Ciekawe

Aiger Web Studio: od marketerów po budowniczych witryn

Cztery lata temu Roman Babeev, Denis Drobotenko, Sergey Mostsevenko i Evgeny Nelmin stworzyli studio internetowe Aiger. Teraz ma ponad 150 stron i własnego projektanta stron internetowych. „Życie wokół Władywostoku” rozmawiało z założycielami studia o tworzeniu stron internetowych, zespole specjalistów oraz o tym, jak projektant zwiększa szybkość pracy, ale nie koszty produkcji.

Założyciele studia pracowali w agencji marki, w której tworzenie stron było jedną z usług. W 2015 r. Pracownicy zdali sobie sprawę, że bardziej interesujące jest dla nich tworzenie witryn w strumieniu, rozdzielenie i rozpoczęcie niezależnej pracy. Na początkowym etapie twórcy Aiger zainwestowali około 5 milionów rubli w osobiste inwestycje w studio.

Teraz wśród klientów firmy są „Windows Etalon”, „DNS Forest”, Slavda, „Dobroflot”. We wczesnych latach studio tworzyło strony zgodnie z klasycznym schematem. Oznacza to, że każdy etap został uzgodniony, a następnie rozpoczął się nowy. Na przykład przygotowywany jest układ - potrzebne jest potwierdzenie od klienta, projekt jest gotowy - ponowne uzgodnienie. W ten sposób programiści mogli uzyskać 10-12 zasobów rocznie.

W 2017 roku firma postanowiła przejść na inny schemat - tworzenie witryn w obecności klienta. Następnie zespół uruchomił już 80 projektów.

Dlaczego Władywostok nie rozumiał idei tworzenia witryn w ciągu czterech godzin

Następnie w 2017 roku firma nazwała tę usługę „Tworzenie stron w cztery godziny” i zaczęła aktywnie promować ją na rynku. Ale biznes Władywostok nie był na to gotowy.


romans babeyev

Wydawało nam się, że utworzenie stron w ciągu czterech godzin dałoby nam wielu klientów, ponieważ zazwyczaj opracowanie strony zajmuje miesiąc lub dwa. Często wiąże się to z fantastycznymi trudnościami. Musisz ciągle renegocjować coś, patrzeć na projekt, pisać przez długi czas w poczcie.

A my mamy super: przychodzisz do nas, rozmawiasz ze świetnym zespołem i używasz gotowego produktu tego samego dnia. Myśleliśmy, że ten temat wysadzi rynek. Ale w rzeczywistości tak nie było. Już sama wiadomość „witryna za cztery godziny” zaczęła być postrzegana przez odbiorców jak praca niskiej jakości.


Teraz Aiger promuje swoją działalność inaczej. Przede wszystkim reklamują nie szybkość, ale podejście do tworzenia witryny. Metoda została zapożyczona z Doliny Krzemowej, nazywa się ją „modelem propozycji wartości”.

Aby przeprowadzić analizę jakościową dla klienta, studio internetowe koncentruje się na tym, jaką formę powinien mieć produkt z klientem, kim jest jego grupa docelowa i jakie są jej potrzeby. Zespół analizuje biznes klientów, a następnie tworzy witrynę, która przede wszystkim dobrze się sprzedaje. Studia internetowe twierdzą, że nie widziały, aby ktoś tworzył witryny w ten sposób.

Konstruktor witryny

Projektant, opracowany w studiu internetowym, przyspiesza proces tworzenia strony prawie osiem razy i całkowicie zastępuje programistę i projektanta układu. Jest stale aktualizowany.

Koszt

Ze względu na projektanta koszt utworzenia witryny jest 2,5-3 razy niższy niż na rynku. Wszystko, co wie, jak to zrobić, możesz ukończyć sam, bez umiejętności programowania.

Studio internetowe ma dwie główne ceny za strony: 55 000 rubli i 89 000 rubli. W przypadku pierwszej kwoty klienci otrzymują lądowanie (stronę internetową, której zadaniem jest przyciągnięcie docelowych odbiorców z innych zasobów), a po drugie stronę z sekcjami, katalogiem, aktualnościami itp.

Klienci

Klienci w firmie dzielą się na dwa typy. Pierwsze to już udane projekty biznesowe, które rozpoczną nowy kierunek swojej działalności. Klient chce uniknąć błędów, które napotkał na początku podróży. Potem zwraca się do profesjonalistów - w studiu internetowym.

Druga grupa klientów to ci, którzy pracują na rynku od jednego lub dwóch lat i już zdobyli popularność, chcą się rozwijać, poszerzać swoją geografię. Mają już udany model biznesowy i nowych klientów, ale chcieliby więcej. Istniejąca witryna w tym przypadku albo nie jest sprzedawana, albo po prostu jej nie ma.

Nawet w przypadkach, gdy promocja internetowa nie jest odpowiednia dla firmy, strony internetowe są nadal potrzebne. Pomagają zespołowi handlowemu w pracy, możesz podać linki do nich. Witryna musi spełniać określoną funkcję w łańcuchu sprzedaży.

