Jak to działa

Pułk Prezydencki

Pułk prezydencki jest specjalną jednostką Federalnej Służby Bezpieczeństwa Prezydenta, która zajmuje się ochroną Kremla, jego mieszkańców i bierze udział we wszystkich uroczystościach. Pracownicy pułku stoją na straży honoru przy Grobie Nieznanego Żołnierza i Mauzoleum Lenina, a na ich tle turyści często lubią być fotografowani. Życie wokół rozmawiało z pracownikiem pułku prezydenckiego, który pod warunkiem anonimowości - ale z licznymi zastrzeżeniami i milczeniem z powodu tajemnicy - powiedział, co by się stało, gdyby ktoś zaatakował Kreml, dlaczego psycholog był w pułku i co było karmione w najbardziej prestiżowej jednostce wojskowej kraju .

Jak dostać się do pułku kremlowskiego

Zostałem wcielony do wojska, a po przejściu komisji lekarskiej zadzwonili z wojskowego biura rejestracji i rekrutacji i powiedzieli, że według parametrów pójdę do pułku prezydenckiego. Te parametry to słowiański wygląd, nazwa, wzrost i wykształcenie: 11 klas lub specjalna szkoła średnia. Powiedziałem, że chcę spróbować: chciałem dołączyć do wojska, gdy służyli przez rok, aby jak najszybciej pozbyć się tego wszystkiego. Musiałem przejść szereg badań i zebrać górę dokumentów - zajęło mi to około czterech miesięcy. Pułk prezydencki jest częścią FSO, czyli w rzeczywistości wszyscy jego żołnierze służą w FSO. W Internecie czytałem o specjalnej kompanii wartowniczej i chciałem się tam dostać: to najbardziej elitarna jednostka pułku prezydenckiego. Pobiegłem tam od samego początku, od przebiegu młodego żołnierza, gdzie jest podział na bataliony i kompanie.

Pułk Kremlowski jest garnizonem Kremla Moskiewskiego, naszą funkcją jest jego ochrona. Oczywiście teraz jest uproszczony, ale pozostawiono go jako hołd dla tradycji. W pułku prezydenckim jest pięć batalionów. Dwa bataliony wartownicze są zwykłą jednostką, garnizonem kremlowskim. Trzeci batalion, w skład którego wchodzą kompanie gwardii specjalnej, to właśnie ci, którzy stoją przy Wiecznym Płomieniu i Mauzoleum, biorą udział w paradach. Istnieje również autorot - jest rozmieszczany na przedmieściach, ma własne czołgi i inny sprzęt wojskowy. Jeśli Kreml zostanie zaatakowany, natychmiast wystąpią, aby go bronić. Honorowa konna eskorta bierze udział w paradach i cotygodniowych rozwodach wartowniczych na Kremlu. Inną kompanią rezerwy operacyjnej są lokalne siły specjalne, które są powoływane pod bezpośrednim zagrożeniem dla bezpieczeństwa mieszkańców Kremla.

Nie chcieli zabrać mnie do specjalnej kompanii straży. Psycholog, który tam wybrał, powiedział, że nie mogę sobie poradzić, ale nalegałem, pokazałem moją gorliwość i zabrali mnie.

O przygotowaniu lasu

Służy tu około pięciuset osób. Naszym zadaniem jest strażnik honoru, strażnik wewnętrzny i wydarzenia. Kiedy czytałem o pułku prezydenckim, miałem inny pomysł. A po wojskowym urzędzie rejestracyjnym i rekrutacyjnym dotarliśmy do lasu, do obozu wojskowego, gdzie młody wojownik był na kursie, i dopiero wtedy przywieźli nas do Arsenału Moskiewskiego Kremla. Są koszary i biura biura komendanta. Jak Kreml jest urządzony w środku, nie wiemy, ponieważ służymy na ściśle ograniczonym terytorium.

Pierwsze sześć miesięcy - to szkolenie, drugie - bezpośrednia usługa. Obóz wojskowy odbywał codzienne bezlitosne szkolenie. O 06:30 wstawanie, ćwiczenia, śniadanie, przywracanie porannego porządku, a już o dziewiątej rano rozpoczął się trening ćwiczeniowy, który trwał do dwóch godzin. 10 minut na mycie, potem lunch i trening fizyczny do szóstej wieczorem. O wpół do szóstej - podwinięcie kołnierzy, potem czas wolny, obiad, wieczorny spacer i rozłączenie. I tak było sześć miesięcy. Sobota i niedziela to dni wolne: wstawanie o ósmej, śniadanie, a następnie taki sam trening fizyczny do wpół do piątej. Było lato, a po obiedzie graliśmy w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę lub wisialiśmy na poziomym pasku - normalny czas wolny.

