Jak to działa

Wybrane: kontroler ruchu lotniczego, chirurg plastyczny, pracownik ONZ i inne zawody

W kolumnie „Jak to działa” przedstawiciele różnych zawodów anonimowo i bez cięć mówią o niuansach swojej pracy, obaleniu lub, przeciwnie, potwierdzają stereotypy. Redaktorzy zebrali najlepsze od początku 2014 roku.

Grafika

MASHA SHISHOVA

Kierownictwo firmy

„Ja sam wybrałem witrynę, ludzie, którzy byliby z tego zadowoleni. W dniu X goście zostali zabrani do jednej z urodzinowych restauracji i zaproszeni do holu: odbyła się wystawa reprodukcji klasycznych obrazów, na których sfotografowano bohatera dnia. Goście spacerowali po lobby Podczas badania płócien w korytarzu znajdowały się trzy babcie dozorcy, okresowo podchodzące do gości i ostrzegające, że nie należy ich dotykać: wszyscy pójdą do kolekcji urodzinowej mężczyzny. W tym czasie udawałem dziennikarza: podszedłem do ludzi z mikrofonem i aparatem fotograficznym, zapytał ich, jak bystra jest bohaterka dnia, czy rozpoznaliby go w tłumie, wszyscy jako jeden - duzi biznesmeni, kierownicy korporacji państwowych - twierdzili, że osoba urodzinowa jest osobą bardzo rzucającą się w oczy i rozpoznaliby go na tysiąc. Wszyscy ci ludzie nawet nie zdawali sobie sprawy, że ówczesny bohater przebrałby się za jedną z babć-opiekunów, kazał im wszystkie te uwagi i słuchał, jak chwalą go przed kamerą. Kiedy goście zostali zaproszeni do sali bankietowej, „babcia” wyszła i zdjęła makijaż ”.

Czytaj rzeczy

Uczestnik konkursu piękności

„Jury to wyjątkowa historia. Tak, było. Tak, były„ gwiazdy ekranowe ”. Ale w rzeczywistości nic nie zdecydowali. Wiem to, ponieważ ja i jeden prezenter telewizyjny z jury mieliśmy wspólnych znajomych wśród widzów na Finał. Powiedzieli mi sekret. Wszystko tak naprawdę zostało ustalone przez komitet organizacyjny i sponsorów, a nie przez jury. To czysta sprawa - to nie może zależeć od tego, jak głosuje oficjalne jury. To jest porządek, piękno i prestiż ”.

Czytaj rzeczy

Pracownik biura podróży

„Istnieją również podgatunki, takie jak wycieczki autobusowe w Europie. Jest dostępny dla naszego turysty i mu się podoba. Coś w całej Europie za 15 tysięcy rubli. Kontyngent jest wybrany dla osób pijących, ludzi bez wyobraźni i pieniędzy. Obecność w każdym mieście to dosłownie dwa Jeśli we Francji są nawet trzy dni, to cały czas jeździsz na obowiązkowe wycieczki - fabryki perfum itp. Ponadto zazwyczaj wycieczki nie obejmują jedzenia, ale po drodze zatrzymujesz się w miejscach, które ponownie płacą prowizję: kanapka będzie kosztować 10 euro, toaleta - 2, butelka wody - 5, a na koniec wydajesz kolejny tysiąc rubli tylko na jedzenie. A także wejście do muzeum za dodatkową opłatą. Mój przyjaciel wydał 65 tysięcy, chociaż wycieczka kosztowała 15. Za te pieniądze można było świetnie odpocząć w Paryżu sam ”.

Czytaj rzeczy

Osobisty asystent

„Osobisty asystent nie powinien przychodzić do szefa kuchni z problemem - tylko z rozwiązaniem. Przed Nowym Rokiem Galina poprosiła mnie o zamówienie siedmiu puszek czarnego kawioru na prezenty firmowe z Astrachania. Okej, kupiliśmy siedem puszek za 60 tysięcy rubli. Dziesięć minut przed pójściem na przyjęcie, ja Przypominam jej: „Galina, czas wyjść, bo inaczej nie dojdziesz, cała Moskwa stoi”. Powiedziała mi: „Masz dziesięć minut na znalezienie lodu i spakowanie prezentowego kawioru. Nie powinien być w temperaturze pokojowej, kiedy będę daj „”.

Czytaj rzeczy

Szwedzka rodzina

„Kiedy mieliśmy dzieci, moja żona i ja kupiliśmy duży dom. Dzieci mieszkały z nami dwa tygodnie w miesiącu, a następnie dwa tygodnie z ojcami. Od samego początku postanowiliśmy być otwarci na dzieci i nie ukrywać, w jaki sposób się urodzili. oboje są prawdziwymi matkami, uważają też Tommy'ego i Mikke za ich prawdziwych rodziców. Dzieci są świadome, że każde z nich ma biologiczną matkę i biologicznego ojca: mój syn wie, że jestem jego biologiczną matką, a Mikke jest biologicznym ojcem, a Katarina wie że Tommy jest jej biologicznym ojcem, a moja była żona jest biologiczną matką. mniej niż ja również nazywa mamę. Wszyscy na zmianę chodzimy na spotkania rodziców w szkole. ”

