Ludzie

Miot z chaty: 4 moskiewskie skandale

Uczestnicy wydarzenia - twórcy anonimowej strony plotkarskiej Meatlook.com i moskiewskiej społeczności modowej

Mitluk przeciwko wszystkim

Scena - strona Meatlook.com, stacja radiowa Silver Rain, Facebook.com, blogi, strona Look At Me

WYDARZENIE

W kwietniu 2010 r. W sieci pojawiła się strona Vasilyesmanov.com (później nazwa została zmieniona na Meatlook.com) - na niej anonimowi twórcy zasobu zobowiązali się do publikowania notatek o życiu osobistym, a nawet intymnym bohaterów moskiewskiej imprezy modowej.

Blog działał zgodnie ze wszystkimi zasadami żółtej prasy - pisał o nieślubnych dzieciach, o przygodach seksualnych i po prostu brzydkich czynach - wszystko to było posypane szczerymi kłamstwami i spekulacjami. Meatlook.com trafił do rosyjskich projektantów (Gosha Rubchinsky, Dmitry Loginov), dziennikarzy (Andrei Loshak, Ilya Krasilshchik, Roman Volobuev), imprezowiczów (Agasfer, Elena Kamai) i innych przedstawicieli moskiewskiej bohemy.

Początkowo autorzy projektu mieli pozostać w cieniu, ale dzięki wysiłkom Wasilija Esmanowa, twórcy strony Look At Me, szybko zostali odtajnieni. Okazało się, że to projektant Ilya Besedin, programiści Igor i Anton Gladkoborodovs oraz byli pracownicy strony Look At Me Anna Khrustaleva-Geht i Elena Nuryaeva. Po tym, jak nazwiska twórców stały się publiczne, nazwa została pilnie zmieniona na Meatlook (anagram nazwy portalu Look At Me), do opisu strony dodano wiersz, że wszystkie plotki i plotki są wysyłane przez czytelników, a twórcy publikują tylko ulubione.

O Meatlook'e zaczął pisać wszystkie najważniejsze publikacje miasta. Jurij Saprykin na Openspace.ru wpadł do ogromnej kolumny, której główna teza nie różniła się jednak znacznie od innych wypowiedzi dyrektora redakcji Afisha - po tym wydarzeniu świat nie będzie już taki sam jak wcześniej. Time Out przeprowadził wywiad z Ilyą Besedin, a Eugene Kuyda rozmawiał z nim na werandzie Simacheva w sprawie drukowanej wersji magazynu Afisha. Twórcy strony zostali poddani silnej presji ze strony Lucy Green w stacji radiowej „Silver Rain”, ale uprzejmie współprowadzili ją Ksenia Sobchak. Świecka lwica w powietrzu narzekała: „Mam dość tej moskiewskiej dziwki, chciałbym zasób, na którym napisano by, jaki jest rozmiar dla każdego”.

Nie pracując nawet miesiąc, główni dostawcy plotek opuścili projekt: Anna Khrustaleva-Geht i Elena Nuryaeva. Ilya Besedin musiała zamknąć Meatlook.com

WYNIK SKANDALU

„Mitluk” zrodził kilka memów, takich jak „opuść miasto”, „jak niechlujny, teraz nie myj się”, „to ja, malowałem wzory”, niewielka liczba klonów w różnych miastach Rosji, które zniknęły i zostały zapomniane tak szybko, jak tylko oryginał. Połowa Moskwy nie rozmawia już z twórcami blogu plotkarskiego, a projektantka Ilya Besedin nie może już chodzić do Simachev Shop & Bar (patrz „Słowa kluczowe z 2010 roku” na temat życia wokół).

Uczestnicy wydarzenia - Pracownicy KM20 i goście, którzy przybyli na imprezę z okazji końca tygodnia mody Cycles & Seasons.

„Most Kuznetsk, 20” przeciwko gościom Cycles & Seasons

Scena - Koncepcyjny sklep odzieżowy „Kuznetsky Most, 20”, który został otwarty 12 września 2009 r.

