Osobiste doświadczenie

Jak stworzyć niezależny magazyn o sztuce i erotyce

W połowie maja w Petersburgu ukazał się drugi numer Meow Magazine, niezależnego magazynu o seksie, modzie i urodzie, który jest produkowany w niewielkim nakładzie bez udziału sponsorów i reklamy. Zaangażowana jest w to jedna osoba - fotograf Ivan Perets. Życie wokół nas przekonało się, dlaczego w ogóle tego potrzebuje, jak budować pracę z autorami, drukarniami i punktami sprzedaży oraz jakie są perspektywy tego rodzaju projektu.

 Jestem ekonomistą w małej firmie, która zajmuje się konsultingiem, a to zarabia na życie. Jednocześnie uwielbiam fotografować: kręciłem dla „Poster”, L'Officiel, The Rolling Stone, na wpół ubranych dziewcząt dla Furfuru. Kiedy mój styl zaczął nabierać kształtu, zdałem sobie sprawę, że nie zgadzam się już w wielu kwestiach z publikacjami, z którymi pracuję. A ponieważ nie przyniosło to dużo pieniędzy, przestałem kręcić filmy dla innych i zacząłem marzyć o własnym magazynie.

Magazyn oczywiście też nic mi nie przynosi. Właśnie zapłaciłem kartą kredytową za wydrukowanie pierwszego wydania - zajęło to około 70 tysięcy rubli. W większości rozdałem to, no i sprzedałem coś. Z pomocą pierwszego numeru miałem nadzieję znaleźć sponsorów, ale gdy zacząłem szukać pieniędzy, wybuchł kryzys. Drugi numer, który ukazał się 15 maja, kosztował 300 tysięcy rubli - za tysiąc kopii. Najważniejsze teraz, aby zrozumieć, czy mój magazyn potrzebuje całego tysiąca osób. Po sprzedaniu tego obiegu chcę tylko zwrócić wydane pieniądze, ponieważ tym razem je pożyczyłem. Teraz przechodzę do różnych punktów i oferuję im sprzedaż Meow Magazine. Problem kosztuje od 450 rubli - ktoś mówi, że jest to normalna cena dla niezależnego magazynu, podczas gdy ktoś nie rozumie, czym jest niezależny magazyn i wpada w szok.

Ivan Peretz

fotograf, artysta, twórca Meow Magazine

 

Szukaj stylu i współpracuj z autorami

W Rosji nic takiego nie jest tu publikowane. Czasopisma, na których się koncentruję, są wydawane za granicą. To, na przykład, Tissue lub S Magazine - publikacje modowe z erotycznym nastawieniem i międzynarodowym zespołem. Istnieje również OE - bardzo piękny magazyn z wieloma zdjęciami, wydrukowanymi w formie notatników z różnych rodzajów papieru, z których każdy został opracowany przez osobnego fotografa i projektanta.

W czasie pierwszego wydania nazwałem magazyn erotyczny „Meow Magazine”, ale teraz odszedłem od tej interpretacji. Erotyka nie jest najważniejsza, piękno ciała odgrywa tutaj dużą rolę, ale nie centralną. Podobnie jak S Magazine, nie jest to także magazyn dla dorosłych, tylko taki styl. Nawet w Vogue można znaleźć coś podobnego: kobiece ciało jest bardzo piękne, a fotografowie to uwielbiają. Drugi numer Meow Magazine okazał się zupełnie inny niż pierwszy: papier jest inny i dwojakiego rodzaju, oprawa jest inna, i ogólnie wszystko stało się mniej podobne do zing.

Przeważnie zdjęcia są publikowane w czasopiśmie, choć jest bardzo mało tekstu. Pracuję nad tym zagadnieniem jak każdy inny redaktor: po prostu siedzę i wybieram to, co lubię, a co nie. Niektórzy znajomi polecają mnie niektórym autorom, dowiaduję się o niektórych osobiście, celowo szukam kogoś w Internecie, a następnie kontaktuję się z osobą i wybieram odpowiednie spośród jego prac. Niektórzy fotografowie - na przykład Jewgienij Dyuzhakin i Max Morev - sami zaproponowali mi strzelanie i jestem tego pewien, ponieważ wiem na pewno, że doszli do sedna stylu. Jeśli jest to sesja zdjęciowa, staram się opowiedzieć jakąś historię. Jeśli jest to wybór zdjęć jednego autora, to mogę przeszukać cały Flickr i wybrać dziesięć prac, które dobrze ze sobą współpracują, nawet jeśli zostały nakręcone z różnicą dwóch lat. W tym celu uwielbiam proces tworzenia magazynu: z różnych kawałków tworzysz coś solidnego. Moja praca w pierwszym numerze wyniosła 15 procent - nie więcej niż jakikolwiek inny autor, w drugim numerze - bardzo niewiele.

