Skrzynie

Svetlana Voinskaya „Twórz i sprzedawaj”

W dziale Przypadki H&F studiuje jedną przydatną książkę o biznesie oraz przedstawia ciekawe przemyślenia i spostrzeżenia, które można w niej znaleźć. Ten numer zawiera fragmenty książki Svitlany Voinsky „Twórz i sprzedawaj”, która wkrótce będzie dostępna w sprzedaży w wydawnictwie MIF. Voinskaya mówi o ścieżce jednego przedsiębiorcy, który sprzedaje własne produkty.

 

Svetlana VOINSKAYA

Projektant, właściciel sklepu internetowego Samosvetik.ru

O klientach

Masowy konsument potrzebuje produktu masowego - papieru toaletowego i mydła. Konsument kreatywnego produktu jest bardzo mało. On musi zostać znaleziony. Znajdź jego siedlisko. A jeszcze mniej koneserów Twojego kreatywnego produktu (Twojego stylu, wizji i postawy). Wypróbuj różne sposoby. Brałem udział w wystawach, ale zdałem sobie sprawę - to nie jest moje. Dałem koraliki w różne ręce, te ręce niosły je do pracy i pokazywały zespołom i przyjaciołom. Zastąpiłem kilka blogów i dzienników w Internecie. Znalazłem uznanie w LJ.

Ważne jest, aby znaleźć stałych klientów i utrzymać ich zainteresowanie. Nie biorę również udziału w wystawach, ponieważ wiem, że losowy udział nie przyniesie mi stałych klientów. Aby uzyskać trwały rezultat, musisz zdobyć przyczółek na konkretnej wystawie, aby ludzie wiedzieli, że zawsze cię tam znajdą. Nie będzie sensu brać udziału w jednej wystawie. Otrzymasz pewną ilość pieniędzy od przypadkowych klientów, ale z jednorazowych udziałów zarobki nie będą stabilne. Konieczne jest zdobycie przyczółka dla określonego miejsca sprzedaży swoich produktów. Ludzie muszą wiedzieć, gdzie zawsze mogą cię znaleźć. I zawsze powinni cię tam znaleźć! Stałość jest kluczem do sukcesu.

O cenie

Za jednorazowy zakup gotowi są słono zapłacić. Sukienki wakacyjne są dziesięć razy droższe niż zwykłe ubrania, choć koszt ich produkcji nie jest tak wysoki. Jeśli Twój kreatywny produkt jest przeznaczony dla jednorazowego nabywcy, powinien być drogi. Ogólnie rzecz biorąc, wszystko związane z malowanymi kręgami, wazami i świecznikami dotyczy tematów prezentów. Deski decoupage, czajniki, talerze, pudełka również należą do tematu prezentów. Lub pocztówki i albumy ze zdjęciami za pomocą scrapbookingu. Prezenty - jednorazowe zakupy, nie ma miejsca dla stałych klientów. Tak więc sklep autora potrzebuje ciągłego napływu nowych odwiedzających, a autor powinien pomyśleć o współpracy na przykład z salonami ślubnymi, jeśli stworzy okulary na wesela.

 

Trudno jest zbudować biznes produkcyjny
tanie rzeczy.

 

Nawet jeśli na głowie spadnie duże zamówienie, na przykład 100 zakładek do książek, ile pracy będzie potrzebne! I zarabiasz tylko 100 $. Czy nie jest łatwiej stworzyć każdy przedmiot za 100 USD?

O jakości

W wyścigu o jakość jest jeszcze jedna strona - spadek popytu. Im więcej autor układa na czymś, przywodzi mu na myśl, tym dłużej nie będzie widział światła, tym mniej rzeczy wymknie mu się z rąk. Czas tworzenia, materiały doskonałej jakości - i kreatywny produkt rośnie w cenie. Dotychczasowi klienci nie będą już mogli sobie na to pozwolić, ale wciąż trzeba opracować nowych. Często przełom w jakości pozostawia autora całkowicie w spokoju. Dlatego lepiej stopniowo poprawiać jakość, przyzwyczajając klientów do rosnących cen. Rzeczywiście wielu z nich nie doceni nowej jakości, nie potrzebuje jej.

