Ludzie

Osobiste doświadczenie: Po co chodzić do rady miejskiej

27-letni Maxim Katz jest jednym z kilku tysięcy kandydatów na zastępców moskiewskich rad miejskich, których wybory odbędą się jednocześnie z prezydentem. On obudził się sławny po napisaniu prawdy o sobie i swoich zamiarach w ulotce kampanii. W realiach rosyjskiej polityki wygląda to tak niecodziennie, że były gracz w pokera i amator urbanista zaczęli dyskutować daleko poza granicami swojego rodzinnego Shchukino. Ulotka zebrała kilka tysięcy postów na Facebooku, a blog natychmiast trafił na szczyt LJ. Maxim Katz powiedział Life'owi, dlaczego potrzebuje miejsca w radzie miejskiej i co zamierza zrobić, jeśli naprawdę wygra.

Nazywam się Katz, mam 27 lat, jestem właścicielem firmy pokerowej, jestem zaniedbany i nawet nie zakładam garnituru na zdjęcie z ulotki kampanii. Nie chcę nikogo oszukiwać. Wszyscy mówią, że nie wybiorą mnie na nic: „przeciętny wyborca”, widzisz, potrzebujemy dobrze odżywionego, krótkowłosego zastępcy w remisie, z dwoma najlepszymi i wieloma niespełnionymi obietnicami. Ale wierzę, że możesz rozmawiać uczciwie z ludźmi bez głupich kłamstw i hipokryzji. Polityka, nawet regionalna, nie powinna być bandą strachów na wróble, ale środkiem do poprawy życia niektórych zwykłych ludzi przez innych zwykłych ludzi.

Rady miejskie są tak bezsensownymi okazjami, które istnieją w każdej dzielnicy. Zajmują się kwestiami pracy z małoletnimi i „wypoczynku obywateli”, a ich budżet wynosi 1300 rubli na mieszkańca regionu rocznie. Ubiegam się o wybory do tego bezsensownego ciała w dzielnicy Szczukinsky, w której mieszkam.

Moi towarzysze wyborczy obiecują walczyć o podniesienie emerytur i remont domów, ale oczywiście nie będą w stanie spełnić tej obietnicy, ponieważ rada gminy po prostu nie zajmuje się tymi sprawami. Wiem dokładnie, co powinno być przejście dla pieszych na stacji metra Shchukinskaya i jak zmienić kierunek światła na rogu mojego domu, i nie robię bezsensownej demagogii. Rozumiem całkiem dobrze, czym powinno być miasto, a czym nie powinno być, a co najważniejsze, jak sprawić, by było wygodne dla większości mieszkańców. Byłem w wielu europejskich miastach i studiowałem urbanistykę od dłuższego czasu, w szczególności brałem lekcje od słynnego duńskiego urbanisty Jana Gale'a.

Przeciętny wyborca ​​potrzebuje dobrze odżywionego, krótkowłosego zastępcy w remisie, z dwoma topami i masą niespełnionych obietnic.

Znajomi znajomi wyjaśniają, że Moskwa nie jest Kopenhagą, że wszystkie te zawstydzone idee nie będą działać „z naszą mentalnością” i „w naszym klimacie”, ale to nonsens. Co powstrzymuje od stawiania stołów do tenisa stołowego i ławek na podwórkach w mojej okolicy, a nie do zgłaszania realizacji planu ławek? Co uniemożliwia narysowanie ścieżek rowerowych i postawienie parkingu rowerowego? Można to zrobić nawet dla tych groszy, które są do dyspozycji rady gminy, ale nikt tego nie zrobił. Klimat im nie przeszkodził.

Istnieją uniwersalne zasady planowania przestrzeni publicznej, które działają wszędzie tak samo. Prosty przykład: ostatnio wolno parkować samochody na chodnikach ulicy Tverskaya. Obliczyłem, że w okolicy od Centralnego Biura Telegraficznego do Urzędu Miasta jest 52 miejsca parkingowe - czyli około dwieście samochodów dziennie. I codziennie przechodzi przez nich 20 000 osób. Oznacza to, że 99% użytkowników tej przestrzeni jest zadowolonych z całej trzeciej części chodnika. Nie musisz być Copenhagener, aby zrozumieć, jak dzikie jest.

Idealnie byłoby, gdyby w przyszłości zostałem burmistrzem Moskwy. A przynajmniej zajmować jakieś stanowisko w rządzie, co pozwoliłoby mi stopniowo doprowadzić miasto do bardziej zdrowego stanu. Nawiasem mówiąc, rząd Moskwy ma departament transportu. W rzeczywistości jest to dział samochodów zaangażowany - niezbyt dobrze - w ochronę interesów kierowców. Przeciwnie, w dużych miastach europejskich istnieje coś takiego jak dział dla pieszych, który zajmuje się tymi, którzy chodzą i jeżdżą na rowerach. Właśnie w takim dziale chciałbym pracować i być może stworzyć go od zera.

