Ludzie

Parada rowerowa Przejedźmy to rowerem: czego brakuje rowerzystom w mieście

Dzień wcześniej w Moskwie odbyła się parada rowerowa Let's bike it !, w której wzięło udział około pięciu tysięcy osób. Po spotkaniu w basenie Łużniki pojechali na Zejście Wasilewskiego i wrócili - podczas parady ulice były zablokowane, więc rowerzyści mogli poczuć się jak właściciele drogi. Moskiewscy urzędnicy twierdzą jednak, że zamierzają poważnie zaangażować się w rozwój jazdy na rowerze, a państwowy program rozwoju systemu transportu do 2016 r. Przewiduje utworzenie 72,8 km ścieżek rowerowych, 17 tysięcy miejsc parkingowych, a także zaplecze do naprawy i konserwacji rowerów. Aby pokazać powagę intencji, wczoraj szefowie dwóch moskiewskich departamentów odwiedzili paradę rowerową, a prefektura Centralnego Okręgu Administracyjnego pomogła w koordynowaniu tego wydarzenia. Życie wokół pytało urzędników, jak zamierzają rozwiązać problemy z rowerami, a także rozmawiało ze zwykłymi Moskalami o tym, co uniemożliwia im poruszanie się po mieście.


SERGEY KAPKOV, SZEFA ZAKŁADU KULTURY

„Nie chodzi tylko o ścieżki rowerowe, ale o kulturę na drodze. Teraz kierowcy nie szanują rowerzystów”.

Szczerze mówiąc, prawie nie umiem jeździć, więc przyjechałem tu bardziej dla atmosfery. Rowerzyści to ludzie aktywni i potrzebujemy osób aktywnych, które potrafią tworzyć znaczenia. Punktem jest również jazda na rowerze. Spotkałem się na przykład z Aleksiejem Mityajewem, o którym pisałeś, teraz wspólnie stworzymy trzy ścieżki rowerowe w parkach. Ale nie chodzi tylko o ścieżki rowerowe, ale o kulturę na drodze. Teraz kierowcy nie szanują rowerzystów, a zaszczepienie kultury i szacunku na drogach to wielka praca.

Myślę, że w tak dużym mieście, jak Moskwa, trzeba zrobić oazy dla rowerzystów. To znaczy, aby stworzyć punkty przyciągania - na przykład Moskiewski Uniwersytet Państwowy, Worobowy Gory, Park Gorkiego, Museon, bulwary - wówczas te osobne punkty muszą być ze sobą połączone. I oczywiście spraw, by motocykl był modny. Oto Wi-Fi - najpierw było w sieci McDonalda, potem zaczęło pojawiać się w drogich restauracjach, potem w prostszych restauracjach, teraz jest w każdej instytucji w Moskwie. Bez wsparcia publicznego nic nie odniesie sukcesu, musi istnieć trend.

MAKSYMAL LIKSUTOW, SIEDZIBA DZIAŁU TRANSPORTU

„Sam jeżdżę na rowerze co tydzień, ale jak dotąd tylko dla rozrywki”.

Jak dotąd muszę przyznać, że korzystanie z roweru jako środka transportu w Moskwie jest prawie niemożliwe. Ale będziemy nad tym pracować. Przyjechałem tu, aby jeździć i jeszcze raz wyrazić poparcie dla ruchu rowerowego. Jesteśmy całą rodziną, aby aktywniej wykorzystywać rower jako środek transportu, rekreacji i sportu. Do tej pory nikt nie zajmował się właściwie rozwojem jazdy na rowerze, więc mamy go w tym embrionalnym stanie. Uważam, że konieczne jest nie tylko budowanie ścieżek rowerowych, ale także przegląd zasad ruchu drogowego z punktu widzenia bezpieczeństwa rowerzysty - zrobimy to, zrobimy wszystko, aby rower był pełnowartościowym transportem w Moskwie.

OLYA, 28 LAT, HOUSEMAN, KARINA, 23 LATA, REKLAMA

„Brakuje ścieżek rowerowych, sygnalizacji świetlnej dla rowerzystów i bardziej lojalnych mieszkańców”.