Współpracuję z fotografami na zasadach non-profit: każdy, kto przesłał swoją pracę, zrobił to ze względu na piękno. Ktoś sympatyzuje z projektem i chce go wesprzeć, ktoś po prostu chce publikacji - byłbym również zadowolony, gdyby jakieś europejskie czasopismo, takie jak Tissue, opublikowało moją pracę. Do czego służy magazyn? Aby wszyscy wyczołgali się z Internetu, a wyjście nie było chwilowe, abyś mógł później wziąć magazyn z półki i pokazać go wnukowi.

Ja sam kręcę tylko na filmie, a w czasopiśmie panuje. Podoba mi się jej styl, głębia i żywy rysunek.

Ja sam kręcę tylko na filmie, a w czasopiśmie panuje. Podoba mi się jej styl, głębia i żywy rysunek. Lubię też widzieć prawdziwych ludzi na zdjęciach bez retuszu - poprawione wyskoki i zwężona talia. Teraz moda na to dopiero się pojawia, a magazyny o modzie zaczynają się trzymać, że prawdziwi ludzie są ładniejsi niż polizane zdjęcia.

Ponieważ w wolnym czasie zajmuję się czasopismem z głównej pracy, nie można powiedzieć, ile dokładnie wymaga przygotowanie wydania. Każdego dnia myślę o tym jako o swoim projekcie i podejmuję małe kroki, aby go wdrożyć, koresponduję z kimś, znajduję autorów. Z grubsza mówiąc, mam trzy miesiące na komunikację z nimi, a potem wyznaczam sobie termin: od razu planuję prezentację, oddaję czasopismo drukarni za dwa tygodnie, a miesiąc pozostanie w spokojnej panice. Nadal jestem głównie zaangażowany w układ, po raz pierwszy mój przyjaciel Kostya Kotov pomógł mi, drugi - Roman Manikhin, który napisał do mnie po numerze pilotażowym. Przez cały kwiecień i pod koniec marca wcale nie wychodziłem z domu.

Zdjęcie: Evgeny Dyuzhakin, Anna Danilova

Drukarnie

Jak dotąd nie jestem zadowolony z żadnej drukarni, w której cokolwiek zrobiłem. W Petersburgu jest to albo przestarzałe podejście, albo pewnego rodzaju sympatia, czytanie, zrozumienie, ludzie z klastrów kreatywnych, którzy kochają design i drukują piękne zaproszenia na wydarzenia, ale nie są w stanie zrobić poważnego projektu z powodu niechlujstwa. Mówią: „Tak, masz fajny projekt, zróbmy to razem”, a następnie karmią je śniadaniem. W rezultacie zacząłem chodzić do zwykłych drukarni, gdzie siedzą menadżerki ciotek poniżej 50 roku życia, które mnie przekonują, na przykład tłoczenie i wytłaczanie to dwie różne rzeczy.

Punkty dystrybucji

Przede wszystkim mój magazyn zaczął sprzedawać w Lebigmag Kostya Kotova. W innych przypadkach albo stosuję przyjazne stosunki - jak to miało miejsce na przykład w przypadku baru Pif-Paf - lub po prostu wychodzę z ulicy i pytam, czy można tu sprzedać, tak jak było w Nowym Muzeum: poszedłem do nich na wystawie i przypadkowo zobaczyłem, że mają mały sklep, natychmiast złapali dyrektora muzeum, który wysłał mnie do kierownika sklepu, a po 15 minutach wszystko zostało rozwiązane. W niektórych sklepach, takich jak Book Gifts, gdzie wydaje się, że wszystko tam jest, od kawałków mydła i magnesów po dobre książki, mówią, o czym powinni myśleć. Większość ludzi, którzy pracują z drukami, uzyskuje marżę w wysokości 50%, ale dzieje się to w stu procentach - zwykle są to sklepy, które pracują z prezentami lub designerskimi przedmiotami. Z jakiegoś powodu marże w wysokości 70% nie istnieją; wszyscy zarabiają tylko 50 i 100%.

Chciałbym, aby magazyn był sprzedawany nie tylko w dobrych księgarniach, ale także w pięknych sklepach z ubraniami: na przykład „Dzień i noc” lub „DLT”, który jest szalenie nudny w tym samym miejscu, wszystko trzeba rozcieńczyć dziwnym magazynem z cyckami. Ale wciąż musimy nad tym popracować. Możesz już kupić Meow Magazine w 8-sklepie w Petersburgu i Brandshop w Moskwie. Do tej pory nie współpracuję z regionami: zajmuję się samym magazynem i nie mam ogromnego zespołu ludzi, którzy byliby odpowiedzialni za sprzedaż. 7 czerwca pojadę do Moskwy i przedstawię Meow Magazine na statku Bruce'a, gdzie również będzie sprzedawany później - mam tam przyjaciół. Mieszkańcy regionów mogą zamówić go z dostawą za pośrednictwem Lebigmag.


Przyszłość magazynu

Chcę wydawać Meow Magazine raz na sześć miesięcy, a teraz czekam na zainteresowanych ludzi, sponsorów i reklamy. Jest mało prawdopodobne, że kilka marek modowych kupi ode mnie zwrot U, ale są ludzie, którzy są zainteresowani samym projektem. Próbuję też pojechać do Europy, sprzedać tam magazyn i być może dostać reklamę, na przykład Saint Laurent, która jest zainteresowana projektem. Ta marka często wspiera takie młode, niezależne i piękne projekty: na przykład na tylnej okładce Tissue jest ich reklama, najprawdopodobniej płaci za obieg.

