Komentarz

Obraza skarpet: reakcja na reklamę dotyczącą karania kobiet za złe prezenty

Od 22 lutego i prawie przez cały weekend w irlandzkim segmencie sieci społecznościowych, a także w całym kraju, aktywnie dyskutowano wideo reklamowe firmy DNS, w którym mężczyzna zabiera związaną i płaczącą kobietę do bagażnika samochodu do lasu, który z grubsza popycha go w śnieg i zmusza do wykopania dziury w które musi zakopać skarpetki, które dała mu na cześć Obrońcy Ojczyzny. Rozglądając się wokół, „obrońca” uśmiecha się i macha do innego mężczyzny w pobliżu: przyprowadził też do lasu poplamioną łzami kobietę, aby zakopać skarpetki. Film z hasłem „Prezenty dla mężczyzn bez ryzyka dla życia” został opublikowany w jednej z grup sieci na YouTube.

Opinie użytkowników były podzielone według płci: wiele kobiet uznało ten film za niedopuszczalny, promując przemoc w rodzinie. Większość mężczyzn napisała w komentarzach, że film powinien być traktowany z humorem. Repostacje wideo z zatwierdzającymi komentarzami zostały również wykonane głównie przez mężczyzn. Opinia użytkowników, że „nie ma czegoś takiego” w filmie, nie zmieniła się nawet po tym, jak szef sieci Dmitrij Aleksiejew napisał na swojej stronie 23 lutego wymówkę, wyrażając gotowość „przeprosić tyle, ile to konieczne. taki ludzki ”. Organizacje feministyczne ogłosiły zamiar odwołania się do prokuratury, wierząc, że wideo narusza art. 282 Kodeksu karnego Federacji Rosyjskiej: „Podżeganie do nienawiści lub wrogości, a także degradacja godności ludzkiej”.

Życie wokół pytało mężczyzn, co myślą o skandalicznym wideo i co otrzymali w prezencie do 23 lutego.

Aleksiej Belousow

dyrektor szkoły programistycznej

Odnoszę się do filmu z humorem i tylko z humorem. Temat dotyczył nie tyle prezentów, ile ogólnej historii rozdawania dla kleszcza. Ci, którzy postrzegali ten film jako obrazę cudzych uczuć, bardzo mi przykro. Uważam za odpowiedni każdy prezent, a nawet jego brak. W końcu to nie jest prezent, ale prawdziwa uwaga. W tym roku otrzymałem w prezencie perfumy od Paco Rabanne o cudownym zapachu.


Nikolay Tarkhanov

filmowiec

Długofalowa sytuacja, która zaczęła wyglądać humorystycznie, a w niektórych miejscach przejście do ironii dotyczącej prezentów użytkowych dla mężczyzn 23 lutego jest logiczne. Współczesny normalny człowiek może samodzielnie kupić skarpetki, majtki i krem ​​do golenia. Co więcej: moim zdaniem tylko jedna kobieta może dać takie rzeczy mężczyźnie - matce. I znowu, moim zdaniem, jeśli kobieta daje ukochanemu i tylko (z nadzieją) mężczyźnie prezent w postaci tego „trendowego” zestawu, jest to raczej upokarzające czy coś w tym rodzaju. Typ, podkreśla brak niezależności. Coś mi mówi, że jeśli M da swojemu F w ósmej ósemce duże pudełko codziennych padów (przepraszam, jeśli ktoś jest piskliwy), to ten F nie będzie szczęśliwy. A na wideo - zwykłe żarty. I okazuje się ciekawy film: z jakiegoś powodu, gdy filmy pojawiają się w sieciach społecznościowych, gdzie kobieta wygląda jak superbohaterka lub ogólnie dominująca kobieta, wiele kobiet takich lubi. Lubię kobiety i nikt nie może mnie winić za szowinizm. Ale weźmy kilka rzeczy na poważnie.

Dla mnie, podobnie jak dla normalnego mężczyzny, postawa kobiety jest ważna. Moja praca związana jest z częstymi wyjazdami służbowymi. Nie spotykam nawet wszystkich urodzin w domu. Dlatego najważniejsze jest słowo. Dobre życzenia W początkowym okresie życia rodzinnego było coś w postaci kremów. Ale tak się złożyło, że sam kupuję to narzędzie. Ciasto upieczone przez jego żonę i córki jest wielokrotnie cenniejsze. O tym, co mi przedstawiono, nie będę mówić, ale nie noskitrusykrem.


Alexander Verkhozin

organizator konkursu „Otwarte usta” w Irkucku

23 lutego nie jest dla mnie świętem. Jestem osobą czysto pokojową i nie należę ani do armii radzieckiej, ani do marynarki wojennej. Dlatego nie oczekuję żadnych prezentów. Odnoszę się do tradycji dawania prezentów na wakacje z okazji płci, jak na ironię. Podejrzewam, że większość też ma zastosowanie, więc powstają wszelkiego rodzaju żarty. W DNS żart był moim zdaniem sukcesem. Jest niegrzeczna, ale tradycja trolli odnosi sukcesy.

Nie rozumiem nawet pojęcia seksizmu. Nie, nie ma tam negatywności - prymitywny żart


Maxim Bakanowicz

producent telewizyjny

Wydaje mi się, że ocena, jak dobry lub zły jest ten film, zależy od tego, czy w CSN ​​będzie więcej kupujących, czy nie. Jeśli więcej, to autorzy znajdują się w grupie docelowej. Kręcili reklamy, niezbyt artystyczną historię. A zadaniem reklamy jest sprzedaż! Po tym filmie nie chciałem chodzić do tego sklepu.