O ilości

Twórz kolekcje. Jeden z moich przyjaciół uwielbia szyć i ma nadzieję na znalezienie klientów w Internecie. Na swoim blogu odsłoniła parę toreb, kapelusz panama i kamizelkę. I czekam. Powinna była zrobić blog z dzianiny. Może na swojej piętnastej torbie obudzi fantazję, stworzy prawdziwe arcydzieło, niezwykłą jakość. Widząc tę ​​piętnastą torbę, ludzie wzdychali i sięgali po bloga w niekończącym się strumieniu. Pierwsze 14 worków można było sprzedać po okazyjnej cenie.

Od dawna porzuciłem ekskluzywne produkty i kupuję materiały do ​​kilku egzemplarzy. Co miesiąc tworzę kilka powtórzeń, czasami są sprzedawane tyle samo, co nowe produkty. Kopie są kluczem do moich zarobków. Tylko na oryginałach nie podawaj. Robiąc rzeczy w jednym egzemplarzu, nie rozumiem, gdzie mam się przenieść, w którą stronę się rozwijać. I tak - jestem w pełni odpowiedzialny za to, jakie „nasiona” wykiełkowały na mojej planecie i które ludzie chcą uprawiać. Jeśli nagle zdarzy się nieudana „wyłączność”, oznacza to, że wybrano niewłaściwy kierunek, rzeczy tego rodzaju nie są interesujące, nie są potrzebne.

Zamawianie materiałów

Przy zamawianiu materiałów przez Internet musisz wziąć pod uwagę, że koszt wysyłki kosztuje co najmniej 200 rubli, więc lepiej zamówić więcej, aby uzasadnić przesyłkę. Wybierz sklep, w którym możesz od razu zamówić wiele niezbędnych, a ponadto istnieją systemy rabatowe, których rozmiary zależą od kwoty zakupu.

 

Aby złożyć zamówienie na zagranicznych stronach, musisz sporządzić kartę dolara w banku.

 

Możesz włożyć na to pieniądze w bankomatach (możesz także ruble, które są automatycznie przeliczane na dolary według stawki bankowej). Za obsługę takiej karty bank miesięcznie pobiera od 100 do 200 rubli. Następnie musisz zarejestrować się w PayPal - międzynarodowym systemie płatności. Ten system gwarantuje bezpieczeństwo twoich płatności. Jeśli nie otrzymałeś paczki opłaconej przez Internet (przez PP) na czas, możesz zwrócić swoje pieniądze. PP bierze określony procent kosztów każdego zakupu za swoje usługi.

Największy asortyment materiałów do kreatywności i robótek ręcznych znajdziesz na eBayu i Etsy. Przeczytaj uważnie opis każdego produktu: skład, rozmiar (często zapisany w calach), ilość, kto jest producentem. Dowiedz się, ile kosztują koszty wysyłki. Niektóre sklepy internetowe korzystają z drogiej dostawy (ponad 35 USD), a niektóre w ogóle nie wysyłają do Rosji, boją się oszustów. W serwisie eBay i Etsy koszty wysyłki zależą od liczby produktów w „koszyku”. Nie wydawaj wszystkiego do ostatniego centa z karty, pewien procent ceny zakupu należy zapłacić PP, a kilka dolarów powinno jakoś pozostać na karcie.

Subtelności prawne

Jak dotąd sytuacja wygląda następująco: „nieregularnie” każdy może sprzedawać swoje dzieła chronione prawem autorskim po prostu jako osoba (a nie prywatny przedsiębiorca), ponieważ sprzedaje swoje mieszkania, domki, telefony komórkowe i inną własność osobistą. W przypadku takich transakcji kodeks podatkowy wymaga zgłoszenia - w formie deklaracji dochodów, która jest składana raz w roku - do 30 kwietnia. Najważniejszą rzeczą, którą można winić za takie transakcje, jest szkoda dla państwa. Jeśli szkoda nie zostanie wyrządzona (zapłacone podatki), wówczas nie ma corpus delicti. Nie chodzi tutaj o to, że organy podatkowe nie będą zainteresowane drobnymi transakcjami. Po prostu, jeśli zauważą systematyczność w twoich działaniach, najbardziej „okropną” rzeczą, jaką zrobią, jest zalecenie zarejestrowania adresu IP. Dlatego nie rozpieszczaj. Po prostu płacimy podatki i żyjemy w pokoju.

