaperów ogranicza się do memu „Where I Want to Fly”. Niektórzy twierdzą, że moda vaping się kończy. Jednak sprzedawcy gadżetów i specjalnych płynów do szybowania zapewniają, że przemysł jest daleki od wyginięcia - wręcz przeciwnie, jest więcej niż można sobie wyobrazić. Babylon Vape Shop, lider na rosyjskim rynku waporyzacji, pojawił się w 2014 roku. Dziś ma 22 sklepy detaliczne, hurtownię do obrotu na rynkach USA, Europy, Chin i WNP, a także produkcję materiałów eksploatacyjnych i urządzeń do waporyzacji w Los Angeles i Moskwie. Przed rozpoczęciem handlu parą menedżerowie firmy Igor Samborsky i Ilya Baryshev pracowali w funduszu venture. Życie wokół spotkało się z przedsiębiorcami i dowiedziało się, co dzieje się z firmą.

Jak Leo Volozh dostarcza produkty mieszkańcom miasta z rynku

Lew Volozh, syn współzałożyciela Yandexa, Arkady'ego Volozha, pracował w samym Yandexie - najpierw kierował projektem Yandex.Taxi, a następnie Yandex.Master. Lev, korporacja internetowa, zaproponowała dostawę żywności, ale Yandex odrzucił ten pomysł, uważając taki projekt za zbyt offline. Następnie Wołoży postanowił samodzielnie dostarczyć produkty z rynku, po wymyśleniu Moscowfresh. Przez rok startup wstał i stał się dla wielu obywateli alternatywą dla zakupów.

Jak rosyjski architekt poszedł do pracy w Nowym Jorku

Rosyjski architekt Anton Bashkaev mógł znaleźć pracę w nowojorskim biurze biura BIG. Firmę stworzyła Dane Bjarke Ingels, nowa gwiazda architektury, która zastąpiła Zaha Hadid i Normana Fostera. Po sukcesie w Danii wszedł na rynek amerykański: jego biuro pracuje nad kampusem Google, wieżą World Trade Center w Nowym Jorku i innymi znaczącymi projektami. Życie wokół rozmawiało z Rosjaninem, któremu udało się dostać do zespołu BIG o tym, jak dostał pracę i co dzieje się w jego biurze.

Rosyjski aktor, który zagrał w Gondry

Aktor Sasha Burdo przeprowadził się do Paryża na początku lat 90. i udało mu się tam zrobić karierę filmową. W szczególności był nominowany do nagrody Cesar, wystąpił w filmach telewizyjnych i teledyskach znanych artystów, a także dużo współpracował z reżyserem Michelem Gondry. Życie wokół rozmawiało z nim o tym, jak osiągnął sukces i co robi teraz.

Jak krytyk sztuki karmi mieszkańców Burger Heroes

W 2014 roku Igor Podstreshny i ​​Denis Sarvin przywieźli ciężarówkę z jedzeniem z Niemiec, aby ugotować żyroskopy dla Moskali na festiwalach spożywczych. Rok później, dzięki zarobionym pieniądzom, przyjaciele otworzyli burgera Burger Heroes w stolicy, który wkrótce stał się bardzo popularny wśród miłośników bułek mięsnych ze względu na niezwykłe przepisy i przystępną cenę. Życie wokół rozmawiało z Igorem Podstreshnym na temat marży na popularnych kawałkach mięsa, oszczędności na czynszu i robienia idealnego burgera.

Jak blog nieruchomości rozwinął się w wynajem mieszkań The Locals

Usługa Locals jest dobrze znana tym, którzy przynajmniej raz szukali mieszkania w Moskwie: jeśli wykupisz abonament, uzyskasz dostęp do bazy danych mieszkań. Ale nie zawsze tak było. Po pierwsze, The Locals to blog nieruchomości i wnętrz na Look At Me. Po kilku próbach wprowadzenia monetyzacji postanowiono pozostać na płatnej subskrypcji: ci, którzy szukali mieszkania, wnieśli datek i korzystali z bazy właścicieli od kilku dni do miesiąca. Teraz przychody firmy sięgają 20 milionów rubli, a na stronie zarejestrowanych jest 140 tysięcy osób.

Jak Doubleby zmienia się w Starbucks

W grudniu 2012 r. Anna Tsfasman, dyrektor generalny sieci Caffeine, i Olga Melik-Karakozova, główna barista, otworzyły swój pierwszy bar piwny w centrum telewizyjnym Ostankino. Początkowo chcieli robić sklepy z kawą i herbatą, ale ponieważ żadne centrum handlowe nie zgodziło się zapewnić im platformy, przyjaciele postanowili skupić się wyłącznie na kawiarniach i otworzyć je w centrum miasta, gdzie łatwiej przekonać właścicieli. Dość szybko okazało się, że inwestorzy są gotowi zainwestować milion dolarów w projekt i położyć podwaliny pod nową markę kawy Doubleby. W ciągu kilku lat rozwinęła się w międzynarodową sieć, która wyparła Starbucks w Moskwie.

Obejrzyj wideo: 10 ludzi sukcesu, którzy zaczynali od porażki (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Biznesmenów, Następny Artykuł

Syfony, radiola i masło orzechowe: Jak działa sklep „pchli targ” w Irkucku
Biznesmenów

Syfony, radiola i masło orzechowe: Jak działa sklep „pchli targ” w Irkucku

„Twoja półka” to przestrzeń, która łączy ręcznie robioną galerię, sklep z antykami i pchli targ: to słowo nie jest nieśmiałe, przechodząc do szyldu i wspierając najlepsze tradycje europejskich pchli targ. Właściciel sieci Irkuck Nikita Chibiskov powiedział Life wokół, skąd pochodzą towary i klienci, dlaczego taka przestrzeń nie jest możliwa w Internecie i co kupuje większość mężczyzn i turystów.
Czytaj Więcej
Jak Busfor zmienia rynek autobusów
Biznesmenów

Jak Busfor zmienia rynek autobusów

„100 rubli za bilet autobusowy Busfor między Petersburgiem a Moskwą” - wygląda na to, że wszyscy napisali o tym wiadomości (i nie byliśmy wyjątkiem). Chociaż wszystko oczywiście nie jest do końca prawdą: tak, koszt to naprawdę 100 rubli, ale są tylko cztery bilety na każdy autobus. I sztuczki na tym się nie kończą: kampania rozpoczyna się w wyznaczonym czasie (albo o 10:00, a potem o 21:30), bilety są sprzedawane jeden po drugim i trzeba za nie zapłacić w 15 minut.
Czytaj Więcej
Pościg: jak Lamoda walczy o kupującego
Biznesmenów

Pościg: jak Lamoda walczy o kupującego

Pozostawienie bez zakupu w sklepie internetowym Lamoda nie jest takie proste. Rzecz na stronie, którą odwiedził potencjalny nabywca, wyprzedzi go w reklamach w przeglądarce i biuletynach ze zniżkami. Kilka wiadomości e-mail z różnymi promocjami, osobistymi ofertami i kodami promocyjnymi może pochodzić z Lamody dziennie, a oglądany produkt pojawia się na stronach e-mail, na Facebooku i Instagramie.
Czytaj Więcej