Biznesmenów

Foodfox: Jak Lamoda zmieniają moskiewski rynek żywności

Zeszłej wiosny w Moskwie uruchomiono dostawę żywności z restauracji Foodfox. Za pośrednictwem aplikacji lub strony internetowej możesz zamówić jedzenie w domu w jednej z dostępnych instytucji w promieniu około 2-2,5 kilometra. Jednocześnie firma stara się współpracować głównie z popularnymi punktami gastronomicznymi wśród obywateli. Obecnie z usługą współpracuje około 300 restauracji, w tym Coffeemania, Zodiac, Woroneż, Mushrooms, Prime, Torro Grill, Upside Down Cake, Correa's i inne, a dostawa obejmuje strefę wewnątrz TTK i kilka innych obszarów.

Założyciele serwisu Sergey Polissar i Maxim Firsov współpracowali ze sobą w internetowym sklepie odzieżowym Lamoda. Pieniądze na projekt zostały częściowo przekazane im przez ich byłych szefów: współzałożyciele Lamody Florian Jansen i Nils Tonsen uczestniczyli w pierwszej rundzie inwestycji wraz z funduszem Target Global, który wcześniej wspierał podobne firmy za granicą.
Życie wokół spotkało się z założycielami Foodfox, a także rozmawiało z klientami i konkurentem, aby dowiedzieć się, jak działa rynek dostaw żywności w Moskwie.

Zdjęcia

andrey grace

Rozpoczęcie projektu

Marzec 2016 r

Ilość zamówień

500 dziennie

Wielkość inwestycji

1 milion dolarów

Obrót (szacowany przez Life wokół)

50 milionów rubliza 10 miesięcy

Średnia kontrola

1700 rubli

Znajomość

Siergiej Polissar: Maxim i ja spotkaliśmy się w Lamodzie. Od kiedy skończyłem 11 lat, studiowałem w Stanach Zjednoczonych, gdzie pracowałem dla małej firmy konsultingowej w Bostonie, potem poszedłem na program MBA w Londynie, po czym otrzymałem ofertę do moskiewskiego biura Boston Consulting Group. To dość prestiżowa firma działająca w obszarze doradztwa strategicznego, dlatego postanowiłam przeprowadzić się do Moskwy: bardzo ciekawie było dla mnie pracować w Rosji. Dwa lata później zostawiłem BCG w sklepie internetowym Lamoda: chciałem nie tylko dawać rekomendacje biznesowi, ale być odpowiedzialnym za część firmy i zmieniać coś własnymi rękami. W Lamodzie natychmiast otrzymałem stanowisko kierownicze, tam spotkałem Maxima - realizowaliśmy projekty związane z logistyką, CRM i treścią produkcyjną.

Maxim Firsov: Przed Lamodą zajmowałem się finansami przedsiębiorstw w holdingu Interros, po czym pracowałem w dwóch rosyjskich bankach inwestycyjnych. Jednocześnie od dawna chciałem prowadzić własną działalność w branży e-commerce, ale zdałem sobie sprawę, że nie mam doświadczenia, zespołu ani wiedzy na temat tego, jak ją zbudować. Przyjechałem do Lamody po to doświadczenie i pracowałem tam przez dwa lata.

Dwa lata temu Sergey i ja opuściliśmy firmę ze świadomością, że będziemy robić wspólny biznes, ale nie rozumiemy, który z nich. Siergiej podróżował do Iranu przez miesiąc, a potem się poznaliśmy i zaczęliśmy zastanawiać się, co robić.

Wyszukaj pomysł

Siergiej: Rozważaliśmy modele biznesowe, które szybko zyskują popularność na Zachodzie, ale nie są jeszcze reprezentowane w Rosji. Były to różne usługi: nie tylko jedzenie, ale także sprzątanie mieszkań, naprawa telefonu, manicure ze stronniczością w tzw. Na żądanie - usługi, w których osoba może pobrać aplikację i wybrać niezbędną usługę w 30 sekund. Nazywa się to również „Uberization”: w podobny sposób Uber zmienił usługę taxi.

Wybraliśmy jedzenie, ponieważ jest to ogromny rynek, który obejmuje nie tylko restauracje, ale także produkty i „projektantów menu” na tydzień. Zauważyliśmy, że wiele usług próbuje przenieść ten rynek z offline na online. Na Zachodzie jest to trend, obserwuje się gigantyczny wzrost, ale Rosja wciąż pozostaje w tyle.