Strzelaliśmy do plutonu egzekucyjnego co tydzień przez sześć miesięcy. Ponadto oficerowie i kontrahenci nauczyli nas wiedzy i umiejętności w zakresie standardowej broni, a także wykonywania technik demonstracyjnych przy użyciu karabinka, gdy jest rzucany, przekręcany.

Nie można było opuścić obozu, dozwolone były tylko wizyty w punkcie kontrolnym. Rodzice przyszli do mnie, aby złożyć przysięgę, i przybyli sześć miesięcy później w dzień otwarty.

Rodzice dobrze mnie wychowali: kichnięcie - błagam o wybaczeniekichanie w pobliżu - życzę ci zdrowia

O służbie na Kremlu

Na Kremlu dzień jest nieco inny, przesunięty o pół godziny: wstań - o szóstej, rozłącz się - o dziesiątej. Ale w zasadzie to samo. Stare wezwanie odeszło i zabraliśmy całą służbę: Grób Nieznanego Żołnierza, gwardia wewnętrzna, uroczystości. Do siódmej rano ćwiczenia, następnie przywrócenie porządku wewnętrznego, o 08:30 śniadanie. Potem zajęcia: ćwiczenia, ćwiczenia fizyczne, potem lunch, a po nim znowu kilka zajęć. Jest to plan weekendowy bez strojów, jeśli nie jesteś nigdzie zaangażowany. Zwykle połowa firmy wchodzi do serwisu. Jeśli masz na sobie strój, ładowanie trwa dwadzieścia minut w trybie przyspieszonym, dziesięć minut na śniadanie i szybko myjesz twarz, gdy firma jest naładowana. O ósmej rano cała usługa już się zmienia. Wszystko było bardzo trudne, ponieważ było niewielu ludzi. Czasami konieczna była interwencja częściej niż zalecono, ale nie jest to przerażające. Maksymalnie to dwa dni w służbie i jeden dzień wolny.

Codzienny strój firmowy - gdy stoisz na nocnym stoliku przy wejściu do koszar i monitorujesz porządek. Zmiana trwa dwie godziny - i te dwie godziny żołnierz stoi w stroju, a następnie odpoczywa, podczas gdy jego koledzy z boku zajmują stanowisko. Potem znowu twoja kolej - i tak sześć razy dziennie. Jeśli pojawi się dowódca batalionu, wydajesz komendę „na baczność”, dobrze się bawisz czytając kartę, rozmawiasz z przechodzącymi ludźmi, poruszasz się, wydajesz polecenia zgodnie z codzienną rutyną dla reszty kompanii. Na straży, na przykład w Wiecznym Płomieniu, Mauzoleum, żołnierze nie mają prawa poruszać się podczas uroczystości: stoją na baczność.

Służą tu dzieci z całej Rosji, poczynając od Petersburga, a kończąc na wioskach Krasnodar, Kemerowo, Tatarstan. Rodzice dobrze mnie wychowali: kichanie - błagam o wybaczenie, kichanie w pobliżu - życzę zdrowia. A kultura w pułku jest inna dla wszystkich i na początku jest to niezwykłe i bardzo denerwujące. Powstały sytuacje konfliktowe, ale w zasadzie rozwiązano je słowami. I tak naprawdę nie chciałem uciec z pułku: lepiej jest służyć gdzieś w Południowej Osetii w pobliżu Cchinwali.

Nie ma hazing, więcej „etatyzmu”. Jak leci Są dwa odwołania: jesień i wiosna. Projekt wiosenny to drugi batalion, cztery kompanie, a projekt jesienny to pierwszy batalion, cztery kompanie. Przeszliśmy ścieżki: budynek moskiewskiego arsenału Kremla nie jest tak duży. Ale koszary nie są powszechne, jak w siłach zbrojnych. Jedna firma - jedno połączenie.

