Komentarz

Obraza skarpet: reakcja na reklamę dotyczącą karania kobiet za złe prezenty

Od 22 lutego i prawie przez cały weekend w irlandzkim segmencie sieci społecznościowych, a także w całym kraju, aktywnie dyskutowano wideo reklamowe firmy DNS, w którym mężczyzna zabiera związaną i płaczącą kobietę do bagażnika samochodu do lasu, który z grubsza popycha go w śnieg i zmusza do wykopania dziury w które musi zakopać skarpetki, które dała mu na cześć Obrońcy Ojczyzny. Rozglądając się wokół, „obrońca” uśmiecha się i macha do innego mężczyzny w pobliżu: przyprowadził też do lasu poplamioną łzami kobietę, aby zakopać skarpetki. Film z hasłem „Prezenty dla mężczyzn bez ryzyka dla życia” został opublikowany w jednej z grup sieci na YouTube.

Opinie użytkowników były podzielone według płci: wiele kobiet uznało ten film za niedopuszczalny, promując przemoc w rodzinie. Większość mężczyzn napisała w komentarzach, że film powinien być traktowany z humorem. Repostacje wideo z zatwierdzającymi komentarzami zostały również wykonane głównie przez mężczyzn. Opinia użytkowników, że „nie ma czegoś takiego” w filmie, nie zmieniła się nawet po tym, jak szef sieci Dmitrij Aleksiejew napisał na swojej stronie 23 lutego wymówkę, wyrażając gotowość „przeprosić tyle, ile to konieczne. taki ludzki ”. Organizacje feministyczne ogłosiły zamiar odwołania się do prokuratury, wierząc, że wideo narusza art. 282 Kodeksu karnego Federacji Rosyjskiej: „Podżeganie do nienawiści lub wrogości, a także degradacja godności ludzkiej”.

Życie wokół pytało mężczyzn, co myślą o skandalicznym wideo i co otrzymali w prezencie do 23 lutego.

Aleksiej Belousow

dyrektor szkoły programistycznej

Odnoszę się do filmu z humorem i tylko z humorem. Temat dotyczył nie tyle prezentów, ile ogólnej historii rozdawania dla kleszcza. Ci, którzy postrzegali ten film jako obrazę cudzych uczuć, bardzo mi przykro. Uważam za odpowiedni każdy prezent, a nawet jego brak. W końcu to nie jest prezent, ale prawdziwa uwaga. W tym roku otrzymałem w prezencie perfumy od Paco Rabanne o cudownym zapachu.


Nikolay Tarkhanov

filmowiec

Długofalowa sytuacja, która zaczęła wyglądać humorystycznie, a w niektórych miejscach przejście do ironii dotyczącej prezentów użytkowych dla mężczyzn 23 lutego jest logiczne. Współczesny normalny człowiek może samodzielnie kupić skarpetki, majtki i krem ​​do golenia. Co więcej: moim zdaniem tylko jedna kobieta może dać takie rzeczy mężczyźnie - matce. I znowu, moim zdaniem, jeśli kobieta daje ukochanemu i tylko (z nadzieją) mężczyźnie prezent w postaci tego „trendowego” zestawu, jest to raczej upokarzające czy coś w tym rodzaju. Typ, podkreśla brak niezależności. Coś mi mówi, że jeśli M da swojemu F w ósmej ósemce duże pudełko codziennych padów (przepraszam, jeśli ktoś jest piskliwy), to ten F nie będzie szczęśliwy. A na wideo - zwykłe żarty. I okazuje się ciekawy film: z jakiegoś powodu, gdy filmy pojawiają się w sieciach społecznościowych, gdzie kobieta wygląda jak superbohaterka lub ogólnie dominująca kobieta, wiele kobiet takich lubi. Lubię kobiety i nikt nie może mnie winić za szowinizm. Ale weźmy kilka rzeczy na poważnie.

Dla mnie, podobnie jak dla normalnego mężczyzny, postawa kobiety jest ważna. Moja praca związana jest z częstymi wyjazdami służbowymi. Nie spotykam nawet wszystkich urodzin w domu. Dlatego najważniejsze jest słowo. Dobre życzenia W początkowym okresie życia rodzinnego było coś w postaci kremów. Ale tak się złożyło, że sam kupuję to narzędzie. Ciasto upieczone przez jego żonę i córki jest wielokrotnie cenniejsze. O tym, co mi przedstawiono, nie będę mówić, ale nie noskitrusykrem.


Alexander Verkhozin

organizator konkursu „Otwarte usta” w Irkucku

23 lutego nie jest dla mnie świętem. Jestem osobą czysto pokojową i nie należę ani do armii radzieckiej, ani do marynarki wojennej. Dlatego nie oczekuję żadnych prezentów. Odnoszę się do tradycji dawania prezentów na wakacje z okazji płci, jak na ironię. Podejrzewam, że większość też ma zastosowanie, więc powstają wszelkiego rodzaju żarty. W DNS żart był moim zdaniem sukcesem. Jest niegrzeczna, ale tradycja trolli odnosi sukcesy.

