Ludzie

Wojownicy południowo-wschodniego Okręgu Administracyjnego: patrol kozacki na ulicach Moskwy

Drużyna ochotników została wynaleziona w regionalnym stowarzyszeniu kozackim „Południowo-Wschodni”, latem otrzymała zgodę szefa regionu Ryazan, a teraz Kozacy, ubrani w tradycyjne czerwone i niebieskie mundury, będą dyżurować na ulicach dwa razy w tygodniu - w piątkowe i sobotnie wieczory. Żołnierze chodzą z policją, monitorują porządek publiczny, identyfikują naruszenia i ogólnie pomagają wszystkim w potrzebie. Korespondenci „Życie wokół” poszli z Kozakami podczas pierwszego nalotu.

BURMISTRZ DEVKIN I PLECAKI

Siedmiu mężczyzn ustawionych w szeregu przed radą dystryktu Ryazan. Przed rozpoczęciem pierwszej służby należy pouczyć współczesnych Kozaków. Zamiast tradycyjnych haremowych spodni, biszkoptu i czerkieskich sukienek, surowe granatowe spodnie z czerwonymi paskami, tuniki z białymi metalowymi guzikami i czapki. Aby rozwiązać konflikty, Kozacy są uzbrojeni w policjanta, który z kolei jest uzbrojony w pistolet i prawo do ostrzeżenia, ukarania grzywną i zatrzymania. Zastępca szefa lokalnego departamentu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych udziela ostatnich instrukcji: „Na służbie należy zwracać uwagę na osoby w stanie odurzenia, w miejscach masowego stłoczenia, zachować czujność, wykrywać naruszenia porządku i zgłaszać się do mjr. Jurija Devkina”. Na tle okazałej drużyny major Devkin, ubrany w luźny i postrzępiony mundur, wygląda jak biedny krewny Kozak.

Nowy mundur kozacki jest wydawany wszystkim kombatantom za darmo


„PIERWSZE NARUSZENIE PRZYJACIELA WYKRYTE NATYCHMIASTO NA OGRODZIE: HANDLOWCY ZROZUMIAŁY PUDEŁKA Z WARZYWAMI I OWOCAMI NA chodniku”

Z sześciu kozaków stojących w służbie, czterech poszło na dyżur w piątek. Reszta będzie patrolować ulice w sobotni wieczór. Drużyną kozacką kierował główny inicjator wydarzenia, doradca wodza, a ostatnio szef administracji Ryazana, Anatolij Dmitrijewicz Evseev. Centurion Walentyn Nikołajewicz Degtyarev, najstarszy ze wszystkich, szedł w pobliżu: siwe włosy, wyrywając się z czapki, dawały do ​​zrozumienia, że ​​centurion był już na emeryturze i miał nieograniczony czas na przywrócenie porządku. Za nim podążali dwaj zwykli Kozacy Aleksiej i Michaił: jeden niski i słaby, prawie uczeń, drugi nieco starszy, z czapką otaczającą okrągłą rumianą twarz.

Aleksiej Orekhov, Zastępca Szefa Departamentu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Obwodzie Ryazańskim:„Funkcje patroli kozackich są rozległe, ale wyłącznie spostrzegawcze. Będą patrolować tylko razem z policją, która zdecyduje się wszcząć sprawy administracyjne lub, na miłość boską, w sprawach karnych. Taka współpraca bez wątpienia przyniesie korzyść pracy policji. Obywatele stają się bardziej czujni. widząc ludzi w mundurach, bez względu na to, czy jest policjantem, czy Kozakiem. Wiedzą, że są obserwowani i powstrzymają się od łamania praworządności ”.

SAMOCHÓD WARZYWNY


Drużyna odkryła pierwsze naruszenie tuż za płotem rady: sprzedawcy stoiska położyli na chodniku skrzynki z warzywami i owocami. „Jest miejsce na rozbicie namiotu”, powiedział kozak Evseev, używając oficjalnej sylaby byłego urzędnika, „na tym terytorium należy handlować, a nie zajmować chodnika. Dokąd ludzie powinni iść?” Przestraszona sprzedawczyni uśmiechnęła się nerwowo w odpowiedzi i obiecała przekazać wszystko właścicielowi. „Oczyśćmy się” - radośnie zasugerował jeden z młodszych Kozaków. „Nie, nie mamy prawa dotykać nieruchomości. Ostrzegamy tylko. Majorze, proszę o naprawienie naruszenia, a jeśli nie poprawicie tego do jutra, to sporządzcie protokół”, zwrócił się główny policji do policji. Po cichu wyjął ze szkoły zeszyt, coś zapisał i patrol ruszył dalej.

„„ KTO POWINIEN JEŚĆ TAK, PIĘKNO? ZROBIĆ MASZYNĘ, AŻ DOKARCZY SIĘ KARA.