Rozumieliśmy, że konieczne jest zbudowanie modelu w oparciu o jedno duże miasto: wypuść pierwszy produkt IT, przetestuj go, zobacz popyt i skonfiguruj pracę. A jeśli pomysł się sprawdzi, możesz agresywnie się rozwijać i próbować zdobywać miasta tak szybko, jak to możliwe, gdzie nie ma wysokiej jakości usług i konkurencji. Taki był plan i teraz go trzymamy.

Widzieliśmy, że istnieje już zapotrzebowanie na usługi dostarczania żywności z restauracji. Otworzyłem ten rynek Delivery Club: ludzie zdali sobie sprawę, że można zamówić jedzenie ze smartfona i zobaczyli tę wartość.

Maksyma: Wybierając, co będziemy robić, przyjrzeliśmy się, jak rozwija się ekonomia zamówień różnych towarów. Marginalność żywności sprzedawanej przez restauracje jest znacznie wyższa niż marginalność, na przykład, jaką łańcuch żywnościowy zarabia na produktach. Możesz dołączyć opłatę za dostawę do jedzenia w restauracji, ale dla klienta cena pozostanie taka sama.

Na Zachodzie było kilka firm, których doświadczenie rozważaliśmy. London Deliveroo działa teraz praktycznie w całej Europie Zachodniej, a Foodora z Berlina konkuruje z nim. Wzięliśmy ich model biznesowy za podstawę i po prostu powtórzyliśmy go z niewielkimi zmianami niezbędnymi na rynku rosyjskim. Na przykład nie akceptują pamięci podręcznej i możesz zapłacić u nas gotówką lub kartą.

Wszyscy pytają: dlaczego Foodfox? Odpowiadam, że lis jest bystrym zwierzęciem o dobrym smaku. Ale tak naprawdę była to prawie jedyna darmowa domena. Pamiętam, że byłem na siłowni, kiedy zdecydowałem się sprawdzić to z telefonu: okazało się, że jest bezpłatny i natychmiast go zarejestrowałem.

Siergiej: Mieliśmy określone kryteria dla nazwy. Oczywiście powinno to być związane z jedzeniem. Chcieliśmy, aby słowa były albo angielskie, albo łatwe do odczytania w języku angielskim, aby potencjalni zachodni inwestorzy mogli je zapamiętać i wymówić. I nie powinno to być zbyt długie.

Rozwój

Maksyma: Zaczęliśmy rozwijać MVP (minimalny opłacalny produkt) we wrześniu 2015 r., Do grudnia mieliśmy gotową stronę internetową, zaczęliśmy łączyć restauracje, aw marcu uruchomiliśmy usługę. Następnie próbowaliśmy zareklamować go za pośrednictwem sieci społecznościowych (nie był to pełnoprawny marketing, ale testy) - w ten sposób doszło do trzech zamówień dziennie.

Na początkowym etapie Siergiej i ja zainwestowaliśmy w projekt około 30 tysięcy dolarów i przyciągnęliśmy niewielką rundę inwestycji, tak zwaną rodzinę i przyjaciół (pieniądze od krewnych i przyjaciół). W lipcu zakończyliśmy pierwszą rundę inwestycji z Target Global i wieloma innymi inwestorami, w tym z założycielami Lamody, naszych byłych szefów. Łączna inwestycja wyniosła milion dolarów.

Połączyliśmy pierwsze dziesięć restauracji razem: szukaliśmy kontaktów przez przyjaciół, umawialiśmy spotkania. Wśród nich byli „Pan Libańczyk”, „Receptor”, „T-Bon”. Przyszliśmy i powiedzieliśmy: „Chłopaki, jutro zaczniemy dostawę, ale nie musicie nic z tym robić”. Mamy łatwy w sprzedaży produkt - restauracje nie muszą inwestować pieniędzy, zatrudniać pracowników ani kupować programów. Dla nich jest to równoznaczne z dawaniem ludziom jedzenia - otrzymują zamówienie, przygotowują danie, a nasz kurier odbiera je i dostarcza. Zgodnie z naszą standardową umową restauracje płacą 30% prowizji za zamówienie dostarczone i zapłacone przez klienta.

Początkowo baliśmy się, że firma nie będzie działać, ponieważ wiele restauracji ma już dostawę, nawet jeśli są to trzej kurierzy lub niewielka usługa zlecona na zewnątrz. Ale w praktyce instytucje były gotowe porzucić to rozwiązanie na korzyść naszego rozwiązania, ponieważ dostawa to zupełnie inna sprawa niż duże sieci, ale sami restauratorzy nie są zbyt dobrzy.

