Biznesmenów

Event Street: jak przejść z czterech imprez dla dzieci na imprezy firmowe za cztery miliony

Władywostokyci Alexander Semin i Daniil Laguta organizują wydarzenia od ponad dziesięciu lat. Dziś ukończyli ponad 120 wydarzeń, a wśród ich klientów znajdują się duże gospodarstwa federalne. „Życie wokół Władywostoku” dowiedziało się o funkcjach agencji eventowej.

SMS

Maria Prus

Alexander Semin Daniel Laguta

Typy drużyn i wydarzeń

Event Street Agency organizuje imprezy firmowe i biznesowe we Władywostoku od 2013 roku. Obaj założyciele przed rozpoczęciem działalności pracowali w agencjach wakacyjnych i eventowych. W pewnym momencie zdali sobie sprawę, że wyszli z pracy i postanowili założyć własną firmę.

Alexander Semin:

„Pracowałem jako gospodarz na przyjęciach dla dzieci, weselach i przyjęciach firmowych. Ale otwierając własny biznes, zdecydowałem, że najbardziej interesująca jest praca na imprezach firmowych. Ślub to wydarzenie raz w życiu, a imprezy firmowe odbywają się co roku, a nawet kilka razy w roku. A kiedy firma aby stać się stałym klientem, musisz ciągle wymyślać coś nowego, aby zaskoczyć. To interesujące zadanie ”.

Event Street ma teraz sześciu pracowników. Agencja współpracuje również z ponad 50 kontrahentami. Agencja ma stałego fotografa, kamerzystę, dystrybutora sprzętu dźwiękowego i technicznego oraz wykonawcę druku banerów.

Średnio jedno wydarzenie organizuje od pięciu do 20 osób.

Według Aleksandra i Daniila agencja usuwa z kierownictwa firmy i działów HR pracę nad budowaniem i utrzymywaniem lojalności pracowników w stosunku do ich firmy.

Alexander Semin:

„Wiemy, do kogo zadzwonić o czwartej rano, aby już wydrukowali baner o dziesiątej. I wiemy, gdzie biegać, jeśli sprzęt dźwiękowy, który należy odebrać w ciągu godziny, ma przerwę”.

Zespół Event Street jest nie tylko zadowolony z wydarzeń firmowych. Agencja organizuje również imprezy biznesowe, organizuje spotkania i przedstawia partnerom nowe produkty firmy. Zabawa i rozrywka są niewielkie - ale organizacja takich wydarzeń wymaga większej odpowiedzialności.

Projekty agencji są sezonowe: tradycyjny szczyt imprez firmowych przed Nowym Rokiem, a następnie 23 lutego i 8 marca. Święta wiejskie odbywają się głównie wczesną jesienią, latem i późną wiosną. A w przypadku wydarzeń biznesowych najbardziej popularną porą jest wiosna i jesień.

Klienci

Wśród klientów są duże firmy Dalekiego Wschodu i firmy federalne: MTS, Dobroflot, Rostelecom, Armada, Primteploenergo, Union, Farpost, VIK, Ratimir, Baikal. W ubiegłym roku agencja zrealizowała około 60 projektów, z których prawie 50 to imprezy firmowe.

Zdecydowana większość klientów agencji jest stałych. Od dłuższego czasu zarządzanie firmą wydaje się interesujące pracować z tymi samymi klientami.


Proces organizacji wydarzenia

Na pierwszym spotkaniu klientowi pokazano portfel. I dowiadują się, jakie zadania stawia klient, na jaki budżet oczekuje. Następnie zespół zaczyna pracować nad pomysłem. Kolejnym krokiem jest przygotowanie dokumentów: szacunków i koncepcji. A jeśli tylko koszty są określone w pierwszym, to w koncepcji jest szczegółowy plan, przemyślany w najdrobniejszych szczegółach i do minuty. Jeśli klient jest zadowolony ze wszystkiego, rozpoczyna się bezpośrednia organizacja wydarzenia.

Kierownictwo stara się zaplanować kontakt z klientem, aby nie tracić czasu: idealnie powinny to być trzy spotkania. Na pierwszym spotkaniu odbywa się, na drugim potwierdzają szacunek i omawiają szczegóły, trzecie spotkanie odbywa się na kilka dni przed wydarzeniem, wszystko jest na nim sfinalizowane.

Główną zasadą agencji jest ścisłe powiązanie wydarzenia ze specyfiką firmy i tematami istotnymi dla zespołu.

Alexander Semin:

„Jeśli pracownicy na imprezie firmowej śpiewają, to będą to piosenki dla nich samych o ich pracy. Piosenki pracowników Dobroflot bardzo różnią się od piosenek pracowników MTS i VTB-24”.

Wśród projektów Event Street są również wydarzenia pod klucz. W tym przypadku klienci potrzebują tylko pieniędzy, wszystkiego innego, w tym transportu, cateringu i scenariusza, którym zajmuje się agencja. Jest to taka prośba, która rzadko jest adresowana, ale kiedy klienci po prostu przychodzą na przyjęcie firmowe lub miejsce na wydarzenie, najczęściej zamawiają to wydarzenie.

Wzrost i zmiana w biznesie

Dobrym wskaźnikiem w firmie jest wzrost liczby projektów od półtora do dwóch razy. Tak więc w 2015 r. Agencja zorganizowała około 30 wydarzeń, w 2016 r. - 40, aw zeszłym roku liczba ta wzrosła do 60.