Od spotkania z klientem po stworzenie witryny

Aby utworzyć stronę internetową, musisz dwukrotnie spotkać się z klientem. Na pierwszym spotkaniu, które trwa 2-2,5 godziny, zespół firmy komunikuje się z klientem, a on sporządza kartę wartości. Idealnie, jeśli w spotkaniu bierze udział dyrektor, marketer, kierownik sprzedaży - osoby, które regularnie kontaktują się z publicznością.

Po pierwszym spotkaniu zespół Aiger ma trzy do czterech dni na przeprowadzenie wszystkich niezbędnych przygotowań do drugiej sesji (jak firma nazywa utworzenie witryny w obecności klienta). Studio internetowe otrzymuje od klienta zdjęcia, logo i identyfikację wizualną. W tym samym czasie tworzony jest prototyp przyszłej witryny.

Drugie spotkanie trwa od czterech do siedmiu godzin. Wszyscy decydenci są tam obecni. W tym czasie strona zmienia się ze szkicu w gotowy produkt. Aiger przedstawia swoją wersję strony i wyjaśnia, dlaczego tak jest. Kwestia projektu jest również omawiana tutaj.

Roman Babeev: „Projekt jest kwestią gustu, jest również omawiany na spotkaniu. Klientowi nie podobał się jakiś blok - projektant go przekształca. Copywriter, który pisze teksty, działa tutaj. Klient dobrze rozumie swoją grupę docelową i siebie, a my rozumiemy marketing, Internet komunikacja ”.

W ten sposób studio internetowe i klienci omijają kwestię długotrwałych zezwoleń. Jeśli klient chce coś zmienić, nie musisz w tym celu pisać zadania technicznego. Wszystko dzieje się na miejscu.

Roman Babeev: „Robiliśmy sesję przez siedem godzin - projekt jest gotowy w 95 procentach. Wierzymy, że sesja zakończyła się powodzeniem, jeśli wszystkie teksty i projekt zostaną uzgodnione. Po kilku dniach patrzymy na produkt świeżo i rozumiemy, co się stało. Tutaj wprowadzaj drobne poprawki, omawiaj szczegóły. W rezultacie strona jest gotowa do użycia ”.

Nawiasem mówiąc, klienci nie muszą przychodzić do biura. Często studio internetowe działa na Skype. Geografia firmy obejmuje 18 miast Rosji. Są wśród nich Krasnojarsk, Omsk, Irkuck, Chita, Chabarowsk, Jakuck i Magadan.

Zespół

W sumie 15 osób pracuje nad projektami. Zespół, z którym współpracuje klient, ma projektanta, copywriter, menedżera, specjalistę SEO i programistę. Istnieją dwie takie drużyny. Osobno są programiści i projektanci, którzy rozwijają samą platformę. W studiu internetowym nie ma freelancerów, ale są tacy, którzy pracują zdalnie.

Roman Babeev, dyrektor Julia Kołodko, copywriter Nikita Kritsky, kierownik projektu Daria Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, projektantka Nikita Grachev, optymalizator SEO Olga Hardina, projektantka Sergey Mottsevenko, programista

Plany

Roman Babeev: „Chcemy gruntownie osiedlić się na Dalekim Wschodzie i pojechać do Rosji Centralnej - aby zebrać zespoły, które będą pracować w innych strefach czasowych. Istnieją plany rozwoju samego projektanta. Również w celu przyciągnięcia inwestycji. Marzymy o stworzeniu sklepu internetowego z integracją 1C za cztery godziny ”.

Ponadto studio internetowe chce przyciągnąć firmy zajmujące się reklamą kontekstową, utrzymywaniem sieci społecznościowych i instalowaniem systemów CRM w różnych miastach (program zarządzania biznesem, który uwzględnia wszystkich klientów i transakcje). Planują złożyć propozycję pakietu, gdy w jednej sesji klient otrzyma nie tylko stronę internetową, ale dostosowaną kampanię w wyszukiwarkach, pierwszy zestaw postów w kluczowych sieciach społecznościowych. W takim przypadku cały system jest debugowany i podłączony do CRM.

Popularne Wiadomości

Kategoria Ciekawe, Następny Artykuł

Festiwal SKIF, koncert Motorama i otwarcie Kuznya House w New Holland
Weekend

Festiwal SKIF, koncert Motorama i otwarcie Kuznya House w New Holland

Wystawa Abstrakty radzieckiego hałasu Wystawa-prezentacja interdyscyplinarnego projektu austriackiego artysty i kuratora Aleksandra Felcha, który od dawna mieszka w Petersburgu i gromadzi swego rodzaju archiwum radzieckich artefaktów, takich jak taśmy analogowe wyprodukowane pod koniec lat 80., losowe fotografie, nagrania dźwiękowe hałasu miejskiego, a także dokumentację wideo własnych akcji i występów.
Czytaj Więcej