Siergiej: Wkurzanie się i zatrudnianie kurierów, kontrola jakości, obsługa klienta przez telefon różni się bardzo od pracy w kuchni i obsługi pokoju. To nie jest biznes restauracyjny.

Dostawa żywności

Maksyma: Nasza usługa jest zintegrowana z systemem przetwarzania zamówień w restauracji.
Nasze zamówienie automatycznie do nich leci. Po przyjęciu przez restaurację zaczynają gotować jedzenie, a następnie pakują je, w tej chwili przybywa kurier i odbiera. Średnio restauracja realizuje zamówienie w 30 minut.

Nie wszyscy restauratorzy rozumieją, że dostawa jest ważniejsza niż zamówienia z sali, ponieważ odwiedzający może przynieść herbatę, kawę lub przystawkę, a klient Foodfox czeka na przygotowanie i dostarczenie wszystkich potraw. Dlatego musimy szkolić restauratorów, a to codzienna praca. Mamy osobny zespół, który współpracuje z restauracjami. Jednocześnie, jeśli ciągle występują problemy z oddzielną instytucją, wyłączamy ją.

Problem adaptacji potraw autorskiej kuchni zależy od samej restauracji. Niektóre modyfikują naczynia tak, aby nadawały się do transportu, inne po prostu usuwają niektóre naczynia z menu dostawy. Współpracujemy z siecią White Rabbit Family, ale nie z restauracją White Rabbit, ponieważ serwowanie jest dla nich ważne.

Siergiej: Ważną częścią usługi jest interfejs, w którym widzimy wszystkie zamówienia. Współpracują z nim zarówno operatorzy call center, jak i logistycy, którzy powierzają zadania kurierom. Gdy tylko klient złoży zamówienie, strona jest aktualizowana, operator przyjmuje zamówienie, idzie na kartę, na której odkładane są statusy „Zadzwoniłem do klienta”, „Potwierdzono w restauracji”, „Mianowany kurier”.

Maksyma: Wszyscy kurierzy mają aplikację na Androida, która wyświetla zamówienia. Tam mogą zobaczyć najbliższą trasę do restauracji i od restauracji do klienta. Nasi logistycy widzą na mapie wszystkich kurierów, wszystkie restauracje i wszystkie zamówienia.

Trudności

Siergiej: Najtrudniejszą rzeczą jest kontrolowanie formy jedzenia, ponieważ sama restauracja odgrywa tutaj bardzo ważną rolę. Instytucje są odpowiedzialne za pakowanie żywności, ale jeśli mają słabe jedzenie, możemy zaoferować własne. Nasz kurier nie może sprawdzić potraw w paczce, a zdarzają się sytuacje, gdy restauracje nie spełniają oczekiwań. Klient i tak do nas pisze, a jego zdaniem to my oferujemy usługi niskiej jakości. Jest to jedna z kluczowych kwestii, a ostatnio zatrudniliśmy osobę, której zadaniem jest zajmowanie się skomplikowanymi sprawami.

Kolejną ważną rzeczą jest interakcja z klientem. Zgodność z czasem dostawy ma również kluczowe znaczenie, dlatego jest wbudowana w system motywacyjny. Obroty kurierów są dość niskie, ogólnie zarówno restauracje, jak i klienci są z nich zadowoleni.

Maksyma: Początkujący biorą udział w szkoleniu: uczą się, jak korzystać z aplikacji, co powiedzieć klientom, jak zachowywać się w restauracji, jak transportować naczynia. W przyszłości wprowadzimy ocenę kurierów, aby klienci mogli ocenić swoją pracę.

Osiągnięcia

Maksyma: W momencie uruchomienia w marcu mieliśmy 20-30 połączonych restauracji, a zespół składał się z dwóch sprzedawców, czterech osób z działu IT, osoby odpowiedzialnej za całą pracę operacyjną z restauracjami, jednego operatora i jednego kuriera.

Siergiej: Jednym z pierwszych było zamówienie na 19 tysięcy rubli od hotelu Four Seasons. Następnie sama restauracja poleciła nas gościom, którzy chcieli zamówić libańskie jedzenie z dostawą. A teraz restauracje są jednym z kluczowych kanałów promocji. Nawiasem mówiąc, ci klienci okazali się członkami delegacji księcia arabskiego, który spotkał się z Johnem Kerry w Moskwie. Maxim i ja musieliśmy osobiście wykonać to zamówienie, ponieważ jeden kurier nie wystarczył.