Ogólnie jestem przeciwny wszelkiej przemocy. Nigdy nie zrozumiałem, jak nawet po jednym incydencie, nie mówiąc już o powtarzaniu historii, kobieta zostaje z takim mężczyzną. Ponadto Duma Państwowa uważa przemoc domową za coś niezbyt przerażającego (i jakoś nie protestowaliśmy przeciwko temu, zostali rozdrażnieni w sieciach społecznościowych i to wszystko). Ale jestem bardzo zawstydzony, że ostatnio byliśmy tak podekscytowani nieudanymi ruchami reklamowymi, surowymi stwierdzeniami. Nie jestem pewien, czy ci, którzy nigdy nie podniosą ręki do ukochanej, po obejrzeniu tego stworzenia, zaczną atakować. A dla tych, którzy nigdy wcześniej nie włożyli żadnej kobiety, ten film nie będzie niczym nowym. Zamiast CSN nakręciłbym wideo do 8 marca, w którym kobiety zabierałyby mężczyzn do lasu na prezentowane kwiaty i perfumy.

Ja sam cieszę się z jakiegokolwiek prezentu, jeśli jest on dawany przez ludzi, którzy naprawdę kochają i którzy są drogie. A w skarpetkach i piance do golenia też nie widzę nic złego. Może dlatego, że nigdy mi ich nie dali 23 lutego. Najdroższe prezenty to dziś trzy pocałunki i uśmiechy rano od ukochanej i dzieci. Reszta to po prostu miły dodatek.


Dyrektor DNS Dmitrij Aleksiejew, komentując reakcję sieci społecznościowych na „niefortunne wideo”, które „daje trochę seksizmu”, zauważył, że „najbardziej denerwuje go nienawiść, którą ludzie tak łatwo emitują”.

Obejrzyj wideo: WKŁADAM SKARPETKI NA ANTENIE (Luty 2020).

Popularne Wiadomości

Kategoria Komentarz, Następny Artykuł

Klient ma zawsze rację: kelnerzy kontra goście
Ludzie

Klient ma zawsze rację: kelnerzy kontra goście

Wasilij Bykow przeszedł przez moskiewską kawiarnię i zapytał kelnerów, co im się nie podoba w odwiedzających. Nienawidzę tych gości, którym służysz w 100%, a oni, dranie, nie pozostawiają napiwku. Goons! Niektóre dziewczyny, gdy mężczyzna wychodzi na herbatę, a potem idzie do toalety, zabierają pieniądze dla siebie. A potem są ludzie, którzy patrzą na ciebie lubieżnym, przenikliwym spojrzeniem i myślą o tym, żeby ich gdzieś zaciągnąć.
Czytaj Więcej
Wspólne mieszkania w Moskwie i Sankt Petersburgu
Ludzie

Wspólne mieszkania w Moskwie i Sankt Petersburgu

Mieszkanie komunalne („mieszkanie komunalne”) - (w Rosji i byłym ZSRR) mieszkanie państwowe, zamieszkane przez władze państwowe zgodnie z normami dotyczącymi powierzchni mieszkalnej na osobę, niezależnie od stanu cywilnego mieszkańców i konfiguracji mieszkania. TYPOWE ATRYBUTY MIESZKANI KOMUNALNYCH Antyczny piec Komunalne mieszkanie na Srednyj perspektywie wyspy Wasilewskiej w Petersburgu Połączenia Komunalne mieszkanie na skarpie Karpovka w Petersburgu Telefon publiczny w korytarzu Komunalne mieszkanie przy alei Bolszoj Piotrowa strona Piotrogrodzka w Petersburgu Licznik energii elektrycznej Komunalne mieszkanie przy alei Dmitrowskiej i kuchni moskiewskiej pokój Mieszkanie komunalne na linii Kisłowskiego w Moskwie Wysokie sufity Mieszkanie komunalne na linii Starokonyushenny ke w Moskwie Lista pracowników kuchni Mieszkanie komunalne przy ulicy Rubinstein w Petersburgu Pomieszczenia magazynowe i antresole Mieszkanie komunalne przy ulicy Sadovaya w Petersburgu Ponadto: kilka pieców w kuchni, suszarka do suszenia rzeczy, toaleta ze zbiornikiem przy suficie, wąskie korytarze - i inne typowe atrybuty mieszkań komunalnych w serii artykułów „Przestrzeń publiczna: Petersburg i Moskwa” APARTAMENTY MIEJSKIE W MOSKWIE W Moskwie przetrwało tylko osiem tysięcy mieszkań komunalnych.
Czytaj Więcej
Wybór narodu: jakie są różnice między kodeksem rezydenta a migrantem Kupchin
Ludzie

Wybór narodu: jakie są różnice między kodeksem rezydenta a migrantem Kupchin

Zgodnie z zestawem moralnych standardów dla mieszkańców Kupchina, opracowanym przez administrację dzielnicy, pojawił się nowy kodeks dla migrantów. Na dyskretnym plakacie - zestaw standardów moralnych, które powinny pomóc cudzoziemcowi „pozostać gościnnym gościem i przyjacielem” w surowej dzielnicy Frunze. Tekst został przetłumaczony na trzy języki - azerbejdżański, tadżycki i uzbecki.
Czytaj Więcej
Osobiste doświadczenie: Philip Mironov o płatnym parkingu pod oknami
Ludzie

Osobiste doświadczenie: Philip Mironov o płatnym parkingu pod oknami

Od 1 listopada na kilku stolicach ulic wprowadzono płatny parking. I choć większość Moskali jeszcze nie wystąpiła przeciwko tej innowacji i zastanawia się, co stanie się, gdy całe centrum zostanie opłacone, wszystko stało się bardzo poważne dla mieszkańców. Nie mogą zdecydować, czy wejść do strefy płatnego parkowania, czy nie - sam parking płatny zbliżył się do ich domów.
Czytaj Więcej