Dobry nawyk

Podaruj niepotrzebne przedmioty do sklepów z artykułami używanymi

W nowej sekcji Life wokół mówi o dobrych nawykach i prostych działaniach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym.


Julia Ruzmanova

redaktor sekcji „Miasto” i „Ludzie”

W grudniu wielu decyduje się pozbyć niepotrzebnych ubrań, zgodnie z tradycją wchodzenia w nowy rok bez starych obciążeń. A jeśli łatwo rozstać się z podartymi rzeczami, oto co zrobić z modnymi, ale zaniedbanymi ubraniami - dla wielu jest to nadal problem, zwłaszcza jeśli nie ma młodszych sióstr i braci.

Umieszczenie go na Avito jest opcją, ale reklama może zwisać przez wiele miesięcy bez uwagi i dziwne jest wystawianie jednego topu na sprzedaż za 500 rubli (w końcu Avito zwykle tanieje na oknówki lub kurtki puchowe, niewiele osób szuka tam małych elementów garderoby). Możesz poczekać na imprezę wymiany, ale nie są one tak częste i chcesz teraz uwolnić się od śmieci.

Najprostszą i najbardziej altruistyczną decyzją może być przeniesienie rzeczy do sklepu charytatywnego, takiego jak Charity Shop. A oto dlaczego:

Przyjmują ubrania dowolnej jakości: zarówno marki modowe, jak i masowy rynek są w dobrym stanie, a także szmaty lub wadliwe przedmioty.

Każda rzecz garderoby, niezależnie od stopnia pogorszenia, znajdzie użyteczną aplikację: kurtka Armani, która będzie Ci przeszkadzać w idealnym stanie, zostanie sprzedana, a wpływy zostaną przesłane do funduszu charytatywnego; doskonała bluza z wyblakłym nadrukiem zostanie przekazana potrzebującej rodzinie, a zużyte prześcieradła zostaną poddane recyklingowi. Zabranie ze sobą tylko bielizny i strojów kąpielowych nie ma sensu.

Ta pomoc nie jest ukierunkowana, ale nadal rozumiesz, że twój sweter ogrzeje kogoś, kto nie ma na to pieniędzy. Ale dając torbę niepotrzebnych rzeczy Monki lub H&M, oczywiście dostajesz rabat jako bonus, ale pomagasz korporacji, a nie konkretnej osobie. Jest to lepsze niż gdybyś po prostu wyrzucił ubrania, ale wciąż jest trochę mniej szlachetny niż oddanie ich potrzebującym.

To najszybszy sposób na pozbycie się niepotrzebnych ubrań - wystarczy je zabrać i dostać się do jednego ze sklepów lub pudeł. I jest ich wiele w mieście, wiele w centrum. Na przykład sklep charytatywny na ulicy Tretiakowskiej znajduje się zaledwie trzy minuty od stacji metra. Są też „Dobre pudełka” w „Gogol Center” i fabryce projektowej „Flacon”.

Wskazówka

W Moskwie istnieje wiele sklepów charytatywnych zaprojektowanych z myślą o różnych potrzebach. Na przykład istnieje BlagoBoutique, który akceptuje tylko dobrze zużyty apartament. A jeśli jesteś tak zajęty, że dotarcie do tego miejsca staje się przeszkodą nie do pokonania dla dobroczyńców, zostaw prośbę w serwisie Svalka. Oni sami przyjdą i wezmą wszystko. Zostaniesz uwolniony nie tylko od ubrań, ale także od starych naczyń i urządzeń.

Nawiasem mówiąc, już stworzyliśmy przewodnik po miejscach, które biorą szmaty. Wybierz według swoich potrzeb i daj potrzebującym cuda noworoczne!


Popularne Wiadomości

Kategoria Dobry nawyk, Następny Artykuł

Zaplanuj dla przyjemności
Dobry nawyk

Zaplanuj dla przyjemności

Życie wokół mówi o dobrych nawykach i prostych czynnościach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. W nowym wydaniu - o tym, dlaczego ważne jest dodawanie do pamiętnika nie tylko spotkań roboczych, ale także małych (i dużych) przyjemności. Anastasia Derbasova, redaktor naczelna Huntflow W ciągu ostatnich kilku lat dużo pracowałem i aby nie stracić zmysłu obciążenia, wymyśliłem własny motywator: „Płonący termin nie przeszkadza hedonizmowi”.
Czytaj Więcej
Poświęć 15 minut na prace domowe w dni powszednie
Dobry nawyk

Poświęć 15 minut na prace domowe w dni powszednie

Życie wokół mówi o dobrych nawykach i prostych czynnościach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. Masza Shatalina, redaktorka sekcji „Dom” i „Dzieci” Wszyscy wiedzą o tym, że w weekend trzeba całkowicie się przełączyć, zrelaksować i odzyskać jak najwięcej przed nowym tygodniem pracy. Ale często sobotę i niedzielę spędza się na sprzątaniu domów, przeglądaniu i przeładowywaniu rzeczy oraz zakupach artykułów spożywczych w supermarkecie.
Czytaj Więcej
Trzymaj gadżety w porządku
Dobry nawyk

Trzymaj gadżety w porządku

Życie wokół wciąż mówi o dobrych nawykach i prostych czynnościach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. W nowej wersji - proste nawyki cyfrowe, które pomogą przedłużyć żywotność smartfonów, tabletów i laptopów. Denis Mateev Dyrektor wykonawczy Good Deeds Service Wszyscy jesteśmy bardzo zdenerwowani, gdy urządzenia elektroniczne przestają spełniać nasze oczekiwania: zamiast pracować na pełnych obrotach, psują się, zwalniają i są atakowane przez hakerów.
Czytaj Więcej
Noś kosmetyki w próbnikach
Dobry nawyk

Noś kosmetyki w próbnikach

Życie wokół mówi o dobrych nawykach i prostych czynnościach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. Dziś rozumiemy, jak złożyć przydatną i kompaktową kosmetyczkę na każdą okazję, minimalizując jej zawartość. Tekst Julia Radkevich Ekaterina Slyadneva autorka kanału telewizyjnego Beauty for 300 Nie bój się prosić o próbki narzędzi, które lubisz.
Czytaj Więcej