Ludzie

Pięć tras do joggingu

ALEXANDRA BOYARSKAYA-WAITTDziennikarz

Biegnie 3-4 razy w tygodniu, wieczorem w pobliżu domu, razem z grupą Moskva River Runners lub z przybyszami z klubu biegowego w Parku Gorkiego.

„Chodzą w futrze, a ja biegam w szortach i koszulce. Lubię patrzeć na ich twarz z dezorientacją”.

Bulwar Smoleński → Prechistenka → Bulwar Gogolevsky → Bulwar Nikitsky → Bulwar Twerski → Lane Sytinsky → Palashevsky Lane → Lane Trekhprudny → Lane Ermolaevsky → Malaya Bronnaya → Ulica Powarskaya → Arbat → Pierścień ogrodowy

Mieszkając w Moskwie, często biegam wzdłuż Smoleńskiego Bulwaru, Prechistenki, Bulwaru Pierścienia, Gogolewskiego, Nikitskiego, Bulwarów Twerskich, wzdłuż Stawów Patriarchy, wzdłuż Vspolnego do Malaji Nikitskiej, przez Povarską i wzdłuż Starego Arbatu do Pierścienia Ogrodowego. Ta trasa jest dla mnie jedną z najprzyjemniejszych, ale często zmieniam coś spontanicznie. Trenuję z zegarkiem Nike +, więc wiem, ile przebiegłem, ile jeszcze mam, i w zależności od tego mogę zdecydować, czy skręcić w tę linię, czy skierować się w stronę domu. Nienawidzę biegać tam iz powrotem po ulicach, to nie jest interesujące, lepiej - w dużym kole. Możesz biegać tą samą trasą, a radość polega na tym, że wiesz, ile jeszcze zostało. Jeśli nie wiem, czy pobiegłem w połowie, a kiedy wrócę, mój mózg zaczyna panikować. A zwykła trasa uspokaja.

ŚRODOWISKOWE

Lubię biegać po Garden Ring. Spojrzałem - jego długość wynosi 16 kilometrów. Naprawdę chcę znokautować kilku przyjaciół i przejrzeć je wczesnym rankiem. Nie dlatego, że stworzono wszystkie warunki do uruchomienia, ale dlatego, że są całkowicie nieobecne. Dla mnie bieganie w Moskwie jest raczej sprzeczne. Pierścień ogrodowy jest uważany za najgorsze miejsce do biegania. Jest wiele samochodów, oto ludzie, którzy patrzą na ciebie jak na kompletnego idiotę. Naprawdę lubię biegać i patrzeć na tych, którzy na mnie patrzą. Lubię prowokować ludzi. Chłopcy z papierosami, dziewczyny z piwem. Na szpilkach. Ubierają się w futra, a ja biegam w szortach i koszulce. Lubię widzieć

zakłopotanie na twarzach. Czuję, że robię coś fajnego. Z jednej strony chcę, aby wszyscy biegali w Moskwie, az drugiej nie chcę stracić tego uczucia, czego nie ma na przykład w Londynie. Wszyscy tam biegają. Tam biegniesz tylko dla siebie. Tutaj biegniesz inaczej. To bardzo przyjemne uczucie.

MOTYWACJA I ATMOSFERA

Kiedy biegniesz, miasto jest postrzegane w zupełnie inny sposób. Szybkość postrzegania się zmienia. Zauważysz wiele rzeczy. Nie zostawiaj swoich myśli. Zaczynasz ostrzej reagować na miasto. Dziewczyny piszą więcej o prowadzeniu na blogach, lubią dzielić się swoimi uczuciami, ale na trasach w mieście często spotykasz młodych mężczyzn. W parkach moskiewskich przeważnie biegają starzy ludzie. Chociaż cieszę się, że widzę dowolnego biegacza. Wiem, że z osobą, która biegnie, mam już coś do powiedzenia. Kiedy zacząłem biegać, stałem się bardziej tolerancyjny. Zaczynasz biegać, a wszystkie śmieci spadają. To banalna fizjologia: wytwarzane są endorfiny, a nastrój poprawia się. Przebiegasz kolejny kilometr i wiele pozostaje w tyle.