Relacje ze sklepem, w którym autor przekazuje swoją pracę do sprzedaży, podlegają przepisom Komisji dotyczącym handlu artykułami niespożywczymi, zatwierdzonymi dekretem rządu Federacji Rosyjskiej z dnia 6 czerwca 1998 r. Nr 569. W szczególności zasady przewidują formularz takiej transakcji, może to być umowa, list przewozowy lub paragon. I taką umowę można zawrzeć między sklepem a osobą prywatną (obywatelem) - w tym celu status indywidualnego przedsiębiorcy nie jest konieczny. Zasady określają, jakie informacje powinny być zawarte na fakturze, obowiązki sklepu wobec autora - na przykład wystawić towar na sprzedaż nie później niż następnego dnia po otrzymaniu i wypłacić wpływy z jego sprzedaży w ciągu trzech dni po sprzedaży.

Czy warto otworzyć swój sklep?

Autor, który otworzył swój mały sklep, napotka wiele problemów, które wcale nie są związane z kreatywnością i robótkami ręcznymi. Po pierwsze, będzie musiał zarejestrować się jako indywidualny przedsiębiorca i oprócz płacenia podatków, opłat, wynagrodzeń dla sprzedawców, wypełnienia wielu dokumentów, stanąć w kolejce w urzędzie skarbowym. Po drugie, bądź przygotowany na administrację. Zatrudniając sprzedawców, obliczając ich pensje i premie, relacje wewnętrzne między nimi, szkoląc się, jak sprzedawać i nie będąc niegrzecznym dla odwiedzających. W dowolnym momencie musisz rozwiązać problemy, takie jak czas wolny i wymiany, poradzić sobie z konfliktami między sprzedającymi i kupującymi. Z tego samego tematu - negocjacje i budowanie relacji z administracją centrum handlowego. Administracja każdego centrum handlowego to przede wszystkim ważny dochód. A jeśli nagle znajdziesz najemcę bardziej rentownego lub bardziej markowego, na przykład dobrze znaną sieć, administracja wyrzuci cię bez wahania, jak tylko umowa wygaśnie. Utrzymywanie przyjaznych, a nawet przyjaznych relacji z administracją jest ważnym warunkiem twojego dobrobytu.

Po trzecie, ponieważ zgodnie z prawem znajdujesz się na terytorium masowego marketingu, twoje produkty muszą być certyfikowane, czyli uznane przez organ państwowy za bezpieczne dla zdrowia i odpowiednie do użycia. W związku z tym jesteś zagrożony przejściem tej procedury.

 

Będziesz potrzebował certyfikatów
do części składowych produktu.

 

To na przykład farba, tkanina, składniki domowego mydła.

Po czwarte, otwarcie takiego sklepu jest dostępne dla bardzo rzadkich rzemieślników. Rzeczywiście najprawdopodobniej będziesz musiał zapłacić czynsz z trzymiesięcznym wyprzedzeniem, a to bardzo duża kwota. Ponadto zwykle czynsze rosną co najmniej o 10-15 procent każdego roku. Gabloty, sprzęt, kasy rejestracyjne również kosztują dużo pieniędzy. Kasa fiskalna wymaga comiesięcznej konserwacji i corocznej wymiany karty, czyli inwestycji pieniędzy.

Swoją pracą dobrze zapewnisz sprzedawcom administrację centrum handlowego. I ja - niezupełnie. Aby odzyskać inwestycje, zwykle zajmuje to dużo czasu. Na przykład rok. Oznacza to, że przez cały rok będziesz pracować jako Chińczyk, tworząc rzeczy, wyposażając sklep, stale komunikując się ze sprzedawcami i administracją, a wszystko to jest praktycznie bezpłatne. Musi istnieć bardzo silna motywacja, aby po całym roku nie bałem się słowa „niewolnicza praca, aby kontynuować w tym samym duchu”. Stałeś się niewolnikiem swojego gniazdka.

Własna strona

Samo utworzenie strony nie jest bardzo drogie, jeśli używasz szablonu. Szablon witryny kosztuje średnio 300 USD, oryginał - od tysiąca. Kwota ta nie obejmuje domeny: musisz wymyślić nazwę witryny (domenę) i zapłacić za odnowienie 15-20 USD rocznie. Aby witryna w wyszukiwarkach nie indeksowała się, ale startowała, stosujemy proste reguły optymalizacji. Nadajemy stronie odpowiednią nazwę, nagłówek strony głównej. Myślimy, za pomocą jakich słów ludzie będą szukać naszego kreatywnego produktu w Internecie. Te słowa są użyte w tytule. Oznacza to, że jeśli pierwsze wiersze to „Witryna autora Lizy Iwanowej” - witrynę znajdą ci, którzy szukają Lisy Iwanowej, ale nie ci, którzy potrzebują decoupage lub designerskich lalek. Dlatego kierujemy się w ten sposób: „Decoupage of Lisa Ivanova” lub „Autorskie lalki Lisa Ivanova”.

