Osobiste doświadczenie

Jak poszedłem na spotkanie z bogatymi Chińczykami

W lutym we Władywostoku odbyła się druga „wystawa fotografii miłości” dla rosyjskich dziewcząt i chińskich mężczyzn. Zdjęcia na takie imprezy są wymówką: przyjeżdżają tutaj, aby poznać bogatych Chińczyków. Za poważny związek i małżeństwo, zdaniem organizatorów.

Niezamężne kobiety w wieku 18–40 lat mogą brać udział w takich wydarzeniach. Podstawowym wymogiem jest brak niepełnosprawności. Korespondentka „Życie wokół Władywostoku” stała się jedną ze skarżących i opowiadała o swoich doświadczeniach z randkami.

Dwanaście kobiet na trzech mężczyzn

Zobaczyłem informacje o „wystawie fotografii” na Instagramie zatytułowanym „Udane małżeństwo” i wypełniłem kwestionariusz na stronie. Następnie przesłuchano ją telefonicznie i otrzymano SMS-a z zaproszeniem do sali bankietowej w Wersalu.

Na przyjęciu spotkała mnie wysoka dziewczyna w ciemnoniebieskiej sukience, która podała formularz i kartę podarunkową sklepowi kosmetycznemu. Pierwszych dziesięciu uczestników otrzymało taką premię.

Na początku nie można było zrozumieć, kto. Na korytarzu jest dwadzieścia osób, wszyscy rozmawiają i piją szampana. Powiedzieli mi przez telefon, że muszę wyglądać świątecznie i denerwuję się. Koszula, obcisłe rajstopy (zima na zewnątrz) i czarna spódnica wyraźnie nie pasują do ubioru.

Masywne żyrandole i łukowate otwory Wersalu wskazują na to, że teraz zabrzmi klasyk, a mężczyźni pojawią się w motylach. Ale DJ zawiera „Vita musi wyjść”, „Jesteśmy niepodzielni” i „Twoje oczy”.

Zauważam, że w dwunastu uczestnikach w sali jest tylko trzech mężczyzn. Siedzą przy osobnym stole. Nadal są rosyjscy i chińscy organizatorzy, fotografowie i prezenterzy.

Uznałem, że na próżno martwiłem się wyglądem. Czerwone bluzki i krótkie sukienki innych kobiet również nie są szczególnie podobne do sukienek wieczorowych.

„Chiński to dobra impreza”

Mogę wybrać dowolny stół z szampanem, koszami owoców, kanapkami i Raffaello. Mój sąsiad to dama o długich blond włosach i pięknych, jaskrawo pomalowanych ustach. Katya ma 32 lata, przybyła z Wielkiego Kamienia na spotkanie z mężczyzną. Wygląda bardzo młodo, chociaż jej najstarsze dziecko ma 13 lat.

„Chińczycy to dobra impreza”, Katya pokazuje mi na Instagramie zdjęcie swojej przyjaciółki. Od kilku lat mieszka z mężem w Chinach i jest zadowolona ze wszystkiego.

Wieczór zaczyna się od głośnych dźwięków wygaszacza ekranu Twentieth Century Fox. Prezenter w długiej zielonej sukience głośno obiecuje zrobić wszystko, co konieczne, aby dziś było miło i przyjemnie cię poznać.

- Dziewczyny, powiedz głośno „Hurra!” Jak to jest w zwyczaju, że wieczór rozpoczynamy głośno i wesoło w Rosji? - gospodarz próbuje wstrząsnąć salą, jednak tylko jeden z chińskich organizatorów krzyczy „wiwaty”.

„Nasze dziewczyny wiedzą wszystko o Chinach. Są gotowe”.

W ciągu godziny prezenter i jej chiński kolega organizują konkurs wiedzy o tradycjach obu krajów. Mężczyzn pokazano Vladimirowi Putinowi i zapytano, kim on jest - my - Wielki Mur Chiński i lodowe miasto w Harbinie.

- Dziewczyny, czy wiesz coś o kulturze i zabytkach Chin? - prezenter się nie poddaje.

„O chińskim jedzeniu”, ktoś jej odpowiada.

- Przetłumacz mężczyznom, że nasze dziewczyny wiedzą wszystko o Chinach. Są gotowi, - lider zwraca się do tłumaczy.

- Czy mężczyźni wiedzą coś o Rosji? Widzę, że mężczyźni kiwają głowami, co oznacza, że ​​wiedzą - to dobrze - kontynuuje z radością.

