Ludzie

Osobiste doświadczenie: Philip Mironov o tym, jak anulowano płatny parking

Tak więc uruchamiamy plik na dysku Google. Nazwijmy to pismo-parkovki. Piszemy: „Do zarządu obwodu twerskiego w Moskwie. Do zastępcy miejskiego Korolevy, Mariny Lwownej ... od takiej i takiej… Droga Marino Lwowna! Apeluję do was z rekomendacji Tatiany Dudiny, która, podobnie jak ja, jest grupą inicjatywną w sieci społecznościowej Facebook „Płatny parking w centrum Moskwy. Mieszkańcy przeciw!” ”

„Jestem rezydentem ...”

Listy do posłów są zawsze pisane tak, jakby to był rok 1987, nie później niż: imię i „Ty” z wielką literą. Wyjaśnij mi, dlaczego jestem w stanie - umieścić słowa w takich zwrotach, z których każde grozi rozbiciem na śmieci w duchu listów Martina Aleksiejewicza z Sorokinsky Norma?

Piszę dalej: „Jestem rezydentem domu przy bulwarze Pietrowskim. Wydawane jest zezwolenie na parkowanie samochodu (załączam zrzut ekranu z Portalu Państwowego i Komunalnego w Moskwie)”. A może lepiej napisać „zrzut ekranu”? Potem bla bla bla, dwie strony - tag-mega - z cytatami z korespondencji na Facebooku w grupie, powtarzanie SMS-a z działem transportu i skany czterech mandatów za parkowanie we własnym domu dołączonym do listu. Teraz firma musi zostać wydrukowana na drukarce biurowej i zabrana do administracji dzielnicy Tverskoy na ulicy. Chayanova: nie ma płatnego parkingu, a także e-mail.

 

miasto

Osobiste doświadczenie: Philip Mironov o płatnym parkingu pod oknami

Drodzy czytelnicy życia wokół! Oto kontynuacja przygód dziedzicznego wojownika z Centralnego Okręgu Administracyjnego, cieszącego się szlachetnym statusem, podczas gdy zdradziecki Liksutov (Kierownik Wydziału Transportu Moskwy. - Wyd.) Nie pozbawił mnie i wszystkich zmotoryzowanych szlachciców Centralnego Okręgu Administracyjnego prawa do parkowania wozów u bram rodzinnych zamków.

Małe zwycięstwo

W rzeczywistości nie odczuwam żadnej przyjemności z publikacji tych prób. Oczywiście martwię się o sytuację z parkowaniem w Moskwie. Nie piszę jednak listów do organów państwowych, nie komentuję prasy, niczego nie organizuję, niczego nie inicjuję, nie prowadzę kampanii itp. Jestem użytkownikiem: wpadłem w ślepy zaułek, zawróciłem, pojechałem dalej. Wydaje mi się, że krytyka powinna zadziałać, powinna być rozpatrywana przez wyjątkowych ludzi - Piotra Szkumatowa z „Niebieskich wiader”, Natalii Babasyan z „Izwiestii” i Igora Ryabowa, który przemawia w imieniu tej samej „grupy w sieci społecznościowej Facebook”. Zwróciłem się do nich, gdy w lutym otrzymałem cztery listy z mandatami za parkowanie we własnym domu 25, 27, 28, 29 grudnia.

Przypomnę, że po wprowadzeniu projektu pilotażowego, kiedy mieszkańcom pozwolono zostawić samochody w domu za darmo tylko w weekendy i w dni powszednie w nocy, maszyna do rzucania fajerwerków włączyła się. Lokalni mieszkańcy obliczyli, że teraz muszą zwolnić 18 tysięcy rubli miesięcznie za to, co wcześniej zrobili za darmo. I ojcowie to zrobili! I dziadkowie! Ogólnie rzecz biorąc, logika naszych urzędników, którzy postanowili bez odszkodowania odebrać to, co uważaliśmy za nasze niezbywalne prawo, wydawało się nieco totalitarne. Jak to ująć ... nie odwrócił się twarzą do ludzi. Ta sama grupa inicjatyw pojawiła się na Facebooku, poszły artykuły w Internecie - ilość gówna, która trafiała na fanów, rosła każdego dnia.