 

W większości przypadków znalezienie własnej strony internetowej nie gwarantuje przepływu klientów.

 

Tak, ci, którzy widzieli to piękno, będą pisać lub dzwonić kilka razy w miesiącu. Aby witryna była popularna, musisz dokładnie zająć się jej reklamą. Na przykład dla pieniędzy umieść banery na innych ręcznie robionych stronach lub na forach w tematach blisko Ciebie. Powiedzmy, że decoupage ma sens, aby przejść do stron o wnętrzu. Jeśli zdecydujesz się dużo zainwestować w promocję i jesteś gotowy zapłacić za pierwszą stronę w wynikach wyszukiwania Yandex, musisz być przygotowany na zwiększony popyt. Dla każdego z twych dzieł może pojawić się dziesięć „małych dziewczynek” jednego dnia, czy będziesz w stanie „nakarmić” każdego, kto chce? Być może będziesz musiał obsługiwać taki tłum codziennie, będziesz musiał regulować popyt za pomocą cen, ale niewątpliwie - aby pracować twarzą w twarz. W końcu potrzebujesz: po pierwsze, aby odzyskać tysiąc dolarów zainwestowanych w wyszukiwarki, po drugie, zarobić przynajmniej coś. Jak już pisałem, po prostu zwrot inwestycji polega na tym, że rozdajesz swoje produkty za darmo, w tym przypadku dajesz tysiąc dolarów.

Popularne Wiadomości

Kategoria Skrzynie, Następny Artykuł

„Jesteś chory, czy co?”: Jak żyją Urale, którzy zrezygnowali z alkoholu?
Ludzie w mieście

„Jesteś chory, czy co?”: Jak żyją Urale, którzy zrezygnowali z alkoholu?

Dzisiaj alkohol jest tradycyjnym składnikiem życia, który towarzyszy zarówno radości, jak i smutkowi. Kieliszek wina podczas kolacji i kilka koktajli w piątek wieczorem są dla kogoś uważane za zwyczajne - wydaje się, że nie będzie nic oprócz przyjemnego relaksu przy niewielkiej ilości alkoholu. Ale w sierpniu 2018 r. Eksperci ONZ doszli do wniosku, że nawet najmniejsze porcje alkoholu powodują poważne szkody zdrowotne i znacznie zwiększają prawdopodobieństwo przedwczesnej śmierci z powodu chorób serca, raka i wypadków.
Czytaj Więcej
„Kim jesteśmy, gdzie, dokąd jedziemy”: Życie wokół Jekaterynburga mówi o sobie
Ludzie w mieście

„Kim jesteśmy, gdzie, dokąd jedziemy”: Życie wokół Jekaterynburga mówi o sobie

Według teorii Marshalla McLuhana świat staje się globalną wioską. W Moskwie, Nowym Jorku lub Berlinie ludzie są zjednoczeni na poziomie idei i znaczeń, a nie na podstawie geograficznej. Życie w Jekaterynburgu, dużej wiosce, podczas drugiej jesieni gromadzi ludzi o ograniczonych umysłach, opowiadających historie o obywatelach i ich projektach, ich wartościach i marzeniach.
Czytaj Więcej
Dzieci o swoich ulubionych miejscach w Moskwie
Ludzie w mieście

Dzieci o swoich ulubionych miejscach w Moskwie

Ponad półtora miliona dzieci mieszka w Moskwie, ale ich obecność w mieście jest prawie niezauważalna: nie jeżdżą transportem publicznym w dni powszednie, docierają do centrum w rzadki weekend, nie wolno im chodzić samotnie przez długi czas nawet na własnym podwórku, nie wspominając o samodzielnych spacerach dzielnica w firmie na dziedzińcu.
Czytaj Więcej
Gram w zespole coverowym
Ludzie w mieście

Gram w zespole coverowym

Jednym z założeń sukcesu firmy jest: skorzystanie z najlepszych doświadczeń, aktualizacja, udoskonalenie na swój sposób i wdrożenie. W rzeczywistości takie podejście dotyczy nie tylko firm i przedsiębiorców, ale także świata show-biznesu. Faktem jest, że dziś popularność grup osłaniających rośnie i stopniowo zastępują oryginalne grupy autorów z imprezy Olympus.
Czytaj Więcej