Bardzo ważna jest atmosfera miasta dla osoby, która chce zacząć biegać. Ale moim zdaniem, ile to wystarczy, zależy od konkretnego celu. Musisz zrozumieć, dlaczego biegniesz i gdzie biegniesz. Musisz mieć dobry powód, dla którego musisz przebiec nie jeden, ale pięć kilometrów. Jakiś cel i określony termin to bardzo zrozumiały schemat dla współczesnego człowieka. Kiedy zacząłem biec, miałem cel - półmaraton w San Francisco. Biegłem, a na moich oczach był most Golden Gate. Cały czas o nim myślałem, a cztery miesiące później odkryłem, że biegnę, widziałem ten most i to nie jest moje marzenie, to prawda.

ANNA MITROKHOVAWizażystka

Próbuje biec co drugi dzień, 3-4 razy w tygodniu. Trenuje częściej samotnie wieczorem, z mężem lub grupą biegaczy rzeki Moskwy.

„Kiedy jestem zły, lepiej biegać po mieście: musisz unikać wielu rzeczy, biegać gdzieś i starać się nie wpaść na ludzi. Cała negatywność znika”.

Most Kuznetsky → Rozhdestvenka → Teatralny proezd → Nikolskaya ulitsa → Pasmo Objawienia Pańskiego → Ulica Varvarka → Most Bolszaja Moskworetska → Nasyp Kadashevskaya → Nabrzeże Jakimskaja → Nabrzeże Krymskaya (powrót do mostu) → Nabrzeże Ovchinnikovskaoy → Bol Ulica Solianka → Pas Bolszoj Zlatoustiński → Ulica Myasnitskaya → Ulica Pushechnaya

Jedna z ulubionych tras w Moskwie, którą biegamy z grupą Moskva River Runners. Zaczynamy od mostu Kuznetsk, biegniemy przez Kitai Gorod do mostu i kontynuujemy kanał wzdłuż Strelki do Parku Gorkiego i z powrotem przez most Bolszoj Kamieniecki i Bolszaja Nikitskaya. Na nasypach zawsze jest strumień biegaczy, mniej więcej ciągły w ciągu dnia i gęsty wieczorem. Po drodze jest kilka sygnalizacji świetlnych, szczególnie nie lubię tej na Jakimance, jest bardzo długa. Centrum Moskwy to miejsce całkiem odpowiednie do biegania. Mam coś do porównania, mieszkałem przy warszawskiej autostradzie i jeździłem wzdłuż niej rowerem, a tam jest znacznie więcej pyłu niż na skarpie.

ŚRODOWISKOWE

Kiedy po raz pierwszy poszedłem na trening z biegaczami rzeki Moskwy, byłem pewien, że ludzie będą się na nas gapić (przynajmniej patrzą na mnie w domu w Moskwie), ale ludzie w centrum nie dbają o to, co dzieje się wokół nich . Czasami słyszymy coś takiego: „Och, patrz, on ucieka! Och, a nawet ucieka! Zobacz, ilu z nich ucieka!” A kiedy biegam w mojej Maryinie, bardzo denerwują mnie faceci w parkach, którzy siedzą z piwem na ławkach i lubią krzyczeć coś za nimi, a nawet wstać i biegać za mną około dziesięciu metrów. Wszyscy uważają to za bardzo zabawne. Na początku bardzo się martwiłem, bo spóźniłem się i zebrałem wszystkich zapracowanych nastolatków w parku.

Jeśli w Londynie, gdzie dużo biegałem, przygotowując się do półmaratonu w Brighton, muszę manewrować między ludźmi, to w Moskwie jest więcej między samochodami. Sporo osób szczerze się do ciebie uśmiecha, ale nie biegaczy. Biegacze w Moskwie są surowi i z reguły nie zwracają na siebie uwagi. Ale w Londynie, pod koniec biegu, moja twarz była zmęczona odpowiadaniem na uśmiechy.

MOTYWACJA I ATMOSFERA

W parku wszystko jest tak monotonne i piękne, a co najważniejsze spokojne. Idę tam dla pokoju. A kiedy jestem zły, lepiej biegać po mieście: musisz unikać wielu rzeczy, biegać gdzieś i starać się nie wpaść na ludzi. Wszystkie negatywne znika. Nie próbowałem na stadionie, są bardzo krótkie kółka. Zimą biegałem po torze w hali i czułem się jak chomik w kole.