Nie rozumiem nawet pojęcia seksizmu. Nie, nie ma tam negatywności - prymitywny żart


Maxim Bakanowicz

producent telewizyjny

Wydaje mi się, że ocena, jak dobry lub zły jest ten film, zależy od tego, czy w CSN ​​będzie więcej kupujących, czy nie. Jeśli więcej, to autorzy znajdują się w grupie docelowej. Kręcili reklamy, niezbyt artystyczną historię. A zadaniem reklamy jest sprzedaż! Po tym filmie nie chciałem chodzić do tego sklepu.

Ogólnie jestem przeciwny wszelkiej przemocy. Nigdy nie zrozumiałem, jak nawet po jednym incydencie, nie mówiąc już o powtarzaniu historii, kobieta zostaje z takim mężczyzną. Ponadto Duma Państwowa uważa przemoc domową za coś niezbyt przerażającego (i jakoś nie protestowaliśmy przeciwko temu, zostali rozdrażnieni w sieciach społecznościowych i to wszystko). Ale jestem bardzo zawstydzony, że ostatnio byliśmy tak podekscytowani nieudanymi ruchami reklamowymi, surowymi stwierdzeniami. Nie jestem pewien, czy ci, którzy nigdy nie podniosą ręki do ukochanej, po obejrzeniu tego stworzenia, zaczną atakować. A dla tych, którzy nigdy wcześniej nie włożyli żadnej kobiety, ten film nie będzie niczym nowym. Zamiast CSN nakręciłbym wideo do 8 marca, w którym kobiety zabierałyby mężczyzn do lasu na prezentowane kwiaty i perfumy.

Ja sam cieszę się z jakiegokolwiek prezentu, jeśli jest on dawany przez ludzi, którzy naprawdę kochają i którzy są drogie. A w skarpetkach i piance do golenia też nie widzę nic złego. Może dlatego, że nigdy mi ich nie dali 23 lutego. Najdroższe prezenty to dziś trzy pocałunki i uśmiechy rano od ukochanej i dzieci. Reszta to po prostu miły dodatek.


Dyrektor DNS Dmitrij Aleksiejew, komentując reakcję sieci społecznościowych na „niefortunne wideo”, które „daje trochę seksizmu”, zauważył, że „najbardziej denerwuje go nienawiść, którą ludzie tak łatwo emitują”.

Obejrzyj wideo: WKŁADAM SKARPETKI NA ANTENIE (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Komentarz, Następny Artykuł

Moc umysłu: 5 sposobów na rozwój inteligencji
Chmura wiedzy

Moc umysłu: 5 sposobów na rozwój inteligencji

Ilościowy umysł Na mózg, jak każda inna część naszego ciała, wpływają czynniki zewnętrzne. Jeśli na przykład spowalniasz oddychanie lub boisz się czegoś, możesz natychmiast zauważyć zmianę w postrzeganiu. Twórca Quantified Mind, Johnny Donner, zasugerował, że wielu chciałoby wiedzieć dokładnie, które czynniki pozytywnie lub negatywnie wpływają na ich zdolności poznawcze.
Czytaj Więcej
Republika Cypryjska: 3 sposoby optymalizacji podatków na byłym obszarze morskim
Chmura wiedzy

Republika Cypryjska: 3 sposoby optymalizacji podatków na byłym obszarze morskim

Listy stref przybrzeżnych zostały zaktualizowane: Ministerstwo Finansów Rosji wyrzuciło z nich Republikę Cypryjską. Oficjalną datą wykluczenia Cypru z offshore będzie 1 stycznia 2013 r., Ale teraz możemy powiedzieć, że zainteresowanie tym krajem w zakresie optymalizacji podatkowej ponownie gwałtownie wzrośnie. Cypr pozostanie atrakcyjny dla inwestorów zagranicznych, którzy nadal mogą włączać spółki na Cyprze, wykorzystując je do optymalizacji podatkowej swojej działalności.
Czytaj Więcej
5 rodzajów przedsiębiorców z Game of Thrones
Chmura wiedzy

5 rodzajów przedsiębiorców z Game of Thrones

Czwarty sezon sagi telewizyjnej Game of Thrones, opartej na powieści George'a Martina Song of Ice and Fire, dobiega końca. Producenci ogłosili, że zostaną wydane jeszcze trzy sezony epickiego dramatu o kandydatach na żelazny tron ​​Siedmiu Królestw. Wiadomo, że George Martin, choć nie ukończył prac nad najnowszymi książkami, już przemyślał losy głównych bohaterów i ujawnił je twórcom serialu.
Czytaj Więcej
Business Geek: Pinterest dla Firm, Wskazówki absolwentów LinkedIn i inne cotygodniowe hity
Chmura wiedzy

Business Geek: Pinterest dla Firm, Wskazówki absolwentów LinkedIn i inne cotygodniowe hity

Inc.: Jak korzystać z Pinteresta w biznesie Aaron O'Hanlon, dyrektor wykonawczy Footbridge Media Marketing Agency, mówi o tym, jak sieć społecznościowa zdjęć i zdjęć może pomóc w promocji Twojej firmy. Na początek radzi, aby nie postrzegać go jako bezpośredniego kanału zwiększającego ruch: na Pinterest możesz zwrócić uwagę tylko na swój produkt lub portfolio (oczywiście, jeśli wyglądają dość estetycznie).
Czytaj Więcej