Ludzie

Eksperyment wokół życia: co czują kierowcy w metrze

Każdego dnia ponad osiem milionów ludzi schodzi do moskiewskiego metra. Ale są tacy, którzy w zasadzie nie korzystają z metra i są gotowi siedzieć w korkach przez kilka godzin, po prostu nie stać w kolejce w kasie biletowej, nie przepychać się po ruchomych schodach i nie burząc samochodów. I chociaż władze miasta obiecują duże zmiany w metrze i wzywają obywateli do przejścia na transport publiczny, wydaje się, że ich argumenty nie znajdują poparcia.

Istota eksperymentu

Aby przekonać mieszczan, którzy przez wiele lat nie schodzili metrem, zrób to raz. Sprawdź, czy w przyszłości będą chcieli korzystać z metra.

Aleksiej Kudryavtsev

Dlaczego nie jeździ

Kiedy studiowałem na Baumance, musiałem jechać metrem, ponieważ było daleko. A to wciąż nieprzyjemne wspomnienia. Straszna stacja „Baumanskaya”, gdzie jest jedno wyjście, a rano i wieczorem nie wychodź, nie wchodź, a tłum właśnie zaprowadził cię do wagonu. Potem przez półtora roku wyjechałem na studia do Niemiec. Nawiasem mówiąc, w metrze jest bardzo spokojnie - mimo że samochody są stare, prawie w latach 60. - nawet dwie lub trzy osoby mogą jeździć samochodem nawet z tobą po południu. Po powrocie do Rosji zacząłem pracować i zacząłem jeździć wyłącznie samochodem, jest mi wygodnie z domu do pracy. Teraz taryfa stała się 28 rubli, jeśli liczyć - podróż w obie strony plus transport naziemny - dla mnie benzyna kosztuje mniej. Ponadto mieszkam na obrzeżach obwodnicy Moskwy i nie ma żadnych filii.

 

Wiek:

 

30 lat

Zawód:

 

przełożony

Nie było w metrze:

 

8 lat

Nowe wrażenia

Teraz w metrze mam napięte uczucie. To na pewno działa. Ale nie chcę już tu być. Dużo ludzi i kiepska nawigacja, więc podczas robienia zdjęć kilkakrotnie byliśmy prawie wyburzeni. Byłem w wielu krajach i nigdzie w metrze nie widziałem tylu ludzi, co w Moskwie. Wydaje mi się bardzo źle z wentylacją - nie można oddychać. A co stanie się latem? Myślę też, że podobnie jak w innych krajach konieczne jest, aby metro było dostępne przez całą dobę. W końcu bardzo niewygodne jest to, że wszyscy stale obserwują wieczorem przez jakiś czas - czy będą mieli czas przed zamknięciem metra. Trzeba tylko upewnić się, że pociągi nie kursują tak często, ale na przykład co noc co 20 minut.

Tatiana Ogaryowa

Dlaczego nie jeździ

Mieszkam w rejonie Voykovskaya, mam wszystko w pobliżu - wszystkie sklepy, usługi. A jeśli chcesz gdzieś pojechać, wolę transport lądowy, choć z transferem lub z moją córką w samochodzie. Aby zejść teraz metrem, musisz słuchać biuletynów informacyjnych, jeśli coś wybuchło, jeśli coś się zapaliło. Kilka lat temu mieliśmy sprawę w Voykovskaya - zbudowali coś na górze i wbili kolumnę w ziemię prosto do powozu! A gdyby nie kierowca, który zareagował poprawnie, w samochodzie byłaby taka maszynka do mięsa.

Zasadniczo nie jestem bardzo zadowolony z tego, jak się czuję pod ziemią. Wszyscy siedzą na szaro, czarno, ponuro. Praktycznie nie ma uśmiechniętych twarzy. Jakby każdy był przez coś uciskany, do bani. Wtedy byłoby mniej osób bezdomnych. Jakiego rodzaju ludzie wchodzą? Jakieś siedem lat temu widziałem przed sobą dziewczynę z wszy.

