Jak to działa

Dostawa pizzy

Kto idzie do kurierów

Mam 52 lata. Przez całe życie zajmowałem się transportem ładunków. Zanim zacząłem dostarczać pizzę, przetransportowałem meble i materiały budowlane. Z wiekiem trudno było pokonywać duże odległości, a rok temu zobaczyłem reklamę, że w pizzerii w pobliżu domu potrzebni są kurierzy, najlepiej samochodem osobowym. Więc mam pracę.

Pracują dla nas różne postacie - głównie mężczyźni, wielu młodych. Ważnym warunkiem w naszej firmie jest posiadanie prawa jazdy. Albo dostarczasz pizzę do samochodu, albo dają ci serwis. Ponieważ firma ufa samochodowi pracownikom, pracują dla nas tylko porządni ludzie: nie przyjmą alkoholika, gościa ani pechowego studenta. Harmonogram jest elastyczny: każdy może zaoferować dogodną dla niego opcję. Na przykład pracuję dwa na dwa. Ktoś - pięć na dwa. W zależności od harmonogramu i wielkości zamówień możesz otrzymywać od 20 do 50 tysięcy rubli miesięcznie.

Pracuję w sieciowej pizzerii. Do każdego oddziału dołączonych jest od pięciu do sześciu kurierów. W razie nagłego wypadku w sąsiednim punkcie czasami jesteśmy na niego wrzucani. Jest korzystne dla firmy, gdy kurierzy są dołączeni do każdego zakładu i jego obszaru dostawy: to oszczędza czas - wychodzę na zamówienie i wracam w ciągu pół godziny. Obsługujemy tylko nasz obszar.

Według
poza harmonogramem
i można otrzymać wolumeny zamówień od 20 do 50 tys
rubli na miesiąc

Zamówienia

Liczby zamówień nigdy nie można przewidzieć. Największa, którą musiałam dostarczyć, składała się z 30 pizz: zamówionych w biurze. Zasadniczo pracownicy biurowi są uważani za naszych stałych klientów. Najgorętszy czas to przeddzień świąt państwowych, wielu z nich ma obecnie imprezy firmowe. To prawda, że ​​zdarza się, że w typowy dzień proszą o przyniesienie. Zadaniem kuriera jest zdobycie pizzy w kuchni, sprawdzenie, czy pasuje do zamówienia, i dostarczenie jej klientowi samochodem. Od zamówienia do odbioru pizzy musimy przejść przez międzynarodowe standardy nie więcej niż godzinę.

Najpopularniejszym powodem opóźnień są oczywiście korki. Kiedy zrozumiemy, że zostaniemy dłużej niż planowaliśmy, zadzwoń do klienta i ostrzeż. Często zdarza się, że prosi się o przyniesienie zamówienia do naszego obszaru dostawy. Jeśli zamówień jest niewiele, to zgadzamy się: dlaczego ktoś miałby odmówić?

Pijani często zamawiają pizzę i są z nimi problemy. W zeszłym tygodniu przyniosłem pizzę dwóm mężczyznom przy drinku. Byli nieprzyjaźni: nie byli zadowoleni, że otrzymali pizzę 40 minut po telefonie, chociaż nasza kawiarnia znajduje się naprzeciwko ich domu. Nie chcieli płacić i krzyczeli. W takich sytuacjach najważniejsze jest zachowanie spokoju i świadomość, jakie osoby stoją przed tobą. W rezultacie wyjaśniłem im przez około 20 minut, dlaczego tak się stało: zarówno o tym, że przygotowujemy pizzę do każdego zamówienia indywidualnie, a po kolei z tych samych, które są. Ogólnie rzecz biorąc, rozstaliśmy się ze światem.

Wskazówka

Napiwki dla kurierów to rzadkość. Wyjaśniają nam nawet w pizzerii, że nie ośmielamy się sugerować napiwkiem, chociaż niektórzy kurierzy różnią się tym. Nadal nie jesteśmy kelnerami, mamy normalne zarobki. Czasami klienci są tak zadowoleni z szybkiej dostawy lub pysznej pizzy, że są czymś traktowani. Ostatnio na przykład kobieta podarowała mi jabłko. Jak bzdury, ale miło.

Największa wskazówka, jaką otrzymałem, pochodzi od obcokrajowca. Jakiś Europejczyk, który najwyraźniej przybył w podróż służbową, zamówił pizzę do wynajętego mieszkania. Na telefonie zawiódł adres, nie wskazał kodu z domofonu, a ja bardzo długo szukałem jego mieszkania. Biorąc pod uwagę, że uczyłem się angielskiego tylko w szkole, nie mogłem swobodnie się z nim komunikować. Z żalem na pół znalazłem jego dom, nawet wymieniłem z nim kilka fraz, a oprócz pieniędzy na zamówienie dał mi kolejne 500 rubli z góry. Ale takie historie nie zdarzają się często.