WYDARZENIE

Pod koniec kwietnia sklep Kuznetsky Most 20 zorganizował imprezę z okazji tygodnia mody Cycles & Seasons. Po ostatnim koncercie Nina Donis zaprosiła kanapki z owocami morza. Wśród gości, którzy spróbowali przystawki, byli znani moskiewscy projektanci (Vika Gazinskaya i Vardui Nazaryan), fotografowie i inni przedstawiciele kreatywnej inteligencji stolicy.

Następnego ranka 15 osób zachorowało na wysoką gorączkę i oznaki ciężkiego zatrucia pokarmowego, wielu zostało w trybie pilnym hospitalizowanych. Po kilku dniach dyrektor artystyczny sklepu „Kuznetsky Most, 20” Vanya Makarov nadal postanowił skomentować to, co się stało: „Lekarze wciąż nie mogą postawić jednoznacznej diagnozy, ktoś mówi o salmonellozie, ktoś o SARS i podejrzeniach zapalenia wyrostka robaczkowego, ale sprowadza się to do do jednego - ciężkie zatrucie pokarmowe. ”

Kilka tygodni później „KM20” odrzucił wersje ARVI i zapalenie wyrostka robaczkowego i przedstawił oficjalną, według której wirus jelit, salmonelloza, był przyczyną złego stanu zdrowia gości. Sklep koncepcyjny próbował usunąć wszelkie podejrzenia z siebie. Według oficjalnego oświadczenia na stronie na portalu społecznościowym Facebook sklep zebrał wszystkie dokumenty potwierdzające bezpieczeństwo sanitarne kuchni i całego personelu kawiarni. Miejsce zakażenia salmonellą było wśród gości podczas imprezy. Infekcja została przekazana przez uścisk dłoni, gdy ręce zetknęły się z jedzeniem, a także doustnie, jak donosi raport. Ani imię, ani nazwisko ogniska, które zainfekowało 15 odwiedzających ustnie, nadal nie jest znane.

WYNIK SKANDALU

„KM20” zaoferowało gościom skromną rekompensatę pieniężną, a ci, którzy zatruli się na imprezie Cycles & Seasons, pozywali sklep. Sąd nie podjął jeszcze decyzji.

Uczestnicy wydarzenia - krytyk restauracji
oraz autor magazynu „Plakat” Eugene Kuyda
oraz główny rosyjski projektant Artemy Lebiediew.

Evgenia Kuida przeciwko restauracji
Artemy Lebiediew.

Scena - otwarto 25 kwietnia restaurację Artemy Lebiediewa, strony drukowanej publikacji i stronę internetową magazynu Afisha.

WYDARZENIE

Pod koniec maja Evgenia Kuida, felietonistka magazynu Afisha, napisała notatkę na swoim blogu na stronie internetowej magazynu Afisha, w której ostro skrytykowała menu i projekt restauracji Artemy Lebiediew, zastrzegając, że idzie tylko do restauracji. Post został opublikowany pod nagłówkiem „Tylko m ... ki są ułożone w ten sposób” - przypomnijmy, to jedno z ulubionych zwrotów Artemy. Fani słynnego rosyjskiego projektanta spieszyli się z odpowiedzią na plakat „Afisha” - na stronie padały dziesiątki oburzonych komentarzy, a dyskusja na temat postu została przeniesiona na blogosferę.

Po pewnym czasie Artemy Lebiediew odpowiedział na ostrą krytykę, pisząc w swoim LiveJournal: „Personel plakatu pogarsza się. Na przykład recenzja naszej restauracji jest napisana przez dziewczynę, która nie poszła do restauracji, ale przeczytała, co inni o nim piszą „

Evgeniya Kuida odpowiedziała recenzją restauracji obszernym nagłówkiem - „Śmieci”. Kuida ocenił gości jako „mężczyzn w wieku około trzydziestu lat z brudnymi nogami w klapkach, długimi nieumytymi włosami, krótkimi koszulkami w gipsie i wielobarwnymi szmatami na ramionach”, personel obsługi zwany „grubymi ciotkami”, a cała restauracja opisywała słowa „jadalnia dla więźniów” .

