Skrzynie

Maniak biznesu: Co się stało podczas wakacji - oferty, badania, opinie

Nicholas Carr: Papierowa książka uderza

Pogłoski o śmierci papierowych książek są mocno przesadzone - tym razem dowodzą tego pomysłu liczbami w rękach. Nicholas Carr, autor książki The Shallows: What Internet robi naszym mózgom, cytuje badanie wykazujące, że w 2012 r. Sześciu na dziesięciu Amerykanów wykazywało brak zainteresowania pozyskaniem czytelnika. Jednocześnie dziewięć na dziesięć czytało co najmniej jedną papierową książkę, a tylko trzy na dziesięć czytało elektroniczne. Kilka innych wniosków z Carr: książki papierowe nie tracą tak szybko, jak się wydaje; e-czytniki są zastępowane przez tablety - ich sprzedaż spadła.

Quora: Co jest lepsze przy 25 - # stabilności
w korporacji lub pracy dla duszy?

Użytkownicy serwisu pytań i odpowiedzi Quora.com omawiają pytanie: co lepiej robić w wieku 25 lat - pracować na wysoko płatnej, ale nudnej pozycji w korporacji lub poświęcić się interesującej, ale nierentownej firmie.

Twórca Wikipedii Neil Kandalgaonkar uważa, że ​​nie jest ważne, co robić w tym wieku: pracować w dużej firmie, założyć firmę lub zaangażować się w hobby - każda firma wymaga maksymalnego zwrotu, każda praca może pokazać, kim naprawdę jesteś. Nowojorski programista Michael Church znajduje zabawne wyrażenia, takie jak „podążaj za marzeniem” i „rób to, co lubisz, a pieniądze same przyjdą”. Społeczeństwo za nic nie zapłaci. Radzi wybrać trzy osoby, których praca wydaje się interesująca, i zobaczyć, co zrobili w młodości.

Bardziej uzasadnione obliczenia przedstawił Australijczyk Michael Kabler, który przedstawił wykres zależności szczęścia od dochodów. Początkowo poziom radości życia rośnie wraz z pensją, a następnie, gdy zaczniesz zarabiać więcej niż 800 000 USD rocznie, z powodu ciężkiej pracy rzadziej spotykasz się z przyjaciółmi i rodziną, seks nie poprawia się z powodu wzrostu dochodów, a poziom szczęścia przestaje rosnąć. „Cokolwiek robisz, szczęście zależy od postaw życiowych - jakie cele stawiasz i jak je osiągasz”, podsumowuje. (Aby uzyskać inne opinie, kliknij tutaj.)

Grief-zamówienia: Costco zapłaci
za zastraszanie menedżera

Fast Company opisuje historię 27-letniego Rubena Calvillo, byłego kierownika liniowego piątej co do wielkości amerykańskiej sieci detalicznej Costco. Jesienią 2010 roku wyjechał na 10-dniowe wakacje. Jego zastępca w tym czasie kupił za dużo mięsa - nie było dla niego kupujących. Kiedy Calvillo, wracając z wakacji, szukał miejsca, w którym można dołączyć towary, wygasł.

Wewnętrzne dochodzenie wykazało, że mięso, które wygasło, kosztowało 10 000 USD, a pracownicy ochrony w firmie, znani z obaw o jakość, zamknęli Calvillo w biurze i zmusili ich do przyznania się do sabotażu na kilka godzin, aż kierownik zachorował i musiał zostać hospitalizowany. W listopadzie sąd nakazał sprzedawcy zapłacić 102 000 USD za szkody moralne i nielegalne pozbawienie wolności. „Gdzie jest linia, na którą kontrola jakości może się rozszerzyć?” - pyta autor artykułu.

TEGwear: naładuj baterię samodzielnie

Amerykański startup TEGwear z siedzibą w Corvallis (Oregon) stworzył technologię, która pozwala naładować dowolną baterię z ludzkiego ciała. Specjaliści firmy opracowali mały układ, który pozwala na przekształcenie ciepła uwalnianego przez ludzkie ciało w energię elektryczną. Za pomocą tego urządzenia można uzyskać do 300 woltów energii elektrycznej, co wystarcza na przykład do naładowania smartfona. Chip jest przymocowany bezpośrednio do skóry lub bielizny i może generować energię, nawet gdy jego właściciel śpi.

Chip zostanie zaprezentowany na corocznej wystawie Consumer Electronics Show w Las Vegas (8–11 stycznia) we współpracy z firmą Swatch. Pierwszy zegarek jest zainstalowany na zegarkach tej firmy. Urządzenie może pojawić się w sprzedaży już w 2014 roku. Producenci sprzętu medycznego, a mianowicie urządzenia do monitorowania stanu zdrowia - tonometry, mierniki cholesterolu we krwi i inne, a także producenci akcesoriów do smartfonów już zainteresowali się wynalazkiem. Firma otrzymała dwa granty - od National Science Foundation i amerykańskiego Departamentu Zdrowia.

