Dobry nawyk

Szczotkuj język

Życie wokół mówi o dobrych nawykach i prostych czynnościach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. Dzisiaj porozmawiamy o jednym z nieoczywistych elementów właściwej pielęgnacji jamy ustnej. W trosce o zęby i dziąsła wielu zapomina, że ​​próchnica i inne choroby mogą powodować nieczystość języka.

Tekst: Anastasia Balandina


Ksenia Salikhova

dentysta

Język zajmuje większość jamy ustnej, więc gromadzi się na nim większość bakterii. Nie wszystkie są patogenne, istnieją takie, które chronią jamę ustną przed rozwojem choroby.

Płytka nazębna na języku to połączenie cienkiego filmu nabłonkowego, który nie miał czasu na odnowienie, resztek jedzenia i mikroorganizmów. Jeśli równowaga między dobrymi a złymi bakteriami zostanie naruszona, może wystąpić nieprzyjemny posmak lub nieświeży oddech.

W tej chwili, według American Dental Association (ADA), nie ma dowodów na to, że wszyscy muszą czyścić swój język. Nie ma tak wielu badań na ten temat, a ponadto ich liczba waha się między 10-30 osobami.

Większe badanie z udziałem 251 osób wykazało skuteczność czyszczenia języka za pomocą cuchnącego oddechu (nieświeży oddech). Jednak nie ma danych dotyczących częstotliwości, czasu trwania i metod czyszczenia.

Jak wyczyścić język?

Musisz umyć język dwa razy dziennie po umyciu zębów. Właściwe czyszczenie języka zaczyna się od jego korzenia, w którym gromadzi się największa liczba bakterii. Przy delikatnym nacisku najpierw musisz wyciągnąć od nasady języka do jego końca, a następnie przetworzyć boczną powierzchnię po prawej i lewej stronie. Na koniec przepłucz usta wodą lub nabłyszczaczem.

Jak wyczyścić język?

Rynek dentystyczny oferuje szeroką gamę instrumentów różniących się ceną, jakością i materiałem.

Najpopularniejsze łyżki i skrobaki do czyszczenia języka. Wykonane są z tworzywa sztucznego z zaokrągloną końcówką, która nie powoduje odruchu wymiotnego. Skrobaki na końcu mają miękkie włosie dla lepszego czyszczenia.

Do czyszczenia języka nadaje się również zwykła szczoteczka do zębów, elektryczna lub irygacyjna, do której należy kupić specjalną dyszę. Najważniejsze jest, aby pamiętać, że czyszczenie języka jest dodatkiem do higieny jamy ustnej, ale nie jest jego głównym etapem.


Obejrzyj wideo: Szczotkowanie języka może uratować życie, dlaczego warto to robić (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Dobry nawyk, Następny Artykuł

Radość i krótka gra
Filmy tygodnia

Radość i krótka gra

„Joy” Joy „The Big Short” Adam Mackay Obsada Christian Bale, Ryan Gosling, Steve Carell, Brad Pitt Story Michael Barry ma zaburzenie ze spektrum autyzmu i nie ma jednego oka, kocha hard rocka i zarządza dużym żywopłotem fundusz. W 2005 roku Barry, badając rynek kredytów hipotecznych, przewiduje jego rychłe załamanie - i decyduje się na to, ryzykując miliard dolarów.
Czytaj Więcej
„Pod osłoną nocy” i „Noworoczny korporacyjny”
Filmy tygodnia

„Pod osłoną nocy” i „Noworoczny korporacyjny”

„Under the Cover of the Night” Nocturnal Animals Reżyser: Tom Ford Obsada: Jake Gyllenhaal, Amy Adams, Michael Shannon, Isla Fisher Magnetic i wizualnie nieskazitelny film projektanta Toma Forda (jego drugie doświadczenie po Lone Man) z Amy Adams i Jake Gyllenhaal w roli głównej. Kryminał, ale właściwie dramat o podwójnie utraconej miłości - historia 40-letniej Susan, która przez weekend przebywała w drogiej rezydencji z niebezpieczną książką.
Czytaj Więcej
Anna i umarli nie umierają
Filmy tygodnia

Anna i umarli nie umierają

Tekst Alice Taiga „Anna” Anna Reżyser Luke Besson Obsada Sasha Luss, Helen Mirren, Luke Evans, Killian Murphy Thrash i szaleństwo Luke'a Bessona na temat rosyjskiego blond agenta wywiadu Luke Besson uwielbia napisy „pięć lat temu”, „trzy miesiące później” i „dwa tygodnie temu”, więc nie będziemy linearni.
Czytaj Więcej
Szpieg, Under Electric Clouds, Nowi Rosjanie
Filmy tygodnia

Szpieg, Under Electric Clouds, Nowi Rosjanie

„Szpieg” „Pod elektrycznymi chmurami” REŻYSER: Aleksiej Jr. W ROLKACH: Merab Ninidze, Chulpan Khamatova, Victoria Korotkova, Louis Frank, Anastasia Melnikova Działka Gdzieś na pustkowiu w niezidentyfikowanej metropolii znajduje się niedokończony wieżowiec. Siedem opowieści o ludziach, którzy mogliby zostać nazwani zbędnymi w literaturze klasycznej, są bezpośrednio lub pośrednio z tym związane.
Czytaj Więcej