Biznesmenów

Fabryka Kawaii i Monoroom prowadzone przez projektanta z Noworosyjska

Grafik z wykształcenia w 2010 roku wraz z partnerem i inwestorem stworzył własną markę biżuterii i sklep internetowy z upominkami ShoobaDooba. Sprzedaż wyniosła około miliona rubli rocznie. W tym czasie Yana była studentką czwartego roku Akademii Sztuki i Przemysłu w Krasnodarze. Przez ostatnie trzy lata mieszka w Moskwie i pracuje jako dyrektor odzieży i akcesoriów dla dwóch marek - fabryki Kawaii i Monoroom, a ostatnio rozwija własną kolekcję torebek w postaci ciał niebieskich.

„Życie wokół Morza Czarnego” dowiedziało się, jak działają chińscy nabywcy, rozwija się rosyjska produkcja i jak opuścić słoneczne miasto portowe w szarej stolicy i nauczyć się lutować diody LED.

Noworosyjsk, Moskwa, Chiny

Wszystko potoczyło się idealnie we wszystkich aspektach mojego życia: biznes się rozrósł, dużo podróżowałem i mieszkałem z ukochaną osobą. Tak więc zamiana własnej firmy w przytulnym mieście nad morzem na pracę w trudnej metropolii wydawała się szalona. Ale były okoliczności: mojemu mężowi zaproponowano pracę w Moskwie. W ShoobaDooba znalazłem zamiennik, pozostałem współzałożycielem firmy i zacząłem pracować w fabryce Kawaii i Monoroom. W ciągu ostatnich trzech lat wprowadziłem na rynek ponad 50 modeli: płaszcze, sukienki, dresy. Udało nam się stworzyć kilkanaście modeli produktów ze sztucznej skóry na własnej produkcji w Moskwie. Dodaliśmy również nowe kategorie prezentów, w tym zabawki miękkie, czekoladę, herbatę, artykuły gospodarstwa domowego. Trudno mi wyróżnić moje ulubione projekty, ponieważ każdy z nich zainwestował energię, czas i część duszy. Relacje w firmie były wspaniałe, jesteśmy prawdziwą rodziną. A ja, przyzwyczajony do swobody zarządzania czasem i zasobami, nie miałem poczucia, że ​​nie jestem już biznesmenem, ale zatrudnionym pracownikiem. Swobodnie poruszam się także w czasie i przestrzeni, decyduję, kiedy rozpocznie się i skończy dzień pracy, mam dość sukcesu firmy, uczę się nowego i rozwijam.

Sprawdzaj, wąchaj, śledź trendy


Przyciągnięcie rosyjskich projektantów jest trudne, długie i kosztowne. To rosyjska produkcja i warsztaty


Część asortymentu Kawaii pokrywamy zakupami w Azji. Nie jest tajemnicą, że wszystko można kupić w Chinach. Jasne, piękne, tanie, szybkie. Mamy nabywcę, który mieszka w Kantonie przez cały rok i szuka najlepszych produktów od chińskich dostawców. Wiem, że sprawdza wszystko na żywo, a nawet wącha. Prowadzę ogromną, czasochłonną pracę przy produkcji dużej liczby produktów w Rosji, przyciągając rosyjskich projektantów i to jest rosyjska produkcja i warsztaty. To skomplikowane, długie i drogie. Ale nigdy nie przestaniemy tego robić. Po pierwsze, daje nam przewagę konkurencyjną. Współpracując z rosyjskimi autorami tekstów i ilustratorami, generujemy unikatowe treści w języku rosyjskim i wykorzystujemy je do projektowania naszych produktów. Oczywiście podążamy za trendami na arenie międzynarodowej, ale używamy humoru, który jest jasny dla naszej mentalności. Najbardziej uderzającymi przykładami udanej współpracy są Tanya Zadorozhnaya i Petr Lovigin. Stylistycznie są bardzo różni, a ich docelowi odbiorcy są różni, ale pracujemy z nimi od lat, ponieważ ludzie kochają ich z rozmachem, a tematy żartów są im bliskie. Nie znajdziesz tego ani w Chinach, ani na całym świecie. Dzięki temu wyróżniamy się na tle wielu innych hurtowych dostawców i dystrybutorów. Po drugie, chcę wierzyć, że przyczyniamy się do rozwoju sił twórczych i produkcyjnych tego kraju i, jak mówią, wspieramy krajowego producenta. Cieszę się, widząc, jak zmienia się sytuacja w Rosji. Z każdym rokiem powstają nowe fajne warsztaty, często otwierają je małe dzieci pełne pomysłów i entuzjazmu. Kupują nowy sprzęt, wprowadzają nowe technologie do kraju. Zaledwie pięć lat temu trudno było sobie wyobrazić, że można złożyć zamówienie na uszczelnienie tkaniny nadrukiem w jednym mieście w Rosji i otrzymać ją we własnym ciągu w ciągu tygodnia. Logistyka stale się poprawia, firmy transportowe pracują przez całą dobę. Moskwa ma dużą koncentrację producentów, ale na przykład często składamy zamówienia z partnerami z Uljanowa, Jarosławia, Krasnodaru, Magnitogorska i Petersburga.