 

miasto

W centrum Moskwy pierwszy płatny parking

Okazało się, że parkomaty nie przyjmują gotówki, co jest sprzeczne ze wszystkimi przepisami, ponieważ rubel gotówkowy, który mamy, jest walutą państwową. To, co rząd Moskwy nie ma prawa nakładać kar miejskich, dopóki nie dostosuje prawa miejskiego do federalnych. Z własnego doświadczenia dowiedziałem się, że płacenie SMS-em za parkowanie nie jest takie proste. Przez pewien czas parkometry w ogóle nie akceptowały kart bankowych, a następnie odmawiały przyjęcia kart Raiffeisen. Dziewczęta i chłopcy z Nashi, których wynajęli dział transportu, aby pilnować parkingów przez całą dobę, wywołali mieszankę irytacji i żalu: biedne dzieci, nie potrafią nawet jasno wyjaśnić, co się dzieje, a z drugiej strony drukowali logo na pomarańczowych kurtkach na wszystkich, pensje od nas płacić podatki, pasożyty! Ogólnie bla bla bla, tag-mega, cześć, drogi Martin Aleksiejewicz - czysta jednostkowa żmudność, której wolę nie wykorzystywać. Ponadto Liksutov i urząd burmistrza zareagowali dość szybko: w grudniu wydano poprawki, które wprowadziły dość rozsądną opłatę roczną w wysokości 3 tysięcy rubli za prawo do bezpłatnego parkowania w domach mieszkańców. Oficjalnie Sobyanin nie przeprosił mieszkańców dzielnicy pilotażowej - generalnie ludzie u władzy nie przepraszają publicznie, ale de facto przyznali się do błędu, wprowadzając amnestię parkingową dla mieszkańców 2013 r. Jako rekompensatę.

 

niektórzy po przeczytaniu dobrej nowiny podskoczyli z miejsc
i zaczął biegać po biurze
krzycząc „Zwycięstwo!”. Chrząknąłem
i właśnie przestałem płacić
do parkowania w domu

 

Chcę tutaj zwrócić uwagę: wszyscy bardzo wymownie powiadomiono nas o rozpoczęciu projektu pilotażowego, wsuwając ulotkę informacyjną pod wycieraczki samochodowe wraz z magazynem Flirt (nie będziemy rozwodzić się nad jego projektem, nie przechowuję takich). Teraz jeszcze więcej uwagi: nie otrzymaliśmy żadnego oficjalnego zawiadomienia o przyjęciu poprawek do rezolucji, które dają nam bezpłatny parking. Dowiedziałem się o tym, jak wszyscy inni, z Internetu - czytałem to w „Gazeta.ru”, w Life around, w „Tape.ru” lub gdzie indziej. Wydawało się, że dowiedział się gdzieś na początku grudnia - i postrzegał to osiągnięcie jako niewielkie zwycięstwo demokracji nad wolontariatem państwowym. Cóż, albo gówno nad wentylatorem - do kogo jest bliżej. Prawdopodobnie niektórzy, czytając dobre wieści, podskoczyli z miejsc i zaczęli biegać po biurze, krzycząc „Zwycięstwo!” Chrząknąłem i przestałem płacić za parking przy domu.

„Pokanetdata.rf”

Zasadniczo, kiedy wszyscy trzymają się widelców, zwykle biorę wtyczkę, zamawiam makaron i narzekam na życie znajomych na Facebooku. Czasami dziennikarze reagują na to i proszą o zabranie głosu. Wydawało mi się, że wystarczy parkingów. Dlatego kiedy otrzymałem cztery grzywny za pozostawienie samochodu w moim domu po „amnestii parkingowej”, podzieliłem się tym problemem tylko z członkami zamkniętej grupy na Facebooku. Wysłałem zeskanowane grzywny, zapytałem, czy ktoś miał precedensy, co powinienem zrobić? „U pacjentów wzrasta wzajemna pomoc” - powiedziała pielęgniarka Lyudochka. Pomogli mi, Tata Dudin dała telefon pewnemu Dmitrijowi Belikovowi.

„Philip, tak” - usłyszałem szorstki głos na drugim końcu drutu, „drugi”. Klawisze zakneblowane w telefonie - prawdopodobnie subskrybent zamykał samochód - a jego głos śpiewał z przerwami: „Głupi, parowy… żyjesz to wszystko…” Nucę też, gdy dzwoni mój przyjaciel Smagin i muszę przechwycić telefon z drugiej strony. Ale tutaj, przyznaję, zatonąłem: albo z sarkazmem doradcy do kierownika działu transportu, albo z faktu, że wciąż mnie to zaskakuje. Wracając do rozmowy, Dmitry bez zbesztania (w jego myślach rysuje się bystry facet, taki jak Navalny), kazał zadzwonić do GKP „AMPP”, w imieniu którego wypisano grzywnę - państwo zostało tam zautomatyzowane. „Nie mogę ci teraz dać telefonu, moje ręce są zajęte, ale spójrz na stronę internetową dotyczącą miejsc parkingowych, wszystko tam jest. Jeśli już, napisz do mnie SMS. Na razie ...”