Jeśli nie przyłączysz się do usługi, masz wolny dzień wolny: obudziłeś się, poszedł do szarży, posprzątał się, siedziałeś i rozmawiałeś w koszarach. Również w czwartek, niedzielę i święta oglądaliśmy rosyjskie filmy wojenne w klubie, który mieścił się w naszym budynku. Również zrelaksowany.

O papierosach „Wilk Tambow”

Dostaliśmy zwolnienia od dziesiątej rano do szóstej wieczorem. Jeśli podajesz bez komentarza, nie zepsuj się, możesz raz w tygodniu iść na zwolnienie na weekend. Jest to omawiane z dowódcą plutonu: kogo wypuszcza, a kto nie. Zwolnienie ma zamiar zjeść w McDonald's, szukać pierogów, zapalić fajkę wodną - odpoczywając ogólnie od całego zamieszania. Alkohol był surowo zabroniony: sprawdzili go po powrocie. Wynagrodzenie w pułku prezydenckim jest wypłacane: 1300 rubli miesięcznie. Mówi się, że jest to mniej niż w zwykłych częściach z powodu drogich mundurów.

Papierosy wciąż kupione. Papierosy wojskowe to inna historia. Są wydawane, ale ich jakość jest taka sobie. Na początku dali nam „Trojkę” - i tak poszła wszędzie: w porównaniu z „Wilkiem Tambowskim” „Trojką” jest Wielbłąd. Wilk z Tambowa jest ogólnie okropny. Kiedy nie było nic do palenia, musiał to zrobić. I tak zwykle kupowali papierosy podczas zwolnienia w mieście lub gdzieś poznawali dziewczyny, zabierali swoje numery i przynosili nam papierosy. I jedz naturalnie.

Średnio lepiej odżywiają się na Kremlu niż w siłach zbrojnych. Czasami smaczne, czasem tak obrzydliwe, że nawet nie chcieliśmy tego jeść i żyliśmy na bułce z masłem. Po prostu nie miałem ochoty jeść, nudziłem się: trochę jęczmienia, zupy, w której unosi się tłuszcz. Mój brat służył w Morflot, powiedział, że mają z tym wszystko.

Zwolnienie jest idź zjeść w McDonald's, wyszukiwanie pierogów, idź palić nargile - zrób sobie przerwę od całego zamieszania

O numerze postu 1

W towarzystwie specjalnej straży wybierani są ludzie nieco do siebie podobni, a następnie dzieleni na pary zgodnie z ich zewnętrznym podobieństwem i wzrostem. Przez cały rok będziesz chodzić ze swoją parą, trenować z nim, wstawiać się z nim.

Kiedyś postanowiliśmy dowiedzieć się o gwardii honorowej w innych krajach, wprowadzono w Internecie „zmianę warty honoru w Wielkiej Brytanii”. Widzieliśmy dwóch terminatorów, którzy nie rozumieją, co robią. Jak ich straż honorowa różni się od naszej, tak naprawdę nie rozumiemy.

Stać na straży uczy się przez pierwsze sześć miesięcy w ramach szkolenia wiertniczego. Na straży honoru w Wiecznym Płomieniu stań przez godzinę i tylko cztery zmiany dziennie, od ósmej rano do ósmej wieczorem. Stoisz trzy razy dziennie. Choć trudne, przyzwyczajasz się do wszystkiego. Czasami w upale faceci tracą przytomność. Jeśli stało się źle - oczywiście zostaniesz zmieniony, ale jest to bardzo niepożądane. Kosztują tylko godzinę, więc toaleta nie stanowi problemu. Wszyscy traktują stanowisko nr 1 bardzo poważnie, więc jeśli odczuwają rozstrój żołądka, sami odmawiają interwencji, choć grozi to nadrobieniem zaległości.

Za Grobem Nieznanego Żołnierza znajduje się budynek rezerwowy, w którym stoi kilku kolejnych żołnierzy. Mają gwizdek w dłoni, a jeśli przechodnie coś naruszą, gwizdają i pokazują, że powinni wyjść. Zasadniczo wszyscy próbują przejść przez płot i zrobić zdjęcia - zarówno obcokrajowcom, jak i Rosjanom. Czasami siedzą na ogrodzeniu grobu, co jest zabronione. Żołnierze za grobem mają prawo poruszać się i powstrzymywać intruzów. To nasza firma, też tam stałam.

