Ludzie

Osobiste doświadczenie: Philip Mironov o płatnym parkingu pod oknami

Od 1 listopada na kilku stolicach ulic wprowadzono płatny parking. I choć większość Moskali jeszcze nie wystąpiła przeciwko tej innowacji i zastanawia się, co stanie się, gdy całe centrum zostanie opłacone, wszystko stało się bardzo poważne dla lokalnych mieszkańców. Nie mogą zdecydować, czy wejść do strefy płatnego parkowania, czy nie - sam parking płatny zbliżył się do ich domów. Władze Moskwy postanowiły, że lokalni mieszkańcy będą płacić za fotelik samochodowy na równi z wszystkimi innymi Moskalami, a tylko od 20:00 do 8:00 mieszkańcy centrum otrzymują jedno miejsce parkingowe za darmo.

Mieszkańcy piszą listy otwarte, chodzą na wiece i żądają przeglądu warunków płatnego parkowania. Najbardziej radykalni ludzie myślą, że mieszkańcy ośrodka mogą zostawić samochody w pobliżu domu za darmo, ile chcą, umiarkowani proszą o co najmniej jedno 24-godzinne wolne miejsce. Departament Transportu nie zamierza ustępstw.

Życie wokół rozmawiało z Filipem Mironowem o tym, jak zmieniło się jego życie wraz z wprowadzeniem płatnego parkowania oraz o tym, co teraz myśli o nowych władzach miasta i europejskich ideach pierwszeństwa pieszych przed kierowcami.

 

miasto

W centrum Moskwy pierwszy płatny parking

 

Philip Mironov

Dyrektor artystyczny programu Oldich Dress & Drink Music Program,
dziennikarz, mieszkaniec Pietrówki

Kiedy dobry pomysłzaimplementowane pod twoimi oknami

Jestem gniewnym mieszkańcem miasta! Okradają mnie taksówką - kilka tygodni temu taksówkarz ukradł mojego iPhone'a, musiałem kupić „piątkę”. Mam wrażenie, że oszukują mnie rachunki za media. Mój dom jest w fatalnym stanie: druty wystają ze wszystkich otworów, sąsiedzi zalewają innych sąsiadów z powodu problemów z rurami. Czekoladowa dziewczyna przy kasie nie mówi po rosyjsku. Muzyka wszędzie brzmi okropnie. Zimą gówno na ulicach to śnieg, konie są gównem, wszystko jest rozdarte. Przez trzy minuty spaceru po mieście twój Kościół przypomina produkty Skorohod, więc wszyscy zmuszeni są chodzić w czerwonych skrzydłach i udawać, że jest to skrzypienie mody, chociaż buty robocze to jedyny sposób na zakup czegoś porządnego na zimę. No dobrze, wszyscy to wiemy. Jestem do tego przyzwyczajony. Ale tutaj dodajemy kolejny powód wścieklizny - płatny parking.

 

Liksutov to mężczyzna
co ogólnie wywołuje dobre emocje w rajdowej młodzieży, do której ja też
albo odnosię się do siebie

 

Łąka oczywiście doprowadziła sytuację z ruchem w Moskwie do absurdu. Mam rozsądne poglądy na istniejące problemy: rozumiem, że coś trzeba było zrobić. Mam dość wysoki poziom potwierdzenia i istnieje psychologiczna gotowość do zaakceptowania ograniczeń praw kierowców. I była wielka nadzieja, że ​​Liksutov, osoba, która ogólnie budzi dobre emocje w rajdowej młodzieży, do której jakoś się uważam, zrobi wszystko mądrze. Wprowadził na rynek Aeroexpress, rewolucyjny system transportu na lotnisko. Jego twarz jest jasna, garnitury są dopasowane, jego mowa jest dobrze postawiona. I tutaj ten śliczny Bałtyk, z naszą europejską samoświadomością, pomyśleliśmy, że stworzymy projekt moskiewskiego parkingu w absolutnie łużkowskim duchu - niedokończony, źle promowany.

