Skrzynie

Alexandra Lange „Dotcom Cities: Silicon Valley Urbanism”

W dziale Przypadki H&F studiuje jedną przydatną książkę o biznesie oraz przedstawia ciekawe przemyślenia i spostrzeżenia, które można w niej znaleźć. Ten numer zawiera siedem fragmentów książki Alexandra Lange, Dotcom Cities: Silicon Valley Urbanism, opublikowanej niedawno przez Strelka Press. Lange opowiada, jak firmy z Doliny Krzemowej rozumieją urbanistykę.

 
 

Alexandra Lange

krytyk, autor tekstów architektury:
jak opanować język wiedzy i miasta ”

 

Jak nie zachowywać się w transporcie publicznym

Autobusy na Facebooku, które codziennie przynoszą połowę wszystkich pracowników z północy i południa, są uważane za obowiązkowy środek bezpieczeństwa. „Nawet jeśli pójdziesz do pracy pociągiem i zdobędziesz tam wszystko, co jest istotne dla twojego rozwoju, następnego dnia znajdziesz to na jakimś blogu”, mówi Katigback. Najsłynniejsze naruszenie bezpieczeństwa w Dolinie Krzemowej miało miejsce, gdy inżynier oprogramowania Apple zapomniał iPhone'a 4 w barze w Redwood City, co spowodowało, że urządzenie wpadło w ręce bloga technicznego Gizmodo. Być może, aby uniknąć tego rodzaju problemów, Facebook zabiera własny bar sportowy Shady Lady z miejsca na miejsce, a Google oferuje drinka z założycielami firmy w piątek wieczorem.

Google to nie tylko Internet

To, co zrobiło na mnie największe wrażenie w Google, to fakt, że myśleli, że mogą wszystko poprawić. Prowadzą badania nad ulepszaniem samochodów, modernizacją przemysłu budowlanego, tworzeniem bardziej zrównoważonych materiałów budowlanych, elektryzowaniem Caltrain. Firma przeprowadziła analizę odżywczą przekąsek, porzuconej wody butelkowanej i zwróciła syfony wody seltzer. Wiedzą, co jest dobre dla ciebie i co jest dobre dla nas wszystkich, ale tylko pracownicy korzystają z owoców poszukiwań.

Czym różni się sentymentalni inżynierowie od reszty

Podejście „hakera” Facebooka jest bardziej prawdopodobne, że wiąże się ono z samoświadomością i młodym duchem, podczas gdy struktura działalności firmy wyraźnie wpływa na kulturalne działania Google. Na przykład bardzo miło jest, że nowa kawiarnia dla surowych foodistów i wegetarian została nazwana Yoshka's - na cześć pierwszego psa w Google. Ale czy można było obejść się bez cyfrowego portretu Joshki, ekranu, na którym kręcą się zdjęcia psów mieszkających obecnie w kampusie i paski sztucznej trawy z AstroTurf? Albo weźmy na przykład fakt, że kiedy grupa pracowników przyjechała z Londynu, ich jadalnia została przemianowana na Victoria Café - cień znaków reklamowych w londyńskim metrze. Istnieje duża różnica między małym i dużym, między zabraniem psa do pracy a dołączeniem do internetowej grupy właścicieli psów w Google. Naprawdę jest różnica.

Czy przezroczystość jest przezroczysta w Dolinie Krzemowej?

Przejrzystość w Dolinie Krzemowej jest równie istotna, jak wartość niematerialna. Przejrzystość jest również charakterystyczna dla nowej generacji budynków ambasad na całym świecie, ale stosuje się tam kuloodporne szkło, a same budynki znajdują się za strefą buforową z trawą i kamieniami. Kiedy pierwsze nowoczesne szklane ambasady były właśnie w budowie, ich przezroczystość symbolizowała dostępność.

Jeśli nie możesz zbliżyć się do odległości mniejszej niż 60 metrów, jaka jest różnica - czy to szkło czy kamień?

W Square wszyscy pracownicy (ale nie osoby z zewnątrz) widzą, z kim Jack Dorsey się spotyka, ale nie znają żadnych dodatkowych informacji na temat spotkania, ponieważ nie można usłyszeć rozmowy ani spojrzeć na monitor Dorsey. Spędziłem dziesięć minut w recepcji na Facebooku w towarzystwie czterech osób, które, jak się okazało, odbyły spotkanie, wpatrując się w swoje laptopy w całkowitej ciszy. Nawet nie podejrzewałem, że się znają, dopóki jeden nie spojrzał na laptopa i zapytał: „Dodać cię do kontaktów na Skypie?” Nie potrzebują nawet szkła do ukrycia.

Klucz, który może otworzyć wszystkie drzwi (z wyjątkiem centrów handlowych)

Funkcję bramy i bezpieczeństwa pełnią odznaki. Potrzebna jest plakietka, aby wydostać się z przestrzeni między dwiema szklankami. Aby wejść do innych budynków. Aby zjeść lunch, idź na siłownię, weź rower lub samochód elektryczny, aw niektórych budynkach nawet przejdź z jednej jednostki wewnętrznej do drugiej. Jest to również przedmiotem samokontroli wśród pracowników: w Google, kiedy mój przewodnik nie zdążył wyciągnąć na czas swojej odznaki, facet trzymający przed nami półotwarte drzwi skinął głową, mówią, gdzie jest twoja odznaka? Powiedziała mi, że czasami w weekendy próbuje otworzyć automatyczne drzwi w centrum handlowym z plakietką.