 

w jednym rejestrze organizacji państwowych
na karcie AMPP w sekcji telefonicznej zamiast strony „Pokanetdanny.rf” była myślnik

 

Oczywiście nie znalazłem żadnego telefonu GKU. Ponadto w ujednoliconym rejestrze organizacji państwowych na karcie AMPP w sekcji telefonicznej znajdowała się kreska, w miejscu strony - podobało mi się - „Pokanetdanny.rf”. Dalsza korespondencja SMS, którą zacząłem od Dmitrija, jest pełna komicznych, mocnych wyrażeń, mylących argumentów, rozkazów, żalów, próśb, które doskonale ilustrują życie w Rosji w przeszłości ... Zawsze. Właściwie to ona skłoniła mnie do złamania przysięgi milczenia.

Tak więc na numer telefonu punktu pomocy AMPP wskazanego na pokwitowaniach karnych są one wysyłane do Państwowego Inspektoratu Motoryzacyjnego w Samotyochnaya 1. Tam uprzejmy i troskliwy inspektor mówi, że grzywna nie została przez nich wydana i naprawdę musisz poszukać tej CCG. Jak jej szukać nie jest jasne, ale możesz przejść do GKU „TsODD” - mogą wiedzieć. Okej, ale dla mnie jest szybsze i bliższe pisanie SMS-ów na Belikov. Obiecuje osobiście skontaktować się z Siergiejem Mariniczowem, dyrektorem generalnym lewiatana pod listem „AMPP”. Po pół godzinie dzwonimy, mówi, że musimy wysłać do Mariniczowa prośbę o anulowanie grzywien, przypominając mi, że piszę do niego na zalecenie Belikowa. Robimy to. Czekamy Otrzymujemy list od Mariniczowa z kopią do Dmitrija: „Twoje grzywny zostały anulowane. Przepraszamy za niedogodności”. Piszemy o wyczerpaniu incydentu w grupie na Facebooku. Klaskamy ekran na klawiaturze. Zapominam ...

„Nie, nie w dziecinny sposób”

Zajmuje to półtora dnia. SMS od Dmitry'ego ląduje na telefonie: „Okazuje się, że naruszyłeś zamówienie przed wejściem w życie, bracie. Zapłać grzywnę! Prawo jest napisane dla wszystkich, nic nie da się zrobić”. Navalny szybko mutuje się w Stasia Michajłowa, dobry nastrój - w zły. W następnym SMS Belikov od dobrodusznego mężczyzny zamienia się w nosiciela ślepej woli prawa. Rezolucja została przyjęta 26 grudnia, weszła w życie dziesięć dni później, zostałem ukarany prawidłowo grzywną, ponieważ byłem w strefie płatnego parkowania przed wejściem w życie poprawek. Napisz ponownie do Mariniczowa, poproś o oficjalną odpowiedź. O bogowie! Cóż, co zrobić, musisz cofnąć się o kilka ruchów w algorytmie i ponownie napisać do grupy na Facebooku. A jednocześnie inna doradca Liksutowa, Alena Yeremina: w zeszłym roku żywo zareagowała na mój pierwszy monolog w życiu, a nawet próbowała zorganizować osobiste spotkanie z szefem działu transportu.

 

miasto

Życie wokół eksperymentu: czy to trudneparking w Moskwiewedług zasad

Możesz pisać dużo SMS-ów i listów, najważniejsze jest, aby nie zapomnieć o celu zadania - zrozumieć swój status. Jeśli otrzymam sprawiedliwą karę, dam Mariniczowowi jego 10 tysięcy rubli i ponownie wejdę w nirwanę. Jeśli system utknął, wymyślmy go i wyregulujemy ręcznie. Przede wszystkim muszę wyjść z otchłani. Jednak nasze agencje rządowe nie są tworzone, aby pomagać obywatelom. Po raz kolejny zdałem sobie z tego sprawę, kiedy trzy tygodnie temu zapytałem w punkcie kontrolnym w Domodiedowie, czy można polecieć do Soczi bez paszportu, z kserokopią. „Z czego korzystałeś?” - glina zareagowała bez wahania. Wiedzą, że najbardziej nieprzyjemną rzeczą w relacjach między osobą a państwem jest poczucie, że jesteś mu coś winien - łapówkę, grzywnę, podatki, dwa lata w wojsku, wątrobę, mózg lub serce. Ale w takim stanie każdy system kontrolny instynktownie chce cię prowadzić.

 

Sam obiecałem, że mieszkańcy mogą zostawić swoje samochody na UDS
i nie będzie żadnych kar. Nie pamiętam, która data. jeśli przed 26
wtedy przejdę przez GKU, wszystko zostanie anulowane

 

Cóż, albo szalony. Po kolejnych pół godzinie dostaję SMS-a od Dmitrija: „Nie, nie w dziecinny sposób. Jadę i pamiętam to. Sam w sylwestra obiecałem, że mieszkańcy mogą zostawić swoje samochody na UDS i nie będzie żadnych kar. Nie pamiętam, która data. Spójrz, jeśli przed 26 dniem przejdę przez GKU, wszystko zostanie anulowane ”. I tutaj moja zdolność wyciągania jakichkolwiek wniosków w końcu wytrąciła się. Jestem zimnym potem na czole Jacka ... Jestem ostrym uczuciem obcości Jacka ...