Ponownie zaproponowano nam podniesienie kieliszków do szampana, średni koszt 500 rubli za butelkę. Co dziwne, jeśli przypomnisz sobie dochód potencjalnych chińskich mężów na Instagramie (od 20 000 do 100 000 dolarów rocznie).

Kuan, Day i Alex

Uczestnicy zaczynają rozmawiać o sobie w mikrofonie, pomagają im tłumacze. Kuan z Pekinu ma 44 lata, inwestuje pieniądze w różne projekty (to, co robi, jest niezrozumiałe). Odwiedził różne miasta Rosji i dużo wie o naszym kraju. Uwielbia Rosję, jej kulturę i sztukę. Biznesmen milczy na temat dochodów, ale prezenter przypomina, ile zarabia.

28-letni Dzień przybył do Władywostoku z ojcem, to jego pierwsza wizyta w Rosji. Mieszkał i studiował w Holandii, więc z łatwością mówi po angielsku. Day ma biznes w mieście niedaleko Szanghaju. Inny człowiek kocha zwierzęta i kształci psa.

Trzeci uczestnik ma 33 lata, ma rosyjskie imię - Aleksiej. Mieszka w Harbin i pracuje jako dziennikarz. Aleksiej po angielsku mówi o rosyjskich imigrantach w Harbinie, przypomina katedrę św. Zofii i tradycje Rosji. Mówi, że nasze kraje są podobne. „Jestem zabawnym i zabawnym facetem, ale ty jeszcze nie wiesz” - podsumowuje przemowę z uśmiechem Aleksiej.

Na dno, jak to jest w Rosji zwyczajowo

Dziewczyny mają mikrofon, a tłumacze wieczorem opowiadają mężczyznom o uczestnikach.

Alina ma 21 lat; studiuje w FEFU jako tłumacz. Był w Pekinie i Changchun. Nadia ma 27 lat, mieszka we Władywostoku, uwielbia podróżować i szuka partnera życiowego. Natasha ma 24 lata, przeprowadziła się do Władywostoku z terytorium Stawropola. Chce odwiedzić Wielki Mur Chiński. Jest wiele dziewczyn, które mówią o sobie o tym samym.

„Nadal będzie okazja, aby się lepiej poznać, a teraz podniesiemy okulary”, prezenterka ponownie wierzy.

„Wypijmy szklanki na dno” - echo kolega.

„Do dna, jak to jest w Rosji zwyczajowo” - powtarza.

Po publicznym spotkaniu mężczyźni z tłumaczami idą do biurek dziewcząt.

Trudności chińskiej galanterii i tłumaczenia

Około dziesięciu minut Katya i ja siedzimy samotnie, jemy słodycze i owoce, pijemy szampana. Pierwszy „dziennikarz” przychodzi do naszego stolika - Aleksiej ma dobrą twarz i duże oczy. Zauważa, że ​​Katya ma piękny uśmiech, a ja mam kolor włosów. Zadajemy mu trywialne pytania, on też nam mówi. Nie ma wzajemnego zainteresowania.

Pięć minut później mężczyźni się zmieniają, a Day podchodzi do nas. Jest modny, pięknie ubrany i mówi dobrze po angielsku. Zdejmuje okulary i patrzy na nasze profile. Mówi, że Katya i ja mamy różnicę dziesięciu lat, ale jest to niewidoczne. Wiesz, Chińczycy są szczególnie dzielni. Dzień pokazuje zdjęcie psa i pyta, czy kochamy zwierzęta. Okazuje się, że Katya ma również zwierzaka. Kocham zwierzęta, ale ich nie mam. Nie mam nic więcej do powiedzenia, więc staram się prowadzić rozmowę o psach.

Kuan jest ostatnim, który przyjdzie. Ma szlachetne rysy i uważny wygląd. „Jego kurczaki nie dziobią pieniędzy” - mruga do nas tłumacz.

Pamiętam, że Katya uważa Kuan za obiecującą dla siebie, dlatego zadaję kilka pytań. Jednak ogólna rozmowa nie pasuje. Być może przyczyną są trudności z tłumaczeniem. Pytam Kuan, dlaczego lubi Rosjan. Odpowiada, że ​​Rosjanie są piękni.

W tej chwili dwie dziewczyny za nami rozmawiają elegancko z mężczyznami po chińsku. Wkrótce Kuan też tam jest.

„Żaden Chińczyk nie zrozumie, co jest w twojej duszy”

Po pięciominutowej znajomości rozpoczynają się „bliższe” konkursy taneczne. Mam tylko tyle, by móc zatańczyć tanecznie w klubie. Inni chętnie kontynuują zadania gospodarza: lambada, tango i nie tylko. Następnie następuje ogólna sesja zdjęciowa, chiński fotograf prosi uczestników o przeciągnięcie brzucha. Wszyscy się śmieją, ale wciąga.