Jak mogę osądzić sam i moi przyjaciele, jeśli ktoś chce uciec, znajdzie gdzie, kiedy i jak. Jeśli nie chcesz, nawet najbardziej idealna trasa będzie za długa,

tępy, pagórkowaty, pogoda zawsze będzie nieodpowiednia lub coś innego. Biegając zarówno w mieście, w którym wszyscy to robią, jak iw mieście, w którym prawie nikt tego nie robi, widziałem różnicę tylko u ludzi. Londyn nie jest pokryty bieżniami, ludzie biegają nawet po mieście, wzdłuż paska między strumieniem urzędników z jednej strony a strumieniem samochodów z drugiej. W Moskwie jeszcze łatwiej jest wyszukiwać trasy, najważniejsze jest pragnienie.

ALICE KALININAKierownik

Działa 3 razy w tygodniu po godzinie 21:00. Początkowo biegałem z dzieckiem na temblaku lub w lekkim wózku wraz z klubem do biegania Nike w Kolomenskoye. Teraz kładzie dziecko do łóżka i biegnie z przyjaciółmi lub samotnie.

„Najczęstsze pytania to:„ Czy masz broń, narkotyki, alkohol? ”Lub„ Jaką masz grupę, czy organizujesz wiec? ””

Bolshaya Street → Museum-Reserve "Kolomenskoye"

Biegam w Kolomenskoye. Początkowo byłem zaręczony, potem dowiedziałem się, że w naszym parku działa klub Nike i dołączyłem do nich. Uwielbiam naszą trasę, ponieważ już się do niej przyzwyczaiłem i większość z niej wiedzie promenadą, która wieczorem jest pięknie oświetlona. Zwłaszcza, że ​​mieszkam właśnie w Kolomenskaya, co jest bardzo wygodne. To prawda, że ​​często zmniejszamy bieg do 3-4 kilometrów.

ŚRODOWISKOWE

Nie zaskoczysz przechodniów w parku, ale były dziwne sytuacje z żandarmerią wojskową (departament ochrony prywatnej) w Kolomenskoye. Niepokoi ich gromadzenie się młodzieży. Byli szczególnie wrażliwi przed wyborami i po nich. Najczęstsze pytania to: „Czy masz broń, narkotyki, alkohol?” lub „Co tu robisz, organizujesz wiece?” Po joggingu czasem graliśmy w siatkówkę i powiedziano nam: „Nie ma grać w piłkę, chodzić tam, na boisku, grać”, ale przychodzimy na boisko i słyszymy: „Co przyszedłeś tutaj z piłką? Nie widzisz, to jest tutaj strzeżony zabytkowy budynek! ” Ale jesteśmy spokojni i

dość szybko się zgodził. A jednak czujesz się niedorzecznie: tak ogromne terytorium i nie ma oficjalnej przestrzeni na zajęcia na świeżym powietrzu.

MOTYWACJA I ATMOSFERA

Oczywiście bieganie jest lepsze w parkach i na placach. Ale to wciąż kwestia pożądania. Jeśli chcesz pobiegać, ale w pobliżu nie ma żadnych parków, lepiej jest biegać niż powiedzieć: „Chcę uprawiać sport, ale nie mam dokąd”. Wytrwałość w bieganiu zależy w dużej mierze od atmosfery miasta, w którym dana osoba się znajduje, ale wierzę, że tę atmosferę tworzy wokół siebie.

Myślę, że w Moskwie powinni częściej organizować różne maratony i wyścigi. Nie tylko promocje niektórych firm sportowych, ale imprezy o zasięgu ogólnokrajowym z dobrą reklamą, prezentami i zabawą. Motywowane są także kluby biegowe, w których jest trener, który po joggingu nadal pokazuje specjalne ćwiczenia. Potrzebujemy zorganizowanych miejsc w parkach, w których możesz przynajmniej przebrać się i zostawić rzeczy, a prysznic byłby idealny. Pomiędzy parkami można organizować zawody i przyjazne spotkania. W końcu przed tym wszystkim było. A teraz pozostaje co najwyżej w szkołach i niektórych instytutach. A dla tych, którzy już się nie nauczyli, zajęli miejsce w klubach fitness, kawiarniach i na kanapie przy telewizorze.

ALEXANDER GRISHINDyrektor artystyczny

Działa 1-2 razy w tygodniu w pobliżu domu.

„Jeśli wybierzesz zbyt skomplikowane podejście, rzadziej będziesz biec. Pewnego dnia będziesz leniwy”.

