Ludzie

Osobiste doświadczenie: jak jeździć na rowerze zimą?

Porozmawiaj o wszystkich zaletach roweru, ponieważ alternatywny środek transportu zwykle ustępuje wraz z nadejściem zimy. Niemniej jednak aktywiści nadal organizują wyścigi, choć nieliczne, aw mieście zawsze będzie kilkaset osób, które będą pedałować przez cały rok. Peterska edycja Life wokół rozmawiała z entuzjastką narciarstwa zimowego Olgą, że przyjemniej jest wpaść w zaspę niż na asfalt, który rower i sprzęt wybrać do podróżowania oraz czy można go wszędzie złapać za pomocą takich pojazdów.

Zacząłem jeździć w marcu zeszłego roku i już w pierwszych dwóch tygodniach zdałem sobie sprawę, że rower jest dla mnie najlepszym środkiem transportu. Dlatego wraz z nadejściem zimy nawet nie myślałem o ucieczce, czy nie. Jednak kiedyś musiałem skorzystać z transportu publicznego. To było w grudniu, kiedy panował straszny mróz przy minus 20 i śnieg - przy takiej pogodzie zapewne nie zaryzykowałbym. Resztę spędzam codziennie przez prawie rok.

Trudności

Zimą nie widzę przeszkód do jazdy. Jedynym namacalnym minusem zimowej jazdy na rowerze jest zimno, ale wszystko zależy od ubrań. Przede wszystkim twarz, kolana i dłonie zamarzają, więc zdecydowanie musisz mieć ciepłe rękawiczki, duży ciepły szalik i czapkę, którą można naciągnąć na czoło. Wskazane jest kupowanie granicznych rękawiczek i spodni. Jeśli wiatr wieje zbyt mocno w twarz, możesz po prostu zwolnić. Czasami zabieram ze sobą ciepły termos, na wypadek bardzo zimna.

Moim zdaniem jazda na nartach w Petersburgu jest znacznie wygodniejsza w zimie: nie ma deszczu i błota, mniej pieszych, a to duży plus! Z powodu nie najlepszej infrastruktury drogowej czasami trzeba jechać chodnikami. Skrajnie prawy pas, przeznaczony również dla rowerzystów, jest zawsze pozbawiony w zakresie czyszczenia - wszystko gromadzi się tam, co jest usuwane z dróg, a zaparkowane samochody tylko komplikują sytuację.

 

jesień nie jest tak traumatyczna: masz na sobie kurtkę puchową,
a śnieg łagodzi cios

 

Kolejną trudnością jest słaba przyczepność kół do drogi, ale nie używam żadnych opon zimowych. Trzeba tylko uważać na lodzie - aby znaleźć miejsca, w których jest asfalt. W takim przypadku możesz dostać się na pas transportu publicznego. Jazda w śniegu również nie jest łatwa: jeśli służby miejskie nie mają czasu na odśnieżanie, musisz poszukać wydeptanych ścieżek.

Zimą jest więcej korków, a podczas zapaści transportowej po śniegu wiele samochodów dociska się do prawej krawędzi drogi, co zwykle nie zdarza się. W końcu nikt nie myśli o rowerzystach iw takich momentach znalezienie drogi jest znacznie trudniejsze.

Nie mogę powiedzieć, że jazda na rowerze jest niebezpieczna. W przypadku skradania spadłem tylko dwa razy, a to nie jest zbyt traumatyczne: jesteś w puchowej kurtce, a śnieg łagodzi cios. Lato jest pod tym względem bardziej niebezpieczne. Nawiasem mówiąc, w lecie jest więcej nieodpowiednich ludzi. Jakoś, w drodze, prawie wpadłem na pijanego mężczyznę, po drodze upadł i prawie zrzucił mnie z drogi, przedstawiając guz prędkości. Zimą jest znacznie spokojniej, chociaż raz zaatakował mnie włóczęga.

Korzyści

Mimo to rower jest dla mnie pojazdem ratującym życie. W porównaniu z minibusem, a nawet samochodem, przemieszczanie się z miejsca na miejsce jest znacznie szybsze, szczególnie biorąc pod uwagę korki w zimie. Kiedy temperatura jest bardzo niska, jadę rowerem do metra i zostawiam go gdzieś na dziedzińcu. Podoba mi się, że ciągle się budzisz. Przeciwnie, w transporcie publicznym grzechem jest nie zasnąć.

W Petersburgu wycieczka to także kulturalna wycieczka rowerowa. Mieszkam na Galernej i po drodze na wyspę Wasiliewską mijam kilka pięknych nasypów i mostów.