 

Wiek:

 

60 lat

Zawód:

 

emeryt

Nie byłem w metrze:

 

5 lat

Nowe wrażenia

Celowo, podczas jazdy, patrzyłem przez okna na zaciągy - wszystkie rury, wszystkie przewody były pokryte czymś ciemnym, wszystko było tak brudne, zakurzone. A potem wszystko osiada w płucach! A nawet wcześniej żetony były tak dobre. A teraz zrobili te papierowe bilety - są na wszystkich stacjach, leżą na wszystkich rogach, wszystkie pojemniki na śmieci są pełne. Co dobrze

Julia Wang

Dlaczego nie jeździ

Nie byłem w metrze, odkąd skręciłem i usiadłem za kierownicą. Raz zmuszony zejść siedem lat temu, kiedy samochód się zepsuł. Nie podoba mi się tam miażdżąca energia, poglądy ludzi: jestem socjopatą i introwertykiem. Ruch tłumów w kręgu oraz w górę iw dół przypomina jakieś piekło. A zapach, jestem bardzo wrażliwy na zapachy: spaloną gumę, zwietrzałe powietrze, bezdomni, olej opałowy. Byłem w metrze w Nowym Jorku, Londynie i Paryżu. Mogę powiedzieć, że pierwsza jest podobna do naszej - te same dziwne osobowości, tylko stacje są gorsze.

 

Wiek:

 

29 lat

Zawód:

 

model

Nie byłem w metrze:

 

11 lat

Nowe wrażenia

Dzisiaj, szczerze mówiąc, marzę, aby wyjść i odczuć wielką ulgę.
Czuję się bardzo nieswojo, wszyscy wpadają na mnie, a jedna para dosłownie pokazuje palec - cóż, właściwie wszystko widziałeś. Nie wiem gdzie, dlaczego i co jest, a nawet w białym futrze, jak słynna wrona. Najwyraźniej powoduje to podrażnienie. Cóż, i znowu - naciskająca energia, nie ma gdzie się przed nią ukryć, dosłownie odczuwa ją skóra. Napisy „Nie ma wyjścia” prawdopodobnie skłoniły samobójców do wskoczenia na tory i jestem bardzo wrażliwy na takie rzeczy. I oczywiście zapach. Może administracja powinna zamówić serię perfum i uwolnić ją w wentylacji, aby aura była lepsza niż odczucia? W międzyczasie wolę spędzać czas w osobistym żelaznym pudle w korkach, tam jestem sam i pachnie tam, jak mi się podoba.

Wasilij Woroncowa

Dlaczego nie jeździ

Korzystałem z metra aktywnie: szybko i tanio, ale przy minimalnym poziomie komfortu, oczywiście, nie wspominając o godzinach szczytu rano i wieczorem. Ale często są ładne dziewczyny, kiedy na nie patrzysz, czas płynie jeszcze szybciej. Często się spotykałem - najważniejsze jest wymyślenie oryginalnego sposobu randkowania, aby nie krzyczeć jej do ucha, jak się nazywasz i czego chcesz.

Myślę, że każdy, kto intensywnie korzysta z metra, ma historie związane z pijakiem. Szczególnie trudno jest nieść opary sąsiada na poręczy podczas porannego zgniatania. A co najważniejsze, nie patrz w oczy pijanego dziecka, wręcz przeciwnie, aby badanie indywidualnych osób nie przechodziło w ćwiczenia praktyczne. Pamiętam też, że kiedyś widziałem w metrze mężczyznę w piżamie, kapciach i żelazku w dłoni - dość niezwykłe zdjęcie na pogodę późną jesienią.

 

Wiek:

 

25 lat

Zawód:

 

kierownik

Nie było w metrze:

 

5 lat

Nowe wrażenia

Kiedy zjechałem metrem, trochę się martwiłem, jakby to był początek nowego roku szkolnego, i znów zobaczylibyście te same twarze, te same ściany, a wy już byliście trochę inni. Ale hałas i duszność są wiecznymi towarzyszami, rzadkie słuchawki mogą wytrzymać decybele kół. Samochody pozostały stare, a same stacje oczywiście. Chociaż podoba mi się ich projekt: mają duszę, szeroką rosyjską duszę. Te słowa kojarzą mi się z Jesieninem, moim ukochanym poetą, szkoda tylko, nie ma stacji na jego cześć, są tylko Mayakovskaya i Pushkinskaya.

