Biznesmenów

Jak robić interesy z filcowych butów, mieszkając w Soczi

Historia powrotu butów do garderoby fashionistek i pojawienia się niezwykłych butów na Instagramie rozpoczęła się w Jekaterynburgu w 2010 roku. Zima była bardzo mroźna, a spacerując z dzieckiem, Catherine pomyślała: „Czy naprawdę nie ma pięknych i ciepłych butów na śnieżne dni?” W skórzanych butach jest zimno, buty księżycowe są bardzo nieporęczne, popularne buty ugg wydają się tylko ciepłe. Dziewczyna znalazła swoje pierwsze buty w Internecie. Kupiłem się, ubrałem rodzinę, potem przyjaciół.

Później pojawiła się marka Vteple i jej własna produkcja, a filcowe buty zamieniły się w modne buty. Dziś na stronie marki na Instagramie jest około 30 tysięcy subskrybentów, miesięcznie firma sprzedaje około 1000 par butów. I nie tylko rosyjskim fashionistkom, ale także tym, którzy chcą być ciepli z innych krajów.

Rozmawialiśmy ze współzałożycielem firmy i nauczyliśmy się, jak stworzyć markę niezwykłych butów, sprzedać ją Syberii, siedząc na wybrzeżu Morza Czarnego, ominąć konkurentów i wybrać odpowiednie buty.

Pomysł

Do produkcji i sprzedaży butów wcale nie marzyłem. I rodzice nigdy nie mieli produkcji obuwia. Ale zawsze lubiłem robić to, co powoduje radość i rozkosz innych ludzi. A jeśli ten proces można nadal zarabiać, to ogólnie jest super. W rezultacie urlop macierzyński i niestrudzona kobieca energia pomogły zrealizować twórczy nastrój. Pochodzę z Jekaterynburga, tam urodził się mój syn. Zima, zaspy śnieżne i musisz iść z dzieckiem. Pamiętałem skutery, które były noszone w dzieciństwie. Ale oni oczywiście byli okropni. Na ratunek przybył Internet. Znalazłem buty, ale nie zwykłe, ale uszyte. Wysoka, ładna, z noskiem jak mokasyn. Zamówiłem, otrzymałem, próbowałem. Świetnie Minus 30, a nogi są ciepłe. Oczywiście z czasem zdałem sobie sprawę z wad modelu: zbyt szeroki - śnieg pada i ślizganie się stopy, szyta podeszwa - wilgoć przenika przez szwy i inne. Chciałem to wszystko naprawić. Otrzymałem zgodę od założyciela firmy, w której kupiłem buty do szycia takich butów. Dla naszej marki wymyśliliśmy nazwę Vteple. Wygląda harmonijnie i czyta się po rosyjsku i angielsku. Pojemny i zwięzły, jasne jest, że buty - buty z ciepłą duszą. Logo zostało nam narysowane przez moskiewskiego projektanta. Kupiła nasze buty i bardzo ją lubiła. Owce pojawiły się w tytule z wzruszającym spojrzeniem.

Produkcja

W 2010 roku w naszym kraju było tylko dwóch producentów butów filcowych. Teraz jest ich około 10. Zorganizowaliśmy naszą produkcję dwa lata temu i pomimo faktu, że konkurencja rośnie, stale wygrywamy. Wyjaśniam to jakością, na którą zwracamy dużą uwagę. Połowa producentów rozpoznaje buty tylko jako kapcie i nazywa je butami. Tacy ludzie mają szeroką formę, śliską podeszwę, ale nie potrzebują innej do pracy w domu. Możesz dużo zaoszczędzić na produkcji, jeśli kupisz tanie podeszwy i filc techniczny. Tak więc wielu szyje na podeszwie EVA, która ślizga się i pęka na zimno. Często używaj filcu niskiej jakości, z którego buty tracą kształt, moczą się i zamarzają. Jak mówią, aby zrobić filcowe buty - nie szyć poszewki na poduszkę, nie należy zapominać. Zawsze zamawialiśmy surowce w Kazaniu w dużej fabryce filcu. Od ubiegłego roku zaprzestali współpracy ze względu na obniżenie jakości materiału. Niestety w Rosji jest to jedyny producent filcu. Dlatego w Austrii znaleźliśmy materiał z wełny owiec merynosów, teraz gwarantujemy nie tylko wysoką jakość, ale także 10 kolorów, których nikt nie ma na rynku. Ulepszyliśmy również podeszwę, jest dwuwarstwowa na naszych filcowych butach: jedna warstwa pochłania, druga nie zsuwa się, jest to bardzo ważne w przypadku butów zimowych. Przez długi czas szukaliśmy fabryki, która mogłaby uszyć to, czego potrzebowaliśmy i poradzić sobie z objętościami. To było ważne, ludzie, technologia i chęć do pracy. Rozważali nawet chińskich producentów, ale zdecydowali się na Rosję i postanowili zwiększyć produkcję krajową. Pierwsze wyprodukowane buty w Tambowie. W tym mieście istniała fabryka obuwia, która prawie „umarła”. Dzięki naszym zamówieniom był ładowany, ludzie dostali pracę i pensje. Teraz zaczynamy współpracować z produkcją w Jarosławiu.

