Skrzynie

Forma i treść: Jak pomysły projektowe wpływają na biznes

Yves BEAR

Projekt bezpiecznika

Projekty

Zmiana marki Nivea, nowy model syfonu Source Sodastream, „inteligentna mała torba” dla Pumy, dziecięcy laptop XO dystrybuowany przez One Child Per Laptop

 

Wraz z Johnnym Yvesem z firmy Apple Bear stał się ucieleśnieniem idei, że projektanci mogą być przedsiębiorcami, podobnie jak inżynierowie z Doliny Krzemowej. Ponadto są niezbędne do rozwoju biznesu. „10–15 lat temu każde spotkanie z kierownictwem firmy zaczynało się od pytań:„ Jaki jest zwrot z inwestycji w projektowanie? Dlaczego powinniśmy cię zatrudnić? Co, jeśli nie? ”Dzisiaj czasami słyszę od inwestorów venture:„ Jeśli masz zespół nie będzie miał projektanta, raczej nie zainwestujemy w ciebie ”, mówi Bear. Oprócz Fuseproject, Bear jest współzałożycielem firmy Jawbone, która produkuje bezprzewodowe głośniki, zestawy słuchawkowe, a także bransoletki Up, które są w stanie rejestrować dane dotyczące snu i zużytych kalorii, działają jak budzik i nie tylko. Stworzenie takich urządzeń Bear uważa za jedno z najtrudniejszych zadań. „Projektowanie czegoś, co osoba zawsze będzie nosić, jest wielokrotnie bardziej skomplikowane niż cokolwiek innego, ponieważ ta rzecz powinna być z osobą, w tym pod prysznicem i w ośrodku surfingowym. W przypadku bransoletki Up musiał zostać zmieniony materiały, struktura wewnętrzna ”- mówi projektant.

Jednym z najnowszych dużych projektów Fuseproject jest rebranding marki Nivea. „Zmiany te są bardzo poważne dla samej Nivei, ale myślę, że większość kupujących nawet ich nie zauważy” - mówi Bear. „Wzięliśmy najważniejszy atut firmy - niebieską puszkę ze śmietaną - i umieściliśmy jej wizerunek na całej linii produktów”. Projektant uważa za ważny i udział w projektach związanych z ochroną zasobów naturalnych. Po tym, jak Fuseproject opracował „inteligentną małą torbę” do obuwia Puma, która eliminuje kartony i torby plastikowe, inne duże firmy również zaczęły stopniowo zmieniać podejście do pakowania swoich towarów.


Zmiany w branży muzycznej sprawiły, że zawód scenografa był bardzo poszukiwany. Sprzedaż albumów stale spada, głównym sposobem na zarabianie pieniędzy dla gwiazd pop są koncerty. Na podstawie osiągnięć From Devlin - scenografia dla wielu światowych wykonawców. Na przykład, aby zaprojektować wspólną trasę raperów Kanye West i Jay-Z, wykorzystała dwie kostki wideo do pokazania rekinów i rottweilerów. Przez dwa lata raperom udało się zebrać 95 milionów dolarów z tej trasy, a także od Devlina, która stworzyła scenerię dla trasy Lady Gaga w latach 2009-2011. Zebrał 227,4 miliona dolarów - to światowy rekord debiutanckiej trasy artysty. Devlin uzyskał dyplom z języka angielskiego na Uniwersytecie w Bristolu. Następnie ukończyła roczny kurs projektowania scenografii teatralnej. „Miałem szczęście, nigdy nie myślałem o karierze. Mój chłopak był znacznie starszy ode mnie i nikt nigdy nie prosił mnie o zarabianie pieniędzy. Po prostu myślałem, że moim powołaniem jest robienie dobrych rzeczy” - wspomina.