Dwie godziny później zaczynam czuć się w „Kryształu” w Sportivnaya. Głośna muzyka, dyskoteka i nie trzeźwi ludzie to międzynarodowy znajomy.

Spotykam uczestnik Olgę, która opowiada o pierwszej imprezie pod koniec grudnia 2017 r. Nasz Kuan był jedynym pretendentem, a potem nikogo nie znalazł.

- Po raz pierwszy było więcej jedzenia, a nie to, co jest dzisiaj. Wiesz, ich język mi się nie podoba. To jest gyr-gyr-gyr. Mogę poślubić tylko Chińczyka. Nadal są różne. Żaden Chińczyk nie zrozumie, co jest w twojej duszy - przyznaje Olya i napełnia kieliszek.

Kiedy rozmawiamy, modny Dzień z butelką zaczyna tańczyć z kilkoma dziewczynami jednocześnie. Jego ojciec śmieje się i bierze to, co dzieje się przez telefon. Czołowy Chińczyk komplementuje mnie i żałuje, że ma już pięćdziesiąt lat. Katya próbuje porozmawiać z Kuanem, ale patrzy na drugą dziewczynę.

W pewnym momencie przypominam sobie fotografie - w końcu jest to wystawa fotograficzna. Nie znajduję czegoś takiego.

Około północy postanawiam opuścić imprezę. Zmęczony prezenter siedzi w garderobie. Mówi, że niedługo pójdziemy do klubu nocnego. A rano mężczyźni zdecydują, czy chcą zadzwonić do jednego z nas na randkę. Ale nie chcę kontynuować. Nie mogą jednak pozostać niezauważeni - organizatorzy muszą wyjaśnić, że są zmęczeni i zgadzają się wziąć udział w kolejnym wydarzeniu.


Tekst: Irina Petrova
Cover: Lori L. Stalteri na licencji Creative Commons

Popularne Wiadomości

Kategoria Osobiste doświadczenie, Następny Artykuł

Jak orientacja seksualna wpływa na twoją karierę
Praca

Jak orientacja seksualna wpływa na twoją karierę

Stopień nienawiści do homoseksualistów, osób transpłciowych i biseksualnych w Rosji idzie w górę. Są przeklęci z ekranów telewizyjnych, nie wolno im adoptować dzieci i uzyskiwać praw. Ostatnio zmartwiony Rosjanin złożył nawet pozew przeciwko Apple: umieściła na iPhonie emoji z wizerunkami rodzin osób tej samej płci, które uważał za „niebezpieczne dla umysłu nieformowanego dziecka”.
Czytaj Więcej
Co zrobić, gdy jesteś cięty
Praca

Co zrobić, gdy jesteś cięty

Coraz częściej pojawiają się informacje o redukcji pracowników. Optymalizacja personelu przeprowadzana jest w Transmashholding, AvtoVAZ, agencji prasowej TASS, CTC Media, banku VTB 24 i innych firmach. Nasi czytelnicy mówili także o skrótach. Aby dowiedzieć się o skali problemu, poszukaj pracy w witrynie Job.
Czytaj Więcej
Jak i dlaczego dorośli zdają egzamin
Praca

Jak i dlaczego dorośli zdają egzamin

Pod koniec czerwca zakończony zostanie główny etap zdawania zunifikowanego egzaminu państwowego. Zgodnie z prawem, nie tylko wczorajsze dzieci w wieku szkolnym, ale także absolwenci poprzednich lat mogą to wziąć, najważniejsze jest, aby zdążyć złożyć wniosek w regionalnym centrum przetwarzania informacji przed 1 lutego. Z reguły ci, którzy zdali egzamin jako student, który po szkole nie wstąpił na pożądany uniwersytet, przeszli przerwę szkoleniową lub wstąpili do wojska, postanowili spróbować ponownie rok później.
Czytaj Więcej
Jak zrobić karierę w IT dla dziewczynki
Praca

Jak zrobić karierę w IT dla dziewczynki

Aliya Rakimgulova wiceprezes Acronis Pracowałem i rozwijałem się w jednej firmie przez dziewięć lat. Sądząc po tym, nie ma problemu płci w IT. Pomimo tego, że Acronis to międzynarodowy biznes zatrudniający prawie 700 osób. Jeśli gdzieś mamy mniej kobiet, jest to w dziale rozwoju. Jest ich nieco więcej wśród testerów, stosunek płci w dziale pomocy technicznej wynosi około 40/60.
Czytaj Więcej