Filcowe buty online

Kiedy mówię, że produkujemy buty i mieszkamy w Soczi, wielu to zaskakuje. Od momentu powstania naszej marki udało nam się zamieszkać w Jekaterynburgu, Moskwie, a teraz - w kurorcie. Przeprowadzamy się nie z powodu biznesu, ale ze względu na komfortowe warunki życia. Mamy dwóch synów i chcieliśmy dodać więcej słońca i uśmiechów do życia. Mieszkamy tu krócej niż rok, ale zakochaliśmy się w Soczi całym sercem, a jaki wspaniały jest sezon poza sezonem ... I tak, tutaj też noszymy filcowe buty.

Organizowaliśmy sprzedaż butów przez Internet. Dlatego nie ma potrzeby wskazywania miejsca produkcji. Chociaż małżonek często jedzie w podróż służbową. Wcześniej wszystkie rzeczy były robione razem - ja i mój mąż Maxim. Teraz mamy kilku menedżerów sprzedaży. Działają również zdalnie z różnych miast. Pozwala to połączyć rodzinę i pracę.

Główny strumień zamówień, które otrzymujemy z Instagrama, na tej stronie zaczęliśmy bardzo dobrze i szybko. Sekret polega na komunikacji na żywo i ciągłym sprzężeniu zwrotnym, co pomaga nam stale ulepszać. Dziś sprzedajemy około 1000 par butów miesięcznie. W ciągu ośmiu lat pracy buty zostały wysłane do 28 krajów. Cała Rosja, a także Ukraina, Białoruś i Kazachstan od dawna są ciepłe. Za granicą uwielbiają też buty filcowe, ponieważ europejska zima jest zimna, a może wszyscy są zmęczeni butami ugg, a tutaj jesteśmy z Rosji, którzy kochają. Kiedyś było nawet zamówienie w Zimbabwe. Rosjanka przeprowadziła się tam, by zamieszkać, i zamówiła parę filcowych butów. Okazuje się, że kiedy jest lato, w Afryce jest super. Ponadto nasze filcowe buty są trochę podobne do tradycyjnych, są nie tylko wygodne, ciepłe, ale także piękne. Być może dlatego wśród naszych klientów są blogerzy mody i styliści.

Alternatywa dla uggs

Valenoks są towarami sezonowymi. A największy przepływ sprzedaży ma miejsce w miesiącach zimowych. Latem liczba kupujących zmniejsza się trzykrotnie, ale nadal kupują buty. I nie widzę w tym nic dziwnego - biorąc pod uwagę, że buty są wykonane z naturalnego filcu, jest wygodny zarówno w temperaturze -30, jak i w +15. Teraz planujemy rozszerzyć produkcję. Dlatego wkrótce zaoferujemy nowy model - kapcie wykonane z naturalnej skóry owczej. Można je nosić w ciepłym sezonie.

Przez długi czas moim ukochanym marzeniem było „dogonić i wyprzedzić” słynnego australijskiego Ugga. Czy niezwykłe buty mogą podbić świat? Dlatego pomysł rosyjskiej produkcji i marki naprawdę mnie rozgrzał. Teraz mamy wrażenie, że jesteśmy inni. Teraz planujemy mieć sklep w centrum handlowym w każdym mieście w Rosji. Wiele osób chce oglądać walenoki na żywo i dotykać ich, przymierzać. Do tej pory partnerzy pomagają nam w rozwiązaniu tego problemu. Przedstawiciele Vteple pracują w wielu dużych miastach: w Moskwie, Kazaniu, Irkucku, Władywostoku, Jakucku i innych. Są partnerzy w Kazachstanie, na Ukrainie, na Łotwie.

