Ludzie

Osobiste doświadczenie: jak zamienić rower w kawiarnię na kółkach

W ciągu ostatnich kilku miesięcy mała mobilna kawiarnia o nazwie Cabinet Brew Bar zaczęła migotać na festiwalach w mieście, a czasem tylko na ulicach. Nie karawana, z której podaje się cappuccino z ekspresu do kawy, ale niezwykła konstrukcja roweru i drewnianego pudełka, w którym transportowana jest Kemex, francuska prasa, wietnamskie filtry, pauver i wszystko, co jest potrzebne do alternatywnego parzenia kawy. Życie wokół znalazło właścicieli kawiarni rowerowych - małżeństwo Victorii Kowalowskiej i Romana Inozemcewa - i rozmawiało z nimi o projekcie.

Victoria Kovaleva

współwłaściciel

Roman Inozemtsev

współwłaściciel

Pierwsze doświadczenie

Nie jesteśmy nowi: na Nevsky mamy tak zwany sklep CabinetLab - miejsce, w którym parzą kawę i uczą się tego, a także robią stacje kawy. Powieść jest właśnie zaangażowana w produkcję tego drugiego. A kiedy już wpadliśmy na pomysł: dlaczego nie zrobić wózka ze stanowiskiem do kawy i nieść go ulicami miasta? „Dzień restauracji” 18 maja był bardzo odpowiedni, kiedy przetestowaliśmy nasz pomysł. Akcja była non-profit, właśnie rozdano kawę. Chciałem zobaczyć, jak to działa. Podobało nam się to i ludzie - wszyscy się uśmiechali, omijając nasz projekt.

Budowa i warzenie piwa

W przeciwieństwie do podobnych projektów za granicą zdecydowaliśmy, że nasz sklep rowerowy nie powinien stać w miejscu. Zwykły ekspres do kawy waży 50-60 kilogramów, a także sprzęt i wodę. Sprzęt do alternatywnego warzenia waży prawie nic, więc możemy bezpiecznie jeździć po mieście.

Sam projekt wcale nie jest skomplikowany - jest to drewniane pudełko z uchwytami, do których przymocowane są koła z wózka ogrodowego. Bardzo łatwo było go złożyć. Z nami przewozimy ciepłą wodę w termosach, dobrą kawę i narzędzia. Czajnik i palnik gazowy są zawsze przy Tobie, na wypadek, gdybyśmy znaleźli się gdzieś w lesie bez prądu.Ceny

Każda filiżanka kosztuje 100 rubli, niezależnie od tego, czy jest to kawa z wietnamskiego filtra ze skondensowanym mlekiem, czy jakaś arabika z Kemex. Nie jest drogi i nie jest tani, ale jest prosty i wygodny do obliczeń. Produkujemy również kawę na zimno - nie można jej przygotować na miejscu, tylko z góry. Z technologicznego punktu widzenia jest to bardziej złożony proces, który zajmuje dużo czasu. Na noc można wyprodukować około czterech litrów. Zawsze zabieramy ze sobą lód, mieszamy go z kawą Kemex i tym ekstraktem z zimnej kawy. Okazuje się, że nie jest to zwykła schłodzona kawa, ale niezależny napój.

Odjazdy

Teraz mamy tylko jeden rower, więc postanowiliśmy skupić się na wydarzeniach terenowych - targach, festiwalach. Na przykład ostatnim był festiwal tatuażu. Często tak po prostu jeździmy po mieście - pokazujemy, że jesteśmy, wszyscy jesteśmy sfotografowani.

Nawiasem mówiąc, dotarcie na wydarzenie wcale nie jest trudne: najpierw musisz zadzwonić do organizatorów i umówić się na przybycie. Zwykle nie ma z tym problemu. Na dwie duże podróże wyprodukowaliśmy około 600–700 filiżanek, czyli około 100 filiżanek dziennie. Dzięki temu wskaźnikowi już konkurujemy z niektórymi kawiarniami.Można organizować regularne wycieczki ze sprzedażą kawy, ale wiele władz musi uzyskać koordynację. Złożymy wniosek o formalizację. Nie jest wcale faktem, że będziemy mogli to robić: w wielu przypadkach projekty kończą się na etapie koordynacji. Ale na pewno zajmiemy naszą miejską niszę.