Wściekły projektant ogłosił w swoim LiveJournal, że zerwie wszystkie relacje z wydawnictwem Afisha, dopóki Jewgienij Kuyda publicznie go nie przeprosi. Zagrożenie dotyczyło udziału w festiwalu „Plakaty piknikowe” oraz sprzedaży ilustracji w formie drukowanej.

WYNIK SKANDALU

Wydawnictwo Afisha nie zareagowało na oświadczenia Artemy Lebiediewa i według Jurija Saprykina „nie otrzymałem żadnych oficjalnych listów na formularzu Afisha”.(Wywiad Interfax.Ru).Kilka miesięcy później Artemy Lebiediew przemianował swoją restaurację na „dużą kawiarnię”.

Uczestnicy wydarzenia - Świecka publicystka Bożena Ryńska i były redaktor magazynu Jalouse Sergey Stishov.

Bożena Ryńska przeciwko chamstwu
i „filigran”

Scena - Restauracja „Akademia Sztuki” na terenie klastra kreatywnego „Czerwony październik”.

WYDARZENIE

Na imprezie z okazji ożywienia portalu kulturalnego Openspace.ru podekscytowany były redaktor naczelny magazynu Jalouse Siergiej Stiszow dotknął księdza towarzyszącej Bożej Rynskiej. Obserwator był obrażony i nie otrzymawszy poparcia od męskich przedstawicieli, postanowił bronić honoru swojego piątego punktu na własną rękę. Wyciągnęła paralizator i uderzyła sprawcę z wyładowaniem.

Siostra sprawcy wisiała na Bozhen z okrzykami: „Nie dotykaj go”, w tej samej chwili Stisov wyciągnął bezpośrednią głowę Bozhena. Cios nie był bardzo silny - ofiara uciekła ze złamaną wargą.

Po tym wydarzeniu Bożena Rynska barwnie opisała wszystko, co wydarzyło się w jej LJ: „Nie mam brata, męża, ojca, który mógłby mnie chronić. A ja muszę być moim bratem, mężem i ojcem. Rozważ to manifest. Uświadomiłem sobie, że nie można nie dać zmianę - zapalą się ”. Frazy z tekstu Rynsky'ego stały się memami o Runecie, który jest warty tylko „czeskiego walącego w szokującego” (patrz „Główne słowa z 2010 roku” na temat życia wokół).

WYNIK SKANDALU

Bożena Ryńska była świadkiem pobić i pozwała sprawcę. Decyzja sądu nie została jeszcze wydana.

Fotografia w skandalu z Bożeną Ryńską przedstawia wizerunek anonimowego przestępcy.

Obejrzyj wideo: Miot A - hodowla szczurów (Styczeń 2020).

Popularne Wiadomości

Kategoria Ludzie, Następny Artykuł

Młodzież i Rostów nad Donem w nowym filmie grupy „Dziękuję”
Premiera

Młodzież i Rostów nad Donem w nowym filmie grupy „Dziękuję”

W październiku 2017 roku moskiewska grupa Thank You wydała swój trzeci album, Forever. To siedem głośnych piosenek o tym, jak znieść kontuzję i żyć dalej, wypełnione cytatami Brodskiego, Gumilyowa, Tsoja, Muratowej, wcześniejszych prac zespołu i innych rosyjskich grup niezależnych. Historia wymagała adaptacji, ale to, podobnie jak nagranie samego albumu, zajęło nieco ponad rok.
Czytaj Więcej
Dokument „Estetyka techniczna: design na Uralu”
Premiera

Dokument „Estetyka techniczna: design na Uralu”

Sieć była gospodarzem wydania dokumentu „Estetyka techniczna: design na Uralu”. Film został opublikowany na YouTube jako wsparcie dla drugiego zdjęcia - 6 listopada w Centrum Jelcyna odbędzie się premiera „Technicznej estetyki” o szkole projektowania w Leningradzie. Life wokół Jekaterynburg publikuje pełną wersję zdjęcia z komentarzami autorów.
Czytaj Więcej