Biznesmenów

Tabu: Jak zarabiać na aplikacjach randkowych i erotycznych

Serwisy randkowe aktywnie się rozwijają od połowy zera. Pięć lat temu prawie co drugi startup był zaangażowany w rozwój randek z geolokalizacją. Ale większość z nich nie mogła konkurować z Tinderem i innymi głównymi graczami. Teraz wydaje się, że każda próba przekroczenia drogi jest skazana na niepowodzenie. Ale Arseny Ławrentiew, były dyrektor marketingu LovePlanet, obala to twierdzenie własnym przykładem. Przychody z jego aplikacji randkowej dla partnerów homoseksualnych, uruchomionej w maju, przekroczyły już 115 tysięcy dolarów, podczas gdy nowa aplikacja Taboo została pobrana przez 3500 mieszkańców obu stolic w ciągu dwóch tygodni. Pozwala znaleźć osoby, które chcą iść na randkę, która przy wzajemnym współczuciu zakończy się seksem. Życie wokół rozmawiało z przedsiębiorcą o jego projektach i przyszłości randek.

Problemy z randkami

Przez ostatnie cztery i pół roku byłem dyrektorem marketingu LovePlanet. To dobry przykład ogólnej randki, standardowa historia. Firma należy do holdingu RBC Przybyłem tam, aby stworzyć dział dla znajomych biznesowych i sieci, ale potem zdecydowałem się uruchomić moje projekty.

W randkach nic się nie zmieniło od zera lat. W Rosji co roku na wspólnych randkach (szeroki profil usług randkowych. - Przybliżone red.) przychody spadają o 3-5%. Za granicą do 2021 r. Przewiduje się wzrost o 25%, ale nastąpi to dzięki pozyskaniu niszowych projektów. Myślę, że z czasem wszystko pójdzie w nisze, a usługi wspólne spadną. Jedynym kierunkiem, który rośnie, są zwykłe randki. (usługi wyszukiwania partnerów seksualnych. - Przybliżone wyd.).

Szybki rozwój Tindera to po prostu agresywny marketing. Przejęli funkcję, którą pełnią inne służby, i zostawili tylko to. Nie ma żadnych specjalności. Niektórzy z jego użytkowników szukają dat na seks, ale nie jest to zaznaczone w profilu. W rezultacie mężczyzna oferuje coś, co nie pasuje do praw świata konkretnej kobiety, mówi, że jest kozą i wszyscy stają się negatywni. Ponadto, według moich informacji, tylko 15% użytkowników ogólnych randek jest naprawdę gotowych na spotkanie. Nie zaspokaja potrzeb ludzi.

Wierzę w nisze i dzielę się wszystkim w niszach. Postanowiłem więc skoncentrować się na przypadkowych znajomych wokół seksu i wokół niego, zebrałem zespół i zacząłem opracowywać dwie aplikacje: Partner dla gejów i Tabu na randki seksualne.

Rozwój aplikacji

Przed LovePlanet działałem w biznesie, mam doświadczenie zarówno offline, jak i online. Teraz mój zespół ma około dziesięciu osób w różnych miastach Rosji i na świecie: projektanci, programiści na iOS, Android, back-end, część serwerowa.

Tworzenie aplikacji nie jest bardzo tanią historią, wydałem ponad 6 milionów rubli z moich oszczędności na uruchomienie Partnera i części Taboo.

Chciałem uruchomić obie aplikacje w tym samym czasie, ale z powodu pewnych zasad homoseksualiści Apple mogli wejść do App Store, a seks nie był dozwolony dłużej niż trzy i pół miesiąca. Dlatego aplikacja Partner została uruchomiona jako pierwsza.

Serwis dla gejów

Nie jestem gejem, ale mam wielu gejów. Kiedy pracowałem nad aplikacją, uruchomiłem na telefonie kilka tematycznych serwisów randkowych i poznałem współpracowników, którzy ich używali. Dlaczego mam to wiedzieć? Nie musiałem się nawet rejestrować, żeby to zobaczyć.

Homoseksualizm jest tematem tabu w Rosji i na świecie. Nie powinienem widzieć przyjaciół, którzy korzystają z takich usług, to jest nieprawidłowe. Dlatego naszym hasłem jest „Mamy cię z powrotem” („pokryjemy twój tyłek”). Nie wiążemy się z sieciami społecznościowymi, telefonem, e-mailem.

Nie trzeba przesyłać zdjęć twarzy. Ponadto aplikacja jest płatna (około 24 USD miesięcznie) - nie pobierzesz jej z ciekawości.

Inni widzą użytkownika tylko wtedy, gdy jest gotowy na spotkanie - w tym przypadku możesz wybrać kogoś spośród osób w pobliżu i rozpocząć komunikację. Dzięki wzajemnemu współczuciu możesz bezpośrednio zadzwonić do Ubera z aplikacji i udać się na spotkanie.