Prawie nikt nie zdaje sobie sprawy, że jazda na rowerze to duże oszczędności na butach. Czasami taniej jest kupić nowy niż nową parę dobrych butów zimowych, zwłaszcza biorąc pod uwagę historię soli na drogach w Sankt Petersburgu. Wiele osób uważa, że ​​jazda zimą jest brudna, ale nie jest. Najważniejsze, że nad kołami znajdują się skrzydła - i to wystarczy, aby się nie zabrudzić.

Rower i sprzętTeraz wielu goni za drogimi modelami hipster, ale dla mnie tanie są świetne - jest to najbardziej popularna opcja w zimie. Nie boją się wyjść z drzwi bez ich zamknięcia, szczególnie zimą, kiedy na pewno nikt ich nie potrzebuje. Teraz mam dwa rowery na wszystkie pory roku. Jeden jest sportowy - ma dobrą przyczepność i wygodniej jest jeździć po zaśnieżonych ulicach. Ale ponieważ nie jest tani, staram się go używać rzadziej: po drogach wypełnionych solą muszę codziennie myć wszystkie mechanizmy. W przeciwnym razie musisz ciągle zmieniać części. Specjalnie na codzienne zimowe wyjazdy kupiłem prosty Stealth na Avito za 3000 rubli i nie martwię się o jego działanie. Wcale nie jest mu przykro: nie można sprzątać, pozostawiać bez opieki, a jeśli zostanie skradziony, nie będzie to tak obraźliwe. Specjalne wyposażenie, z wyjątkiem ciepłych ubrań, nie jest konieczne.

Ludzie o podobnych poglądach

Bardzo niewiele osób jeździ zimą w Petersburgu. Na zatłoczonych drogach, takich jak Nevsky Prospekt, czasami można kogoś spotkać, ale nie ma czegoś takiego jak w lecie. Wielu boi się jeździć na duże odległości: możesz po prostu zamrozić. Ale możesz jechać do metra i zostawić tam swój rower.

Gdyby było więcej przykładów, ludzie prawdopodobnie jeździliby zimą. Przechodnie reagują uprzejmie, niektórzy nawet zaczynają ze mną rozmawiać. W przeciwieństwie do kierowców trąbią i często nie tęsknią. Najważniejsze, aby nie jechać chodnikami, ale przestrzegać zasad ruchu na pojazdach dwukołowych - zarówno zimą, jak i latem.

Zdjęcia: Dima Tsyrenshchikov

Obejrzyj wideo: Jazda zimą (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Ludzie, Następny Artykuł

Jak orientacja seksualna wpływa na twoją karierę
Praca

Jak orientacja seksualna wpływa na twoją karierę

Stopień nienawiści do homoseksualistów, osób transpłciowych i biseksualnych w Rosji idzie w górę. Są przeklęci z ekranów telewizyjnych, nie wolno im adoptować dzieci i uzyskiwać praw. Ostatnio zmartwiony Rosjanin złożył nawet pozew przeciwko Apple: umieściła na iPhonie emoji z wizerunkami rodzin osób tej samej płci, które uważał za „niebezpieczne dla umysłu nieformowanego dziecka”.
Czytaj Więcej
Co zrobić, gdy jesteś cięty
Praca

Co zrobić, gdy jesteś cięty

Coraz częściej pojawiają się informacje o redukcji pracowników. Optymalizacja personelu przeprowadzana jest w Transmashholding, AvtoVAZ, agencji prasowej TASS, CTC Media, banku VTB 24 i innych firmach. Nasi czytelnicy mówili także o skrótach. Aby dowiedzieć się o skali problemu, poszukaj pracy w witrynie Job.
Czytaj Więcej
Jak i dlaczego dorośli zdają egzamin
Praca

Jak i dlaczego dorośli zdają egzamin

Pod koniec czerwca zakończony zostanie główny etap zdawania zunifikowanego egzaminu państwowego. Zgodnie z prawem, nie tylko wczorajsze dzieci w wieku szkolnym, ale także absolwenci poprzednich lat mogą to wziąć, najważniejsze jest, aby zdążyć złożyć wniosek w regionalnym centrum przetwarzania informacji przed 1 lutego. Z reguły ci, którzy zdali egzamin jako student, który po szkole nie wstąpił na pożądany uniwersytet, przeszli przerwę szkoleniową lub wstąpili do wojska, postanowili spróbować ponownie rok później.
Czytaj Więcej
Jak zrobić karierę w IT dla dziewczynki
Praca

Jak zrobić karierę w IT dla dziewczynki

Aliya Rakimgulova wiceprezes Acronis Pracowałem i rozwijałem się w jednej firmie przez dziewięć lat. Sądząc po tym, nie ma problemu płci w IT. Pomimo tego, że Acronis to międzynarodowy biznes zatrudniający prawie 700 osób. Jeśli gdzieś mamy mniej kobiet, jest to w dziale rozwoju. Jest ich nieco więcej wśród testerów, stosunek płci w dziale pomocy technicznej wynosi około 40/60.
Czytaj Więcej