Ulica Spiridonovka → Vspolny Lane → Granatny Lane

Biegałem po domu bocznymi uliczkami w pobliżu Sadovo-Kudrinskaya i Malaya Nikitskaya. Teraz przeprowadziłem się do Kuntsevo i będę biegał po parku Filewskiego. Dla mnie najważniejsze jest to, że moja trasa jest blisko domu i nie zajmuje dużo czasu. Wychodzisz z domu - i już jesteś na torze. Bieganie nie jest sportem, w którym można długo się zbierać, iść gdzieś, biegać, a potem wracać. Jeśli wybierzesz zbyt skomplikowane podejście, rzadziej uciekasz. Pewnego dnia będziesz leniwy.

ŚRODOWISKOWE

Biegniesz zwykłą trasą i nie zwracasz uwagi na to, co się dzieje. Przechodnie też nie reagują szczególnie. Kiedy biegam, jestem zajęty myślami, słucham muzyki. Ustawiasz się, oddychasz, myślisz. Podoba mi się, gdy trasa nie jest zatłoczona, ponieważ bieganie przez ludzi nie jest zbyt fajne. Pożądane jest również, aby nie było samochodów. To powinno być ciche miejsce. Moja trasa biegnie wzdłuż dróg, ale nikt tam nie jedzie. Przejeżdża jeden samochód w ciągu 15 minut.

MOTYWACJA I ATMOSFERA

Główną wadą biegania po mieście jest asfalt. Jest odczuwalny nawet w zwykłych tenisówkach, ciężko jest biegać po twardej powierzchni. Najlepiej oczywiście na ziemi. Jeśli mówimy o mojej poprzedniej trasie w pobliżu Sadovo-Kudrinskaya, nie podobała mi się jej cykliczność, niemniej jednak trzeba pokonać kilka okrążeń. Idealnie jest uruchomić jedno duże koło i wrócić do domu.

W pełni przyznaję, że w Moskwie są obszary, w których atmosfera nie jest taka sama i dość trudno jest regularnie jeździć. Mam szczęście. Ale wszystko zależy od siły woli i treningu danej osoby. Wątpię, aby jeśli była jakaś malownicza trasa, przebiegłbyś maraton. Ale ogólnie, jeśli trasa jest piękna, chcesz biegać i dobrze się bawić. Jeśli biegasz po strefie przemysłowej, być może wcześniej zdemoralizujesz i wrócisz do domu.

ILYA SHEVCHENKODyrektor sklepu Oakley

Biegnie 1-3 razy w tygodniu na różnych odległościach, w tym długich, 20-30 kilometrów. Pociągi o różnych porach samodzielnie lub z kolegami.

„Rano w Amsterdamie, Frankfurcie, Monachium, Innsbrucku kręci się znacznie więcej ludzi niż w Moskwie. Myślę, że to zasługa władz miasta, które faktycznie, a nie formalnie, uczestniczą w życiu miasta”.

Ścieżka rowerowa w parku krajobrazowym Krylatsky Hills

Wolę prowadzić długie treningi na torze rowerowym w Krylatskoye, ponieważ jest to dość duży okrąg - 13,5 kilometra i nie masz dość tego samego obrazu. Jest to szczególnie ważne na długich dystansach, kiedy ciało się męczy i wszystko zaczyna cię trochę denerwować. Ponadto istnieje wiele zjazdów i podjazdów, co komplikuje trening. Zwykle spędzam krótkie wyścigi w parku Timiryazevsky. Między domem a pracą. Miejsca te mają jeden znaczący plus - jest świeże powietrze, pozbawione pyłu i spalin, co moim zdaniem jest bardzo ważne. Krylatskoye, moim zdaniem, jest idealnym miejscem na rozpoczęcie weekendu od biegu.

Bieganie po mieście po ulicach i nasypach absolutnie mi się nie podoba. Wiele rozproszeń i przeszkód: samochody, piesi, sygnalizacja świetlna. A to, co oddychasz, na ogół lepiej jest nie myśleć.

ŚRODOWISKOWE

Tam, gdzie biegam, nie jestem jedynym biegaczem, więc ludzie reagują spokojnie. Problemy mogą czekać w miejscach, w których jeżdżą samochody: kultura jazdy wśród obywateli pozostawia wiele do życzenia, ale to tylko moja subiektywna opinia.

MOTYWACJA I ATMOSFERA

Czy chcesz jechać samochodem, gdy w korkach jest więcej niż 8 punktów? To samo dotyczy biegania. Kiedy stawiasz sobie pewne trudne zadanie, nie jest zbyt przyjemnie coś rozpraszać.

