Dobry nawyk

Pozostaw opinie na mapach

Życie wokół mówi o dobrych nawykach i prostych czynnościach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. Tym razem porozmawiamy o tym, jak pomóc ludziom w ich zdjęciach z podróży.


Anna Sokolova

Życie wokół edytora

Zdjęcia z Instagrama, witryn turystycznych i broszur nie zawsze są prawdziwe. Biura podróży w nadziei, że sprzedadzą więcej kuponów, nie powiedzą o nieprzyjemnym zapachu w hotelu. Blogerzy w nadziei zebrania większej liczby polubień nie będą pisać o brudnej plaży.

Moim głównym przewodnikiem są recenzje zwykłych ludzi. A im więcej, tym lepiej. Jeśli ktoś umieści hotel w pierwszej trójce ze względu na brak kąpieli w pokoju, nie oznacza to, że miejsce jest złe. Ale jeśli kilka osób z rzędu zauważa słabą wentylację lub powolny Internet - to wystarczający powód, aby szukać innych mieszkań.

Nawiasem mówiąc, oceny i recenzje można znaleźć nie tylko w hotelach, ale także w prawie każdym miejscu - wystarczy kliknąć punkt na mapie. Dużo podróżuję i aktywnie korzystam z tego narzędzia Google. Na przykład w ten sposób udało mi się znaleźć bezpłatny pokój w Tajlandii w przeddzień wakacji i niedrogą stomatologię na Mauritiusie. Tam leczenie kosztuje dokładnie dziesięć razy mniej niż w modnej klinice dla emigrantów. Porcja adrenaliny z wycieczki do wiejskiego lekarza w prezencie. Nie odważyłbym się tego zrobić, ale ze wszystkich klinik na mapie tylko on otrzymał świeżą pozytywną opinię od turysty. Zdecydowałem się uwierzyć i, jak się wydaje, wszystko zrobiłem dobrze.

Turyści mogą przesyłać swoje zdjęcia na mapy, a to najlepszy sposób na pozbycie się złudzeń przed podróżą. Masz nadzieję pływać w morzu z maską, a na setkach zdjęć woda jest widoczna tylko z daleka - najprawdopodobniej nie jest tak przejrzysta, w przeciwnym razie ktoś pochwaliłby się wynikami łowiectwa podwodnego.

Sam dzielę się swoimi wrażeniami - dla mnie to łatwy sposób, aby uczynić świat lepszym i bardziej uczciwym. W sekcji „Lokalni eksperci” na mapach Google możesz ocenić dowolne miejsce, przesłać zdjęcie i zostawić opinię.

Przez kilka lat zostałem lokalnym ekspertem szóstego poziomu (to nie daje żadnych specjalnych bonusów, ale jest fajnie), moje zdjęcia uzyskały prawie 150 tysięcy wyświetleń. Największą uwagę zwróciły zdjęcia z plaży Cala degli Infreschi w Kampanii. Kiedyś uznano go za najlepszy we Włoszech, ale teraz łodzie przyciągają turystów co pół godziny, a do południa niewielki kawałek chronionej żwirowej plaży staje się latem jak wybrzeże Morza Czarnego. Zrobiłem kilka zdjęć, napisałem o tłumie ludzi - mam nadzieję, że uratowało to kogoś przed rozczarowaniem.

Zdjęcia i recenzje na mapach nie przynoszą tyle polubień i zatwierdzeń, co przefiltrowane zdjęcia z wakacji w sieciach społecznościowych. Ale mogą pomóc setkom ludzi dokonać właściwego wyboru. To świetna motywacja do dzielenia się doświadczeniami.

Wskazówka

Dodaj swoje zdjęcia i recenzje do kart.


Obejrzyj wideo: GOOGLE MAPY Darmowa Nawigacja GPS Offline na Smartfona lub Tableta Android (Grudzień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Dobry nawyk, Następny Artykuł

Przewodnik po restauracji w drugim dniu: kawiarnia z niezwykłym menu
Jedzenie

Przewodnik po restauracji w drugim dniu: kawiarnia z niezwykłym menu

W tę niedzielę 18 sierpnia w Petersburgu po raz drugi odbędzie się „Dzień Restauracji” - gastronomiczne święto, w którym amatorzy kulinarnych mężczyzn z całego świata otwierają jednodniowe restauracje. Już około 180 uczestników zarejestrowało się na stronie i najprawdopodobniej zostaną do nich dodani nowi. Dla restauratorów przygotowaliśmy już szczegółowe instrukcje z przydatnymi zaleceniami.
Czytaj Więcej
Szybko: 4 nowe fast foody w Moskwie
Jedzenie

Szybko: 4 nowe fast foody w Moskwie

HUDSON DELI BURGERY I KANAPKI W UNII Z BORCHEM I KOTŁAMI Hudson Deli otworzył czterech przyjaciół z dzieciństwa, z których każdy miał własną firmę, w tym restaurację, ale którzy po raz pierwszy stworzyli projekt: David Berkovich, Felix Berman, Julian Zinshtein i Matvey Livshits. Spędzili dużo czasu w Ameryce i Europie, co skłoniło firmę do zrobienia miejsca w Rosji ze znanym fast foodem - kanapkami i burgerami.
Czytaj Więcej
Menu sezonowe: Dania z kurkami w restauracjach w Petersburgu
Jedzenie

Menu sezonowe: Dania z kurkami w restauracjach w Petersburgu

Perlotto z kurczakiem w serze i sosem kurkowym w James Cook Waga: 320 gr. Cena: 360 rub. ANNA ANISIMOVA PR Dyrektor sieci James Cook Pubs Network W tym roku postanowiliśmy zrobić perlotto * kurki * z filetem z kurczaka zapiekanym w serze. W perlotto wszystko odbywa się w taki sam sposób jak w risotto, zamiast ryżu stosuje się tylko jęczmień perłowy.
Czytaj Więcej
LavkaLavka będzie organizować mikro-rynki na Kursku w każdą niedzielę
Jedzenie

LavkaLavka będzie organizować mikro-rynki na Kursku w każdą niedzielę

Rolno-gastronomiczny projekt „LavkaLavka” będzie teraz co tydzień organizował „Farmer Sunday” w rezydencji na Armie. Wszystkie produkty można próbować i kupować od dziesiątej rano do drugiej po południu. Ponadto za każdym razem będzie gospodarzem gościnna opowieść kulinarna. Rolnik nie tylko zaprezentuje swój produkt, ale także przygotuje coś z niego, ponieważ na przykład Dmitrij Klimow przygotował swoje perliczki na rożnie.
Czytaj Więcej