Dobry nawyk

Trzymaj rzeczy w pozycji pionowej

W nowej sekcji Life wokół mówi o dobrych nawykach i prostych działaniach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym.


Masza Shatalina

redaktor sekcji „Strona główna” i „Dzieci”

Japońska metoda przechowywania

Przechowywanie w pionie jest jedną z podstawowych zasad filozofii czystego domu japońskiej Marie Kondo. Chociaż wiele zaleceń dotyczących uporządkowania domu raz na zawsze, o których Marie mówi w książkach „Magic Cleaning” i „Sparks of Joy”, może być sceptycznych, pionowe przechowywanie ma co najmniej dwie zalety.

Po pierwsze, jeśli starannie złożysz rzeczy, będą one wymagały znacznie mniej miejsca niż gdyby wisiały na ramionach lub były ułożone na półkach. Ponadto w ten sposób wszystkie rzeczy są widoczne - łatwiej jest znaleźć właściwy lub zrozumieć, czego już nie nosisz i z czym jesteś gotowy się rozstać. Po drugie, do tej metody przechowywania z reguły stosuje się pudełka lub kosze, których rozmiary zawsze ograniczają liczbę rzeczy.

Maria Kondo pokazuje, jak złożyć rzeczy

Jednak tę zasadę przechowywania spotkałem wcześniej nie w dużej szafie ani osobnej szafie, ale w szufladach na piersi. Nie mieliśmy komody, pionowy schowek przyciągał swoją prostotą, ale półki w szafie kategorycznie nie nadawały się do tych celów.

Jak to pomaga w życiu

Wyrzuciliśmy dwie obszerne szafy (w pokoju dziecinnym i sypialni) i kupiliśmy szafę Paks w IKEA, zostawiając w niej dwie z dziesięciu półek i zastępując resztę koszami z siatki. Jest to wygodne: złożone rzeczy zajmują połowę miejsca i są widoczne w dłoni.

Po pierwsze, można je ostrożnie usunąć bez odwracania reszty półki do góry nogami. Po drugie, jak pisze Marie, mniej rzeczy jest ukrytych na samym dole stosu i dlatego są stale używane.

Wskazówka

Zastąp półki w głębokiej szafce szufladami lub koszami - w ten sposób zobaczysz wszystkie rzeczy, nie tworząc całkowitego bałaganu.


Obejrzyj wideo: Spawaj z Piranem #9 - Spawanie MMA w pionie - Moje pierwsze próby i rady których się trzymam : (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Dobry nawyk, Następny Artykuł

Medytuj, aby zmniejszyć stres
Dobry nawyk

Medytuj, aby zmniejszyć stres

Co tydzień Life wokół opowiada o dobrych nawykach i prostych czynnościach, które mogą ostatecznie uczynić życie lepszym. W nowym wydaniu - w jaki sposób medytacja pomaga mieszkańcom metropolii zmniejszyć stres i stać się szczęśliwszym. W grudniu 2017 r. Life wokół stworzyło wiele materiałów na temat uważności i medytacji - zdolności do uspokojenia mózgu i naprawy w obecnej chwili.
Czytaj Więcej
Prawidłowo oczyść skórę
Dobry nawyk

Prawidłowo oczyść skórę

Życie wokół mówi o dobrych nawykach i prostych czynnościach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. Dziś zastanawiamy się, jak właściwie oczyścić skórę i czy woda micelarna powinna zostać zmyta. Natalia Yamazaki kosmetyczka kosmetologii Faceology Beauty Cleansing jest najważniejszym krokiem przygotowawczym do dalszej pielęgnacji.
Czytaj Więcej
Użyj wózka na zakupy
Dobry nawyk

Użyj wózka na zakupy

W nowej sekcji Life wokół mówi o dobrych nawykach i prostych działaniach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. Torba Unus Shopper, 11,900 rubli Zielona torba Rolser SuperBag, 240 USD Wózek Hack-enflitzer, 348 euro Torba Rolser EcoMaku Granito, 324 dolary 4 Plecak na kółkach, 4080 rubli W Rosji przeważnie osoby starsze korzystają z torby na kółkach i Europa używa ich wszystkich.
Czytaj Więcej
Podaruj niepotrzebne przedmioty do sklepów z artykułami używanymi
Dobry nawyk

Podaruj niepotrzebne przedmioty do sklepów z artykułami używanymi

W nowej sekcji Life wokół mówi o dobrych nawykach i prostych działaniach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. Julia Ruzmanova redaktorka sekcji „Miasto” i „Ludzie” W grudniu wielu decyduje się pozbyć niepotrzebnych ubrań, zgodnie z tradycją wkraczania w nowy rok bez starego obciążenia. A jeśli łatwo rozstać się z podartymi rzeczami, oto co zrobić z modnymi, ale zaniedbanymi ubraniami - dla wielu jest to nadal problem, zwłaszcza jeśli nie ma młodszych sióstr i braci.
Czytaj Więcej