New Year Failure: Ozon.ru Lost
na prezenty 3,5 miliona rubli

Sklep internetowy Ozon.ru, chcąc sprawić, by klienci byli miłym zaskoczeniem na Nowy Rok, nie obliczył swoich możliwości i był w nieprzyjemnej sytuacji. W przeddzień wakacji firma dystrybuowała wśród swoich stałych klientów kody promocyjne obiecujące rabat w wysokości 3500 rubli, podczas gdy rabat może wynosić nawet połowę całkowitego kosztu zamówienia. Ponieważ kody nie były powiązane z konkretnymi kontami, klienci Ozon.ru, którzy je otrzymali, zaczęli wysyłać listy do znajomych i znajomych, w wyniku czego ponad tysiąc osób zdecydowało się skorzystać z rabatu. Taka kwota nie była częścią planów Ozon.ru: według H&F kody promocyjne były dystrybuowane wśród kilkudziesięciu nabywców. Sklep zaczął wycofywać zamówienia z napisem „niezgodność z warunkami promocji” i „niepoprawne parametry zamówienia”, a pieniądze nie zostały jeszcze zwrócone wielu nabywcom. W rezultacie Ozon.ru zamiast lojalnej publiczności przyjął kilkuset gniewnych obywateli.

„Koledzy mają tylko dwie opcje: (1) dać swoim klientom nieszczęśliwe (nieuczciwe) pieniądze i zbudować z nich PR - zrobiłbym to, gdyby Wikimart to miał) lub (2)„ odkupić ”prezenty spośród niepłynnych aktywów. ) ”- Maxim Faldin, współwłaściciel centrum handlowego Wikimart online, napisał na swoim Facebooku.

Alexander Moskalyuk: Edukacja online przez długi czas pozostanie nieopłacalna

Alexander Moskalyuk, rosyjski programista pracujący dla Facebooka, omawia temat „Jak zarabiać pieniądze na internetowym rynku szkolnictwa wyższego?”. Według niego, startup w dziedzinie edukacji na odległość Coursera nie wie, z czego zarabiać pieniądze, i jak dotąd jest dobry jako repozytorium treści, w rzeczywistości biblioteka multimedialna. Moskalyuk ocenia eksperymenty z zarobkami na pożyczkach edukacyjnych, sprzedażą absolwentów korporacjom i tak dalej.

Oczekiwania dotyczące redukcji biegów: czytelnicy Facebooka przyznali się do menedżerów SMM Nokii,
o czym marzysz o iPhonie

SMM z rosyjskiego biura Nokia wybrali nie najlepszy temat na świąteczny post na Facebooku. „Przyznaj, co marzysz, aby znaleźć pod drzewem?” - zapytano w ostatniej wiadomości z 2012 r. Oczywiście przedstawiciele firmy mieli nadzieję, że czytelnicy marzą o Nokii Lumii, ale nie pochlebiali. W poście znajduje się obecnie 544 komentarzy, z których większość ma ten charakter: „Nokia pod drzewem? O_o Po co?”. Większość komentatorów wolałaby iPhone'a.

Podobnie, SMM firmy Samsung zostały spalone sześć miesięcy temu. Na amerykańskiej stronie marki opublikowano post z pytaniem: „Który gadżet zabrałbyś ze sobą na bezludną wyspę?” Jak wyliczono w „Zuckerberg zadzwoni”, spośród 17 tysięcy komentatorów tylko 27 nazwali Samsung Galaxy, resztą marzeń o iPhonie.

Grupa tatuaży: pokazał Eugene Wolf
w sieciach społecznościowych nadrukowane logo dłoni
jego usługa

W sylwestra Evgeny Volk, założyciel serwisu internetowego Integrator, który po uruchomieniu pozwoli Ci tworzyć i umieszczać reklamy w mediach, wykonał tatuaż z logo firmy na ramieniu. Jest to kwadrat przecięty ukośnymi liniami. Ten prosty rysunek dla startupu został narysowany przez Artemy Lebedev Studio. To także pierwszy raz w studio: nikt wcześniej nie odważył się zrobić tatuażu z logo. Na stronie grupy VKontakte początkujący przedsiębiorca wyjaśnił znaczenie tatuażu: „„ Integrator ”to i tak bomba! Bomba albo wysadzi rynek, albo sam go eksploduję. Chcę to zawsze pamiętać”. Wolf podkreślił również, że nie był to jego pierwszy desperacki czyn dla własnego biznesu: sprzedał swoje mieszkanie i zainwestował wszystkie środki w rozwój usługi.

Integrator zostanie uruchomiony na początku 2013 r. Jak podano na stronie internetowej usługi, będzie to usługa internetowa do tworzenia i umieszczania reklam telewizyjnych, drukowanych i radiowych z szerokimi możliwościami planowania mediów i śledzenia postępów kampanii reklamowych.

Akt Wilka został oceniony przez współwłaściciela Qiwi i uczestnika rankingu H&F „Młodzi przedsiębiorcy Rosji” Andrei Romanenko. Na swoim Facebooku napisał: „Początkowe szaleństwo. Facet nie zna życia)) Ale PR jest w porządku”.

