Dobry nawyk

Trzymaj gadżety w porządku

Życie wokół wciąż mówi o dobrych nawykach i prostych czynnościach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. W nowej wersji - proste nawyki cyfrowe, które pomogą przedłużyć żywotność smartfonów, tabletów i laptopów.


Denis Mateev

Dyrektor wykonawczy Good Deeds Service

Wszyscy jesteśmy bardzo zdenerwowani, gdy urządzenia elektroniczne przestają spełniać nasze oczekiwania: zamiast pracować z pełną mocą, psują się, zwalniają i są atakowane przez hakerów. Aby uniknąć takich problemów, musisz przestrzegać kilku prostych zasad.

Chroń baterię

Stałym problemem, z którym spotykają się użytkownicy urządzeń bezprzewodowych, jest słaba moc baterii. Dokładniej, niewłaściwa obsługa, dzięki której szybciej się rozładowuje. Aby zoptymalizować pracę ze smartfonem, tabletem lub laptopem, aby nie trzeba było wymieniać baterii (lub samego gadżetu) tak długo, jak to możliwe, jest to całkiem realistyczne.

Poznaj model swojego urządzenia: nie tylko poznaj jego nazwę, ale także przeczytaj o nim na profesjonalnych forach, aby poradzić sobie z jego mocnymi i słabymi stronami. Na przykład niektóre modele technologii cyfrowej nie są przeznaczone do gier, co oznacza, że ​​hobby Clash of Clans znacznie obniży moc baterii i tak dalej.

Niezależnie od modelu gadżetu, okresowo przechodź do ustawień zasilania. Możliwe, że bateria szybko się wyczerpie z powodu aplikacji, która zużywa zbyt dużo energii i zajmuje dużo pamięci podręcznej.

Wszyscy kochamy gify: sprawiają, że wiadomości są fajniejsze, a wiadomości w sieciach społecznościowych - ciekawsze. Jednocześnie animowane obrazy rozładowują baterię nie gorzej niż filmy z YouTube'a. Dlatego lepiej jest wyłączyć automatyczne odtwarzanie gifów na urządzeniu.

Mity o niedopuszczalności korzystania z opłat nienatywnych nie są wcale mitami. Nawet jeśli Twój nowy gadżet ma to samo złącze co stary, nie oznacza to, że możesz używać jego ładowarki. Powodem jest obecna siła, którą dostrzega: nie zawsze jest on odpowiedni dla „obcego” urządzenia, w wyniku czego bateria nie będzie w stanie otrzymać niezbędnej ilości energii (lub odwrotnie, nie będzie w stanie poradzić sobie z nadmiarem).

Chronić przed gorącem

Wpływa na działanie gadżetu i jego ogrzewanie. Po pierwsze, przegrzane elementy mechanizmów spowalniają system, przetwarzają każdy sygnał przez długi czas i ostatecznie ulegają awarii. Po drugie, istnieje wysokie prawdopodobieństwo zwarcia: gorące powietrze wychodzące z urządzenia zderza się z zimnym powietrzem otoczenia, powodując kondensację.

Nigdy nie pozostawiaj urządzenia cyfrowego na otwartym słońcu lub w pobliżu gorącej baterii. I jeszcze jedno: regularnie oddawaj duże gadżety lub komputery do profesjonalnego czyszczenia w serwisie. Ich układ chłodzenia jest bardzo wrażliwy na kurz, co oczywiście przekłada się na szybkość pracy. Pył gromadzący się na częściach powoduje, że nagrzewają się one nie gorzej niż letnie słońce.

Wolna pamięć

Eksperci zgadzają się, że do poprawnego działania gadżetu potrzeba co najmniej 10% wolnej pamięci. Nie warto doprowadzać sytuacji do skrajności: istnieje wiele zasobów, w których możesz przesłać swoje stare pliki. Są to zarówno pamięć w chmurze, jak i podstawowe dyski flash i dyski twarde. Nawiasem mówiąc, przydatne jest również regularne przesyłanie plików i aplikacji z pamięci RAM gadżetu - jest to repozytorium, w którym nie należy pozostawiać przez długi czas wszystkiego, co nie jest związane z ustawieniami systemowymi urządzenia. To prawda, że ​​tylko właściciele „androidów” mogą to zrobić ręcznie.

Regularnie skanuj w poszukiwaniu wirusów

Większość użytkowników gadżetów przechowuje, jeśli nie wszystkie, dużą część ważnych informacji: hasła ze skrzynek pocztowych i sieci społecznościowych, dane paszportowe i numery kart bankowych, zdjęcia, kontakty i tak dalej. Aby je chronić, musisz okresowo sprawdzać urządzenia za pomocą oprogramowania antywirusowego: nowi hakerzy umiejętnie ukrywają swoje aplikacje, aby czasami nawet najbardziej zaawansowany użytkownik nie odróżniał ich od zwykłych programów. Ponadto program antywirusowy blokuje wyskakujące okienka, zabrania pobierania niechcianych aplikacji i oszczędza na energochłonnych reklamach w przeglądarkach - pomoże to oszczędzać energię baterii.Cover: leungchopan - stock.adobe.com

Obejrzyj wideo: SPRZĄTAM SWOJĄ TOALETKĘ Bazy, Maskary, Podkłady, Pudry, Gadżety do oczu, Pomadki ROZDANIE (Grudzień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Dobry nawyk, Następny Artykuł

Czy kucharze muszą nosić rękawiczki?
Zjedz pytanie

Czy kucharze muszą nosić rękawiczki?

Moda na otwarte kuchnie w restauracjach nie przemija: możliwość oglądania, jak gotują jedzenie, stała się prawie dobrą formą. Jednak pomimo przejrzystości instytucji wciąż pojawia się pytanie dla klientów: czy kucharze powinni nosić rękawiczki i czapki, a ich brak stanowi naruszenie? Rozmawialiśmy z szefem kuchni, dyrektorem generalnym i lekarzem, aby dowiedzieć się, jak naprawdę są rzeczy.
Czytaj Więcej
Jaka jest różnica między Longo i Americano?
Zjedz pytanie

Jaka jest różnica między Longo i Americano?

Istnieje wiele sposobów parzenia kawy i nie zawsze łatwo jest ustalić, czym się one różnią. Coraz więcej kawiarni odmawia gotowania Americano i oferuje gościom alternatywę w postaci longo. Jaka jest różnica między tymi dwoma napojami i jakie są korzyści, dowiedzieliśmy się od ekspertów w branży kawowej.
Czytaj Więcej
Który alkohol ma najmniej cukru?
Zjedz pytanie

Który alkohol ma najmniej cukru?

Coraz więcej osób myśli o zmniejszeniu spożycia cukru, a to nie jest łatwe zadanie: cukier występuje prawie wszędzie. Aby ułatwić Ci wybór napoju o najniższej zawartości cukru, wspólnie z Michaiłem Pugaczowem, głównym barmanem Less Sugar Bar, opracowaliśmy ocenę alkoholu. Michaił Pugaczow, szef kuchni barman Less Sugar Bar Nie jest tajemnicą, że cukier zawiera cukier: jest to albo cukier resztkowy użytych składników, albo dodatek cukru z powodu różnych syropów w kompozycji.
Czytaj Więcej