Ale projekt teatralny zapłacił zbyt słabo i przez 11 lat swojej kariery nic nie zarabiała. Potem przyszło jej do głowy, by zacząć tworzyć scenografię do sceny pop. Praca Devlina zaczyna się od rozmowy z muzykiem lub jego reżyserem. Potem nadszedł czas na google. „Całkowicie polegam na Google.Images. Dla mnie nie jest to wyszukiwanie, ale sposób myślenia” - mówi projektant. Następnie tworzy rysunek, model fizyczny lub model 3D na komputerze. Dzięki temu muzykowi łatwiej jest zrozumieć, co się wydarzy. Następnie pomysł jest dostosowywany w zależności od budżetu. Devlin przyjmuje zamówienia, na które organizator może wydać co najmniej 3000 USD, ma własną firmę, której personel waha się od dwóch do pięciu osób, oraz studio w południowym Londynie. Devlin robi wszystko sama: od logistyki po wybór materiałów. Cały plan Devlin 2013. Będzie zaangażowana w tournee Pet Shop Boys i Igrzyska Olimpijskie 2014 w Soczi.

 

OD DEVLIN

Scenograf

Projekty

Scenografia dla gwiazd pop, scenografia na Igrzyska Olimpijskie w Londynie

Ginny GAN

Architekci gangów

Projekty

Zmienianie krajobrazu miejskiego Chicago, projektowanie budynków

 

Studio Gang Architekci zostało założone przez małżonków Ginny Gan i Marka Shendela w Chicago w 2002 roku. Gan uważa swoje powołanie za stworzenie elementów dzikiej przyrody w krajobrazie miejskim. „Uważam, że jest to ważne nie dla celów romantycznych, ale dla zachowania różnorodności biologicznej w naszym ekosystemie” - mówi. Od jesieni 2012 roku Gan uczestniczy w największym projekcie odtworzenia dzikiej przyrody w Chicago. Wraz z firmą budowlaną SmithGroupJJR przekształca Wyspę Północną, gdzie kiedyś znajdowało się lotnisko. Teraz będzie plaża i las. W tym celu Gan zbadał jakość gleby, topografię i inne dane naturalne. Projekt będzie kosztował władze miasta 1,4 miliarda USD Najbardziej znanym projektem w Gan jest wieżowiec Aqua, 82-piętrowy budynek mieszkalny, którego dekoracja przypomina fale. Jest to najwyższy budynek na świecie zaprojektowany przez architektkę. Gan opracował również plan dla zoo w Lincoln Park w Chicago. Zakładał przeróbkę stawu, aby był wygodny dla dzikich zwierząt - kojotów i czapli. Projekt Gan dla Kalamazoo College Law Center obejmował wykorzystanie drewna jako cegły.


Od 2007 roku Janette pracuje w Departamencie Transportu w Nowym Jorku. Wcześniej była starszym wiceprezesem firmy inżynierskiej Parsons Brinckerhoff. Jej zasługa obejmuje transformację znaków drogowych w centrum Nowego Jorku. „Zazwyczaj program budowy kapitału trwa pięć lat, ale byliśmy w stanie zrobić wszystko prawie z dnia na dzień. Możesz dosłownie zacząć malować swoje miasto, po prostu zbierając farby”. Podkreśla, że ​​komfort miasta jest jego zaletą ekonomiczną. Projektowanie urbanistyczne może poprawić sytuację biznesową. Na przykład na Times Square drożność wzrosła o 11% po interwencji. Teraz obszar ten jest jednym z dziesięciu najbardziej atrakcyjnych punktów handlu na świecie.