Sprzedaż drugiego numeru właśnie się rozpoczęła, zobaczmy, jak będą kontynuowane. Jest zwrot psychologiczny - od osób, które do Ciebie piszą, że jest to fajny projekt lub oferta pomocy. Na przykład Pavel Pepperstein wysłał kawałek z niewydanej powieści, a niektóre ze swoich fotografii, narysował kilka zdjęć do prezentacji, moskiewska fotograf Dasha Yastrebova chce zrobić piękne zdjęcia z chłopakami na następny numer (lub wielu narzeka, że ​​mamy tylko dziewczyny). Wydaje się, że to wsparcie karmi więcej niż jakakolwiek sprzedaż, ale jeśli nikt nie kupi magazynu, po prostu nie będzie jasne, dla kogo to robię. Może dla mnie pozostanie to projekt w nakładzie 100 egzemplarzy, ale nie chciałbym tego.

Uruchomienie sklepu

Ponieważ komunikuję się z tak wieloma autorami, ktoś nie pasuje do czasopisma po prostu fizycznie: nie ma wystarczającej liczby stron lub strzelanie nie mieści się w ogólnym kontekście problemu. Wydaje mi się, że jeśli magazyn ma jakąś rozpoznawalną nazwę, świetnie będzie na jego podstawie otworzyć sklep internetowy, a następnie sklep offline w Petersburgu z wydrukami i fotografiami wydrukowanymi na dobrej jakości papierze muzealnym, ale niedrogim. Mamy na przykład Yellow Korner, w którym prawie wszystko jest wnętrzem, a wielkie piękne dzieła kosztują niebotycznie wysokie pieniądze. Wiele domów ma białe ściany, na których można coś zawiesić. A młodzi autorzy są zadowoleni, że kupują. Dlatego moim globalnym celem jest próba promowania niedrogiej sztuki. Na szczęście osiągnięcia są już ogromne i wiele osób o nas wie.

ZDJĘCIA: Dima Tsyrenshchikov

Obejrzyj wideo: "Przy drodze" 2011 (Styczeń 2020).

Popularne Wiadomości

Kategoria Osobiste doświadczenie, Następny Artykuł

Kto uprawia sport na ulicy?
Ludzie w mieście

Kto uprawia sport na ulicy?

Wraz z nadejściem ciepła ludzie w dresach coraz częściej pojawiają się na ulicach. Nikt nie jest zaskoczony widokiem mężczyzny do jogi pod drzewem w publicznym ogrodzie lub biegacza na nabrzeżu. Życie wokół spotkało odwiedzających centralne parki, boiska sportowe i korty zewnętrzne i dowiedziało się, co sprawiło, że odmówili subskrypcji klubów sportowych i siłowni i wyszli na zewnątrz, by trenować.
Czytaj Więcej
Kto jest w kolejce do iPhone'a 6
Ludzie w mieście

Kto jest w kolejce do iPhone'a 6

W nocy z 25 na 26 września oficjalnie rozpoczęła się sprzedaż nowej generacji iPhone'ów w Rosji. Wiele sklepów, w tym MTS, Euroset, Svyaznoy i wyspecjalizowane re: Store, wydłużyło swoje godziny pracy do dwóch w nocy. Ten ostatni był najbardziej podekscytowany - w ciągu dnia fani Apple otrzymali bransoletki z numerami (przedstawiciele sklepu mówią, że było ich około 400), a po północy weszli z kolei do sklepu.
Czytaj Więcej
„Lubię robić odwrotnie”.
Ludzie w mieście

„Lubię robić odwrotnie”.

Czasami robienie czegoś przeciwnego jest najlepszym sposobem na odniesienie sukcesu. Razem z Converse rozmawialiśmy z sześcioma mieszkańcami miasta, którzy myślą i wyglądają niekonwencjonalnie. Artysta uliczny, kamerzysta, reżyser, projektant odzieży, dyrektor agencji modelek i twórca projektu medialnego opowiadają o tym, jak często mają do czynienia z nieporozumieniami, co ich inspiruje każdego dnia i czy można zbudować własny wizerunek, zaczynając od butów.
Czytaj Więcej
Sześć wanien Limoncello: Kto produkuje oryginalny alkohol w Irkucku
Ludzie w mieście

Sześć wanien Limoncello: Kto produkuje oryginalny alkohol w Irkucku

Piwowarstwo, piwowarstwo domowe, domowe winiarstwo - wszystko to znów nabiera rozpędu, wykraczając daleko poza tradycyjne przepisy. Bez względu na to, jak różnorodne są półki wyspecjalizowanych sklepów, prawdziwy koneser zawsze chce czegoś wyjątkowego, a najlepszym sposobem jest wymyślenie własnego przepisu na napój, który będzie idealny dla smaku autora i zawsze stanie się główną ozdobą stołu.
Czytaj Więcej