Anastasia Kuzina

Dlaczego nie jeździ

Jestem już przyzwyczajony do ruchu drogowego, wiem ile i gdzie jechać, więc nie ma opóźnień. Co więcej, w Moskwie już przyjęto, że 20 minut wcale nie jest opóźnieniem. Mam wiele nieprzyjemnych historii związanych z metrem: pamiętam, jak zatrzymał go kieszonkowiec. Złapał go za piersi w powozie i oczywiście zaprzecza wszystkiemu. Cóż, krzyczy do dziewczyny, która jest już w środku samochodu, mówią: patrz, masz telefon? Dziewczyna w panice - nie. W tym samym czasie ludzie wokół, mężczyźni, stoją i milczą. W rezultacie zgadliśmy, że zadzwonimy na telefon i już przy wejściu na stację przeszło połączenie. Dziewczyna jest szczęśliwa, kieszonkowiec dostał się w twarz, facet jest bohaterem. Ale czy tak naprawdę tylko dla nas trzech nie ma kretynów w metrze? I pamiętam, że złapali mnie za tyłek.

 

Wiek:

 

29 lat

Zawód:

 

dziennikarz

Nie byłem w metrze:

 

7 lat

Nowe wrażenia

Uczucie brudu jest duszne i zatłoczone. Wszystko jest zbyt blisko siebie. Zauważyłem też, że zanim w metrze było wiele pięknych dziewczyn, oglądanie było interesujące. A teraz prawie ich nie ma. A jednak - ludzie się nie uśmiechają. Nie patrzą na siebie, ich głowy są opuszczone, przygnębiające.

Zdjęcia: Varvara Lozenko

Popularne Wiadomości

Kategoria Ludzie, Następny Artykuł

Przewodnik po restauracji w drugim dniu: kawiarnia z niezwykłym menu
Jedzenie

Przewodnik po restauracji w drugim dniu: kawiarnia z niezwykłym menu

W tę niedzielę 18 sierpnia w Petersburgu po raz drugi odbędzie się „Dzień Restauracji” - gastronomiczne święto, w którym amatorzy kulinarnych mężczyzn z całego świata otwierają jednodniowe restauracje. Już około 180 uczestników zarejestrowało się na stronie i najprawdopodobniej zostaną do nich dodani nowi. Dla restauratorów przygotowaliśmy już szczegółowe instrukcje z przydatnymi zaleceniami.
Czytaj Więcej
Szybko: 4 nowe fast foody w Moskwie
Jedzenie

Szybko: 4 nowe fast foody w Moskwie

HUDSON DELI BURGERY I KANAPKI W UNII Z BORCHEM I KOTŁAMI Hudson Deli otworzył czterech przyjaciół z dzieciństwa, z których każdy miał własną firmę, w tym restaurację, ale którzy po raz pierwszy stworzyli projekt: David Berkovich, Felix Berman, Julian Zinshtein i Matvey Livshits. Spędzili dużo czasu w Ameryce i Europie, co skłoniło firmę do zrobienia miejsca w Rosji ze znanym fast foodem - kanapkami i burgerami.
Czytaj Więcej
Menu sezonowe: Dania z kurkami w restauracjach w Petersburgu
Jedzenie

Menu sezonowe: Dania z kurkami w restauracjach w Petersburgu

Perlotto z kurczakiem w serze i sosem kurkowym w James Cook Waga: 320 gr. Cena: 360 rub. ANNA ANISIMOVA PR Dyrektor sieci James Cook Pubs Network W tym roku postanowiliśmy zrobić perlotto * kurki * z filetem z kurczaka zapiekanym w serze. W perlotto wszystko odbywa się w taki sam sposób jak w risotto, zamiast ryżu stosuje się tylko jęczmień perłowy.
Czytaj Więcej
LavkaLavka będzie organizować mikro-rynki na Kursku w każdą niedzielę
Jedzenie

LavkaLavka będzie organizować mikro-rynki na Kursku w każdą niedzielę

Rolno-gastronomiczny projekt „LavkaLavka” będzie teraz co tydzień organizował „Farmer Sunday” w rezydencji na Armie. Wszystkie produkty można próbować i kupować od dziesiątej rano do drugiej po południu. Ponadto za każdym razem będzie gospodarzem gościnna opowieść kulinarna. Rolnik nie tylko zaprezentuje swój produkt, ale także przygotuje coś z niego, ponieważ na przykład Dmitrij Klimow przygotował swoje perliczki na rożnie.
Czytaj Więcej