Ludzie

Czego brakuje w Moskwie? Część II

Na początku sierpnia Life okolice przeprowadziło ankietę: „Czego brakuje w Moskwie?” Odpowiedzi były akceptowane w dowolnej formie, można mówić o tym, że w mieście wciąż nie ma ścieżek rowerowych lub że w stolicy potrzebny jest nowy burmistrz.

W październiku burmistrz Moskwy został usunięty ze swojego stanowiska, a Life wokół rozszyfrowało wyniki badań, aby dowiedzieć się dokładnie, czego ludzie chcą od nowego burmistrza.

W ankiecie wzięło udział ponad 1200 respondentów, którzy pozostawili 5000 propozycji.

   
Część pierwsza (na nowej stronie):
Urbanistyka
Transport
Infrastruktura
Polityka / społeczeństwo

   
Część druga
Jedzenie
Ludzie
Miejsca
Marki / marki

Eksperci: Andrey Loshak, Elena Malova, Igor Kompaniets, Michaił Blinkin, Michaił Labin, Proteus Temen, Sergey Fadeev, Julia Vydolob, Julia Us

Za mało:
- kawiarnie,
- kuchnia narodowa,
- rybołówstwo,
- zakłady wegetariańskie,
- Sklepy z jedzeniem na wynos.

   
Restauracje i kawiarnie. Uczestnicy badania wskazali, że w Moskwie brakowało restauracji średniej klasy, kawiarni, restauracji z kuchnią narodową, łowisk, zakładów wegetariańskich i sklepów z żywnością na wynos. Według wielu dużym problemem jest niemożność opłacenia rachunku osobno. Ksyusha, 24: „Przede wszystkim nie mam wystarczającej liczby normalnych europejskich restauracji. Normalnych nie ma tam, gdzie idą dopiero po pięciu godzinach przygotowań w salonie lub gdzie dyskutują o wnętrzu i mapie barów. Moskwa pilnie i pilnie potrzebuje wielu restauracji i restauracji, w których można pójść z rodziną, zjeść pyszne i nie psuj się. Tak, nie mamy kultury jedzenia poza domem i nie ma morza ani produktów z Prowansji czy Toskanii, ale możesz spróbować? Brak przyzwoitych restauracji to szkoda dla stolicy ”.Victor, 18 lat: „Nie ma wystarczającej liczby smacznych restauracji ze średnią oceną. Ogromna luka między wspaniałym pawilonem a nudnym Prime, moim zdaniem, jest wypełniana tylko przez sieć Akademii, co oczywiście nie wystarczy”.

   
Fast Food W mieście brakuje: fast foodów, różnorodnych ulicznych potraw, restauracji i azjatyckich fast foodów. Wielu czytelników chciałoby zobaczyć swoje chinatown w stolicy.

   
Bary Uczestnicy badania zauważyli, że w stolicy nie ma małych lokalnych barów. Wynika to głównie z wysokich czynszów i niewielkiej liczby małych powierzchni.

   
Reszta. Ponadto obywatele potrzebują: toreb papierowych w supermarketach, kawiarniach i sklepach wielobranżowych.

   
Misza Labin, kierownik restauracji DoDo i Noor.

   
Moskwie brakuje prostej, zrozumiałej i niedrogiej kuchni. Ponieważ publiczność takich restauracji nie jest dobrze ukształtowana. Chodzi o ludzi. Correa's jest na czele wszystkich moskiewskich, a nawet europejskich restauracji - w tym bardzo popieram Izaaka Correę, jest świetnym człowiekiem.

Wielu twierdzi, że nie ma małych lokalnych barów - tak jest naprawdę. Moskwa została zbudowana bez polegania na powierzchni handlowej, więc teraz bardzo trudno jest znaleźć pokój o powierzchni od 50 do 100 metrów kwadratowych. Wszystkie puste nisze zajmują stragany z telefonami komórkowymi i torbami. Wynajęcie takiego miejsca z łatwością pochłania cały miesięczny przychód baru. Kiedy państwo zrozumie, że czynsz za lokal gastronomiczny powinien różnić się od czynszu za sklep odzieżowy, przytulne małe bary natychmiast pojawią się w Moskwie.

Dostawy jedzenia są również złe. Firmy zaangażowane w przygotowanie i dostawę, starające się pokryć duże przestrzenie, a to wydłuża czas dostawy. Jak tylko pojawi się firma w Moskwie, która dostarczy jedzenie w ciągu 20-30 minut, na wynos zacznie pojawiać się w mieście.

