Ciekawe

Jak to działa: mistrz tatuażu

O zostaniu tatuażystami

Jako dziecko oglądałem dużo telewizji i często widziałem, jak źli ludzie biją i noszą różne tatuaże, więc całe to otoczenie zapadło mi w pamięć w młodym wieku. Bardzo słabo studiowałem w szkole, na studiach i w instytucie. Jedyną rzeczą, którą lubiłem robić, było rysowanie. W rezultacie, po ukończeniu uniwersytetu, zdałem sobie sprawę, że nie mogę zrobić nic innego. W wieku 21 lat otrzymałem swój pierwszy specjalny sprzęt do tatuażu w prezencie, a mój przyjaciel dobrowolnie poddał się mojej pierwszej pracy. Potem zrobiłem straszny tatuaż, który sam poprawiłem w ciągu tygodnia.

mój przyjaciel i ja zaryzykowaliśmy
i zainwestował wszystkie pieniądze
wynajem piwnic

Zawsze miałem wielu przyjaciół i znajomych z różnych subkultur i trendów młodzieżowych, z których wielu pozwoliło im ćwiczyć. Od pewnego czasu biję tatuaże na jedzenie i prezenty, ale rok później w moim mieszkaniu założyłem domowe studio. Rok później dołączył do mnie mój partner, a potem zdałem sobie sprawę, że jesteśmy ciasno w mieszkaniu i musimy poszukać innego pokoju. Potem wraz z moim przyjacielem zaryzykowaliśmy wszystko i zainwestowaliśmy wszystkie pieniądze w wynajęcie piwnicy na terytorium jednego z moskiewskich klastrów. Co zaskakujące, nasz młodzieńczy maksymalizm zadziałał i wszystko poszło dobrze.

Moja historia jest raczej wyjątkiem: zazwyczaj mistrzowie zdobywają doświadczenie, które mam po 10-15 latach pracy. Tej sztuki nigdzie nie uczy się w Rosji, a podstaw można opanować, prosząc uczniów o doświadczenie w tatuażu. Najczęściej ludzie, którzy są w jakiś sposób związani z subkulturami, mają problemy z prawem, studiują i tak dalej idą do tatuażystów.

O bazie klientów

Najlepszym sposobem na reklamę artysty tatuażu jest przekaz ustny. Jeśli tatuaż zostanie wykonany idealnie, klient na pewno pokaże go wszystkim swoim znajomym. Jeśli mają również ochotę na tatuaż, udają się do sprawdzonego i chwalonego mistrza, a nie do nikogo.

Jeśli tatuażysta wykonuje swoją pracę jakościowo, słucha klienta, jest miły w komunikacji i uprzejmy, osoba przyjdzie do niego ponownie i przyprowadzi swoich przyjaciół. A jeśli jest manekinem, stoi w miejscu i nie robi postępów, to prawie nikt do niego nie wróci. Ponadto wykwalifikowany mistrz tatuażu to nie tylko artysta, ale także psycholog, przyjaciel, projektant, lekarz i doradca. Możesz porównać mistrza tatuażu z fryzjerem z tą różnicą, że włosy odrosną, a tatuaż nigdzie nie pójdzie. Nie ma zawodów podobnych do mojego.

O modzie

Co zaskakujące, termin „moda” ma również zastosowanie w przypadku tatuaży. Trzy lata temu modne były ptaki i wstążki. Pięć lat temu wszyscy pobili wszystko, co było na gwiazdach rocka i gwiazdach alternatywnej sceny: róże, gwiazdy i tak dalej. Spójrz przynajmniej na Timati, który następnie nakłuł sobie starą szkołę, i wszyscy, idąc za jego przykładem, biją gwiazdy na łokciach. Cyrk

Jeśli teraz klient poprosi o wypełnienie prostej gwiazdki lub napisu, odmówię. Aby się do mnie dostać, muszę być zainteresowany. Moją specyfiką jest realistyczna praca lub pewnego rodzaju eksperymenty z grafiką, wszelkie złożone zadania. Każdy dobry mistrz ma swój własny cel.

O stawkach

Średnio w Moskwie godzina pracy dobrego artysty tatuażu kosztuje około trzech do czterech tysięcy rubli. Szybkość pracy zależy od stylu i złożoności. W ciągu trzech godzin możesz zdobyć pół ręki, jeśli praca ma prosty styl. W takich przypadkach dopuszczalne jest popełnienie błędu wynoszącego dwa do trzech milimetrów. Ale są tatuaże z dużymi szczegółami, w których można poruszyć zdjęcie o wymiarach dziesięć na dziesięć centymetrów przez ponad godzinę.

Wiele osób uważa, że ​​ceny pracy mistrza tatuażu nadal są dokonywane w pudełkach zapałek i paczkach papierosów, ale te konserwatywne tradycje nie mają nic wspólnego z prawdziwą sztuką. Tak się złożyło, że w Rosji założycielami profesjonalnego przemysłu tatuażu byli dawni tatuatorzy, którzy przeszli przez więzienie lub wojsko - nie jest to najlepszy start-up sztuki. Teraz wszyscy odchodzą na emeryturę, ponieważ nie mogą przyzwyczaić się do nowoczesnych trendów.