W każdej firmie występują trudności, pytanie dotyczy tego, jak się do nich odnosimy. Każdy problem powinien zostać zamknięty, gdy tylko się pojawi, aby nie zamienić się w śnieżkę. Musisz stale dążyć do tego, co najlepsze. Najtrudniejszą rzeczą w naszym biznesie jest kontakt ze sceptykami. Jestem perfekcjonistą i trudno mi zaakceptować, że nie wszyscy lubią buty. Zwłaszcza, gdy nosisz je sam i jesteś zadowolony ze wszystkiego. Według statystyk 10 klientów tylko jeden ma jakiekolwiek reklamacje. Mamy więc nad czym popracować.

Jak wybrać odpowiednie buty?

Większość producentów, takich jak my, sprzedaje filcowe buty przez Internet. I często trudno jest wybrać dobre. Oto kilka punktów do oceny jakości:

 Grubość filc ma nie mniej niż 5-8 milimetrów, jeśli mniej, to nie możesz liczyć na ciepło w temperaturze -30, takie filcowe buty rozgrzeją się maksymalnie o -5 - -10 stopni.

  Formularz buty na zdjęciu. Jeśli filcowe buty są „przyszyte na jednej nodze”, są to błędy w cięciu. Są mało prawdopodobne, aby były wygodne. Jeśli forma wydaje się nieporęczna, to w ogóle ci się nie wydaje, są takie, co oznacza, że ​​stopa będzie się ściskać i dyndać.

 Podeszwa. Ogólnie powinno być, ponieważ filcowe buty na filcowych podeszwach są uważane za domowe. Jeśli jest podeszwa, to nie powinna być z EVA, powinna być gumowa, nie powinna być przyszyta do filcowych butów, wilgoć przenika przez szwy. Podeszwa butów filcowych powinna być przyklejona, najlepiej pod prasą. I powinien mieć co najmniej jeden centymetr szerokości, rozszerzając się do pięty

 Wiele sprzedawcy starają się ukryć wady butów o efektownym wystroju - koraliki, futro, cyrkonie i pióra. Poproś o zdjęcie bez wystroju, aby mieć pewność jakości butów.

  Service i komunikacja. Trudno to przypisać jakości, ale ponieważ mówimy o sprzedaży za pośrednictwem Instagramm, ten aspekt jest prawie na pierwszym miejscu. Dzisiaj, wśród 10 kont z filcowymi butami, dwa, trzy to oszuści. Poproś o zdjęcie bezpośrednio, zadawaj pytania, zobacz recenzje, nie wstydź się. Kierownik nie powinien odpowiadać na twoje pytania przez pół dnia i nie może tego zrobić.


Zdjęcia: vteple.

Popularne Wiadomości

Kategoria Biznesmenów, Następny Artykuł

Chris Stevens „App Store Millionaires”
Skrzynie

Chris Stevens „App Store Millionaires”

H&F studiuje jedną książkę biznesową tygodniowo i wybiera z niej najciekawsze momenty. Tym razem czytamy książkę słynnego dewelopera Chrisa Stevensa o tym, jak wygląd AppleStore wpłynął na życie zwykłych użytkowników i programistów, zamieniając niektórych z nich w milionerów, a innych w bankructwo.
Czytaj Więcej
Alexander Auzan „Ekonomia wszystkiego”
Skrzynie

Alexander Auzan „Ekonomia wszystkiego”

Alexander AUZAN Doktor nauk ekonomicznych, profesor, publicysta, dziekan Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Moskiewskiego MV Łomonosow Człowiek W wyniku cudzołóstwa wielkiego filozofa i ekonomisty Smitha z francuskim Oświeceniem okazał się Homo economus - wszechwiedzącym egoistycznym dranem, który ma nadprzyrodzone zdolności racjonalizacji i maksymalizacji swojej użyteczności.
Czytaj Więcej