Kiedy „kurwa” ulotkapojawia się w twoim pudełku

W naszym kraju relacje między urzędnikami a obywatelami nigdy nie zostały zbudowane. Nigdy nie chodziłem do rady i zgromadzenia miejskiego, łatwiej mi dać łapówkę, zatrudnić „męża na godzinę”, zrobić coś, żeby nie wpaść na urzędników. Ale teraz, wraz z wprowadzeniem płatnego parkowania w centrum, ta przekręcona biurokratyczna wiadomość dociera zarówno do mnie, jak i do ludzi mojego pokolenia i sposobu myślenia. Bzdura urzędników przejawia się we wszystkim: od projektu tych gównianych ulotek, które przyczepiają, po wycieraczki samochodowe (mam już ich 14 w schowku), po krzywiznę administratorów systemów, którzy tworzyli aplikacje parkingowe na smartfony. Oto przykład: kiedy płacisz za parkowanie przez SMS, system wysyła Ci potwierdzenie od Beeline, prośbę o potwierdzenie parkowania i wiadomość potwierdzającą. Trzy wiadomości z różnych numerów w odpowiedzi na jeden! Całkowite poczucie, że komunikują się z tobą jak kretyn. Cóż, lub próbując doprowadzić do idiotyzmu.

Płacenie to zupełnie inna historia: byłem w stanie za coś zapłacić, prawdopodobnie w dwa tygodnie po dwóch próbach. Wymyślili cztery metody płatności i żadna z nich nie działała przez długi czas. Możesz zapłacić kartą przy parkometrze - parkometr uparcie nie zaakceptował mojej karty. Konsultanci z Departamentu Transportu w pomarańczowych parkach, którzy stoją tam od wielu dni i powinni pomóc z problemami, nie mogli mi nic doradzić. Mówią: „Tylko Raiffeisen nie działa dla nas”, obserwując, jak maszyna wypluwa moją „podłączoną” kartę. Zaleca się, aby spróbować zapłacić SMS-em. „Beeline” poradziło otworzyć pewne konto z góry - całkowicie za darmo. Ok, otwórz. Nic się od niego nie odejmuje. Zadzwoniłem do Beeline, mówią, że konieczne jest oddzielne wpłacenie środków na to konto. No dobrze, ale dlaczego nazwać to z góry? Teoretycznie nadal można płacić kartą kredytową przez Internet, ale zalogowanie się tam było niemożliwe. Wprowadź hasło logowania, naciśnij Enter, a strona zostanie ponownie załadowana. Witaj administratorzy systemu w dziale transportu!

Z moimi problemami zadzwoniłem pod numery alarmowe miejsca parkingowego - do 5 listopada słuchali mnie uważnie, żałując, spisywali numer samochodu i parkingu i najwyraźniej jakoś jechali sami, że był problem. I od siódmego dnia wszyscy wyglądali, jakby zamienili się w roboty i zaczęli zapamiętywać cztery metody płatności. Wysyłają również do Svyaznoy po specjalną kartę parkingową - najbliższą Svyaznoy z mojego domu na Tverskaya. Jednocześnie w Svyaznoy w Auchan nie ma kart parkingowych. Czy mam za to winić? Muszę za to zapłacić grzywnę, powiedz mi, Maxim Stanisławowicz? Ogólnie rzecz biorąc, teraz, po dwóch tygodniach, wymyśliłem Beeline i wydaje się, że płacę za parkowanie przez SMS.

Podczas eksperymentówspędzić nad tobą

Jak dotąd eksperyment ten jest bardziej gównianą grą komputerową zalecaną przez programistów. Możesz zapłacić, nie możesz zapłacić. Mam trochę wolnego miejsca parkingowego dla mieszkańców na noc. Ale chłopaki nie sądzili, że nikt nie obudzi się o 8 rano, żeby zapłacić kolejną godzinę lub dwie za spokojny sen. Według moich odczuć większość moich sąsiadów po prostu oceniła wszystko: albo nie płacą, albo parkują samochody na tajnych podwórkach lub w alejkach „pod cegłą”. Taka jest logika: to jest eksperyment, a jeśli masa krytyczna bezczelnie nie zwróci na to uwagi, to może eksperyment zostanie uznany za nieudany? Dlaczego sam gram zgodnie z zasadami Departamentu Transportu i płacę za parkowanie, nie do końca rozumiem. Podczas płaczu Może ze strachu przed grzywną? Może eksperymentuję na sobie - ile mi wystarczy.