Śledzimy również strony dla gejów. Jeśli w pobliżu znajduje się linia kolejowa lub obszar słabo zaludniony, odłączamy osobę od listy osób w pobliżu. Los Angeles ma zaznaczone na mapie miejsca dla gejów. Jeśli użytkownik tam jest, wyzwalacz, którego jest gotowy do spełnienia, automatycznie się wyłącza.

Uruchomiliśmy Partnera 26 maja, w czerwcu zarobiliśmy 4 tysiące dolarów, w lipcu - 10 tysięcy, w listopadzie - już 42 765 (ponad 2,5 miliona rubli). Aplikacja została zainstalowana ponad 64 tysiące razy, codziennie ją pobiera 1 000–1 700 osób na całym świecie. Pięć obejmuje Chiny, Amerykę, Francję. Teraz, dzięki tym dochodom, mogę zapłacić wszystkim i sobie wynagrodzenie, zwrócić inwestycje. W ciągu najbliższych trzech do czterech miesięcy planuję zwrócić inwestycję.

Partner nie rośnie, ponieważ jest to prosty biznes. Przed kryzysem 30-40 klonów Tinder wypuszczano miesięcznie, a zamykano je po trzech do czterech miesiącach. Nie jest to łatwe, ale ponieważ rozumiem, jak to działa, rośniemy i odnosimy sukcesy. Mam duże doświadczenie w przyciąganiu płatnego ruchu. Marketing to opowieść o serii niekończących się prób i błędów. Sprawdzone ścieżki mogą już nie działać, szukamy nowych i korzystamy z nich, dopóki są skuteczne. Korzystamy również z reklam Google i Apple Store, ale rynek jest przegrzany: randki to jedna z najbardziej konkurencyjnych historii.

Nie chcę rozwijać tej usługi w Rosji, jesteśmy raczej homofobicznym krajem, nie jesteśmy na to bardzo przygotowani. Ale aplikacja działa tutaj, około 10% użytkowników stanowi Rosję. Mamy również użytkowników w krajach, w których geje są narażeni na karę śmierci. Nie możesz pozbawić ludzi możliwości korzystania z aplikacji, ale nie jestem gotowy, aby aktywnie ją rozwijać w Rosji, jest ona skierowana na rynek zagraniczny.

Randkowy supermarket

Aplikacja Tabu to raczej rosyjska historia. Zaczęło się 20 listopada, redaktorzy App Store już oznaczyli go jako nowość, na którą warto zwrócić uwagę.

Aplikacja ma unikalną mechanikę: wygląda inaczej dla mężczyzn i kobiet. Mężczyzna przesyła swoje zdjęcie i odpowiada na szereg pytań: „Jak myślisz, jak powinna rozpocząć się idealna randka - w restauracji, kawiarni, hotelowym barze?”, „A czy odbierzesz dziewczynę z domu, czy spotkasz się tam od razu?”, „I zapłacisz konto? ”,„ I będą kwiaty? ”,„ A jeśli się lubicie, dokąd się przeprowadzicie? ”,„ A co zapewnisz w domu, aby było wygodnie i przyjemnie, jeśli pójdziesz do ciebie? Czy będą okna podłoga, szampan, świece, płatki róż na łóżku? " Woła odpowiedzi i na tej podstawie powstaje piękna data. Szczerze wierzę, że seks w takim środowisku będzie jaśniejszy. Następnie dziewczyny decydują, z kim rozmawiać, zgodnie ze zdjęciem i opisem daty. Mężczyzna może zobaczyć dziewczynę tylko w tym momencie, kiedy odpowiedziała, że ​​jest nią zainteresowany.

Tinder i inne usługi to katalog kobiet. Po co pokazywać tym dziewczynom, które są gotowe na seks? Myślę, że to brzydkie i złe. W Rosji i na świecie wielu uważa, że ​​jeśli dziewczyna ma wielu facetów, to jest dziwką. Nie mamy katalogu, nie ma machnięć, tysiące mężczyzn nie piszą do dziewczyn, nie wysyłają członka w ręce ze słowami „Chodź, idź”. Ona sama wybiera, kto ją interesuje. Następnie para ma dzień na wymianę dodatkowych zdjęć, numerów telefonów, umówienie się na spotkanie. Po dniu cała historia wiadomości wypala się - nie spiesz się, ale niekończąca się korespondencja jest również bezużyteczna.

Aplikacja będzie zawsze bezpłatna dla dziewcząt. W przypadku mężczyzn obowiązuje siedmiodniowy okres próbny, a następnie trzeba zapłacić 5 USD miesięcznie. Uważam, że odfiltrowujemy nieistotnych odbiorców. Mężczyzna, który nie jest w stanie zapłacić 5-7 dolarów miesięcznie, nie będzie w stanie zapłacić za obiad - więc dla dziewcząt będzie lepsza publiczność mężczyzn.

