Ludzie

W niedzielę 500 osób spacerowało po Petersburgu, w poniedziałek zamknęli Isaakievskaya

SPACER

Niedzielny „spacer kontrolny” w Petersburgu przebiegał spokojnie i bez szlabanu. Według policji w rajdzie wzięło udział 200 osób, a przeciwnicy nie zgadzają się - od 500 do 1000 osób. Kolumną piechurów kierowała liderka lokalnego oddziału Zjednoczonego Frontu Cywilnego Olga Kurnosowa, a wśród nich był nawet dyrektor Aleksander Sokurow.


O 15.00 mieszczanie zgromadzili się na Placu Świętego Izaaka, aby przejść ulicą Gorochowaja i Newski Prospekt do katedry w Kazaniu. Ostateczna trasa zmieniła się po drodze: opozycja dotarła, zgodnie z oczekiwaniami, do Kazańskiej Katedry i przeniosła się na Plac Sztuki, gdzie czytano wiersze pod pomnikiem Puszkina, wykonywano tańce i pieśni własnej kompozycji. Policja stale towarzyszyła grupie chodzących ludzi, okresowo ostrzegając, że ich działania były nielegalne, ale jednak nic nie zrobiła. Na Placu Sztuki jeden z oficerów ponownie ostrzegł o nielegalności wiecu, ale w megafonie uczestnicy po prostu go trzaskali. Kilka minut później, przy dźwiękach gitary, wrócili na plac Świętego Izaaka.

Podczas podróży funkcjonariusze policji eskortowali spacerowiczów, którzy często zajmowali całą deptak. Na niektórych skrzyżowaniach policja zatrzymała nawet ruch samochodowy na kilka minut, aby wszyscy mogli szybciej dostać się do Isaakievskaya. Ponadto funkcjonariusze organów ścigania wyjaśnili wszystko turystom i przechodniom, którzy byli zainteresowani tym, co się dzieje: „Ludzie po prostu chodzą”.

Pisarze i ponad dziesięć tysięcy ich czytelników spacerowali po moskiewskich bulwarach
OccupyAbay: Czego chcą ludzie zgromadzeni w Chistye Prudy

FRIMARKET

W tym samym czasie, od 15:00 do 18:00, na Placu św. Izaaka odbywał się miesięczny wolny rynek, organizowany przez młodych anarchistów z Petersburga, a także organizacja wolnościowych komunistów „Akcji Autonomicznej”. Podobne rynki, na których można przynieść niepotrzebne rzeczy i zabrać wszystko bez pieniędzy, odbywają się w Petersburgu od dwóch lat w różnych miejscach, takich jak Weavers, Vegan Club i GEZ-21. Informacje o wydarzeniu są rozpowszechniane za pośrednictwem sieci społecznościowych - w oficjalnej grupie VKontakte jest około 2000 osób. Tym razem wolny rynek odbył się na Placu Świętego Izaaka w solidarności z obozem opozycyjnym, który został założony tutaj 8 maja. Według organizatorów bezpłatne targi odwiedziło około 400 osób. Pozostałe ubrania - około pięciu paczek rzeczy - zostaną przekazane sklepowi z podziękowaniami.
NAPRAWA W ISAACYEVSKAYA

Pomimo pozytywnego nastawienia policji i licznych akcji w niedzielę, w poniedziałek 21 maja, okazało się, że plac na placu Isaakievskaya, na którym utworzono obóz opozycyjny, został zamknięty z powodu przebudowy. Zgodnie z rezolucją między 21 a 27 maja konieczna jest wymiana żwiru na torach. Służby miejskie już zaczęły ustanawiać ogrodzenie budynku, ale protestujący i turyści nadal pozostają na placu. Według Zak.S.ru działacze zamierzają monitorować realizację prac budowlanych i, korzystając z okazji, rejestrować stan wszystkich torów przed kamerą. Jeśli po rekonstrukcji nic się nie zmieni, opozycja zamierza odwołać się do prokuratora.

Główna liczba rzeczy, które obóz został już prawie rozebrany, nowe siły są przyciągane na plac. Tymczasem w sieciach społecznościowych trwa aktywna dyskusja na temat tego, gdzie można przenieść obóz. Do potencjalnych opcji należą pobliski Ogród Aleksandra i Plac Sztuki, gdzie wczoraj zatrzymał się „Spacer”.

Popularne Wiadomości

Kategoria Ludzie, Następny Artykuł

„Wakacje w mieście jako inicjatywa społeczna” - porady mistrza
Ludzie

„Wakacje w mieście jako inicjatywa społeczna” - porady mistrza

Podczas prawie wszystkich gier City of the Future jedna z drużyn zaproponowała projekt organizacji wakacji w mieście. Kiedy wymyślili sposoby wprowadzenia „zielonego” stylu życia w dzielnicy Chhoroshevsky, zasugerowali zorganizowanie edukacyjnego eko-festiwalu. Jesienią, w grze poświęconej dzielnicy Sretenka, jeden z zespołów wymyślił świętowanie dzieł sztuki ze śmieci.
Czytaj Więcej
Wybuchy w moskiewskim metrze
Ludzie

Wybuchy w moskiewskim metrze

Rankiem 29 marca w moskiewskim metrze wybuchło kilka eksplozji. Według doniesień z różnych źródeł, w porannej godzinie szczytu 29 marca w moskiewskim metrze grzmiały dwie eksplozje. Według ostatnich doniesień zginęło 39 osób, a ponad sto zostało rannych. W ciągu dnia centrum miasta było pełne karetek pogotowia i służb specjalnych.
Czytaj Więcej
Łącz i podbijaj
Ludzie

Łącz i podbijaj

Od 26 maja do 30 maja w Moskwie odbędzie się drugie biennale architektury. Chociaż Creative Сities współpracuje bardziej z mieszkańcami miasta, niż z komponentem obiektowym, British Council opracował duży program dla odwiedzających wydarzenie z wideo, zdjęciami, wykładami i kolejną sesją gry „Miasto przyszłości” w „Czerwonym październiku”, która odbyła się w połączeniu z „Strelką”.
Czytaj Więcej
Mowa bezpośrednia: Allen de Botton o żywej architekturze
Ludzie

Mowa bezpośrednia: Allen de Botton o żywej architekturze

Życie wokół mówiło już o projekcie architektonicznym Living Architecture, którego celem jest uczynienie nowoczesnej architektury mieszkalnej zrozumiałą dla społeczeństwa. Aby to zrobić, firma zatrudnia światowej sławy architektów, którzy budują dom rodzinny w pięknym miejscu. Po tych budynkach można wynająć i stać się turystą architektonicznym.
Czytaj Więcej