O Dniu Zwycięstwa i Prezydencie

W Paradzie Zwycięstwa wzięła udział cała firma. Weszliśmy o ósmej i wyszliśmy o pierwszej po południu. Stali cały czas. Jeśli stoisz dłużej niż godzinę, twoje nogi zaczynają drętwieć, kolana bolą. Wtedy wszystko staje się takie samo. Kiedy zaczynasz się poruszać, twoje kolana wyginają się bezwładnie, zaczynasz spadać. Ale wszyscy zdawali się poradzić, nikt nie upadł.

Staliśmy w postaci łańcuchów wojskowych, aby chronić prezydenta wokół Mauzoleum i przeprowadziliśmy kontrolę dostępu. Nikomu nie pozwolono przejść i nie ma znaczenia, generał armii lub prawa ręka prezydenta: „Przepraszam, nie wolno ci tutaj”. Było kilku szalonych generałów pułkownika, dwie kobiety, które gorączkowo próbowały się przedrzeć, ale nie pozwoliliśmy im odejść. Staliśmy na baczność i nie ruszyliśmy przez całą paradę. Gdy się zbliżyli, po prostu wyciągnęli rękę w prawo, bez dotykania, i powiedzieli: „Przepraszam, nie ma wejścia”. Najważniejsze, aby nie odpychać.

Gdy dotrzesz na Kreml, pojawia się dziwne uczucie: wszystko jest tajne, nie możesz ujawnić wielu rzeczy, ponieważ zasadniczo służysz w FSO, ale wtedy przyzwyczajasz się do tego i to nie ma znaczenia. Jeśli funkcjonariusze naprawdę słuchają naszych rozmów telefonicznych, to tylko ich współczuję.

Po odbyciu służby bardzo się cieszę, że otrzymałem niezakupionego żołnierza, zaświadczenie o przyjęciu na uniwersytet i pozytywny profil. Potem bez problemu wszedł do struktury państwa. Poszedłem tutaj, ponieważ jest tak spokojniej: nie rzucą cię, pensja jest przyzwoita i stabilna. Niedawno nadeszły listy z propozycją pójścia na policję. Po pułku prezydenckim oni sami cię szukają.

Przygotowanie materiału: Ivan Timonov

Obejrzyj wideo: Uroczysta zmiana warty na posterunku honorowym przed Pałacem Prezydenckim (Grudzień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Jak to działa, Następny Artykuł

Jak Indianin stworzył włoską markę w Moskwie
Historie

Jak Indianin stworzył włoską markę w Moskwie

W ciągu ostatnich kilku lat wielu zagranicznych biznesmenów i emigrantów opuściło Moskwę, fundusze venture są bardzo niechętne do inwestowania w rosyjskie firmy, a korporacje z niepokojem patrzą na ten kraj. Ale niektórzy cudzoziemcy nie zamierzają opuszczać stolicy. Życie wokół rozmawiało z założycielem Uomo Collezioni - indyjskim biznesmenem Johnnym Manglanim, który pracuje w Moskwie od ponad 20 lat, przeżył pierestrojkę, dwa kryzysy i nadal ubiera poważnych ludzi w stolicy.
Czytaj Więcej
Dlaczego Starbucks przetrwał bitwę z konkurentami
Historie

Dlaczego Starbucks przetrwał bitwę z konkurentami

Pierwszy Starbucks pojawił się w Seattle w 1971 roku: wówczas nauczyciel historii Zev Sigl i pisarz Gordon Bauker otworzyli kawiarnię z fasolą, nazwaną na cześć jednego z bohaterów powieści Moby Dick. Od tego czasu firma stała się jedną z największych sieci kawiarni na świecie: 20 tysięcy placówek otwartych w 65 krajach.
Czytaj Więcej
Co robią teraz zagraniczne firmy w Rosji
Historie

Co robią teraz zagraniczne firmy w Rosji

W ten weekend w Moskwie otworzył się pierwszy pełnoprawny sklep marki Victoria's Secret, który wcześniej nie sprzedawał nam swojej bielizny. Punkt sprzedaży detalicznej w centrum handlowym Evropeisky został udekorowany na różowo i ozdobiony fotografiami modeli w lnie. Jest to raczej niezwykłe wydarzenie, ponieważ w ciągu ostatniego półtora roku zagraniczne marki w zasadzie zamknęły swoje sklepy w Rosji.
Czytaj Więcej