Dlaczego Internet przestał być globalną wioską

W eseju zatytułowanym „W poszukiwaniu spokoju”, opublikowanym w numerze Intelligent Life od stycznia do lutego 2012 r., Jan Leslie pisze: „Kiedy Internet był jeszcze nowy, jego pierwsi obserwatorzy mieli nadzieję, że będzie konkurował dzięki największemu generatorowi losowych odkryć, jaki kiedykolwiek wynaleziono, miasto, nowoczesna metropolia, która powstała w XIX wieku, stanowiła także próbę stymulowania gwałtownego wzrostu, szczególnie populacji.

Artyści i pisarze widzieli w mieście gigantyczną platformę odkryć, na wiele nieoczekiwanych spotkań.

Potem byli włóczędzy: ci, którzy wędrowali po ulicach z wyraźnym celem, ale bez konkretnej trasy ... Niektóre miejsca, które naszym zdaniem najbardziej sprzyjają przypadkowym odkryciom, były zagrożone przez Internet. ”

Korporacje mają nie tylko nadzieje, ale i obawy

Przebywanie na terenie kampusu wydaje się mieć lekki lęk. Strach przed zniknięciem tego, co przyniosło ci sukces, co widać po licznych modyfikacjach „hakerskiego szyku”; strach przed zmianą tego, co się udało, jak ma to miejsce w przypadku Apple; i, szczerze mówiąc, strach przed obcymi znalazł wyraz we wszystkich tych odznakach. Alex Michel, dyrektor założyciel Hub Bay Area i dyrektor projektu 5M, mówi, że różnica między kampusem obejmującym wiele firm, takim jak 5M, a kampusem podmiejskim z odznakami jest postrzegana przez pracowników jako nieznajomy idący ulicą. Czy nieznajomi to okazja do okazjonalnej przyjemnej znajomości (dla której wydaje się, że wszystkie te kawiarnie i sofy zostały stworzone), czy zagrożenie, szpieg z elektrycznego pociągu, który spogląda przez ramię na ekran Twojego iPhone'a, a następnie rozpowszechnia informacje na blogu?

Obejrzyj wideo: Meet the Loeb Fellows: Agitating Architecture - Alexandra Lange (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Skrzynie, Następny Artykuł

Najdziwniejsze patenty znanych firm
Skrzynie

Najdziwniejsze patenty znanych firm

Pewnego dnia największy producent samolotów Airbus opatentował foteliki rowerowe do samolotów. Jednocześnie kierownictwo firmy przyspieszyło, aby zapewnić wystraszonych pasażerów, że nie zamierza jeszcze wprowadzić nowego produktu do produkcji. Airbus opatentował wynalazek w rezerwie, próbując przewidzieć, które technologie będą poszukiwane w przyszłości.
Czytaj Więcej
Alexander Auzan „Ekonomia wszystkiego”
Skrzynie

Alexander Auzan „Ekonomia wszystkiego”

Alexander AUZAN Doktor nauk ekonomicznych, profesor, publicysta, dziekan Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Moskiewskiego MV Łomonosow Człowiek W wyniku cudzołóstwa wielkiego filozofa i ekonomisty Smitha z francuskim Oświeceniem okazał się Homo economus - wszechwiedzącym egoistycznym dranem, który ma nadprzyrodzone zdolności racjonalizacji i maksymalizacji swojej użyteczności.
Czytaj Więcej
Maniak biznesu: sekrety na Instagramie, interesy kobiet i inne hity tygodnia
Skrzynie

Maniak biznesu: sekrety na Instagramie, interesy kobiet i inne hity tygodnia

Fast Company: Jak właściwie opisać siebie i swoją pracę W czasopiśmie Fast Company opublikowano artykuł, w którym bardzo ważne jest, aby używać właściwych słów w odniesieniu do swojej pracy. Jeśli zastąpisz wyrażenie „muszę” słowem „chcę”, życie będzie lśniło nowymi kolorami, jak napisano w publikacji. Amber Re, założyciel i dyrektor generalny Centrum Psychologicznego Bold Academy, opracował Słownik niekonwencjonalny, który zawiera nowe definicje najczęstszych słów.
Czytaj Więcej
Eugene napisał „System Kudrina”
Skrzynie

Eugene napisał „System Kudrina”

H&F czyta jedną książkę biznesową tygodniowo i wybiera z niej interesujące punkty. Tym razem czytamy książkę dziennikarza Jewgienija Pismennaya na temat centralnej postaci polityki gospodarczej Putina, Aleksieja Kudrina. Opowiadając historię byłego Ministra Finansów, autor odtwarza przełomowe wydarzenia rosyjskiej polityki ostatnich 20 lat z punktu widzenia ich bezpośredniego uczestnika.
Czytaj Więcej