Faktem jest, że w randkach towarzyskich jest o wiele więcej mężczyzn: zwykle w aplikacji randkowej na seks jest 300 mężczyzn. Jakie jest prawdopodobieństwo, że mężczyzna będzie uprawiał seks? Ma tendencję do zera. A ta kobieta Ona też ma skłonność do zera, ponieważ rejestruje się, zamiast zdjęcia cześć wysyłają jej zdjęcie członka, mówią jej: „Czy wiesz, co to za aplikacja do seksu? Chodźmy się pieprzyć”. I tak to nie działa. Dziewczyna wychodzi i nikt nie uprawia seksu.

Nasz stosunek jest nadal w przybliżeniu równy. Robię ważną rzecz dla mężczyzn - podkreślam segment kobiet, które są gotowe na seks na pierwszej randce. Sam korzystam z aplikacji i zrobiłem to, bo tak żyję. Każdy chce uprawiać seks, ale wszystko powinno być piękne. W Rosji i na świecie nie ma kultury komunikacji. Zraniłem mężczyzn w formie płatnej rejestracji i idealnej randki. Ale będą mieli udane kontakty, będą uprawiać seks. Jeśli raz uprawiał seks, zawsze ze mną usiądzie. Dodając ten ból, zrobiłem dobrze dla wszystkich.

Nie mamy kont, osoba jest przypisana do identyfikatora telefonu. Jeśli zobaczymy, że obiecał róże na traktorze, a następnie poprosił o seks z nim od razu w samochodzie, dziewczyna może narzekać. Blokujemy takich użytkowników, a aby ponownie się zarejestrować, musisz zmienić telefon. Mamy również filtr antyspamowy, który odetnie tych, którzy próbują zarabiać pieniądze.

Pomimo tego, że wysoce wyspecjalizowana aplikacja ma nieco ponad dwa tygodnie, otrzymaliśmy ponad 3500 rejestracji z Moskwy i Petersburga. Mężczyźni tworzą spotkania, mają skuteczną korespondencję. Sprawdzamy to: jeśli robot widzi numery telefonów w korespondencji, najprawdopodobniej miało miejsce spotkanie. Następnie pytamy takich użytkowników, jak wszystko poszło.

Teraz w aplikacji możesz stworzyć idealną datę, edytując nasz szablon dla siebie. Sam korzystam z szablonów i obserwuję, jak działają. Następnie poszerzymy ich zakres. Planujemy również stawkę all-inclusive, kiedy ustalamy termin za dodatkową opłatą: rezerwujemy stolik w restauracji, taksówkę odbiera dziewczyna w określonym czasie, pokój z oknami na podłodze jest zarezerwowany w hotelu, w środku jest jacuzzi, szampan w wiadrze płatki róż leżą na łóżku - witamy. Gwarantujemy więc, że wszystko wskazane w dacie będzie. Planujemy partnerstwo z restauracjami i usługi taksówek pod klucz.

Teraz pracujemy również nad aplikacją do oszukiwania. To anonimowa historia, w której wszystkie profile są zamknięte. To nisza dla pewnego segmentu. Uruchomię go w nowym roku.

Obejrzyj wideo: MOJE FANTAZJE EROTYCZNE Q&A#32 (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Biznesmenów, Następny Artykuł

Przyjemny z przydatnymi: 10 zasad dobrego interfejsu
Chmura wiedzy

Przyjemny z przydatnymi: 10 zasad dobrego interfejsu

Plato DNEPROVSKY Współzałożyciel i CEO firmy użyteczności publicznej UIDG Bądź prostszy Nikt nie anulował reakcji fizjologicznych. Złożone interfejsy przeciążają psychikę i mózgowi trudno jest przetwarzać informacje. Gdy tylko stanie Ci się coś trudnego, nieświadomie przekształca się w negatywne emocje.
Czytaj Więcej
Nikołaj Kononow o nowej książce Malcolma Gladwella „David and Goliath”
Chmura wiedzy

Nikołaj Kononow o nowej książce Malcolma Gladwella „David and Goliath”

Nikołaj KONONOV redaktor naczelny H&F, autor książek „Kodeks Durowa” i „Bóg bez samochodu: opowieści o 20 szalonych ludziach, którzy załatwili interesy od zera w Rosji”. Z początku wydaje się, że kpi z niego i ogólnie rzecz biorąc jest to uzasadnione. Nikt nie poda ręki pisarzowi ze 100 najlepszych wpływowych ludzi Czasu za rzucanie kartkami na stół, mówiąc: tak, oszukuję was, mali miłośnicy literatury faktu.
Czytaj Więcej
Co raporty spółki publicznej mówią o Rosji
Chmura wiedzy

Co raporty spółki publicznej mówią o Rosji

Często duże rosyjskie firmy mają zwyczajowe zwroty, odpowiadając na prośby mediów, prosząc je o komentarz na temat nowego prawa, komplikacji sytuacji geopolitycznej lub innych delikatnych kwestii. Możesz dowiedzieć się, co tak naprawdę myśli duży biznes, jest możliwe na podstawie raportów kwartalnych i rocznych, które firmy przygotowują wspólnie z niezależnymi audytorami dla SEC (amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych) i inwestorów.
Czytaj Więcej