Osobiste doświadczenie

„Spałem sam w lesie w -40”

Obecne przymrozki chrzcielne w Irkucku przyniosły uczniom nieoczekiwane wakacje, specjaliści od ogrzewania samochodów dodatkowy dochód, a mieszkańcy miasta - jednomyślność w sieciach społecznościowych: łącz poranne posty z raportami temperatury. Lider świąt, Alexander Manakov, powiedział Lifeowi, jak przetrwać mrozy zarówno w mieście, jak i zimowym lesie.

Pod koniec listopada 2016 r. Postanowiłem wybrać się sam na noc do lasu na skale Vityaz. Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych otrzymało wiadomość, że, jak mówią, nadchodzą przeziębienia, strzeżcie się hipotermii, zostańcie w domu. I mam deja vu! Dokładnie rok temu ta sama wiadomość pojawiła się przed wyruszeniem na wyzwanie przetrwania nauki podczas treningu w Sparcie, a następnie przeżyliśmy w temperaturze -40 przez trzy dni bez namiotów. Pojawił się pomysł ponownego uruchomienia komputera w lesie. Wielką chęć pozostania samemu dla dobra ciała i umysłu oraz odnowienia umiejętności przetrwania w lesie nabytych w 2015 roku.

Zebraliśmy i poszliśmy. Było słońce, nastrój był piękny, aparat odmówił robienia zdjęć na mrozie. Po drodze znalazłem dwa miejsca do spania, w których było wystarczająco dużo drewna na opał i materiałów do schronienia. Ale kiedy dotarłem do schronu, z którego korzystaliśmy podczas naszego wyzwania w Sparcie, zdałem sobie sprawę, że zostanę tutaj. Został nie tylko rozbity, ale także używany przez ludzi, którzy zostali tutaj w drodze do Skazki, Idola i innych skał poza Vityaz. Chata pozostała na miejscu. Planowałem spędzić noc w igle, ale nie było dla niego wystarczająco dużo śniegu. Rozpalił ogień, ja miałem śpiwór, choć latem. O szóstej wieczorem, kiedy temperatura gwałtownie spadła, wszystko było gotowe na noc.

Spał niewiele: ogień płonął szybko, więc przez całą noc musiał rąbać i ciąć drewno na opał. Wypił herbatę, wędrował po lesie, spojrzał na księżyc, który poruszał się po niebie, policzył gwiazdy - wydawało się, że mózg uruchomił się ponownie i o niczym nie myślał. I ta noc nigdy się nie skończy. A ranek z jasnym słońcem, oślepiającymi zaspami, niekończącymi się ścieżkami, które zdeptałem na noc - było magicznie i zdecydowanie warto.

Co dostałem po tym? Duma, która się nie połączyła, nie pozostała na mrozie pod kocem przy kominku z filiżanką herbaty z imbirem, cieszyła się przyrodą, jest bajecznie w skrajnie zimnym otoczeniu. Uruchomiłem ponownie mózg i po przyjeździe do Irkucka wszystko poszło w górę. Radość szczeniaka, że ​​nadszedł ranek, nie doświadczyłem tego od bardzo dawna. Byłem przekonany, że możliwości mojego ciała są znacznie większe niż myślałem.

Aby nie bać się zimna, musisz się z nim zaprzyjaźnić! Ta przyjaźń jest długa, przyjemna i zwiększa odporność. Doprowadzam do tego, że czas zacząć się hartować, jeśli jeszcze tego nie robisz. Dlaczego Przestań ranić, zawsze będziesz czuć się energiczny i pełen energii, a także zyskasz dużo uwagi. A jeśli nie jesteś gotowy na stwardnienie, to na zimno radzę ci się odpowiednio ubrać. Im więcej warstw odzieży, tym lepiej. Odzież jest luźna, nie za ciasna. Buty nie powinny również ściskać stopy, najlepiej na grubej podeszwie. Rękawiczki na dłoniach i lepsze rękawiczki. Cóż, główny „piec” ciała - głowa - powinien zawsze być ciepły. Jedz dużo przed wyjściem! Oprzyj się na tłustych i białkowych potrawach. Usiądź w domu. Chociaż nie, nie radzę ci tego robić. Lepiej z pozytywnym nastrojem, wyjdź na zewnątrz i weź przeziębienie jako lek.


Cover: grupa spółek „Novator”; 1, 2, 3 - z osobistego archiwum Aleksandra Manakowa

Obejrzyj wideo: Sam z 4 dzieci I VLOG #40 (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Osobiste doświadczenie, Następny Artykuł

Zmień pozycję w ciągu dnia roboczego
Dobry nawyk

Zmień pozycję w ciągu dnia roboczego

Życie wokół mówi o dobrych nawykach i prostych czynnościach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. W nowym wydaniu rozumiemy niebezpieczeństwo siedzącej pracy i dlaczego potrzebne są miękkie pufy i wysokie stoły. Inżynier Ruslan Mamaev DevOps, Skyeng Prawie 100% mojej codziennej pracy wykonuję na komputerze.
Czytaj Więcej
Ładuj gadżety poprawnie
Dobry nawyk

Ładuj gadżety poprawnie

Życie wokół mówi o dobrych nawykach i prostych czynnościach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. Dzisiaj - o tym, jak prawidłowo ładować gadżety: smartfony, tablety, laptopy, zegarki i słuchawki - aby przedłużyć ich żywotność i nie zabić baterii przed czasem. Vlad Filatov, dziennikarz high-tech, bloger wideo Mam kilka rodzajów urządzeń, które ładuję każdego dnia: inteligentne zegarki, tablety, laptopy i słuchawki bezprzewodowe.
Czytaj Więcej
Noś wymienne buty w pracy
Dobry nawyk

Noś wymienne buty w pracy

Po przedłużającym się indyjskim lecie do miasta przyszło zimno, ale najgorsze jeszcze przed nami. Śnieg, odczynniki, odchody i inne (przerażające, aby pomyśleć, co jeszcze) brud zabieramy ze sobą do domu, na uniwersytet, do pracy, a następnie nosimy przez cały dzień w pokoju. Coś wchłania się w dywan, a coś pozostawia nieprzyjemne ślady na płytce, powodując niezadowolenie personelu sprzątającego.
Czytaj Więcej
Przechowuj przedmioty według kategorii
Dobry nawyk

Przechowuj przedmioty według kategorii

Życie wokół mówi o prostych czynnościach, które czynią życie lepszym. Dzisiaj porozmawiamy o przechowywaniu rzeczy według kategorii (a nie według strefy, jak wielu jest przyzwyczajonych) - jakie są zalety i jak to zorganizować. Irina Tsyplenkova konsultant ds. Sprzątania, organizator przestrzeni, założyciel projektu „Pełne zamówienie” Jakie są zalety przechowywania według kategorii?
Czytaj Więcej