Powrót do spisu treści

   
Kultura i życzliwość mieszkańców miasteczka. Zdecydowana większość respondentów napisała, że ​​mieszkańcy Moskwy nie mają dość uśmiechów, szacunku dla siebie, wolności, bezpieczeństwa, miłości do miasta. Sasha, 26: „Brakuje najważniejszej rzeczy: życzliwości i szacunku dla innych, uśmiechów, spokoju i optymistycznego nastroju”.

   
Pojawienie się mieszczan. Według respondentów w mieście brakuje pięknych, dobrze ubranych ludzi. Większość miała na myśli populację mężczyzn. Anna, 27 lat: „... dobrze ubrani, zadbani i kulturalni mężczyźni”.

   
Miejsca koncertów W mieście nie ma wystarczającej liczby miejsc, w których młode zespoły mogłyby zagrać swoje pierwsze koncerty. Czytelnicy mówili także o potrzebie zwiększenia liczby punktów za pomocą muzyki na żywo i miejsc dla muzyków ulicznych.Masza, 24 lata: „Nie ma wystarczającej liczby miejsc, w których grają muzykę na żywo, jazz, ale tylko na fortepianie. W Europie, zwłaszcza w Paryżu, jest wiele takich miejsc i nie trzeba specjalnie kupować biletu. Grają tam początkujący muzycy. Dostają przychód - procent liczby odwiedzających „Muzyki na żywo nie można z niczym porównać”.

   
Reszta. Respondenci narzekali, że w stolicy brakuje prasy miejskiej, uprzejmego personelu i pracowników miasta, a także karnawałów, dobrej reklamy zewnętrznej oraz liderów intelektualnych i kreatywnych, którzy mogliby zabrać głos na konferencji TED.

   
Julia Us, twórca rosyjskiego bloga o modzie ulicznej.
Slickwalk.com

   
W Moskwie ogromna liczba dziewcząt, dziewcząt, kobiet o właściwych rysach twarzy, normalnych sylwetkach i pięknych włosach. Nic dziwnego, że większość wybiegów i modelek zaprasza się z Rosji. Ale nie ma tylu przystojnych mężczyzn, jak ci cudzoziemcy mówią, że przystojni. W metrze spojrzenie na nich zatrzymuje się nie częściej niż raz w miesiącu. Dokonam rezerwacji - nie oznacza to, że wspaniali przedstawiciele tej płci podróżują wyłącznie motorowerami i samochodami.

Moskiewskim mężczyznom brakuje nawet elementarnej pielęgnacji i praktycznie nie ma potrzeby mówić o połysku. Whisky nie jest przycinana, paznokcie nie są przycinane, buty nie są polerowane, kurtki są sportowe. Nie po husarii. Dlatego na naszej stronie jest tak mało facetów, to bardzo denerwuje.

Powiedzenie, że jest wielu brzydkich ludzi, nie jest tego warte: tylko każdy próbuje zidentyfikować „ich”, co jest nie tylko przyjemne osobiście, ale także wygląda interesująco. Wyglądają, jaki rodzaj torby, jakie okulary. Gdyby podeszła do ciebie miła dziewczyna w lakierowanej skórzanej kurtce i białych butach, czy dałbyś jej więcej niż 10 sekund? Facet z ostrzyżoną „rybą” na głowie?

Teraz tempo ślimaka poprawia się. Wczoraj dziewczynę prowadziła koleżanka z klasy, dziś piosenkarka, jutro dziewczyna ze sztokholmskiej strony internetowej o modzie ulicznej.

Powrót do spisu treści

   
Zbiorniki Moskwie brakuje czystej rzeki z plażami, publicznymi basenami, czystymi stawami w mieście.Maria, 17 lat: „... miejsca takie jak Strandbar w Berlinie: wzdłuż rzeki jest mnóstwo mini-plaż, z barami i muzyką.”

   
Rynki i sklepy z produktami naturalnymi. Potrzebni są rozmówcy: cywilizowane rynki ze świeżymi warzywami i owocami, sklepy z gotową świeżą żywnością, namioty ze świeżo wyciśniętymi sokami, piekarnie i piekarnie.Olya, 21 lat: „W odległości krótkiego spaceru nie ma wystarczającej ilości sklepów z naturalnymi świeżymi produktami dla odpowiednich pieniędzy. Przez kryterium naturalności rozumiemy linię„ Skład ”. Antypattern: modne barwniki,„ smak identyczny z naturalnym ”,„ substytut tłuszczu zwierzęcego ”i inne niesamowite substancje „Z tego powodu zaczynasz jeść, jak królik, jedną sałatkę lub kupujesz tylko produkty nierosyjskie (zarówno to, jak i inne bzdury)”.