 

Janette SADIK KHAN

Urban Designer, Departament Transportu w Nowym Jorku

 

Anthony SPOECH

Partnerzy i pik

Projekty

Utworzenie pierwszego sklepu męskiego J.Crew, otwarcie pierwszego sklepu producenta optyki Warby Parker

 

Zarząd marki odzieży męskiej J.Crew uważał, że ich ubrania przestały spełniać ówczesne wymagania i chciał zmienić markę. Sperduti znalazł niezwykłe rozwiązanie: stworzyć małą przestrzeń bez oczywistego związku z J.Crew. „Zdecydowaliśmy, że może to być sklep koncepcyjny. Wynajęcie baru o powierzchni 850 stóp kwadratowych w zabytkowym budynku w dzielnicy Tribeca na Manhattanie kosztuje połowę kosztu billboardu” - mówi. Sklep nosił nazwę Liquor Store. Zazwyczaj w sklepach J.Crew mężczyźni musieli przejść przez dział kobiecy do piwnicy. A potem mieli swój własny świat. „Kupiliśmy kolekcje żołnierzyków i trębaczy, dodaliśmy marki, które mają ogromne znaczenie dla naszej kultury, na przykład dżinsy Levi, zegarki Timex, buty Alden - takie jak twój ojciec dał ci na zakończenie szkoły” - mówi Sperduti. W sklepie zaczęto sprzedawać krawaty w szklanych szklankach i książkę „What a Man Should Know”.

„Im większa marka, tym bardziej musi zwracać uwagę na indywidualne podejście do klientów”, mówi projektant. „Stworzyliśmy przestrzeń o specjalnym charakterze, pokazującą pracę lokalnych artystów, fotografów i reżyserów w sklepie. Pomogło to zintegrować się z lokalną społecznością. Chociaż mieszkańcy Tribeca byli pierwsi spojrzał na sklep, myśląc, że będzie to duże centrum handlowe. ”

Możesz zmienić markę przy stosunkowo niskim koszcie. Niektóre eksperymenty, małe zmiany mogą dać bardzo zauważalny efekt nawet dla dużej firmy, podsumowuje Sperduti.

Obejrzyj wideo: Innowacja zmienia znaczenie - Anna Wróblewska (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Skrzynie, Następny Artykuł

Pociągi i pokazy: Co mieszkańcy Jekaterynburga wydali na wakacje
Liczby pierwsze

Pociągi i pokazy: Co mieszkańcy Jekaterynburga wydali na wakacje

Yandex.Money przeanalizował płatności Uralu w kasach kolejowych i lotniczych, biurach podróży, witrynach rezerwacji hoteli, wycieczkach i innych witrynach oraz dowiedział się, ile mieszkańcy Jekaterynburga, Niżnego Tagila i okolicznych miast spędzili na letnich wycieczkach po Rosji i za granicą. Okazało się, że w czerwcu, lipcu i sierpniu 2017 r. Mieszkańcy regionu wydali na podróże 5,5 razy więcej pieniędzy niż latem 2016 r.
Czytaj Więcej
Czym różnią się ceny wizyt u różnych lekarzy?
Liczby pierwsze

Czym różnią się ceny wizyt u różnych lekarzy?

Według usługi mianowania lekarza DocDoc większość Moskali jest zapisywana do prywatnych klinik w Centralnym Okręgu Administracyjnym, a następnie Południowo-Zachodni Okręg Administracyjny, Północny Okręg Administracyjny i Południowo-Wschodni Okręg Administracyjny. Najbardziej pożądane są usługi otolaryngologów, dermatologów i ginekologów. Na prośbę Life wokół DocDoc obliczył średni koszt płatnej wizyty u specjalisty.
Czytaj Więcej
Ile sprzedaje kolekcja H&M x Moschino w Jekaterynburgu
Liczby pierwsze

Ile sprzedaje kolekcja H&M x Moschino w Jekaterynburgu

8 listopada Jekaterynburg rozpoczął sprzedaż ograniczonej kolekcji rynku masowego H&M i marki Moschino. W ciągu dwóch godzin od rozpoczęcia sprzedaży goście wykupili wszystkie dostępne zapasy koszulek, bluz i czapek do współpracy, a przed lunchem rzeczy trafiły do ​​Avito i innych usług sprzedaży. Życie wokół Jekaterynburga porównuje ceny prezentowane na oficjalnej stronie H&M z ofertami dealerów.
Czytaj Więcej