Błędy

Początkujący zwykle koszą w pierwszym akapicie swoich obowiązków - zapominają sprawdzić, czy biorą pizzę na zamówienie. Kiedy nie przynoszą tego, co zamówiła osoba, dochodzi do konfliktów. Zgodnie z statutem naszej kawiarni w takich sytuacjach kupujący otrzymuje nieplanowaną pizzę, a następnie wysyła zamówioną. Nie mamy kar, zamiast tego ćwiczą górnictwo. W przypadku pomieszania pizzy instruuje się na przykład, aby umyć okna lub piec w kuchni. Praca jest trudna fizycznie, zwykle po wypracowaniu kurierzy starają się już nie popełniać błędów.

Nigdy nie spotkałem przestępstwa za moją pracę. Słyszałem tylko od kolegów, że kilka razy pijani zaatakowali kurierów, ale bardziej przypominało to pijacką walkę niż napad. Nadal nie mamy dużych przychodów. Zwykle, jeśli przenosisz zamówienie na kilka adresów jednocześnie, jest to kwestia kilku tysięcy rubli. Kto popełniłby przestępstwo za taką kwotę?

Jeśli zepsujesz pizzę instruują cię na przykład myć okna lub piec w kuchni

Perspektywy

Jeśli chcesz połączyć swoje życie z pizzerią, kurier jest obiecującą pozycją. Wiele małych dzieci po dostarczeniu zamówień idzie do pracy w kawiarni. Najpierw pracują jako kelnerzy, potem stają się młodszymi menedżerami, a następnie dyrektorami. W naszej pizzerii dyrektor ma nie więcej niż 30 lat, kilka lat temu założył kuriera, więc nie ma barier w rozwoju kariery. Jestem już w średnim wieku, więc perspektywy kariery już mnie nie lubią. Moja praca mi odpowiada: płacą dobrze i na czas, a ja mieszkam w pobliżu. Fajnie, że nie robię nic skomplikowanego, ale ludzie zawsze są szczęśliwi, kiedy przychodzę.

Obejrzyj wideo: TYPOWY DZIEŃ DOSTAWCY PIZZY (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Jak to działa, Następny Artykuł

Plany weekendowe: 20–22 września
Rozrywka

Plany weekendowe: 20–22 września

20 września, piątek, 21 września, sobota, 22 września, niedziela, piątek, 20 września, 12:00 Wystawa Majakowskiego 120 20 projektantów i artystów z 14 krajów świętuje człowieka, który stał u początków krajowego designu i wywarł ogromny wpływ na kulturę wizualną XX wieku. Plakaty zostały już pokazane w czterech miastach Rosji - planują podróżować po całym świecie, przez Europę, Amerykę, Australię i Azję.
Czytaj Więcej
Współczesna fotografia japońska w Moskwie
Rozrywka

Współczesna fotografia japońska w Moskwie

Z Berlina do Moskwy przywieziono prace siedmiu odpowiednich japońskich fotografów pracujących na styku zaawansowanych technologii i zakorzenionych japońskich tradycji, dotykających kwestii globalizacji i wpływu Europy na Azję. Ken Kitano, Naoki Ishikawa, Takayuki Maekawa, Yasuhiro Ogawa, Shintaro Sato, Toshihiro Yashiro i Kazutoshi Yoshimura - przedstawiciele pokolenia 40-letnich i uznanych na całym świecie fotografów, zostali oficjalnie nazwani „obiecującymi nowoprzybyłymi” w swojej ojczyźnie w ciągu ostatnich pięciu lat.
Czytaj Więcej
Rodina Cinema Center będzie gościć noc premiery arthouse
Rozrywka

Rodina Cinema Center będzie gościć noc premiery arthouse

Podczas „Nocy premiery” 16 czerwca, na kilka dni przed oficjalnym wypożyczeniem w Rosji, zostaną pokazane trzy autorskie filmy: Cannes „Le Havre” Aki Kaurismäki, taśma o fotografie Kevinie Carterze, który popełnił samobójstwo po otrzymaniu nagrody, oraz dramat erotyczny o próbie dostania się do Hollywood. Firma OtherKino co miesiąc organizuje takie pokazy w Ojczyźnie.
Czytaj Więcej