   
Sklepy. Respondenci napisali, że jest ich za mało: sklepy (sklepy, w których producent sprzedaje resztki kolekcji z poprzedniego sezonu ze znaczną zniżką), domy towarowe podobne do Selfridges, sklepy z komiksami i księgarnie z zagraniczną literaturą.Eugene, 19 lat: „... więcej alternatyw dla sklepów w stylu brytyjskim, Fott, Zing, Kuznetsky Most, 20 i Uniqlo”.

   
Miejskie miejsca wypoczynku. W Moskwie brakuje muzeów, bibliotek z nowoczesnym wyposażeniem i biblioteki mediów, akwarium, planetarium i parków rozrywki.Vasilisa, 25: „To dla mnie bardzo dziwne, że w Petersburgu znajduje się wspaniały park rozrywki„ Divo Ostrov ”, aw Moskwie wszystkie atrakcje ery radzieckiej, które od dawna są na emeryturze. Są nie tylko moralnie przestarzałe, ale po prostu zagrażają życiu. Naprawdę nie chwytając naprawdę fajny park rozrywki, myślę, że po prostu musi być w stolicy. ”

   
Miejsca do uprawiania sportu. Rząd Moskwy powinien również zwrócić uwagę na fakt, że w mieście nie ma wystarczającej liczby miejsc, w których ludzie mogliby uprawiać sport: boiska do koszykówki, joggingu, skate parków i niedrogich centrów fitness. Rozmówcy wsparli powstanie ścianek wspinaczkowych i szkół chińskich sztuk walki.

   
Reszta. Czytelnicy pisali także o potrzebie tworzenia pchlich targów, sprzedaży garażowej i sklepów z odzieżą używaną. Wśród miejsc rozrywki są kina na świeżym powietrzu i kina porno, które zniknęły w połowie dwóch tysięcy wypożyczalni filmów.Misha, 25: „Nie ma wystarczającej liczby kin bez uwzględnienia miejsc i stref VIP”.

   
Elena Malova, twórca październikowego klubu bokserskiego.

   
W Moskwie nie ma wystarczającego zastępstwa dla radzieckich szkół sportowych. W czasach prehistorycznych dzieci z rodzin o różnych dochodach chodziły do ​​tych miejsc, szkoły były dobrze wyposażone. Dzisiejsze rzadkie sekcje profilu są słabo wyposażone. Osoby o średnich dochodach muszą wysyłać swoje dzieci do klubów fitness.

Większość klubów fitness jest zbyt droga. Osoby w średnim przedziale cenowym są wyposażone w bieżnie i kilka urządzeń do ćwiczeń i prawie zawsze są zatłoczone. Więc dzieci po prostu nie mogą uprawiać sportu.

Jeśli weźmiemy to szerzej, to w stolicy nie ma wystarczającej liczby miejsc wypoczynku dla dzieci - muzeów, parków. Jest dla nich Park Kultury. Gorky - jest tam brudno, pusto i nudno. W parku powinna być letnia kawiarnia z odpowiednimi cenami, kino na świeżym powietrzu z dziesiątkami atrakcji.

Podczas gdy konkurencja między prywatnymi przedsiębiorcami w Moskwie jest prawie niemożliwa. Ludzie, którzy naprawdę coś tutaj robią, są często mizantropami i entuzjastami.

   
Igor Kompaniets, dyrektor artystyczny klubu Solyanka.

   
Kilka dni temu spotkaliśmy się z Igorem Grigoriewem, zjedliśmy gazowane napoje i rozmawialiśmy. Igor właśnie narzekał na brak w Moskwie małej nowoczesnej sali koncertowej, w której chciałby występować. Zgadzam się z imiennikiem: naprawdę nie ma przyjemnej sali wieczorowej w stolicy naszego kraju. Są kluby, bary, pałace i domy kultury. Ale okazuje się, że nie ma flip-flopa z wysokiej jakości sprzętem, który przyciąga przystojnych 350 osób do sali koncertowej młodych ludzi. Nie brakuje podstawowych potrzeb, ale oczywiście nie przeszkodziłby temu zapobiec.

Powrót do spisu treści

Najbardziej pożądane marki wśród Life wokół respondentów: Victoria's Secret, American Apparel, All Saints, Banana Republic, COS, Urban Outfitters i inne marki wymienione poniżej:

   
Julia Vydolobedytor mody
Strona Look At Me.