O procesie pracy

Często klienci przychodzą do nas po prostu z pomysłem, a my, bazując na nim, rozwijamy ten pomysł do końca. Rzadki mistrz zgodzi się na wypełnienie tatuażu zgodnie z już przygotowanym szkicem tylko wtedy, gdy uzna to za niezwykle interesujące i odpowiednie dla osoby. Każdy wykwalifikowany artysta tatuażu jest w stanie wyjaśnić, że lepiej jest zrobić coś indywidualnego, ponieważ jeśli pokonasz gotowy obraz, prawdopodobnie jest on już na kimś przedstawiony.

Podczas tatuowania ktoś zasypia, a ktoś krzyczy nieprzyzwoicie. Próg bólu jest inny dla każdego. Często zdarza się, że przy wielkich skokach oczy są łzawiące z bólu, a kruche dziewczyny spokojnie czytają książki. Najbardziej bolesne miejsca na tatuaże to miejsca, w których znajdują się strefy erogenne, nagromadzenia zakończeń nerwowych: wewnętrzne powierzchnie ramion i bioder oraz miejsca zgięć. Najtrudniejszą rzeczą do pokonania jest to, że kość jest bardzo blisko skóry: obojczyki, kręgosłup, łokcie, kolana, palce.

Tatuaże najlepiej wykonywać nie na cienkich lub grubych, ale na wysportowanych ludziach. Skóra to płótno tatuażysty. O wiele przyjemniej jest pracować na twardej powierzchni, niż wpaść w bagno tłuszczu rękami.

O przerabianiu tatuaży

Bardzo często ludzie przychodzą do nas z okropnymi tatuażami, aby wykonać restaurację lub całkowite zatuszowanie, zmianę. Dla mojej praktyki zabiłem ogromną liczbę przerażających tatuaży. Najczęściej tuszowania są dokonywane przez mężczyzn, w większości przypadków są to krzywe tatuaże armii: pływali, łamali i bali się Wikingowie, smoki i dinozaury. Traktuję takie rzeczy jak lekarza i postrzegam to bardziej jako żałosną diagnozę niż jako coś śmiesznego. Nie rozumiem, jak możesz chodzić z taką osobą, czasami po prostu chcesz zamknąć oczy i płakać. Ale ogólnie brzydkie tatuaże nie są przerażające. Wszystko można przerwać lub poprawić.

Zdarza się, że jestem proszony o podanie nazwiska lub portretu kochanka. Zwykle próbuję odwieść od tatuażu z emocjonalnym przesłaniem, wiem, że osiemdziesiąt procent par i małżeństw w Rosji rozpada się. Ale klienci są wytrwali i twierdzą, że ich miłość przetrwa, dopóki śmierć ich nie rozłączy. Po pewnym czasie ci ludzie oczywiście przychodzą do mnie ponownie i proszą o remake tatuażu. W takich przypadkach sugeruję przerwanie portretu lub zrobienie czegoś z życia pozagrobowego. Dlaczego nie zmienić byłej dziewczyny w zombie, prawda?

Oczywiście wszyscy tatuatorzy spędzają dużo czasu i często piją alkohol. Podczas tych biesiad ktoś na pewno dostanie komuś tatuaż, ale najczęściej rano ludzie budzą się, widzą tatuaż, śmieją się i zaczynają nowy dzień. Nie pamiętam takiego przypadku, że ktoś cierpiał. Ale kiedy pijani ludzie z ulicy wchodzą do naszego salonu, natychmiast im odmawiamy. Chociaż wtedy często wracają trzeźwi.

O uzależnieniu

Uzależnienie od tatuażu istnieje, nazywamy je niebieską chorobą. Ludzie, którzy wykonują pierwsze prace nad sobą, najczęściej potem robią jeszcze kilka. 80% moich klientów wraca po nowy tatuaż więcej niż raz. I nikt w zasadzie nie żałuje tatuażu, ludzie szybko przyzwyczajają się do nowego wyglądu i postrzegają tatuaż jako część siebie.

O klientach

Tatuaże są bite głównie przez osoby w wieku od 18 do 35 lat. Wszystkie są bardzo różne, od biednych młodych studentów po bogatych dorosłych. Na przykład wśród naszych klientów jest kilka osób ze Zjednoczonej Rosji, a jeden poseł z partii LDPR ma tatuaże w postaci pocałunków na papieżu, ogromną liczbę intymnych kolczyków, a także jest homoseksualny. Członkowie „Zjednoczonej Rosji” stają się coraz bardziej skromni, w zasadzie robią tatuaże rodzinne przypominające jego żonę, dzieci i rodziców.