Rynek radiowy, lutownica, ciała niebieskie

Sześć miesięcy temu wróciłem z wakacji, pojechałem do Kalifornii i Arizony. I ze świeżym spojrzeniem spojrzała na swoją pracę. Chciałem stworzyć coś więcej niż kolejną torbę na klucze, szminkę i torebkę, coś naprawdę nowego i niezwykłego. Po kilku dniach miałem już kilkanaście pomysłów, z których jednym była torba z ukrytym źródłem światła. Mój mąż i ja poszliśmy na rynek radiowy Mitinsky, kupiliśmy różne diody LED, przewody, narzędzia i zaczęliśmy lutować. Następnie były obliczenia, poszukiwanie komponentów, opracowanie projektu, wybór tkaniny. W tej chwili odtworzono prototyp tylko jednej torby z wizerunkiem księżyca. Ale w kolekcji planowane są różne ciała niebieskie: Mars, Jowisz, Pluton i Merkury. Fascynuje mnie ta jedność natury i technologii, synteza codzienności i przestrzeni, i nadal będę eksperymentować z połączeniem znanych akcesoriów codziennego użytku i wyrafinowanych wypełnień technologicznych.


Lubię pasować do miejsca zatopionego w moim sercu. Staję się więc jego częścią nie tylko w pamięci, ale także w kadrze, która przetrwała


Trudności, podróże, przysłowia

Jestem człowiekiem komety. Nie przyznam się do myśli, że nie mogę sobie z czymś poradzić, idę naprzód bez zatrzymywania się. Ograniczam się tylko do jednej reguły - nie wyrządzaj szkody drugiej. Być może jest to nawyk z dzieciństwa, zaszczepiony przez rodziców i doprawiony pięknymi aforyzmami i przysłowiami, takimi jak: „Woda nie płynie pod leżącym kamieniem”, „Nie można złapać ryby bez trudności ...”. Teraz dla mnie nie ma większej przyjemności niż rozwiązywanie nierozwiązywalnego problemu i przekształcanie go w całkowicie rozwiązywalny problem, układanie wszystkiego na półkach i opracowanie planu działania. Bez tych trudności życie jest nudne i puste, nie można się w nim niczego więcej nauczyć.

Jestem pewien, że dla każdego zawodu ważne jest, aby rozwijać się nie tylko w wektorze swojej specjalizacji, ale także poszerzać swoje ogólne horyzonty. Dlatego pierwszym miejscem dla mnie są podróże. Odwiedzając inne miasta i kraje, widzę to, czego nigdy nie widziałem, słyszę to, czego nigdy nie słyszałem, próbuję nowej kuchni, wdycham nieznane aromaty, poznaję styl życia i styl życia ludzi różnych kultur. To te wrażenia poszerzają świadomość i uelastyczniają ją. Ponadto podczas podróży dużo fotografuję. Lubię pasować do miejsca zatopionego w sercu, ponieważ w ten sposób staję się jego częścią nie tylko w mojej pamięci, ale także w zachowanej ramie.

Popularne Wiadomości

Kategoria Biznesmenów, Następny Artykuł

Mały ptaszek poleciał: 7 ważnych faktów na temat IPO na Twitterze
Skrzynie

Mały ptaszek poleciał: 7 ważnych faktów na temat IPO na Twitterze

Usługa mikroblogowania przeprowadziła wczoraj IPO. Inwestorzy rzucili się na zakup papierów wartościowych, akcje wzrosły o 73%, a założyciele zmienili się w miliarderów. Chociaż rentowność firmy wciąż nie wchodzi w rachubę, Twitter spełnił wiele oczekiwań. Zakup mobilnej sieci reklamowej MoPub na krótko przed IPO i 70% przychodów z reklam z telefonu komórkowego zainspirowało przekonanie, że można skutecznie zarabiać na Twitterze.
Czytaj Więcej
„Zacznij od głównego”: jak ustalać priorytety
Skrzynie

„Zacznij od głównego”: jak ustalać priorytety

Jay PAPAZAN Keller Williams Realty Wiceprezes Gary KELLER Przedsiębiorca Porzuć długie listy rzeczy do zrobienia Zasada Pareto mówi, że niewielki procent przyczyn, zainwestowanych pieniędzy lub wysiłku jest odpowiedzialny za dużą część wyników, otrzymanych produktów lub wynagrodzenia. Niewielka część przyczyn powoduje lwia część konsekwencji.
Czytaj Więcej
„To nie będzie łatwe”: jak zostać dobrym liderem
Skrzynie

„To nie będzie łatwe”: jak zostać dobrym liderem

DOM PUBLIKACJI: Mann, Iwanow i Ferber, 2014 Pamiętaj o śmierci Jest jedna cecha, która odróżnia odnoszących sukcesy prezesów od przeciętnych - mogą się skoncentrować i dokonać właściwego wyboru, gdy wydaje się, że nie ma wyboru. Właśnie w tym momencie najbardziej chcesz się ukryć lub umrzeć, i decydujesz, którym jesteś CEO.
Czytaj Więcej