 

Jeździmy tam, gdzie to możliwe każdego dnia, w każdej wolnej minucie. Ale miasto oczywiście nie nadaje się do tego. Jedyną pozytywną zmianą w ostatnich latach był zjazd na skrzyżowaniu chodnika z jezdnią. Ale nie mamy wystarczającej liczby ścieżek rowerowych, specjalnych świateł dla rowerzystów i bardziej lojalnego stosunku mieszkańców do nas, rowerzystów. Przybyliśmy tutaj, aby wszyscy mogli zobaczyć, ilu rowerzystów jest w Moskwie. Jest nas naprawdę dużo. I Moskwa powinna to wiedzieć.

ZWYCIĘZCA, 22 LATA, STUDENT

„W Moskwie potrzebujesz dobrego asfaltu; jazda po brukach jest bardzo trudna i niewygodna”.

 

Jeżdżę kilka razy w miesiącu, więc kupiłem sobie ogromny siekacz Cannibal. Ale miasto nie jest dostosowane do potrzeb rowerzysty. W Moskwie nie ma wystarczającej liczby odpowiednich osób: kierowców, którzy będą szanować rowerzystów, pieszych, którzy nie zajmą dróg rowerowych. W Moskwie potrzebny jest dobry asfalt; jazda po brukach jest bardzo trudna i niewygodna. Rower jest fajny i przyjemny!

POLINA, 25 LAT, PROJEKTANT, TIMUR, 22 LAT, STUDENT

„W mieście nie ma wystarczająco dużo miejsca: wszystko jest pełne, kierowcy przysięgają, piesi przysięgają”.

 

Dopóki nie mam roweru, dobry człowiek mi go pożyczył, jeżdżę rzadko. Miasto wcale nie jest przystosowane do jazdy na rowerze, nie ma wystarczająco dużo miejsca: wszystko się zacina, kierowcy przysięgają, piesi przysięgają. Mamy problemy zarówno z infrastrukturą, jak i ludźmi. Dopóki społeczeństwo nie zainteresuje się jazdą na rowerze, nic z tego nie wyjdzie. Przybyłem tu tylko po to, by wspierać rowerzystów.

ZWYCIĘZCA, 22 LATA, STUDENT

„Moskwa jest za duża - praca i studia są zbyt daleko od domu”.

Gdy tylko wyjdzie słońce, wychodzę na rower. To dla mnie hobby. Może chciałbym użyć roweru jako środka transportu, ale Moskwa jest za duża - okazuje się, że nie mam gdzie jeździć, a praca i nauka są zbyt daleko od domu. Ale mam Park Bitsevsky po drugiej stronie ulicy, więc nie mam żadnych specjalnych problemów - przechodzę przez ulicę i jeżdżę. Przyszedłem na paradę, aby nakręcić film o korzyściach sportowych.

MARGARITA, 23 LATA, FINANSE, ILYA, 24 LATA, SPRZEDAM ROWERY

„Kierowcy w Moskwie nie szanują ani nas, ani pieszych, ani siebie samych”.

 

Zamówiłem rower w Internecie z Irlandii Północnej: jest bardzo pozytywny, ma duszę. Na takim rowerze oczywiście ciągle chcę jeździć. Jeździmy w każdy weekend. Jestem pewien, że wszystko zależy od pragnienia danej osoby: możesz prowadzić ostrożnie, przestrzegać zasad, nie bać się. Nie widzę żadnych szczególnych problemów dla rowerzystów w Moskwie. Może z wyjątkiem kierowców, którzy nie szanują ani nas, ani pieszych, ani siebie.

NIKITA, 17 LAT, SCHOOLBOARD

„W ogóle nie pozwalają rowerze w metrze!”

Przyjechałem tu na rowerze mojego młodszego brata, ponieważ mój jest w fatalnym stanie: tak, często nim jeżdżę. Codziennie podróżuję 10-15 kilometrów, choć miasto oczywiście nie jest do tego odpowiednie. Teraz tworzą strefy dla rowerzystów, ale jak się do nich dostać, jeśli są daleko od ciebie. Na przykład w metrze w ogóle nie pozwalają na rower!

LENA, 23 LATA, STUDENT

„Każde zjazd z jezdni to dziki stres”.

Na krótkich dystansach zawsze jeżdżę na rowerze: do instytutu, na pocztę, do przyjaciół. Przeważnie jeżdżę chodnikami, a każde zjazd na jezdnię to dziki stres: kierowcy zaczynają sygnalizować, po prostu nie wpadam pod koła strachu. Ale rower to dreszczyk emocji. Przybyłem tutaj, aby wspierać ruch rowerowy. Na pewno się rozwinie. Gdyby to było możliwe, wielu porzuciłoby wszystkie inne środki transportu i poruszało się wyłącznie na rowerze.