Teraz wykonujemy 500 dostaw dziennie. Z usługą podłączonych jest około 500 restauracji, w biurze pracuje ponad 30 pracowników, jest też call center i kurierzy (jest ich około 100).

Naszymi docelowymi odbiorcami są Moskale z wyższymi niż przeciętne wynagrodzeniami. Początkowo większość klientów zamawiała posiłki w biurze, więc szczyt obciążenia przypadał w ciągu dnia w dni powszednie. Teraz dotarliśmy do ludzi, którzy mieszkają w TTK: odsetek zamówień wieczorem i w weekendy wzrósł. Podział dochodów jest mniej więcej taki sam, w porze lunchu jest więcej zamówień, ale średnia kontrola jest niższa.

W modelu biznesowym sprawdziliśmy średnią na 1500 rubli, ale teraz jest to około 1700 rubli. Dostawa od 500 rubli jest u nas bezpłatna, w przypadku małych zamówień pobieramy 99 rubli, ale takich zamówień jest niewiele, tylko 3%. Jeśli utrzyma się wysoka średnia czek i wysokość prowizji restauracji, dostawa dla klientów pozostanie bezpłatna.

Plany

Siergiej: Teraz powoli rozszerzamy naszą geografię: połączyliśmy obszary Sokol, Lotnisko, Dynamo, Universitet i Akademicheskaya. Istnieje duży wybór restauracji, są mniej lub bardziej znane marki. Bardzo często w okolicy może znajdować się restauracja, która nie jest znana ogółowi społeczeństwa, ale kochana przez mieszkańców. Łączymy również takie.

Pracujemy i będziemy pracować tylko w obszarach, w których są odpowiednie restauracje. Oznacza to, że za dwa lata możemy otworzyć w kilku innych miastach, ale nie fakt, że Foodfox będzie działał w obszarze Novokosino. Jest to ograniczenie naszego modelu biznesowego. Jeśli przewozimy żywność z restauracji w centrum poza MKAD, spowoduje to, że logistyka będzie nieefektywna, a jedzenie zawsze będzie zimne i w złym stanie. Dlatego w przyszłości albo ograniczymy obszar dostawy, albo będziemy szukać innych rozwiązań - na przykład istnieje możliwość budowania kuchni i zapraszania znanych szefów kuchni do pracy pod własną marką, tak jak robią to w Londynie.

Nie ograniczamy się do miast Rosji, mogą to być inne miasta o liczbie mieszkańców przekraczającej milion. Dla nas ważne są takie kryteria, jak wielkość rynku gastronomicznego, odsetek zakładów, które są dla nas potencjalnie odpowiednie, oraz obecność konkurentów.

Maksyma: Ponownie uruchomimy aplikację: będą zdjęcia potraw, śledzenie kuriera, udostępnianie koszyka innym użytkownikom i inne opcje. Jednocześnie oczekujemy, że na rynek wejdą duzi gracze: jest to nieuniknione. Jednak z doświadczeń innych krajów widzimy, że uczestnicy rynku lokalnego mogą być bardziej elastyczni. Kiedy Foodpanda przybyła do Rosji, nie była w stanie pokonać Delivery Club i została zmuszona do jej zakupu. UberEats planuje również uruchomić w Rosji, ale dobrze wykonamy naszą pracę.

Siergiej: Naszymi wskaźnikami wydajności są wzrost przychodów i lojalność klientów, które mierzymy w procentach powtarzających się zamówień i ich częstotliwości. Teraz 42% użytkowników ponownie zamawia, a częstotliwość zakupów jest raz w tygodniu.

Co myślą klienci

Natasha Gladysh

Użytkownik Foodfox

Dowiedziałem się o Foodfox w sieciach społecznościowych lub w wyszukiwarce Google, nie pamiętam dokładnie. Używam go przez kilka miesięcy, ale nierzadko, mniej więcej raz na trzy tygodnie. Mieszkam w dzielnicy Savyolovskaya, czasami pracuję z domu i nie mam czasu na przekąskę.