LUDZIE ZAPYTAJĄ O WSZYSTKO:
OD RELIGIJNYCH OBRAZÓW DO NIEKTÓRYCH KARYKATUR SZYI

Ostatnio wielu hipsterów zatkało się ze mną. Najpopularniejsze w tych kręgach jest coś oryginalnego, a nie jak wszyscy inni. Chociaż w rzeczywistości wszyscy ci ludzie są tak indywidualni i niezależni, że ostatecznie tworzą jeden umysł. Niedawno dostałem tatuaż na dziewczynie, która poprosiła mnie o wypchanie głowy jelenia na plecach, której rogi zmieniają się w gałęzie, a między nimi jest kolorowy trójkąt. To kwintesencja tatuaży hipster.

Nie mogę podzielić się preferencjami kobiet i mężczyzn w tatuażach, w mojej praktyce każdy uderza zupełnie inaczej i często nie jest podatny na logikę. Ludzie proszą o posiekanie wszystkiego: od obrazów religijnych po szalone karykatury. Wszystko indywidualnie.

O stereotypach

Wiele osób uważa, że ​​tatuaże to hieroglify i delfiny. W Rosji zapotrzebowanie na tatuaże nad kością ogonową jest nadal bardzo wysokie. Większość populacji nie jest bardzo mądra, dlatego też wprowadzają wszelkiego rodzaju bzdury. W ogóle nie rozumieją branży, jej stylów i kierunków, w ogóle się nie lubią. Jedną rzeczą jest zabranie Moskwy, Sankt Petersburga, Niżnego Nowogrodu i innych dużych miast, wszystko jest mniej lub bardziej normalne w przypadku tatuażystów. Ale w małych miasteczkach okropne jest to, co się dzieje.

Dzięki Bogu sytuacja stopniowo się poprawia. Prawie wszyscy aktywnie korzystają teraz z sieci społecznościowych, w których istnieje wiele społeczności tatuujących. Ludzie to wszystko widzą i zaczynają zdawać sobie sprawę, że zamiast banalności można wypchać się czymś pięknym i oryginalnym.

W Rosji, w porównaniu z Europą i USA, kultura tatuażu znajduje się w fatalnej sytuacji. Nasi ludzie dopiero zaczynają porzucać konserwatywne poglądy i rozumieją, że tatuaż nadal nie jest skazanym więzieniem, ale częścią współczesnej sztuki. Ale za kilka lat sytuacja zmieni się radykalnie na lepsze: ludzkie postrzeganie kultury zmieni się dramatycznie, a wszystkie konserwatywne poglądy popadną w zapomnienie. Wśród rosyjskich mistrzów jest wielu utalentowanych facetów, a teraz zaczynają zajmować czołowe pozycje w globalnym przemyśle tatuażu, a pierwszy dział tatuażu artystycznego wkrótce pojawi się nawet na moskiewskim uniwersytecie.

Wywiad: Anna Busygina
Ilustracje: Masza Sziszowa

Popularne Wiadomości

Kategoria Ciekawe, Następny Artykuł

Reżyser telewizyjny ze Stanów Zjednoczonych nakręcił film dokumentalny o studentach ratowniczych. Dlaczego
Osobiste doświadczenie

Reżyser telewizyjny ze Stanów Zjednoczonych nakręcił film dokumentalny o studentach ratowniczych. Dlaczego

W ramach American Film Festival Show US! Tim Warren, producent i reżyser seriali i programów telewizyjnych w USA, przybył do Władywostoku. W „Ocean” pokazał swój film dokumentalny „School 911”. Jest to historia paragrafu 53 karetki pogotowia w miejscowości Derien (Connecticut) z populacją 20 tysięcy mieszkańców. Ten post jest jedynym w mieście, a licealiści pracują tam od 50 lat.
Czytaj Więcej
Jako nauczyciel z Indii podróżował rowerem do Rosji
Osobiste doświadczenie

Jako nauczyciel z Indii podróżował rowerem do Rosji

Pod koniec lutego 28-letni nauczyciel matematyki z południowych Indii wybrał się na długą wycieczkę rowerową, której celem było wyjechać do Rosji i zobaczyć Mistrzostwa Świata na własne oczy. Przez cztery miesiące Franciszek widział pięć krajów, latał, płynął i przebył 4700 kilometrów. Życie wokół spotkało podróżnika w Petersburgu (z Moskwy Franciszek przybył już bez roweru) - powiedział, jak to było.
Czytaj Więcej
Co dzieje się w sieciach społecznościowych dla kobiet w ciąży, podróżników i prawosławnych
Osobiste doświadczenie

Co dzieje się w sieciach społecznościowych dla kobiet w ciąży, podróżników i prawosławnych

Na życzenie można znaleźć wiele sieci społecznościowych w serwisach wyszukiwania: niektóre są przeznaczone do randek, inne jednoczą ludzi niektórych zawodów, a inne - wyznawców określonej religii. Istnieją dziwne sieci społecznościowe - na przykład dla zombie lub zwierząt domowych. Życie większości tych witryn jest krótkie: są one uruchamiane i, nie udało im się zdobyć wystarczającej liczby odbiorców, przestają być sieciami społecznościowymi - aktualizacje tam, jeśli się zdarzają, nie są częstsze niż kilka razy w miesiącu, a aktywni użytkownicy przechodzą na bardziej znane strony.
Czytaj Więcej