Naprzeciwko małego targu przy ulicy Novokuzminskaya 4. pudełka z owocami, orzechami i zabawkami blokowały prawie całą drogę. Sprzedawcy spojrzeli na pagony, próbując zrozumieć, kto tym razem przyszedł z czekiem. „Usuń! Ingeruj w przejście! Sporządzimy protokół!” - Kozacy krzyczeli na każdy namiot wojowniczym tonem. Jedna dziewczyna, której samozabranie terytorium trwało ponad metr, wyraźnie pomyliła zbliżających się Kozaków z mummerami i krzyknęła z uśmiechem: „Chodźcie, młodzi ludzie. Gorące bułeczki, słodycze. Wszystko jest pyszne! Kupujemy!” Jednak uśmiech szybko zniknął z jej twarzy, gdy Kozacy ogłosili naruszenie i groźny protokół. Dziesięć minut później przejście było całkowicie bezpłatne, a miejscowe babcie entuzjastycznie podziękowały Anatolijem Dmitriewiczowi i pochwaliły Kozaków.

Według statystyk najwięcej naruszeń ma miejsce wieczorem w piątek i sobotę, kiedy ludzie piją po pracy.

NIEPRAWIDŁOWY PARKING


Kolejnym przedmiotem zainteresowania drużyny kozackiej była „gazela”, niewłaściwie zaparkowana na targach. Podczas gdy doradca wodza wraz z mjr. Devkinem czekali, aż kierowca poprosi o czyszczenie samochodu, centurion Walentyn Nikołajewicz pomógł młodej dziewczynie, która również naruszyła zasady, zjechać na jezdnię. „Kto tak jeździ, piękna? Jedź samochodem, dopóki nie zostaniesz ukarany grzywną. Po lewej, chodź, po lewej” Kozak dowodził 25-letnią Niną. Dziewczyna była zaskoczona pomocą, która spadła jej na głowę, ale kiedy zapytałem, kim są ci wszyscy ludzie, pewnie odpowiedziała: „Tak, to Kozacy, rozpoznałem ich natychmiast w formie. Dzięki nim jestem zadowolony”.

Alexey Balabutkin, Kozak: „Biorę udział w patrolu kozackim, ponieważ jestem patriotą. Mieszkam w tej okolicy. Jeśli nie będziemy monitorować tego, co dzieje się na naszych ulicach, nikt tego nie zrobi. Nie można przejść obok, gdy ktoś jest chory lub jest w niebezpieczeństwie. Innym razem możesz znajdować się w trudnej sytuacji i potrzebujesz pomocy. A na każdym kroku jest wystarczająco dużo naruszeń ”.

BEZPIECZEŃSTWO BLUZKÓW


Pojawienie się patrolu w pasażu Wiszniakowskiego, w którym kobieta w średnim wieku sprzedawała wątpliwe jakości bluzki, wywołała panikę. Sprzedawczyni nazywała się Gulnara, a w momencie łapanki próbowała ukraść niebieską bluzkę, wychwalając towary po południu. Widząc mężczyzn w mundurach, Gulnara wepchnął bluzkę w ręce zdezorientowanego klienta i, zapominając o pieniądzach, uciekł. „Dlaczego potrzebujesz towarów niskiej jakości? Nie wiadomo, gdzie zostały wyprodukowane” - powiedziała głupia pani wodza. Ale kiedy Kozacy decydowali, co zrobić z posesją, którą Gulnara porzucił, starszy mężczyzna sprzedający baterie w pobliżu policjanta podszedł: „Pozwól mi się odwrócić. Dwa dni temu ta kobieta stała z tym produktem, kiedy podjechał do niej dwóch wielkich policjantów. Chwycili go i zabrali część dóbr. Okradła ją. Przestraszyła się i dlatego uciekła. Major Devkin ponownie wyjął notes i powiedział: „Więc, twoim zdaniem, popełniono zbrodnię? Rozpracujmy to”. Tymczasem Anatolij Dmitriewicz polecił zwykłym Kozakom, aby chronili damskie bluzki do czasu powrotu Gulnary. Pół godziny później wróciłem do tego miejsca, ale Aleksiej i Michaił nadal pilnowali. Ten widok przypominał wyrażenie: „Bądź cierpliwy, Kozaku, będziesz wodzem!”

RAID ALKOHOLOWY

Poszukiwanie pijanej młodzieży zaczęło się dość powolnie. Minęliśmy dwie dziewczyny popijając „Śrubokręty” na ławkach. Grupa młodych ludzi z butelkami piwa została również pozostawiona bez uwagi Kozaków. „Co robić? Prawo pozwala pić piwo na placach. Najważniejsze jest to, że nie piją go na placach zabaw” - wyjaśnił Anatolij Dmitriewicz. Po przejściu kilku metrów usłyszeliśmy głośny śmiech na placu zabaw. Podejrzane plastikowe kubki migotały w rękach młodych ludzi. Kiedy jednak zbliżyliśmy się, pojemnik cudownie wyparował, a na ławce było tylko nieszkodliwe martwe życie z opakowania soku i kawałka szynki.