Wiem, jak sprawić, by miasto było wygodne dla jego mieszkańców, ale nigdy nie zabraliby mnie do ratusza, ponieważ w moim CV napisano: „zawód: pokerzysta”.

W ogóle nie jestem marzycielem i rozumiem, że nie można uciec od pierścieniowej struktury miasta, od grawitacji do centrum, od zimowego śniegu i wiosennego błota. Ale nawet w ramach tego, co jest, wiele można zmienić. Po prostu nie możesz podążać za przykładem tych, którzy najbardziej krzyczą. Istnieje populizm - powiedzmy, walka z migającymi światłami, które mają bardzo niewielki wpływ na sytuację na drodze - ale istnieją realne środki regulujące ruch drogowy. Taki środek polegałby na przykład na wprowadzeniu obowiązkowej opłaty za parkowanie w obrębie Garden Ring. Powiedzmy, że kosztowałoby to 100 rubli za godzinę, 500 dziennie i 3,5 tysiąca miesięcznie. Jednoczesny zakaz migania świateł przyniósłby znacznie mniejszy efekt niż ten niepopularny i wcale nie heroiczny środek.

Moim jedynym pragnieniem jest teraz wykorzystanie mojej wiedzy w praktyce, czyli w rządzie Moskwy. Ale nigdy nie zostałbym zabrany do ratusza nawet na najmniejsze stanowisko, ponieważ moje CV mówi: „wyższe wykształcenie: nie”, „zawód: pokerzysta”. Te wybory to dla mnie jedyny sposób.

TRANSMISJE NA ŻYWO:DZIEŃ WYBORÓW

Obejrzyj wideo: Jest spotkanie i zaraz posłanie - abp Grzegorz Ryś Rekolekcje 3 (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Ludzie, Następny Artykuł

Jak orientacja seksualna wpływa na twoją karierę
Praca

Jak orientacja seksualna wpływa na twoją karierę

Stopień nienawiści do homoseksualistów, osób transpłciowych i biseksualnych w Rosji idzie w górę. Są przeklęci z ekranów telewizyjnych, nie wolno im adoptować dzieci i uzyskiwać praw. Ostatnio zmartwiony Rosjanin złożył nawet pozew przeciwko Apple: umieściła na iPhonie emoji z wizerunkami rodzin osób tej samej płci, które uważał za „niebezpieczne dla umysłu nieformowanego dziecka”.
Czytaj Więcej
Co zrobić, gdy jesteś cięty
Praca

Co zrobić, gdy jesteś cięty

Coraz częściej pojawiają się informacje o redukcji pracowników. Optymalizacja personelu przeprowadzana jest w Transmashholding, AvtoVAZ, agencji prasowej TASS, CTC Media, banku VTB 24 i innych firmach. Nasi czytelnicy mówili także o skrótach. Aby dowiedzieć się o skali problemu, poszukaj pracy w witrynie Job.
Czytaj Więcej
Jak i dlaczego dorośli zdają egzamin
Praca

Jak i dlaczego dorośli zdają egzamin

Pod koniec czerwca zakończony zostanie główny etap zdawania zunifikowanego egzaminu państwowego. Zgodnie z prawem, nie tylko wczorajsze dzieci w wieku szkolnym, ale także absolwenci poprzednich lat mogą to wziąć, najważniejsze jest, aby zdążyć złożyć wniosek w regionalnym centrum przetwarzania informacji przed 1 lutego. Z reguły ci, którzy zdali egzamin jako student, który po szkole nie wstąpił na pożądany uniwersytet, przeszli przerwę szkoleniową lub wstąpili do wojska, postanowili spróbować ponownie rok później.
Czytaj Więcej
Jak zrobić karierę w IT dla dziewczynki
Praca

Jak zrobić karierę w IT dla dziewczynki

Aliya Rakimgulova wiceprezes Acronis Pracowałem i rozwijałem się w jednej firmie przez dziewięć lat. Sądząc po tym, nie ma problemu płci w IT. Pomimo tego, że Acronis to międzynarodowy biznes zatrudniający prawie 700 osób. Jeśli gdzieś mamy mniej kobiet, jest to w dziale rozwoju. Jest ich nieco więcej wśród testerów, stosunek płci w dziale pomocy technicznej wynosi około 40/60.
Czytaj Więcej