Serwis lubi duży wybór restauracji. Ważne jest dla mnie, aby jedzenie było dobrej jakości i smaczne. Przekupiono, że w przeciwieństwie do innych usług, dostawa jest bezpłatna i bardzo szybka. Trzy lub cztery razy zamówiłem jedzenie z Coffeemania, a oni często obiecali przynieść je w ciągu 40 minut i przynieśli w ciągu pół godziny. Miło jest, że serwis informuje, kiedy zamówienie jest przygotowywane i kiedy jest w drodze. Kurierzy łatwo i szybko znajdują odpowiedni dom i ganek bez zbędnych pytań.

Jak to naprawdę działa

Lena Vereshchagin

Życie wokół korespondenta

Aby przetestować Foodfox, wybieram obszar Falcon. Jest to jeden z kilku niecentralnych obszarów, w których działa usługa. Pobieram aplikację i widzę kod promocyjny: 30% zniżki na pierwsze zamówienie. Wpisuję adres - w odpowiedzi otwiera się lista restauracji. Jest ich tylko 12 (Goodbeef Steak Cafe, Amigo Miguel, Cheretto, Easy Pub i inni), a patrząc na nie, rozumiem, jak słabo jestem prowadzony w życiu restauracji Falcon. Najszybsze zamówienie to Jack Rabbit Slim (58 minut), najdłuższe oczekiwanie na jedzenie z Xarcho i Puri (87 minut). Niemal przypadkowo szturcham w menu Maxima-Pizza (nie powtarzaj moich błędów), skąd obiecują dostarczyć zamówienie w 65 minut. Musisz wybierać spośród sałatek, przystawek, w rzeczywistości pizzy, makaronów i deserów. Aplikacja jest wygodna, ale w menu nie ma zdjęć potraw, jedynie minimalny opis. Dlatego po raz drugi dokonuję wyboru prawie losowo.

21:07

Nadejdzie SMS, że zamówienie zostało zaakceptowane.

21:08

Aby potwierdzić zamówienie, operator dzwoni. Ponieważ wskazałem gotówkę w sekcji „Metoda płatności”, operator wyjaśnia, jaka zmiana będzie wymagana.

21:09

Nadchodzi SMS, że restauracja zaczęła przygotowywać zamówienie.

21:38

Nadejdzie SMS, że kurier będzie za 28 minut. Nie zdążyłem zauważyć, kiedy dzwoni dzwonek do drzwi. Kurier jest na progu o 21:42. Zamiast oczekiwanych 65 minut dostawa zajęła tylko 35! Kurier nie ma zmian, ale problem ten szybko rozwiązuje się za pomocą banku internetowego. Opakowania na żywność są standardowe, w tym paragon.

Dostawa była bardzo szybka, aplikacja była wygodna, operator i kurier pracowali bez nakładek, ale wybór zakładów nas zawiódł: ta sama Maxima-Pizza i niektóre inne zakłady z listy można znaleźć w Delivery Club i innych agregatorach.

Jak dobrze wybrana jest nisza

Andrey Lukashevich

Dyrektor zarządzający Delivery Club

Według naszych własnych szacunków Moskale zamawiają jedzenie do domu około 2,5 miliona razy w miesiącu.Liczba ta obejmuje zarówno własną dostawę restauracji, jak i usługi agregujące. Delivery Club jest liderem wśród agregatorów zarówno w Moskwie, jak i na terenie całego kraju - realizujemy ponad 500 tysięcy zamówień miesięcznie.
Zdecydowana większość restauracji nie otwiera swojej dostawy, ponieważ wymaga to znacznych inwestycji w logistykę. Ale nawet to nie wystarczy, ponieważ istnieje również marketing, w bardzo konkurencyjnej niszy. I okazuje się, że restauracja powinna stać się ekspertem nie tylko w gotowaniu, ale także w dostawach i marketingu. Niewielu decyduje o tym. O wiele bardziej efektywne jest korzystanie z wiedzy specjalistycznej usług. Inwestujemy ogromne zasoby w moduł wysyłkowy, oprogramowanie dla kurierów i restauracji, w kontrolę jakości, szkolenia i tak dalej. Dzięki nam restauracja nie musi się o to martwić, wystarczy połączyć się i od razu zacząć zarabiać. Jest to klasyczna sytuacja korzystna dla wszystkich stron, w której wszystkie strony są zadowolone.
Działalność restauracyjna naprawdę wyróżnia się tym, że segment premium jest bardziej rozwinięty pod względem różnorodności placówek i asortymentu. To ten segment jest szerzej słyszany i dlatego może się wydawać, że tylko on ma najbardziej obiecujący biznes. Jest to jednak złudzenie: poza premią istnieje znacznie bardziej masywny sektor, w którym jest więcej pieniędzy, a konkurencja jest znacznie większa. Zwłaszcza w zakresie dostawy. Z 2,5 miliona zamówień w Moskwie segment premium to tylko 5%. Na przykład dostawa pizzy i dostawa sushi to jedne z najbardziej konkurencyjnych wyszukiwań. Dlaczego tak jest? Wszystko jest dość oczywiste. Lunch lub kolacja w restauracji premium to bardzo często wydarzenie dla wielu osób i nie jest tanie. I nawet w jakiś sposób status. W restauracjach klasy premium właściciele zwykle nie oszczędzają na naprawach i okolicy. Poświęcenie tego wszystkiego i zamówienie dostawy żywności do domu lub biura oznacza utratę niektórych pozytywnych emocji z powodu drogiego lunchu lub kolacji. I wszystko jest dokładnie odwrotnie w segmencie restauracji ekonomicznych, w których lunch lub kolacja są często wyłącznie użytkowym środkiem zaspokojenia głodu. Dlatego dostawa z takich zakładów jest absolutnie normalna.

