Skrzynie

Business maniak: najciekawsza rzecz w biznesie na tydzień

Przewodowy: Nowy wykrywacz kłamstw w urzędzie celnym w USA

Wired Magazine opublikował duży przegląd sposobów identyfikowania kłamców, które były wykorzystywane przez amerykańskie władze w różnych latach. Zwykły wariograf, którego urządzenie niewiele się zmieniło od lat 50., pozostawia zwodników wiele możliwości, aby nie dać się złapać. Badania w zakresie określania kłamstw ruchami ciała nie były bardzo udane. Wydaje się, że postęp się zatrzymał. Ale ostatnio nowy kiosk wszedł do służby w amerykańskich zwyczajach, która jest awatarem osoby, która przybywa do kraju z wyrazem twarzy i tonem głosu. Dzięki niemu kontrola celna może być w pełni zautomatyzowana.

Businessweek: Dziwactwa w projektowaniu biur startupów

Publikacja ujawniła kilka wzorców organizacji życia startupów. Ich metody wydają się dość dziwne. Czasami wyposażają bary z przekąskami i kuchnie, podczas gdy w biurze może być tylko jedno krzesło, a ten siedzący na nim boi się wstać ponownie, aby nie stracić swojego miejsca. Pracownicy wielu firm próbują pozory odosobnienia, używając dużych ekranów monitorów jako partycji. Często młode firmy tworzą parkingi rowerowe, a także pozwalają pracownikom zakładać zwierzęta w biurze.

Dziobak: próbka niezdarnego SMM

Nieoczekiwana sytuacja miała miejsce na stronie internetowej hipermarketu internetowego Utkonos, którą zauważyli w Zuckerberg. Użytkownik sieci, Maria Burgas, pozostawił opinię krytykującą system dostawy w sklepie: „Twoi kierowcy zawsze spóźniają się o kilka godzin. Wydaje się, że niewiarygodność Twojej usługi zasługuje na publiczne zainteresowanie. Aby ludzie zrozumieli, że po złożeniu zamówienia nie powinieneś polegać na że postępujesz zgodnie z tym. ” Firma nie musiała długo czekać na odpowiedź: trudności wyjaśniono przejściem na nową technologię dostawy. W tym samym czasie Maria Burgas nazywała się Boris. W kolejnym komunikacie podkreśliła: „Nie jestem Boris”. Użytkownicy, którzy obserwowali konflikt, dołączyli do dyskusji i uznali za konieczne wyjaśnienie, że nie byli to także Borys. Dziobakom SMM nie udało się wygładzić konfliktu, a liczba niezadowolonych klientów rośnie tylko na poczcie. Przypomnijmy, że kilka lat temu nazwa tego hipermarketu stała się memem internetowym z powodu dużej liczby płatnych postów na blogu.

Eric Schmidt: Przygody szefa Google
w Korei Północnej

Eric Schmidt złożył prywatną wizytę w Korei Północnej na początku roku, ale nikomu nie powiedział o swojej podróży do ostatniego poniedziałku. Kiedy Schmidt przemówił, stało się jasne, że po prostu nie mógł zebrać słów, aby opisać społeczeństwo, które go uderzyło. Na początku tego tygodnia opublikował obszerny i obszerny post na swoim koncie, w którym podał wiele interesujących faktów na temat Korei Północnej. Na przykład potwierdził ogólną opinię, że Korea Północna jest krajem bardzo odizolowanym z punktu widzenia postępu technologicznego, że tylko urzędnicy i wojsko mają bezpłatny dostęp do Internetu, a zwykłym obywatelom dostęp do sieci jest trudny. Schmidt był zdumiony, że pozwolono mu rozmawiać tylko z lokalnymi funkcjonariuszami bezpieczeństwa, a jego oczy nie mogły nawet spotkać zwykłych ludzi na ulicach - odwrócili wzrok i spojrzeli na podłogę. Schmidtowi towarzyszyła jego córka Sofia podczas podróży, tutaj możesz zobaczyć zdjęcia, które zrobiła po drodze.

Quora: Jakie filmy z YouTube muszą zobaczyć przedsiębiorcy

Na portalu dyskusyjnym Quora przedsiębiorcy dyskutują, które filmy z YouTube należy obejrzeć, aby zacząć działać. Oczywiście nie chodzi tu o „listy szczęścia” („obejrzyj ten film 50 razy i przeksięguj przyjaciela na ścianie, a czeka na ciebie bogactwo”), ale motywujące przemówienia i prezentacje wysokiej jakości. W tym wątku, jak zwykle, jest dużo Steve'a Jobsa. Oprócz założyciela Apple, użytkownicy Quory powinni oglądać wykłady profesora Harvarda Claytona Christa, przemówienia Petera Thiela (współzałożyciela PayPal) oraz motywującą kreskówkę nałożoną na przemówienie amerykańskiego dziennikarza Daniela Pink.

The Verge: rewolucja w projektowaniu Google

The Verge mówi o tym, jak wszedł dyrektor Google Larry Page i naprawił wszystko. „Właśnie przyszedł na spotkanie i powiedział: cześć, jestem Larry, teraz wszystko tutaj przerobimy”, wspomina jeden z pracowników Google. Page, chociaż ocenił funkcjonalność Google bardzo wysoko, nie mógł zaakceptować faktu, że produkty firmy nie wyglądały tak dobrze, jak chciał. A design, według Page, nie oznacza, że ​​rzeczy stają się bardziej użyteczne lub piękniejsze, ale oznacza zrozumienie, jak zrobić coś dobrze.

Obejrzyj wideo: PIZZA Z PATELNI ZA 1,75ZŁ. Kuchnia Studenta #8 (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Skrzynie, Następny Artykuł

Przyjemny z przydatnymi: 10 zasad dobrego interfejsu
Chmura wiedzy

Przyjemny z przydatnymi: 10 zasad dobrego interfejsu

Plato DNEPROVSKY Współzałożyciel i CEO firmy użyteczności publicznej UIDG Bądź prostszy Nikt nie anulował reakcji fizjologicznych. Złożone interfejsy przeciążają psychikę i mózgowi trudno jest przetwarzać informacje. Gdy tylko stanie Ci się coś trudnego, nieświadomie przekształca się w negatywne emocje.
Czytaj Więcej
Nikołaj Kononow o nowej książce Malcolma Gladwella „David and Goliath”
Chmura wiedzy

Nikołaj Kononow o nowej książce Malcolma Gladwella „David and Goliath”

Nikołaj KONONOV redaktor naczelny H&F, autor książek „Kodeks Durowa” i „Bóg bez samochodu: opowieści o 20 szalonych ludziach, którzy załatwili interesy od zera w Rosji”. Z początku wydaje się, że kpi z niego i ogólnie rzecz biorąc jest to uzasadnione. Nikt nie poda ręki pisarzowi ze 100 najlepszych wpływowych ludzi Czasu za rzucanie kartkami na stół, mówiąc: tak, oszukuję was, mali miłośnicy literatury faktu.
Czytaj Więcej
Co raporty spółki publicznej mówią o Rosji
Chmura wiedzy

Co raporty spółki publicznej mówią o Rosji

Często duże rosyjskie firmy mają zwyczajowe zwroty, odpowiadając na prośby mediów, prosząc je o komentarz na temat nowego prawa, komplikacji sytuacji geopolitycznej lub innych delikatnych kwestii. Możesz dowiedzieć się, co tak naprawdę myśli duży biznes, jest możliwe na podstawie raportów kwartalnych i rocznych, które firmy przygotowują wspólnie z niezależnymi audytorami dla SEC (amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych) i inwestorów.
Czytaj Więcej