   
Sytuacja z niedrogimi sklepami w Moskwie w ciągu ostatnich kilku lat poprawiła się o rząd wielkości. W naszym mieście jest prawie wszystko, co jest w innych stolicach europejskich, a to nie kosztuje dużo więcej niż w Europie. Jeśli wcześniej poszukiwanie prostej białej koszulki lub pary prostych dżinsów zamieniło się w półdniową wyprawę, teraz nie ma z tym problemu, a teraz możemy sobie nawet pozwolić na uporządkowanie drobiazgów: na przykład kolekcja + J w Uniqlo na Kursku przyjechała, ale nie wszystko, ale w Moskwie H&M, na przykład, najwyższa - najmodniejsza - męska linia H&M, H&M Trend nie jest na sprzedaż. Jednocześnie wszyscy jakoś szybko zapomnieli, jak kilka lat temu nie było nawet śladu czegoś tak niedrogiego i przydatnego jak Uniqlo, H&M czy Topshop, i jak jeździliśmy z zagranicy walizkami pełnymi pamiątek lub ciekawe znaleziska oraz koszulki, bluzy, spodnie dresowe i skarpetki.

Teraz znowu nie ma wystarczająco dużo demokratycznych, ale więcej niszowych rzeczy. Ta sama firma American Apparel, która wie, jak zrobić nie tylko dobrze dopasowane białe koszulki, ale także proste i modne rzeczy sezonowe, z których z jakichś powodów bardziej popularne marki, takie jak H&M i Topshop, nie mogą myśleć. Lub Urban Outfitters z wyraźnym, delikatnym wyborem niedrogich rzeczy przez współczesnych projektantów. Lub Banana Republic, która sprawia, że ​​ubrania do biura są wysokiej jakości, niedrogie i nie nudne. Albo Victoria's Secret lub Ann Summers z kolosalnym wyborem bielizny (nie będziesz żył sam w środkowym segmencie, a reszta bielizny nadal kosztuje niewystarczające pieniądze w Moskwie). Z drugiej strony jasne jest, że pojawienie się w Moskwie wszystkich tych głównych marek jest tylko kwestią czasu, wszystkie te przedsiębiorstwa są zasadniczo - zdepersonalizowane olbrzymy. A za rok najprawdopodobniej całkowicie zmęczy nas megamalls z Zarą i Mango i wzdychamy, że chcemy małych butików z kilkoma młodymi rosyjskimi, skandynawskimi i amerykańskimi projektantami znalezionymi i wybranymi przez ładne osoby. Są takie sklepy, ale jest ich bardzo niewiele: trudno jest im mieszkać w mieście z powodu wygórowanych czynszów, w Internecie, ponieważ rosyjski post źle działa. A teraz najbardziej brakuje im i raczej nie będzie ich więcej.

Powrót do spisu treści
Przejdź do pierwszej części ankiety

Obejrzyj wideo: Rosja - Moskwa 2 dzien (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Ludzie, Następny Artykuł

Wygląd: Ilya Shalyov, szef kuchni Ragout
Styl

Wygląd: Ilya Shalyov, szef kuchni Ragout

Raz w tygodniu redakcja fotografuje jednego ze znajomych mieszkańców miasteczka na ulicy i jednocześnie prosi, aby powiedzieć, jakie marki ma na sobie, gdzie je kupił i gdzie woli kupować ubrania. Dzisiaj Ilya Shalyov została bohaterem kolumny „Appearance” - sfotografowaliśmy go na 2. ulicy Brest, obok gastro-kawiarni Ragout.
Czytaj Więcej
Mniej znaczy lepiej: gdzie kupić Fred Perry Polo
Styl

Mniej znaczy lepiej: gdzie kupić Fred Perry Polo

Narzekanie na ceny w Moskwie od dawna jest nawykiem: ktoś obwinia wysoką stawkę czynszu, inni są pewni chciwości właścicieli. Tak czy inaczej, to samo w różnych sklepach może kosztować inaczej, podwoić lub potroić koszt w oryginalnym sklepie za granicą. Życie wokół kontynuuje serię o tym, gdzie kupić opłacalne.
Czytaj Więcej
Mieszkanie tygodnia (Petersburg)
Styl

Mieszkanie tygodnia (Petersburg)

Właścicielem jest Pavel, specjalista IT. Pokoje: 3 Metryczne: 70 m kw. Pułapy: 2,7 m. Kilka lat temu Pavel kupił czteropokojowe mieszkanie w starym funduszu w pobliżu stacji metra „Ligovsky Prospekt”. Była w ruinie, więc naprawy musiały być gruntowne. Zaczęliśmy od przebudowy na dużą skalę: wyburzyli prawie wszystkie ściany i zbudowali nowe, połączyli kuchnię z salonem i przenieśli łazienkę.
Czytaj Więcej