Premia ma więcej ograniczeń niż rynek masowy: jest to przede wszystkim liczba placówek i siła nabywcza, które są bardzo związane z sytuacją gospodarczą w kraju i mieście.

Dlatego od pierwszego dnia swojego istnienia Delivery Club wybrał strategię współpracy z każdym konsumentem, bez względu na to, z którego segmentu. Na przykład w przypadku dostaw z restauracji premium mamy specjalne kryteria i wymagania bezpośrednio dla kurierów i personelu pomocniczego. A w gospodarce szybkość składania zamówienia i dostawy jest często najważniejsza. Naszym zdaniem tylko taka strategia może wygrywać i zapowiadać się na wiele lat.
Według naszych danych UberEats przyjedzie do Rosji w pierwszej połowie tego roku i przede wszystkim połączy restauracje premium. Delivery Club jest reprezentowany we wszystkich segmentach z ponad 5 tysiącami restauracji w kilkudziesięciu miastach.

Obejrzyj wideo: Основатели FoodFox о своей бизнес-империи (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Biznesmenów, Następny Artykuł

Jak i ile Rosjan odpoczywało
Liczby pierwsze

Jak i ile Rosjan odpoczywało

Wczoraj serwis OneTwoTrip opublikował badanie na temat tego, ile czasu Rosjanie spędzają na zagranicznych podróżach - czas wakacji jest skrócony czwarty rok z rzędu. Życie w okolicy pokazało, jak i ilu Rosjan odpoczywa tego lata. 50% zagranicznych wyjazdów letnich trwało 7 dni, w 2014 r. Ich udział wyniósł 33%.
Czytaj Więcej
Najdroższe i najtańsze świeże gazety
Liczby pierwsze

Najdroższe i najtańsze świeże gazety

Gazety biznesowe Kommersant, Vedomosti i RBC z 10 czerwca ukazały się na pierwszej stronie pod hasłem „I / We Ivan Golunov”. W wielu kioskach kopie już się wyczerpały, na internetowych tablicach ogłoszeń pojawiły się pierwsze oferty dealerów. Życie wokół mówi, ile możesz kupić rzadkie liczby.
Czytaj Więcej
Najdroższy i najtańszy burger w Petersburgu
Liczby pierwsze

Najdroższy i najtańszy burger w Petersburgu

Tylko w ciągu ostatnich sześciu miesięcy w Sankt Petersburgu otwarto ponad 10 nowych domów z burgerami, a obecnie istnieje ponad 40 niesieciowych placówek specjalizujących się w super popularnych fast foodach. Ponadto burgery są gotowane w wielu innych kawiarniach i restauracjach, w tym drogich, ponieważ zakres ich cen może być bardzo duży.
Czytaj Więcej
O ile wzrosły ceny mieszkań dla fanów
Liczby pierwsze

O ile wzrosły ceny mieszkań dla fanów

Zostały około dwa tygodnie przed Mistrzostwami Świata, które odbędą się w 11 miastach Rosji. Eksperci Avito Real Estate oszacowali krótkoterminowe ceny wynajmu w tych miastach dzięki Mistrzostwom Świata w 2018 r. I dowiedzieli się, ile wzrosły w przeddzień świątecznego futbolu. 250 tysięcy rubli dziennie to najdroższe mieszkanie dla fanów.
Czytaj Więcej