„„ PRACUJEMY TUTAJ W CARPENTER. NIGDY NIE PRZERWAMY. Cóż, MAYBRITTLE COŚ MAŁEGO BITWA ”- ODPOWIEDZIALNOŚĆ DLA KAŻDEGO MŁODEGO MĘŻCZYZNY”

„Dobry wieczór. Co robimy?” - zwrócił się doradca wodza. „Świętujemy urodziny przyjaciela. Pracujemy razem w stolarstwie. Nie naruszamy niczego. Cóż, może trochę naruszamy”, jeden z młodych ludzi odpowiedział Kozakowi, reszta milczała. „A więc! Posprzątajcie po sobie! Nie niszczcie niczego, w przeciwnym razie nasza fontanna już się zburzyła” - rozkazał Anatolij Dmitriewicz. Próbując odetchnąć, jeden ze stołów powiedział: „Ogólnie rzecz biorąc, masz kompetentne przedsięwzięcie. Chciałbym również. Może mógłbyś mnie zabrać? Kiedyś byłem żołnierzem”. Doradca wodza był wyraźnie poruszony nieoczekiwaną inicjatywą, zaprosił stolarza do swojego biura w poniedziałek i zwolnił całą firmę w spokoju. Kiedy to załatwili, na ulicy zrobiło się ciemno i obowiązek dobiegł końca. Udało nam się przedostać przez czwartą część całej dzielnicy, ale po raz pierwszy nie było żadnych szlabanów i pojedynków: z zaledwie tuzinem ostrzeżeń i kilkoma podziękowaniami od lokalnych mieszkańców.

Tylko ortodoksi i lepsi potomkowie Kozaków są przyjmowani do składu kozackiego

Anatolij Evseev,Doradca Ataman: „Wśród nas są elementy, które nie są zgodne z prawem, zasadami porządku, przychodzą na podwórza, piją, niszczą i przeszkadzają pozostałym mieszkańcom. My, Kozacy, powinniśmy wezwać tych gwałcicieli do zamówienia pod przewodnictwem policji. Dzisiaj 25 osób złożyło wniosek o udział w „Patrol kozacki. A dla mieszkańców wkrótce przygotujemy wizytówki z numerami telefonów, z którymi będą mogli się skontaktować, jeśli będą potrzebować pomocy. Mamy nadzieję, że w przyszłości ta inicjatywa obywatelska uzyska wsparcie państwa”.

KEEPERS:SUPERHEROY MIASTAI antybohaterowie

DOŚWIADCZENIE Życie wokół:ZRÓB MOSKWĘPOLICJA W JĘZYKU ANGIELSKIM?

Obejrzyj wideo: Wystawa WDNCh w Moskwie 25 VII 2013 r (Luty 2020).

Popularne Wiadomości

Kategoria Ludzie, Następny Artykuł

Pokaz masek: 6 napadów sklepowych z kostiumami
Chmura wiedzy

Pokaz masek: 6 napadów sklepowych z kostiumami

Dziś zamaskowani przestępcy Barack Obama i Guy Fawkes obrabowali sklep spożywczy Kurochka Ryaba w Krasnodarze: zabrali z sejfu 20 000 rubli. Wcześniej ktoś w tych samych maskach przyniósł biżuterię o wartości 1 miliona rubli ze sklepu jubilerskiego. H&F pamiętał, kogo napastnicy lubią się ubierać, gdy wyruszają do rabowania sklepów.
Czytaj Więcej
Dobre dane: 6 rynków, na których możesz zarabiać pieniądze za pomocą dużych zbiorów danych
Chmura wiedzy

Dobre dane: 6 rynków, na których możesz zarabiać pieniądze za pomocą dużych zbiorów danych

Finanse i ubezpieczenia Eric Schmidt, CEO Google SEO i współwłaściciel Civis Analytics, ostatnio zauważył, że ubezpieczenie jest najbardziej oczywistą aplikacją dla dużych zbiorów danych. Firmy zbierają wszystkie dane o osobie należącej do domeny publicznej i składają mu ofertę dotyczącą ubezpieczenia osobistego. Na przykład, jeśli jesteś fanem sportów ekstremalnych i regularnie jeździsz na wakacje, ubezpieczyciele mogą dowiedzieć się i sprzedać niezbędną usługę we właściwym czasie.
Czytaj Więcej
Zakodowane: Jak nauczyć się programowania od zera
Chmura wiedzy

Zakodowane: Jak nauczyć się programowania od zera

Codecademy Najpopularniejsza usługa w dziedzinie programowania szkoleń od zera, która otrzymała kilka znaczących rund finansowania. Znany z tego, że jest całkowicie darmowy i zaprojektowany specjalnie dla tych, którzy nic nie rozumieją w programowaniu. Uczy podstawowych zasad pracy z JavaScript, HTML i CSS, Python i Ruby.
Czytaj Więcej