W lipcu pojawi się kolejny rower. Chociaż brakuje nam rąk, ponieważ robimy wszystko razem, a jednocześnie jesteśmy zaangażowani w naszą rodzinną produkcję.

 

O kawie w Petersburgu

Teraz sytuacja z kawą w mieście wygląda następująco: pojawiło się wielu rosyjskich palaczy. Wcześniej Włosi zajmowali monopol na tym rynku. I wszyscy wykonują swoją pracę bardzo dobrze. Tak więc trwa zdrowa konkurencja. W związku z tym ludzie zaczynają rozumieć więcej o kawie, zwracaj uwagę na niezwykłych producentów. Na przykład wietnamska kawa nie jest gorsza od włoskich mieszanek.

Wszystkie sieciowe kawiarnie używają i będą używać kawy handlowej, najniższej klasy napoju, który jest wytwarzany z tanich surowców - zarabiają na tym. Na świecie produkuje się dużo zboża, więc nie trzeba nic składować. Ale przyszłość wciąż czeka na małe kawiarnie, które mogą sobie pozwolić na specjalną kawę (składającą się z wybranych ziaren) - jest to wyższa klasa napojów o dobrym i jasnym smaku. Myślę też, że powstaną wyspecjalizowane sklepy z ladami barowymi i własnymi palarniami, w których będą palić kawę i sprzedawać ją natychmiast lub dostarczać do innych kawiarni.

Zdjęcia: Vk.com/cabinetlab

Popularne Wiadomości

Kategoria Ludzie, Następny Artykuł

Zombie Run Adventure Time, Archstoyanie i 15 innych wydarzeń
Weekend

Zombie Run Adventure Time, Archstoyanie i 15 innych wydarzeń

PIĄTEK 25 lipca Przeważnie pochmurny dzień: +26 Noc: +17 SOBOTA 26 lipca Bezchmurny dzień: +27 Noc: +14 NIEDZIELA 27 lipca Bezchmurny dzień: +27 Noc: +14 lipca 25, piątek 20:00 Biennale architektury w tym roku rosyjski pawilon na Biennale Architektury w Wenecji przedstawia projekt zespołu Strelka Fair Enough - ekspozycję głównych rosyjskich pomysłów architektonicznych ostatnich lat, którym udało się już zdobyć specjalną nagrodę jury.
Czytaj Więcej
Moskiewski Festiwal Filmowy, Miejski Targ Żywnościowy, „Książki w parkach”, Wróżka i Elf Ball oraz 11 innych wydarzeń
Weekend

Moskiewski Festiwal Filmowy, Miejski Targ Żywnościowy, „Książki w parkach”, Wróżka i Elf Ball oraz 11 innych wydarzeń

PIĄTEK 20 czerwca Pochmurno, lekki deszcz Dzień: +20 Noc: +9 SOBOTA Czerwiec Pochmurno, czasami deszcz Dzień: +22 Noc: + 12 NIEDZIELA 22 czerwca Bezchmurny dzień: +20 Noc: +12 Piątek, 20 czerwca 13:30 21:00 Fashion Film Days Festiwal mody, seminaria i dyskusje. Lista wydarzeń obejmuje dokumentalną opowieść o Kate Moss i zakulisowe filmy rosyjskich projektantów, mistrzowską klasę animacji poklatkowej, okrągły stół z rosyjskimi projektantami, dziennikarzami i dyrektorami artystycznymi, a także wystawę multimedialną zatytułowaną „Historia filmów o modzie z 1910 do dziś ”.
Czytaj Więcej