Dobry nawyk

Szczotkuj język

Życie wokół mówi o dobrych nawykach i prostych czynnościach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. Dzisiaj porozmawiamy o jednym z nieoczywistych elementów właściwej pielęgnacji jamy ustnej. W trosce o zęby i dziąsła wielu zapomina, że ​​próchnica i inne choroby mogą powodować nieczystość języka.

Tekst: Anastasia Balandina


Ksenia Salikhova

dentysta

Język zajmuje większość jamy ustnej, więc gromadzi się na nim większość bakterii. Nie wszystkie są patogenne, istnieją takie, które chronią jamę ustną przed rozwojem choroby.

Płytka nazębna na języku to połączenie cienkiego filmu nabłonkowego, który nie miał czasu na odnowienie, resztek jedzenia i mikroorganizmów. Jeśli równowaga między dobrymi a złymi bakteriami zostanie naruszona, może wystąpić nieprzyjemny posmak lub nieświeży oddech.

W tej chwili, według American Dental Association (ADA), nie ma dowodów na to, że wszyscy muszą czyścić swój język. Nie ma tak wielu badań na ten temat, a ponadto ich liczba waha się między 10-30 osobami.

Większe badanie z udziałem 251 osób wykazało skuteczność czyszczenia języka za pomocą cuchnącego oddechu (nieświeży oddech). Jednak nie ma danych dotyczących częstotliwości, czasu trwania i metod czyszczenia.

Jak wyczyścić język?

Musisz umyć język dwa razy dziennie po umyciu zębów. Właściwe czyszczenie języka zaczyna się od jego korzenia, w którym gromadzi się największa liczba bakterii. Przy delikatnym nacisku najpierw musisz wyciągnąć od nasady języka do jego końca, a następnie przetworzyć boczną powierzchnię po prawej i lewej stronie. Na koniec przepłucz usta wodą lub nabłyszczaczem.

Jak wyczyścić język?

Rynek dentystyczny oferuje szeroką gamę instrumentów różniących się ceną, jakością i materiałem.

Najpopularniejsze łyżki i skrobaki do czyszczenia języka. Wykonane są z tworzywa sztucznego z zaokrągloną końcówką, która nie powoduje odruchu wymiotnego. Skrobaki na końcu mają miękkie włosie dla lepszego czyszczenia.

Do czyszczenia języka nadaje się również zwykła szczoteczka do zębów, elektryczna lub irygacyjna, do której należy kupić specjalną dyszę. Najważniejsze jest, aby pamiętać, że czyszczenie języka jest dodatkiem do higieny jamy ustnej, ale nie jest jego głównym etapem.


Obejrzyj wideo: Szczotkowanie języka może uratować życie, dlaczego warto to robić (Styczeń 2020).

Popularne Wiadomości

Kategoria Dobry nawyk, Następny Artykuł

Zaimponuj stacja kawy otwarta na Furshtatskaya
Ciekawe

Zaimponuj stacja kawy otwarta na Furshtatskaya

Na Furtshatskaya 8 w amerykańskim sklepie obuwniczym The Bootleggers otwarto mini-kawiarnię specjalizującą się w alternatywnych metodach parzenia. Twórcami Impress są barista Andrei Tereshkov i Nikolai Danyushkin, którzy pracowali w miejskich instytucjach, a następnie zaprezentowali pop-up cafe o tej samej nazwie podczas Restaurant Day ubiegłego lata.
Czytaj Więcej
Nowa lokalizacja: The Kooples in Tsvetnoy
Ciekawe

Nowa lokalizacja: The Kooples in Tsvetnoy

Pomimo skromnego materiału, nowe miejsca w Tsvetnoy otwierają się z godną pozazdroszczenia stałością, a jeśli co sekundę z poprzednich nowych rogów otwierała się platforma przedmiotów, to zespół domu towarowego jest odpowiedzialny za sprowadzenie Francuzów do The Kooples. Życie wokół odwiedzało róg, który zarobił wczoraj podczas Fashion's Night Out na trzecim piętrze Tsvetnoy.
Czytaj Więcej
Co robić w Petersburgu wieczorem 30 czerwca
Ciekawe

Co robić w Petersburgu wieczorem 30 czerwca

W czwartkowy wieczór, 30 czerwca, w Petersburgu odbędzie się kilka koncertów, pokazów filmowych i prezentacji. Życie w okolicy mówi ci, co robić w mieście po pracy. Muzyka OQJAV WHO: Dobry i ironiczny rosyjski zespół występuje na dachu Mod. Lokalizacja: Mod (nabrzeże kanału Griboedov, 7) Czas: 19:00 Koszt: 800 rubli Kino „Romeo i Julia” Co: „Klasyczne” dla rosyjskiej adaptacji filmowej tragedii szekspirowskiej z 17-letnim Romeo i 15-letnią Julią.
Czytaj Więcej
Pierwsze osoby: jak wybrać kelnerów w restauracji „In the Dark?!”
Ciekawe

Pierwsze osoby: jak wybrać kelnerów w restauracji „In the Dark?!”

Obsługa w restauracjach i tych, którzy obsługują, jest nie mniej dyskutowanym tematem niż jakość jedzenia, cena czy wnętrze. W Moskwie kelnerzy często pracują jako studenci i ogólnie wszyscy, którzy muszą. W tym czasie kelnerzy w innych krajach spotykają się po pięćdziesiątce, dumnie mówiąc im, że ich praca jest ważna i że można ją poświęcić na całe życie.
Czytaj Więcej