Parkowanie w Moskwie zawsze było jednak trudne, podobnie jak jazda samochodem. Ale jeśli jeździsz samochodem w Moskwie, od kilku lat rozumiesz niepisane zasady - opracowuje się pewien rodzaj miasta. Wiem, że zdecydowanie nie musisz jechać samochodem do niektórych miejsc, możesz jeździć do niektórych miejsc, jeśli nie spieszysz się i chcesz to zrobić wygodnie. Do centrów handlowych jedziesz tylko samochodem. Przez 20 lat powstało status quo dla pieszych, które zostało z grubsza i traumatycznie zniszczone przez Liksutova.

Kiedy zaczynająfermentacja publiczna

Jedno mogę powiedzieć na pewno: podczas wyborów żaden mieszkaniec centrum nie głosowałby na Sobyanina po tym eksperymencie. Chociaż nie dzieje się nic radykalnego, opinia publiczna zamożnych mieszkańców centrum powoli się gotuje. Przy wejściu umieszczono ogłoszenie, że konieczne jest zjednoczenie, zebranie podpisów pod apelacją do Sobyanina i utworzenie grupy na Facebooku. Ogłoszenie zostało napisane z tak staromodną intonacją, jak gdyby napisała starsza osoba, która odkryła wszystkie radości z sieci społecznościowych. Ale odwołanie do Sobyanina jest bardzo kompetentne. Podawane są tam analogie kosztu parkowania dla mieszkańców centrum w innych miastach i przesyłana jest prośba o wprowadzenie dla nas bezpłatnego parkingu przez całą dobę. To jest logiczne.

 

Wielu przyjaciół pyta:
„Czy jesteś całkowicie popieprzony?
oraz mieszkanie w centrum i samochód ”.
Pracuję również za trzy minuty
z domu

 

Podpisałem apel, dołączyłem do grupy. Pewnego razu, kiedy wróciłem do domu, przy wejściu spotkałem babcię, która rozłożyła ulotki na temat płatnego parkowania dla mieszkańców, wezwała mnie na spotkanie z reporterami Channel One. Ale było bardzo zimno, było o 11 rano, a dzień wcześniej miałem ważny projekt i oczywiście nie poszedłem na żadne spotkanie. Samoorganizacja jest, szczerze mówiąc, powolna. Nie ma nic więcej niż ogniste statusy na Facebooku.

Kiedy masz mieszkanie?wewnątrz pierścienia bulwaru

Mieszkam na bulwarze Pietrowskim, od urodzenia mieszkam w centrum, chociaż mieszkałem w różnych miejscach. Moja matka kupiła to mieszkanie pod koniec lat 90. za niedorzeczne pieniądze. Mieszkam tu od 2004 roku, jeżdżę samochodem od 2005 roku. Wielu przyjaciół pyta: „Czy jesteś całkowicie popieprzony, masz mieszkanie w centrum i samochód”. Pracuję również trzy minuty od domu.

Ale z drugiej strony, czym jest transport publiczny? Stłoczenia, niedogodności, mieszanka zapachów ciała, niedroga skóra i chińscy czytelnicy. Nie podoba mi się metro. Autobusy i trolejbusy w Moskwie są bezużyteczne. Według moich odczuć nawet babcie ich nie używają. Chodzenie jest brudne i zimne. A teraz jesteśmy właściwie pozbawieni alternatywy w postaci samochodu osobowego.

Grupa na Facebooku uznała, że ​​biorąc pod uwagę wolny czas, mieszkaniec centrum zapłaciłby 18 tysięcy rubli miesięcznie za parkowanie - to 500 euro miesięcznie, 6 tysięcy rocznie. Znaczące wydatki. Biorąc pod uwagę wszystkie potencjalne kary, nowe trudności w poruszaniu się po mieście, 40% moich miesięcznych dochodów zostanie zjedzonych przez samochód. Jest to niekorzystne. Liskutov bezpośrednio zachęca mnie do pozbycia się samochodu, zepsucia butów, ciągłego przeziębienia, życia w stresie w dni powszednie i picia w weekendy, lub wynajmuję mieszkanie w centrum i gdzieś się przeprowadzam. Każda rozsądna osoba zacznie rozważać hipotetyczną możliwość przeprowadzki, powiedzmy, do Berlina. I niech jakiś analityk bankowy z IBA uzyskanym w Akademii Ekonomii Narodowej w Niżniewartowsku zdejmie moje mieszkanie. Cóż, lub inny krewny urzędnika Ministerstwa Obrony w czarnym jeepie.

