Dobry nawyk

Podaruj niechciane prezenty

Życie wokół mówi o dobrych i prostych rzeczach, które czynią twoje życie lepszym. W nowym wydaniu - o tym, dlaczego przekazywanie rzeczy, które Ci nie odpowiadają, jest przydatne (i słuszne).


Ekaterina Kolchanova

Założyciel sklepu internetowego „Osoka Vysoka” i współzałożyciel projektu Now Now

Czas Nowego Roku to czas, w którym przypominamy sobie wieczne wartości, takie jak miłość i przyjaźń, i w raczej tradycyjny sposób przypominamy im o krewnych, przyjaciołach lub współpracownikach. Wielomilionowy przemysł towarów i usług pozwala nam to robić szybko, wygodnie i pięknie - jednak nasza nadmierna hojność wpływa nie tylko na portfel, ale także na środowisko. Oprócz surowców rzeczywista wartość rzeczy obejmuje energię elektryczną, wodę, odpady przemysłowe i emisje spalin. Aby stać się bardziej świadomym, zacznij szukać prezentów nie od półek sklepowych, ale od tego, co już masz.

Co można obdarować

prezenty, które nie pasowały. Niestety, Święty Mikołaj nie zawsze zna ludzi dobrze i dość często nie przedstawia tego, czego tak naprawdę oczekujemy. Nie jest to powód do zmartwienia: najważniejszą rzeczą w prezencie jest uwaga, a jeśli rzecz ci się nie podoba, nie wahaj się jej rozdzielić.

Ozdoby choinkowe i ozdoby choinkowe. Dobrym nawykiem jest dawanie (i otrzymywanie w prezencie) zeszłorocznych dekoracji świątecznych, które z czasem stają się jeszcze cenniejsze. Nie musisz więc kupować ich co roku, a drzewo będzie wyglądać na nowo w kółko.

Książki Nadal najlepszy prezent. Oto kilka kategorii, które możesz łatwo rozpowszechniać: książkę, którą przeczytałeś, ale nie planujesz pozostawiać w domowej kolekcji; dwie identyczne kopie; nie twój autor; rzadka edycja, ale temat nie jest szczególnie blisko Ciebie.

Pięć hacków życia za świadome dawanie

Zdobądź pudełko lub miejsce w domu na prezenty, które nie pasują do ciebie i inne rzeczy, które mogą się z nimi stać, i zacznij od niego, gdy nadejdzie czas na dawanie.

Zwróć uwagę na to, co lubią twoi bliscy z twoich rzeczy - może to być dobry (a nawet trochę bardziej pożądany niż coś nowego) prezent.

Utrzymuj rzeczy w dobrym stanie, aby mogły stać się prezentem dla kogoś innego, gdy przyjdzie czas.

Pakowanie prezentów nie tylko sprawia, że ​​każda zwykła rzecz staje się prezentem, ale także szybko staje się śmieci. Jeśli ostrożnie otworzysz prezent, papier można ponownie wykorzystać: wyciąć, połączyć, wymyślić nowe techniki pakowania.

Dając komuś prezent, powiedz, że nie jest przerażające, jeśli on również go podaruje, jeśli coś nie pasuje lub się nudzi.Cover:imynzul - stock.adobe.com

Obejrzyj wideo: Podaruj prezenty przez Gadu-Gadu! - GG (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Dobry nawyk, Następny Artykuł

Ludzie w mieście: kto zabiera zwierzęta ze schronisk
Ludzie

Ludzie w mieście: kto zabiera zwierzęta ze schronisk

Miasto ma kilkadziesiąt schronień dla bezdomnych zwierząt. Koty i psy przybywają tam w dużych ilościach i na różne sposoby, ale znacznie rzadziej zdobywają nowych właścicieli. Życie wokół znalazło zwierzęta, które miały szczęście znaleźć dom, i rozmawiało z tymi, którzy zdecydowali się wziąć je dla siebie.
Czytaj Więcej
Osobiste doświadczenie: staż w restauracji wyróżnionej gwiazdką Michelin
Ludzie

Osobiste doświadczenie: staż w restauracji wyróżnionej gwiazdką Michelin

Polina Manskaya, dziennikarka kulinarna, twórczyni Foodandfood.ru, witryny poświęconej jedzeniu i podróżom, opowiedziała Lifeowi, jak po studiach we włoskiej szkole dla profesjonalnych szefów kuchni przebywała na stażu w restauracji nagrodzonej gwiazdką Michelin, co kosztowało i uczyło. WYBÓR RESTAURACJI Przed studiami w akademii kulinarnej nigdy nie pracowałem jako kucharz, ale byłem zainteresowany uzyskaniem stażu w restauracji z gwiazdkami Michelin.
Czytaj Więcej
Osobiste doświadczenie: Jak uratować opuszczone osiedla na przedmieściach
Ludzie

Osobiste doświadczenie: Jak uratować opuszczone osiedla na przedmieściach

Muzeum Moskiewskie organizuje wystawę poświęconą dawnym majątkom szlacheckim, które znajdują się na terenie tzw. Nowej Moskwy, w przestrzeni między Autostradą Kijowską a Warszawską, która nagle stała się miastem. Rosyjskie majątki szlacheckie to ból i smutek zarówno dla Ministerstwa Kultury, jak i miłośników architektury: w większości przypadków są to zapomniane ruiny, które należy przechowywać kosztem budżetu, ale nie przeznaczaj pieniędzy na ich odbudowę.
Czytaj Więcej