Lepki strach

Świetnie jest, gdy możesz komunikować się z urzędnikiem w sposób kumpelski, odbierając wiadomości napisane jako „zapisane na iPadzie”. Gdy będzie gotowy oderwać się od harmonogramu opracowanego przez referenta, aby zaangażować się w swój biznes i rozwiązać go pozytywnie. Jest to trochę dziwne, gdy projekt zostaje uznany za błędny i deklarowana jest amnestia, a potem okazuje się, że jest bez serca. Putin nie żądał zwrotu pieniędzy od mieszkańców Krymska, którym wypłacono zbyt duże odszkodowanie, wybaczył szerokim gestem. I wcale nie jest jasne, jak przedstawiciel departamentu rządowego może postawić warunek: znajdziesz to, co obiecałem ci pod koniec roku, więc wybaczam. Oczywiście znaleźliśmy (chcę podziękować Tatu Dudin) i zatruliśmy Belikov własnymi słowami. Jednak czułem, że wystawiam pierwszą dziesiątkę S. Marinichev, nie zdałem, i pozostał strach zamiast obojętnej twarzy strażnika granicznego w Domodiedowie, aby spełnić zaproszenie do komorników. Niestety „Ok” w oficjalnym Gmailu wygląda na zbyt znaczącą.

Co robić, drodzy czytelnicy? Grupie zalecono napisanie listu do „szanowanej Mariny Lwownej” (w moich myślach rysuje się współczująca stara kobieta typu Miss Marple). Niestety nie przyjaźni się z e-mailem, co oznacza, że ​​będzie musiała uciekać się do starego, dobrego bla bla, tag mega i Martina Aleksiejewicza. Wydrukuję list ...

Obejrzyj wideo: Osobiste doświadczenie, że Jezus żyje - abp Grzegorz Ryś Rekolekcje cz. 1 (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Ludzie, Następny Artykuł

Jak orientacja seksualna wpływa na twoją karierę
Praca

Jak orientacja seksualna wpływa na twoją karierę

Stopień nienawiści do homoseksualistów, osób transpłciowych i biseksualnych w Rosji idzie w górę. Są przeklęci z ekranów telewizyjnych, nie wolno im adoptować dzieci i uzyskiwać praw. Ostatnio zmartwiony Rosjanin złożył nawet pozew przeciwko Apple: umieściła na iPhonie emoji z wizerunkami rodzin osób tej samej płci, które uważał za „niebezpieczne dla umysłu nieformowanego dziecka”.
Czytaj Więcej
Co zrobić, gdy jesteś cięty
Praca

Co zrobić, gdy jesteś cięty

Coraz częściej pojawiają się informacje o redukcji pracowników. Optymalizacja personelu przeprowadzana jest w Transmashholding, AvtoVAZ, agencji prasowej TASS, CTC Media, banku VTB 24 i innych firmach. Nasi czytelnicy mówili także o skrótach. Aby dowiedzieć się o skali problemu, poszukaj pracy w witrynie Job.
Czytaj Więcej
Jak i dlaczego dorośli zdają egzamin
Praca

Jak i dlaczego dorośli zdają egzamin

Pod koniec czerwca zakończony zostanie główny etap zdawania zunifikowanego egzaminu państwowego. Zgodnie z prawem, nie tylko wczorajsze dzieci w wieku szkolnym, ale także absolwenci poprzednich lat mogą to wziąć, najważniejsze jest, aby zdążyć złożyć wniosek w regionalnym centrum przetwarzania informacji przed 1 lutego. Z reguły ci, którzy zdali egzamin jako student, który po szkole nie wstąpił na pożądany uniwersytet, przeszli przerwę szkoleniową lub wstąpili do wojska, postanowili spróbować ponownie rok później.
Czytaj Więcej
Jak zrobić karierę w IT dla dziewczynki
Praca

Jak zrobić karierę w IT dla dziewczynki

Aliya Rakimgulova wiceprezes Acronis Pracowałem i rozwijałem się w jednej firmie przez dziewięć lat. Sądząc po tym, nie ma problemu płci w IT. Pomimo tego, że Acronis to międzynarodowy biznes zatrudniający prawie 700 osób. Jeśli gdzieś mamy mniej kobiet, jest to w dziale rozwoju. Jest ich nieco więcej wśród testerów, stosunek płci w dziale pomocy technicznej wynosi około 40/60.
Czytaj Więcej