W 2016 r. Event Street zaczęła organizować imprezy biznesowe, a już w 2017 r. Agencja zaczęła brać udział w przetargach. Rezultatem była umowa z dużą firmą telekomunikacyjną. W tym i przyszłym roku agencja organizuje dla niej wydarzenia w siedmiu regionach Dalekiego Wschodu.

W 2018 r. Agencja zaczęła zdalnie robić wydarzenia.

„Byłem pewien, że to wydarzenie przebiegnie dobrze tylko dzięki mojej osobistej obecności”, mówi Alexander Semin, „a potem zdałem sobie sprawę, że pracownicy dobrze sobie radzą beze mnie, szczególnie jeśli nie przeszkadza im natrętna kontrola. Oczywiście mówimy o doświadczonych pracownikach agencje z nie więcej niż 5 lub 10 udanymi wydarzeniami ”

Promocja

Event Street wykorzystuje różne metody przyciągania nowych klientów. Jednym z kluczowych jest strona. Wchodząc do niego, osoba musi zrozumieć, jaka firma jest przed nim, co robi. Na stronie głównej znajduje się kilka zapętlonych filmów z różnych wydarzeń agencji.

Alexander Semin:

„Nasza strona jest naszą wizytówką. Ważne jest, aby odwiedzający szybko zanurzył się w atmosferze wydarzeń, które tworzymy. Trudno jest przekazać emocje i atmosferę wydarzenia za pomocą tekstów, dlatego staramy się wykorzystać jak najwięcej filmów”.

Ceny

Wielkość firmy nie wpływa na wartość strony korporacyjnej. W szacunkach istnieją stanowiska, które zależą od liczby osób, ale nie o tym decyduje budżet. Jest to zawsze wskazywane przez klienta. Jednocześnie agencja może pomóc określić, czego firma potrzebuje, jaka rozrywka jest potrzebna.

Gospodarz imprezy będzie kosztował tyle samo dla dużej firmy i małej, ale ważne jest, jaki będzie dzień. I dla dystrybutorów dźwięku ważne jest, ile osób.

Wykonanie dobrego programu rozrywkowego bez uwzględnienia jedzenia i napojów kosztuje średnio 200-300 tysięcy rubli. Za mniej niż 100 tysięcy rubli agencja nie podejmuje się wydarzeń, ponieważ w tym przypadku klientowi łatwiej jest skontaktować się bezpośrednio z gospodarzem i grupą muzyczną. Najdroższa agencja odbyła się za cztery miliony rubli. Jest to trzydniowa impreza firmowa pod klucz dla dużej firmy na Terytorium Primorskim. Obejmowało życie poza miastem i bilety lotnicze dla pracowników z innych regionów, jedzenie, produkty wizerunkowe i rozrywkę. A najtańszy - przy 8000 rubli. To prezenter na półtorej godziny na krótką ceremonię wręczenia nagród pracownikom.

Materiał przygotowany przy wsparciu

Obejrzyj wideo: Он вам не Димон (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Biznesmenów, Następny Artykuł

Maniak biznesu: Co się stało podczas wakacji - oferty, badania, opinie
Skrzynie

Maniak biznesu: Co się stało podczas wakacji - oferty, badania, opinie

Nicholas Carr: Papierowa książka kontratakuje Pogłoski o śmierci papierowych książek są bardzo przesadzone - tym razem dowodzą tego pomysłu liczbami w rękach. Nicholas Carr, autor książki The Shallows: What Internet robi na nasze mózgi, cytuje badanie wykazujące, że w 2012 r. Sześciu na dziesięciu Amerykanów wykazywało brak zainteresowania pozyskaniem czytelnika.
Czytaj Więcej
Business Geek: wizy dla startupów, 104-letni bloger, skandal z Durovem i inne hity tygodnia
Skrzynie

Business Geek: wizy dla startupów, 104-letni bloger, skandal z Durovem i inne hity tygodnia

Nikolay Durov: Relacje byłego rzecznika VKontakte Vladislava Tsyplukhina z bratem Kremla założyciela VKontakte Pavlem Durovem Nikolayem na jego stronie w mediach społecznościowych, komentując publikację w VKontakte na temat współpracy VKontakte z Vladislavem Surkovem, zasugerował, że poprzedni rzecznik spółki Vladislav Tsyplukhin mógł prywatnie współpracować z Kremlem.
Czytaj Więcej
„Yandex.Book”: 7 powodów udanego uruchomienia wyszukiwarki
Skrzynie

„Yandex.Book”: 7 powodów udanego uruchomienia wyszukiwarki

Dmitry SOKOLOV-MITRICH Zastępca redaktora naczelnego czasopisma „Russian Reporter” stał się centrum władzy Czy wiesz, jak rodzi się tajfun? Jest punkt wirowy, a następnie ziarnko piasku na ziarnko piasku, kropla na kroplę, zamienia się w huragan wielkiego podnoszenia. Oto typowa historia o tym, jak pierwsze strzały pojawiły się w przyszłym imperium poszukiwań, jak stwierdziła Ilya Segalovich: „Jeden chłopiec pracował w Akapit i miał bezdomnego przyjaciela, Wołodię Iwanow.
Czytaj Więcej