ANDREW, 54 LATA, PRZYPADKI ZAROBKOWE

„Nawet teraz możesz jeździć po mieście. Jest wiele szerokich chodników, są nasypy”.

Codziennie jeżdżę na rowerze. Mam go i transport, rozrywkę i rekreację. Nie korzystam z transportu publicznego od 17 lat, nie mam samochodu, raz w roku jadę metrem. Miasto oczywiście nie jest bardzo przystosowane, ale już się do tego przyzwyczaiłem: jeżdżę wzdłuż jezdni, wzdłuż alei, mogę przestawić się w trzecim rzędzie i skręcić w lewo. To mnie nie przeraża. Ale gdyby ktoś tu próbował powtórzyć, wynik byłby katastrofalny. Oczywiście rozwój jazdy na rowerze nie jest łatwy. Gdyby istniały proste rozwiązania, byłyby one długo akceptowane. Ale nawet teraz możesz jeździć po mieście. Jest wiele szerokich chodników, są nasypy, a kongresy z chodników są płaskie - ułatwia to również jazdę. Ogólnie rzecz biorąc, przede wszystkim musisz rozpocząć jazdę, a potem władze nadrobią zaległości.

Obejrzyj wideo: Droga TYLKO dla rowerów (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Ludzie, Następny Artykuł

Moc umysłu: 5 sposobów na rozwój inteligencji
Chmura wiedzy

Moc umysłu: 5 sposobów na rozwój inteligencji

Ilościowy umysł Na mózg, jak każda inna część naszego ciała, wpływają czynniki zewnętrzne. Jeśli na przykład spowalniasz oddychanie lub boisz się czegoś, możesz natychmiast zauważyć zmianę w postrzeganiu. Twórca Quantified Mind, Johnny Donner, zasugerował, że wielu chciałoby wiedzieć dokładnie, które czynniki pozytywnie lub negatywnie wpływają na ich zdolności poznawcze.
Czytaj Więcej
Republika Cypryjska: 3 sposoby optymalizacji podatków na byłym obszarze morskim
Chmura wiedzy

Republika Cypryjska: 3 sposoby optymalizacji podatków na byłym obszarze morskim

Listy stref przybrzeżnych zostały zaktualizowane: Ministerstwo Finansów Rosji wyrzuciło z nich Republikę Cypryjską. Oficjalną datą wykluczenia Cypru z offshore będzie 1 stycznia 2013 r., Ale teraz możemy powiedzieć, że zainteresowanie tym krajem w zakresie optymalizacji podatkowej ponownie gwałtownie wzrośnie. Cypr pozostanie atrakcyjny dla inwestorów zagranicznych, którzy nadal mogą włączać spółki na Cyprze, wykorzystując je do optymalizacji podatkowej swojej działalności.
Czytaj Więcej
5 rodzajów przedsiębiorców z Game of Thrones
Chmura wiedzy

5 rodzajów przedsiębiorców z Game of Thrones

Czwarty sezon sagi telewizyjnej Game of Thrones, opartej na powieści George'a Martina Song of Ice and Fire, dobiega końca. Producenci ogłosili, że zostaną wydane jeszcze trzy sezony epickiego dramatu o kandydatach na żelazny tron ​​Siedmiu Królestw. Wiadomo, że George Martin, choć nie ukończył prac nad najnowszymi książkami, już przemyślał losy głównych bohaterów i ujawnił je twórcom serialu.
Czytaj Więcej
Business Geek: Pinterest dla Firm, Wskazówki absolwentów LinkedIn i inne cotygodniowe hity
Chmura wiedzy

Business Geek: Pinterest dla Firm, Wskazówki absolwentów LinkedIn i inne cotygodniowe hity

Inc.: Jak korzystać z Pinteresta w biznesie Aaron O'Hanlon, dyrektor wykonawczy Footbridge Media Marketing Agency, mówi o tym, jak sieć społecznościowa zdjęć i zdjęć może pomóc w promocji Twojej firmy. Na początek radzi, aby nie postrzegać go jako bezpośredniego kanału zwiększającego ruch: na Pinterest możesz zwrócić uwagę tylko na swój produkt lub portfolio (oczywiście, jeśli wyglądają dość estetycznie).
Czytaj Więcej