Moim zdaniem nie można zalać Moskwy biegnącymi ludźmi bez udziału administracji miasta i zaplanowanego programu, a także byłoby miło po prostu promować sport, osłabiając w ten sposób mierną propagandę konsumpcji piwa i łatwe życie dla pożyczek konsumenckich.

Moim zdaniem Europa ma zupełnie inną kulturę biegania. Odnosi się wrażenie, że bieganie jest integralną częścią życia europejskich miast. Rano w Amsterdamie, Frankfurcie, Monachium, Innsbrucku kręci się znacznie więcej ludzi niż w Moskwie. Myślę, że jest to zasługa władz miasta, które faktycznie, a nie formalnie, uczestniczą w życiu miasta i potrzebach mieszczan. W Europie jest więcej przestrzeni przystosowanej do biegania - staje się ona bardziej dostępna i czerpiesz z niej więcej przyjemności. Jeśli mówimy o maratonie we Frankfurcie, w którym uczestniczyłem, to potem

Moskiewski Światowy Maraton Uderzyła mnie jakość i skala organizacji. Nie pamiętam takich miejskich wakacji w Moskwie, z wyjątkiem 9 maja w czasach sowieckich. W akcji wzięło udział całe miasto, a nie tylko organizatorzy i biegacze. Na każdym placu, przez który biegła trasa, był pokaz. Ludzie stali na całej trasie, szczerze witając i dopingując uczestników. Wydawało się, że w tym mieście nie było ani jednej obojętnej osoby.

Obejrzyj wideo: Prezentacja trasy biegu na 5 km - Olimpijska 5-tka - (Grudzień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Ludzie, Następny Artykuł

Przewodnik po restauracji w drugim dniu: kawiarnia z niezwykłym menu
Jedzenie

Przewodnik po restauracji w drugim dniu: kawiarnia z niezwykłym menu

W tę niedzielę 18 sierpnia w Petersburgu po raz drugi odbędzie się „Dzień Restauracji” - gastronomiczne święto, w którym amatorzy kulinarnych mężczyzn z całego świata otwierają jednodniowe restauracje. Już około 180 uczestników zarejestrowało się na stronie i najprawdopodobniej zostaną do nich dodani nowi. Dla restauratorów przygotowaliśmy już szczegółowe instrukcje z przydatnymi zaleceniami.
Czytaj Więcej
Szybko: 4 nowe fast foody w Moskwie
Jedzenie

Szybko: 4 nowe fast foody w Moskwie

HUDSON DELI BURGERY I KANAPKI W UNII Z BORCHEM I KOTŁAMI Hudson Deli otworzył czterech przyjaciół z dzieciństwa, z których każdy miał własną firmę, w tym restaurację, ale którzy po raz pierwszy stworzyli projekt: David Berkovich, Felix Berman, Julian Zinshtein i Matvey Livshits. Spędzili dużo czasu w Ameryce i Europie, co skłoniło firmę do zrobienia miejsca w Rosji ze znanym fast foodem - kanapkami i burgerami.
Czytaj Więcej
Menu sezonowe: Dania z kurkami w restauracjach w Petersburgu
Jedzenie

Menu sezonowe: Dania z kurkami w restauracjach w Petersburgu

Perlotto z kurczakiem w serze i sosem kurkowym w James Cook Waga: 320 gr. Cena: 360 rub. ANNA ANISIMOVA PR Dyrektor sieci James Cook Pubs Network W tym roku postanowiliśmy zrobić perlotto * kurki * z filetem z kurczaka zapiekanym w serze. W perlotto wszystko odbywa się w taki sam sposób jak w risotto, zamiast ryżu stosuje się tylko jęczmień perłowy.
Czytaj Więcej
LavkaLavka będzie organizować mikro-rynki na Kursku w każdą niedzielę
Jedzenie

LavkaLavka będzie organizować mikro-rynki na Kursku w każdą niedzielę

Rolno-gastronomiczny projekt „LavkaLavka” będzie teraz co tydzień organizował „Farmer Sunday” w rezydencji na Armie. Wszystkie produkty można próbować i kupować od dziesiątej rano do drugiej po południu. Ponadto za każdym razem będzie gospodarzem gościnna opowieść kulinarna. Rolnik nie tylko zaprezentuje swój produkt, ale także przygotuje coś z niego, ponieważ na przykład Dmitrij Klimow przygotował swoje perliczki na rożnie.
Czytaj Więcej