Czytaj rzeczy

Chirurg plastyczny

„Pacjenci chirurga plastycznego są bardzo różni. Biedni, którzy oszczędzali od kilku lat, i bardzo bogaci, przychodzą do nas. Dziewczyny z„ biurowego planktonu ”regularnie odwiedzają: najczęściej zbierają pieniądze na pożądaną operację przynajmniej za coś. Korzystają z chirurgii plastycznej zazwyczaj chcą poprawić swoje życie osobiste, ale teraz jest to o wiele bardziej problematyczne: wszyscy zostają do późna w pracy, mogą odmawiać sobie wakacji i nowych ubrań na lata, aby później mogli przyjść i zrobić przynajmniej małą operację plastyczną w nadziei, że wszystko rozwiąże ich problemy. To naprawdę bardzo pomaga: po zabiegu osoba zaczyna czuć się bardziej pewna siebie. ”

Czytaj rzeczy

Kontroler ruchu lotniczego

„Jesienią 2013 roku historia w Wnukowie, gdy dyspozytor zapobiegł kolizji dwóch samolotów, trafiła do mediów. Transaero Airlines było wtedy urażone i rozumiem facetów, którzy ujawnili to mediom, ponieważ zawsze okazuje się, że to dyspozytor jest winny. próbuje oskarżyć go o rozpoczęcie lotu Transaero do Moskwy, że nie musiał interweniować. Gdy TU-204 rozbił się we Wnukowie, dyspozytor zobaczył samolot, zaczął krzyczeć: „Hamulec!” Prokuratura powiedziała mu: dlaczego ingerowałeś w pilotowanie liniowca, nie miałeś va. Ale nawet wtedy dyspozytor nagroda została przyznana za co zapobiega kolizji. "

Czytaj rzeczy

Pracownik ONZ

„Jakoś, idąc korytarzem, zobaczyłem przez drzwi w jednym z biur Arabskiej Służby Radia Radia ONZ kobietę w bardzo pięknych ubraniach - granatową, haftowaną srebrnymi nitkami. Modliła się do Allaha. Przechodziłem delikatnie, choć jej jasny szlafrok bardzo mnie szedł Następnym razem, przechodząc obok tego samego biura, spodziewałem się, że ją znowu zobaczę, ale była tam zupełnie inna dama - w nudnych biurowych spodniach i swetrze z rozpuszczonymi włosami. Mimowolnie przyłapałem się na myśleniu: dokąd poszła ta muzułmańska kobieta ubrania religijne? Oczywiście, że to było t Ta sama kobieta, tylko na modlitwie, ona szczególnie zmieniał. "

Czytaj rzeczy

Obejrzyj wideo: Pitbull - odc. 1 wybrane sceny (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Jak to działa, Następny Artykuł

Rzeczy tygodnia: Szaliki
Styl

Rzeczy tygodnia: Szaliki

Uniqlo, 399 s. 60% akryl, 40% wełna atrium, Zemlyanoy Val, 33 +7 (495) 970-15-55 Topman, 359 str. 100% akrylowy „europejski” plac stacji Kijów, 2 +7 (495) 980-51-72 Penfield, 1500 str. 100% bawełny Fott Stoleshnikov per., 7, str. 5 +7 (926) 082-84-85 Henrik Vibskov, 5,200 str. 60% jedwab, 40% bawełna "Kuznetsky Most 20" Kuznetsky Most, 20 +7 (495) 623-78-88 Johnstons, 2900 str.
Czytaj Więcej
Wszystko związane: czapki, rękawiczki, szaliki na lodowisku
Styl

Wszystko związane: czapki, rękawiczki, szaliki na lodowisku

W tym roku znacznie łatwiej było znaleźć ciekawe rzeczy do jazdy na łyżwach: w samym Parku Gorky pojawiły się jednocześnie trzy linie zimowych ubrań i różnych akcesoriów: czapki, mitenki, skarpetki, szaliki, a nawet swetry. Wokół życie odkryło, kto produkuje rzeczy na lodowiska, ile kosztują i z czego są wykonane.
Czytaj Więcej
Rzeczy dla domu: wybór projektanta Nikolai Nikitina
Styl

Rzeczy dla domu: wybór projektanta Nikolai Nikitina

Życie wokół kontynuuje rubryka poświęcona wnętrzom i wyposażeniu domu. Projektanci wybierają w sklepach internetowych dziesięć rzeczy, które mogą być przydatne na farmie lub po prostu stać się częścią wnętrza, a także wyjaśnić, co im się podobają. W nowym numerze - architekt i projektant Nikolay Nikitin, który kieruje Story Store.
Czytaj Więcej
Wystąpienie: Sveta Bekasova, kurator
Styl

Wystąpienie: Sveta Bekasova, kurator

Co tydzień redakcja prosi jednego ze znajomych mieszkańców Petersburga, aby robił zdjęcia na ulicy i powiedział im, jakie marki ma na sobie, gdzie je kupił i gdzie zwykle woli kupować ubrania. W nowym numerze - kurator i dyrektor artystyczny przyszłego baru w „Piętro” Sveta Bekasova, którego życie sfotografowano na dachu Ligowskiego, 74.
Czytaj Więcej