Kiedy twoi sąsiedziwujowie w czarnym Mercedesie

Centrum składa się już z wielu z nich. I tutaj planowana jest jeszcze jedna strefa potencjalnego konfliktu: między starą inteligencją sowiecką, rdzennymi mieszkańcami centrum i nowymi Rosjanami z lat 90., którzy już tu osiedlili się i trzymają nieruchomości bardziej niż my. W końcu na dziedzińcach nadal można parkować za darmo. Ale dziedzińce w centrum od dawna wyłożone są gangsterami. A na moim podwórku jest warunkowy Michaił Pietrowicz na czarnym Range Roverze - starszy na ganku. Rozdziela miejsca między mieszkańców. I nawet nie pójdę do niego z prośbą o coś. Od dawna prowadzi wojnę z Tamarą Aleksandrowną z inicjatywy starych kobiet, które mieszkają w pobliskim wejściu. Ale jestem oburzony, że wykorzystałem to wszystko. A co ciekawe, co Liksutov proponuje zrobić w takich sytuacjach?

 

Była instalacja - aby wprowadzić płatny parking, a następnie pozwolić wszystkim strzelać na podwórkach

 

Jak dotąd istnieje całkowite wrażenie, że rząd Moskwy nie szuka kompromisu, ale działa w sposób zaporowy. Była instalacja - aby wprowadzić płatny parking, a następnie pozwolić wszystkim strzelać na podwórkach.

Po całej tej historii utwierdziłem się w swojej teorii, że cała nasza rosyjska codzienna rzeczywistość składa się z kutasów i frajerów. W zasadzie stoimy sobie nawzajem. Jedyną różnicą jest to, że skurwiele są obdarzone nieograniczoną mocą i pozwalają sobie kpić z bliźniaków, jak im się podoba.

Obejrzyj wideo: Osobiste doświadczenie, że Jezus żyje - abp Grzegorz Ryś Rekolekcje cz. 1 (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Ludzie, Następny Artykuł

Zombie Run Adventure Time, Archstoyanie i 15 innych wydarzeń
Weekend

Zombie Run Adventure Time, Archstoyanie i 15 innych wydarzeń

PIĄTEK 25 lipca Przeważnie pochmurny dzień: +26 Noc: +17 SOBOTA 26 lipca Bezchmurny dzień: +27 Noc: +14 NIEDZIELA 27 lipca Bezchmurny dzień: +27 Noc: +14 lipca 25, piątek 20:00 Biennale architektury w tym roku rosyjski pawilon na Biennale Architektury w Wenecji przedstawia projekt zespołu Strelka Fair Enough - ekspozycję głównych rosyjskich pomysłów architektonicznych ostatnich lat, którym udało się już zdobyć specjalną nagrodę jury.
Czytaj Więcej
Moskiewski Festiwal Filmowy, Miejski Targ Żywnościowy, „Książki w parkach”, Wróżka i Elf Ball oraz 11 innych wydarzeń
Weekend

Moskiewski Festiwal Filmowy, Miejski Targ Żywnościowy, „Książki w parkach”, Wróżka i Elf Ball oraz 11 innych wydarzeń

PIĄTEK 20 czerwca Pochmurno, lekki deszcz Dzień: +20 Noc: +9 SOBOTA Czerwiec Pochmurno, czasami deszcz Dzień: +22 Noc: + 12 NIEDZIELA 22 czerwca Bezchmurny dzień: +20 Noc: +12 Piątek, 20 czerwca 13:30 21:00 Fashion Film Days Festiwal mody, seminaria i dyskusje. Lista wydarzeń obejmuje dokumentalną opowieść o Kate Moss i zakulisowe filmy rosyjskich projektantów, mistrzowską klasę animacji poklatkowej, okrągły stół z rosyjskimi projektantami, dziennikarzami i dyrektorami artystycznymi, a także wystawę multimedialną zatytułowaną „Historia filmów o modzie z 1910 do dziś ”.
Czytaj Więcej