Pinterest zjadł serwis kulinarny

Pinterest kupił witrynę Punchfork, która gromadzi wokół siebie miłośników gotowania, i tym samym przyniósł pierwsze interesujące wiadomości biznesowe z 2013 roku. Po pierwsze, jest to pierwsze przejęcie modnej sieci społecznościowej, a po drugie symptomatyczne jest, że założyciele Punchfork zgodzili się sprzedać wszystkie akcje, zapomnieć o swojej marce i dołączyć do zespołu Pinterest.

Przewodowe: prognoza IPO na 2013 rok

Airbnb Szanse są spore, ale tylko wtedy, gdy firma podniesie drugą rundę inwestycji. Usługa jest bazą danych mieszkań i domów, które można wynająć lub wynająć na krótki czas. Z reguły z witryny korzystają podróżnicy, którzy są bardziej komfortowo zakwaterowani w prywatnych apartamentach niż w hotelu lub hostelu. Półtora roku temu Airbnb otrzymał finansowanie w wysokości 112 mln USD z puli inwestorów, w tym z funduszu inwestycyjnego DST Global, Jurija Milnera i Alishera Usmanova. W tym roku firma ma nadzieję uzyskać kolejne 200 milionów dolarów z funduszy venture capital i IPO, jeśli się powiedzie.

Box Szanse: 50/50. IPO spółki może być utrudnione przez stan sprawozdawczości finansowej. Do tej pory nie ujawniono, ile Intel zainwestował w projekt jesienią 2012 roku. Aaron Levy, CEO Boxa, nie męczy się powtarzaniem tej liczby: 14 milionów osób korzysta z jego systemu przepływu pracy, ale nie ujawnia, ilu abonentów zainstalowało płatną wersję usługi. Zainteresowanie spółki inwestorami zapowiada się na wysokie: do października 2012 r. 90% najlepszych firm z listy Fortune (500 nazwisk) zainstalowało aplikację Box dla swoich pracowników. Jeśli Levy nie zdąży uporządkować raportów, najprawdopodobniej Box pojawi się na giełdzie w 2014 roku.

Dropbox Szanse: dobre. Do końca 2012 r. 100 mln osób korzystało z usługi udostępniania plików, w ubiegłym roku Guido van Rossum, twórca usługi Google Python, a kilku sprzedawców z Apple i Salesforce przyszło do pracy w firmie, którą analitycy natychmiast uznali za przygotowanie do oferty publicznej. W sumie Dropbox zebrał już 257 milionów dolarów od różnych inwestorów.

Pozłacany Szanse: bardzo wysokie. O tym, że sklep internetowy z markowymi ubraniami Gilt jest gotowy wejść na giełdę w zeszłym roku, poinformował prezes firmy Andy Page w wywiadzie dla Reuters. Ma nadzieję, że firma pod koniec stażu zostanie wyceniona na 1 miliard dolarów, a Gilt zebrał ponad 220 milionów dolarów na inwestycje z różnych funduszy. Teraz Grupa Gilt zwraca większą uwagę na rozwój innych witryn, takich jak pełny sklep Park & ​​Bond, mając nadzieję na zwiększenie kapitalizacji poprzez rozwój kilku aktywów.

Kabam. Szanse: świetne. Po awarii Zyngi dziwne byłoby myślenie, że jeden z twórców gier jest gotowy ponownie podjąć ryzyko na giełdzie. Ale Kabam ma nadzieję, że nie będzie w stanie powtórzyć losu konkurenta, ponieważ jego działalność koncentruje się na treściach mobilnych. Jedna z gier na platformę iOS, Kingdoms of Camelot, przyniosła już Kabamowi przychód w wysokości 100 milionów USD, prezes firmy Kevin Chu przewiduje, że roczny obrót Kabam w 2012 roku wyniesie 150 milionów USD, czyli o 50% więcej niż w 2011 roku. Podczas pierwszej oferty publicznej, o której wspomniał już Chu, Kabam można wycenić na 500 milionów dolarów.

Obejrzyj wideo: ZEITGEIST: MOVING FORWARD. OFFICIAL RELEASE. 2011 (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Skrzynie, Następny Artykuł

Chris Stevens „App Store Millionaires”
Skrzynie

Chris Stevens „App Store Millionaires”

H&F studiuje jedną książkę biznesową tygodniowo i wybiera z niej najciekawsze momenty. Tym razem czytamy książkę słynnego dewelopera Chrisa Stevensa o tym, jak wygląd AppleStore wpłynął na życie zwykłych użytkowników i programistów, zamieniając niektórych z nich w milionerów, a innych w bankructwo.
Czytaj Więcej
Alexander Auzan „Ekonomia wszystkiego”
Skrzynie

Alexander Auzan „Ekonomia wszystkiego”

Alexander AUZAN Doktor nauk ekonomicznych, profesor, publicysta, dziekan Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Moskiewskiego MV Łomonosow Człowiek W wyniku cudzołóstwa wielkiego filozofa i ekonomisty Smitha z francuskim Oświeceniem okazał się Homo economus - wszechwiedzącym egoistycznym dranem, który ma nadprzyrodzone zdolności racjonalizacji i maksymalizacji swojej użyteczności.
Czytaj Więcej